» »

Telefon..kamera

Telefon..kamera

GiGaBaJt ::

Veliko snemam in rabim dobro kamero in me zanima kateri telefon v sedanji prodaji bi mi priporočali, da ima zelo dobro kamero in dober mikrofon za prejemanje različnih zvokov (ognjemet) ??
M.S Gigabyte 280x

RejZoR ::

Katerikoli flagship, ki nosi Samsungov ali Sony-jev senzor. Torej vsi high end telefoni teh dveh proizvajalcev, imaš pa cel kup drugih, ki jih tud uporabljajo. Huawei vem da uporablja ony-jeve Exmore senzorje.

Kar se pa zvoka tiče pa ne pričakuj preveč, ker so vglavnem vsi zanič...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

12bot34 ::

Če ti je toliko do slikanja in snemanja kupis en fotoapatar za 400 eur, ki ima možnost snemanja (pomebna samodejna izostritev) in bos bos te fotografije in filme gledal se kar nekaj časa in bo užitek gledati na velikem zaslonu, pa zraven lahko dokupis mikrofon, 300 eur več dati za telefone samo zaradi kamere se mi zdi kar veliko.
lp

Unknown_001 ::

Kupi namensko kamero. Telefon je bolj pici mici jajc za take stvari, čeprav kakšni s solidno kamero so vrh glave za amatersko fotografiranje in snemanje. Recimo če kakšno pokrajino slikaš ali pa žival katero je treba približat štej tudi to da je optični zoom kvaliteti videa bolj prijazen kot digitalni. Optični zoom pa ti samo sanjaj na telefonu, razen če neke hobby dodatke kupiš, ki so bolj kot ne igrača.

Če bi pa rad imel to v telefonu pa naredi kot je @RejZoR napisal. Dober Flagship, (priporočam SGS5) in to je to.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

12bot34 ::

Ja, sej so dobre videi na 5inchnem zaslonu, kaj pa ko bos to gledal na 55inchnem zaslonu.

Unknown_001 ::

12bot34 je izjavil:

Ja, sej so dobre videi na 5inchnem zaslonu, kaj pa ko bos to gledal na 55inchnem zaslonu.


Če je zadeva FullHD je vse kar je posneto nad 2MPx vrh glave. S tem mislim na kvaliteten digitalni fotoaparat, da smo na jasnem. Se pravi 8MPx ki je itak standard pri telefonih je že dober, razen če zoom delaš je bolj švoh.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Lonsarg ::

Flagshipi so dosegli nivo navadnih kompaktnih fotoaparatov, tako da so dosti bolj smotrn nakup, kot pa kompaktnež.

Lumia 930 bi bila prava izbira, ker ima 4 mikrofone ravno za video, ter stabilizator. Pri sami statični sliki ji ostali flagshipi pridejo sicer že kar blizu.

GiGaBaJt ::

Kaj pa tablice, galaxy tab ?
M.S Gigabyte 280x

Unknown_001 ::

Zelo slabo, odsvetujem.

Si lastim tudi tablico ampak je kamera dobesedno neuporabna. Kamera je tam samo toliko, da je. Bi raje videl, da je ne bi bilo. Konkretno je govora o 2 gneneraciji samsungovih tablic.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

GiGaBaJt ::

A od telefonov je bolš samsung, kot htc kamera ? Mogoče Sony ?
M.S Gigabyte 280x

Unknown_001 ::

Tako bom povedal, Nokia ima zelo dobre fotoaparate, tudi meniji so dobro poštimani za nastavitve.

Osebno sem s samsung telefoni zelo zadovoljen kar se slikanja tiče, mogoče ima zelo štorast in nepregleden vmesnik za nastavitve ampak naredi lepe posnetke in fotografije. Za ostale firme ne vem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

GiGaBaJt je izjavil:

Veliko snemam in rabim dobro kamero in me zanima kateri telefon v sedanji prodaji bi mi priporočali, da ima zelo dobro kamero in dober mikrofon za prejemanje različnih zvokov (ognjemet) ??



Nokia Lumia 1020. 41 miljonov pikslov fotoaparat, carl zeiss leče, ....
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Scorpia ::

Noben ne omenja iphone? Sicer nisem fan, ampak dela zelo dobre posnetke, pa tudi recimo na koncertu ali diskaču ne hrešči zvok. Kar se tiče snemanja ponoči, pa najbolj kakšen DSLR fotoaparat z možnostjo snemanja. Celo boljše posnetke delajo, kot kakšne namenske kamere... edino minus je, ker je nerodno držat za snemanje...
////

pegasus ::

Nokia 808 ali Nokia 909 (aka Lumia 1020). Works fine.
Snemal sem tudi že jazz band med koncertom v cerkvi in posentki so bili presenetljivo dobri, tako video kot zvok.

shadeX ::

Moj HTC One M7, dela perfektne videje. Da zvoka ne omenjam.

krneki0001 ::

pegasus je izjavil:

Nokia 808 ali Nokia 909 (aka Lumia 1020). Works fine.
Snemal sem tudi že jazz band med koncertom v cerkvi in posentki so bili presenetljivo dobri, tako video kot zvok.


To dvoje je telefon in odlična kamera v enem (Nokia 808 in nokia lumia 1020), vse ostalo (htc, iphone, Samsung,...) so samo približki dobri kameri v telefonu. Se pa noben niti ne približa kvaliteti fotografij narejenim z Nokiama.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

pegasus ::

Meni je predvsem foto/kamera in navigacija. To da zna še zvonit je že nadležno ;)

GiGaBaJt ::

Kaj pa tale, a bo dobr ? Za tako ceno ?
http://www.tusmobil.si/mobilni-telefoni...
M.S Gigabyte 280x

SimplyMiha ::

Kak kompaktnež za 50€ je boljši od še tako top šit telefona, vključno z jabolčnimi. Vzemite raje kak telefon s slabšo kamero in vzemite kompaktneža, pa še prihranili boste.

krneki0001 ::

SimplyMiha je izjavil:

Kak kompaktnež za 50€ je boljši od še tako top šit telefona, vključno z jabolčnimi. Vzemite raje kak telefon s slabšo kamero in vzemite kompaktneža, pa še prihranili boste.


Večina kompaktnih fotoaparatov dela slabše slike kot ti dve nokii, pa ti to iz prve roke govorim, ker imam nokio 808 namesto kompaktneža (samo za slikat).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

SimplyMiha je izjavil:

Kak kompaktnež za 50€ je boljši od še tako top šit telefona, vključno z jabolčnimi. Vzemite raje kak telefon s slabšo kamero in vzemite kompaktneža, pa še prihranili boste.

Niti slučajo, Lumia 1020 poseka totalno tak kompaktnež, medtem ko flagshipi normalni so tam tam.

Imam en Olympus fotič za 300€, Lumia 930 dela malenkost boljše fotke.

Kompaktni fotoaparati so mrtvi.

matobeli ::

se strinjam, sem zadnjič spet hendlal enega budget kompakta (canon). Slika je bila obupna proti mojmu sonyu.

Sploh pa hitrost slikanja, bi lahko kavo pil vmes.

SimplyMiha ::

Se posipam s pepelom, mi je kolega ravno demonstriral svojo lumio. Ima pa 41 megapikslov, kar večina telefonov ne nudi; v bistvu tudi budget kompakti tudi ne.

GTX970 ::

Ko že nakladate o nevemkoliko MP http://www.extremetech.com/extreme/1342... .

Lonsarg ::

Saj je res malce žalostno, da ljudje na 1020 vidijo megapiksle, namesto da bi videli dvakratno površino senzorja napravm kompaktnežem. Kje ste marketing ekipe, dajte teh cirka 55 kvadratnih milimetrov začet oglašvat;)

Invictus ::

Za dobro fotko je najprej potrebna dobra optika.

Vse ostalo pride kasneje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Imaš prav samo delno. Svetloba res najprej pride skozi objektiv, torej rabiš najprej optiko, ampak če maš potem zadaj obupno tipalo in procesorsko enoto ti čisto nič ne pomaga.

In ker je optika veliko dražja in težja za nardit pač malo poizkušaš kompenzirat z dobrim procesorjem in tipalom.

Seljak ::

Sam sicer nisem neki freak na slike,ampak moj Sony experia e3 ima vgrajen fotoaparat z ločljivostjo 5mp in naredi definitivno boljše fotografije kot pa kompaktnež ki si ga lastnim in ima 8mp fotoaparat. Pa še prednost telefona z dobrim fotoaparatom je,da lahko sliko nemudoma naložiš na splet in deliš z ostalimi. Mislim pa, da sta Sony in Nokia trenutno vodilna kar se tiče telefona/fotoaparata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

krneki0001 ::

Lonsarg je izjavil:

Saj je res malce žalostno, da ljudje na 1020 vidijo megapiksle, namesto da bi videli dvakratno površino senzorja napravm kompaktnežem. Kje ste marketing ekipe, dajte teh cirka 55 kvadratnih milimetrov začet oglašvat;)



41 miljonov pikslov se pač bolje sliši kot deset petnajstin polnega senzorja ali pa 66% polnega senzorja, se ti ne zdi?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

darkz ::

lg g3 snema v 4k resoluciji ;) kvaliteta odlična
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

c0dehunter ::

Kaj pa slikanje v slabih pogojih? Pregledal sem že n shootoutov med trenutno kao najboljšimi telefoni kar se kamer tiče: Nokia Lumia, iPhone 5/6s, HTC M7/M8, LG G3, Galaxy 5. Edina dva ki delata lepe slike tako ob dnevni svetlobi kot pri nizki svetlobi sta Lumia in iPhone. Noben od teh za mene ne pride v poštev, ker sem (med drugim tudi) Android razvijalec in potrebujem telefon z Androidom. Katere telefone še priporočate?

Nekaj prej omenjenih shootoutov: 1, 2, 3.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

matobeli ::

Poglej telefone z sonyjevim 20.7MP, 1/2.3 tipalom. Torej Sony Z serije, pa opazil sem ga še pri nekaterih kitajskih znamkah.

Sony ima veliko enih nastavitev v fotkiču, iPhone pa bolj ali manj dela z enim klikom (in to dobro). Sony (Z1C) ima dvostopenjski gumb za slikanje, tko kot fotkiči. Na pol pritisnjen izostri, polno pritisnjen slika. Je pa gumb malo majhen, ampak še vedno uporaben.

P.S. nisem pregledal treh linkov ki si jih podal, mogoče so Sonyji kje vmes pa si že izločil :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214870 (12867) next3steps
»

Prihajajo Kodakovi pametni telefoni

Oddelek: Novice / Android
3215656 (12890) zeleni
»

Novosti iz Sonyja: E3, Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet, SmartWatch 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5421574 (20268) PrihajaNodi
»

Koliko megapikslov je preveč: Samsungu niti 20 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5920536 (17225) Jaka83
»

Kateri telefon z dobro kamero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5017180 (15577) denabiker

Več podobnih tem