» »

[WordPress] WMPL jeziki

[WordPress] WMPL jeziki

tx-z ::

Imam wordpress, neko spletno stran in gor inštaliran WPML. nastavljen mam da so direktoriji za jezike...

Npr. http://domena.com je slovensko
http://domena.com/en je angleško,...

Problem je, ker ko greš prvič na stran, ti nastavi default cookie slovenski, čeprav si šel na angleško stran...In če dam tujcu link do spletne strani mu bo vrgl slovensko (prvič), potem pa dokler ima ta cookie bo vrnl glede na to a je pršu na /en al /, oz. /hr,...

Kakšna ideja kako bi to rešu?
tx-z

levaky ::

Najbolj da vprašaš na WPML support listi. Če si kupec njihovega modula, ti itaq nudijo full support.

Matej

BigWhale ::

To imas neki narobe nastavljen. Ce gres direktno na domain.com/en bos pristal na angleski strani z angleskim jezikom.

tx-z ::

Drugič in n-tič ja, prvič pa ko prideš gor, ne glede na to kam greš... a greš /, oz. /en, oz. /de ....V vsakm primeru ti po ene 3h sekundah naloži slovenski cookie in ti preusmer nazaj na / ....vsakič drugič ko boš šel gor bo delalo pa pravilno.
tx-z

BigWhale ::

Poglej, ce imas kje kak redirect ali kaj podobnega narjenga. To ni normalno obnasanje. Pa permalinks lahko tud se enkrat zgeneriras za vsak slucaj.

Jaz sem ze kakih 10 WPMLjev postavil, pa se nikol ni tko obnasal.

Lahko se probas kako se obnasa ce das posamezen jezik na drugo domeno. Skonfiguriraj web server za vec domen in si popravi /etc/hosts z vnosi za nove domene.

tx-z ::

Ohh, našu končno kaj je bil problem. Mel sem vklopljen geo redirect. To sem delal že skori eno leto nazaj, pozabil in zdaj ugotavljal zakaj to ne dela:) Pa imel sem še checkbox obkljukan da samo prvič redirecta, potem si pa zapomni kaj si nazadnje imel :)

Hvala za pomoč sicer :)
tx-z


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744203619 (155185) Tydek
»

Prenašanje cookijev med poddomenami

Oddelek: Informacijska varnost
201761 (1476) jype
»

(Ne)nevarni XSS napadi

Oddelek: Novice / Varnost
245665 (4183) lambda
»

Prenos spletne strani od enega ponudnika k drugemu - zapleteno vprašanje (DNS)

Oddelek: Omrežja in internet
163009 (2754) Bakunin
»

VirtualHost oz. navidezne domene v apache

Oddelek: Izdelava spletišč
252601 (2299) Jackass

Več podobnih tem