» »

Radeon R9 290 OC CrossfireX da ali ne?

Radeon R9 290 OC CrossfireX da ali ne?

Clubraider ::

Pozdravljeni.

Zanima me, ali je smiselno, da poleg moje Radeon R9 290 OC nabavim še eno.
Najbolj me zanima, kako se kaj CF odnese pri igrah? Ali uporablja kdo omenjeni grafični v CF
bi bil zelo vesel, če bi mi lahko iz prve roke dal nasvet.

Ostala konfiguracija mojega PC je v podpisu.

Hvala vsem, ki mi boste pomagali.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

M-XXXX ::

Ni.

Clubraider ::

Koliko lahko ta test štejem za verodostojnega?

http://www.legitreviews.com/xfx-radeon-...
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Machete ::

Jaz ne bom imel še dolgo ali nikoli več CFja. Stalno so neki problemi in kreši. Sicer nisem imel 290 ampak 280x, ampak ni to to.
In več rezličnih aplikacij (iger) kot boš teral bolj te bo hecalo, ker bo vsak špil pobluzil in cepal po svoje..
Če imaš denar in željo raje nabavi 290x ali 295x.

Clubraider ::

Jaz sem sicer prej tudi imel že CF. In sicer dve 6870.
In takrat mi je tudi delalo, tako kot ti praviš. Tu in tam, kaka igra, ki je res bilo super, ostalo pa je bila polomija.

Zato zdaj pač sprašujem kako se izkušnje, glede na to sem pač mislil, da je kaj boljše ker se je zdaj kar nekaj generacij grafičnih menjalo.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Meizu ::

CF in SLI je bolj ali manj brezveze. Osnovnih problemov še zdaj niso pravzaprav rešili, obstajajo stalni problemi s komunikacijo dveh GPUjev, obstaja problem razporeditve dela na več GPUjev... Dandanes v igričarski industriji, kjer več ali manj samo štancajo naslove in še to večinoma katastrofalne konzolne porte je to še slabše.

Kot so že omenili, nabava močnejšega single GPUja je ekskluzivno vedno najboljša ideja. Z uparjanjem GPUjev se načeloma ubadaš le, ko imaš nek smešno poceni deal (rabljena roba) ali pa se ti identičen GPU že valja po hiši.

Edit: Typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Machete ::

Pa še da ne omenjamo temperatur, ki jih prinašate dve pečici stlačeni na par CM

Senitel ::

Clubraider je izjavil:

Zato zdaj pač sprašujem kako se izkušnje, glede na to sem pač mislil, da je kaj boljše ker se je zdaj kar nekaj generacij grafičnih menjalo.

SLI/CF je software-ski problem ne hardware-ski in menjavanje GPU generacij tega samo od sebe ne bo poravilo. To v bistvu pomeni, da se morajo igre zavedati, da imajo lahko več GPU-jev v sistemu in same razporedit load med njih. To recimo dela Civilization Beyond Earth čez Mantle API.
Zunaj tega je SPI/CF butična fora namenjena bolj kot ne samo high profile igram.

D3m ::

Jaz sem imel SLI. Cenovno te pride tam tam če kupuješ dve low-end grafini, kot pa eno močno mid/high-end. Pa še manj poroblema imaš s software-om.
|HP EliteBook|R5 6650U|

VoltageMX ::

Ima kdo izkusnje s crossfire dveh r9 280X in najnovejsimi amdjevimi gonilniki? Sam nameravam svojo XFX 7970 Ghz edition povezati z XFX r9 280X Black edition. Slisal sem da bi naj crossfire z zadnjimi driverji delal zelo solidno. Hvala in lp.

D3m ::

Ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

prodaj 7970 in razkiraj za 970gtx :)
#brezpodpisa

D3m ::

Im kakšna bo razlika? Recimo, da igra na 1920 x 1080?
|HP EliteBook|R5 6650U|

VoltageMX ::

Ja, igram na 1920 x 1200. Ampak bi rad vseeno po eni strani malo eksperimentiral s crossfire. Ta bi se naj mocno izboljsal od 2013 naprej. In dve 280x oz v mojem primeru 7970ghz/280x sta se vseeno mocnejsi od gtx 970. Problem bi lahko edino bil pri igrah ki ne podpirajo crossfire (ce se sploh obstaja kera, tukaj mislim seveda novejse) ali pri slabo optimiziranih igrah.

hojnikb ::

prihrani si zajebancijo in furaj 7970, dokler je acceptable. Ko je premal, prodaj in kupi kar je takrat aktualno.
#brezpodpisa

Napajalc ::

Sej te nič ne košta, nabaviš eno rabljeno, stestiraš se mal poigraš in potem al obdrži al pa prodaš, kle nam napišeš en mini review in je to to.

dottor ::

Imel HD4870 v CF. Non stop problemi. Artefakti, FPS dropi, kreši, ... na koncu mi je obe pobralo 2 tedna nazaj... Data sliko v igrah BSOD alpa friz (skupaj ali vsaka posamezno testirana).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

M-XXXX ::

Imel 280X v CF in nisem imel popolnoma nobenih težav. Je pa že z 280X overkill, kajšele z dvema 290 če uporabljaš na FHD ali manj...

Virjan ::

Se strinjam z M-XXXX, overkill za to resolucijo na kateri spilaš. Jaz bi na tvojem mestu počakal na naslednjo generacijo, pa se potem odlocis, kako in kaj.

N4m31355 ::

kdaj pride naslednja generacija? takrat se pricakuje pocenitev 2xx serije ne?

Virjan ::

Kolikor je meni znano vse v Q1 2015, se pravi do marca,april..390X in GM200. Pocenila se bo sigurno, cene drugega bo stara se + cca. 6 mesecev vec kot zdaj, ze s tega vidika se mora poceniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Virjan ()

Napajalc ::

Js drgač gledam na te stvari, ta grafična kartica je vredna ~200e, dokupi še eno za 200e, za 400e bi eventuelno dobil prihajajočo r9 390 (recmo da bo ekvivalent gtx 980) ki nebo nikoli tako hitra kot 2x r9 290. Do prihoda novih grafičnih kartic je več kot dovolj časa za nakup rabljene r9 290 in opravit test in ponovno prodat. Ostala oprema je že navoljo. Just go...

N4m31355 ::

se splaca pocakat na novo serilo pa pol kupit ? iscem novo ali 2, za generiranje hasha. pa ne minanje. :D

m0LN4r ::

N4m31355 je izjavil:

se splaca pocakat na novo serilo pa pol kupit ? iscem novo ali 2, za generiranje hasha. pa ne minanje. :D

To moraš sam vedet ali se tebi splača čakati ali ne. Rabiš takoj ali ne. Imaš dnar ali ne.

Lahko narediš tako, kot ti je Napajalc svetoval, da nabaviš rabljeno, potestiraš in daš naprej, tistih par EUR zgube požreš.
Potestiraš pa primerjaš stem, kaj je zdaj na trgu.

Nek "vau" nebi pričakovali od amdja, razen mogoče to da zbijejo porabo na nivo maxwellov in mogoč 1-2% večji performance za isti dnar.

Pač preštudiraj čas/denar ali lahko počakaš ali ne. Kakorkoli se boš odločil, boš se na koncu sam odločil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

VoltageMX ::

Me veseli kaj si napisal M-XXXX. Vredu, da dobim feedback od nekoga, ki ima izkusnje s tem setupom. Sicer ena moja grafa bo bila 7970Ghz, ampak koliko sem slisal je 280X le rebrandana 7970Ghz in bi naj v crossfire delali isto dobro kot dve 280x.

Machete ::

VoltageMX je izjavil:

Me veseli kaj si napisal M-XXXX. Vredu, da dobim feedback od nekoga, ki ima izkusnje s tem setupom. Sicer ena moja grafa bo bila 7970Ghz, ampak koliko sem slisal je 280X le rebrandana 7970Ghz in bi naj v crossfire delali isto dobro kot dve 280x.


Kot prvo prihodnjik se nikoli ne uporablja s preteklikom (BO BILA).
Kot drugo pa si vzel M-X ovo izkušnjo kot edino merodajno, čeprav je edini ki je omenil da ni imel težav. Ni povedal kaj vse je gnal in mogoče še kaj. Vsi ostali ti odsvetujemo.
Ampak ker je eden odgovoril, edino kar želiš slišat, je brezveze da sprašuješ za mnenja :)

VoltageMX ::

Zraven vprasanja ki sem ga postavil tu sem ze prelurkal zelo veliko raznoraznih hardware forumov. In vecina uporabnikov ima pozitivne izkusnje s tem setupom. Pregledal sem tudi veliko youtube posnetkov in tudi tam naceloma nisem zasledil kaj slabega. Ampak na koncu sem se pa hotel mnenja domacih majstrov :) Sicer pa se nisem popolnoma 100% odlocen da si bom naredil ta setup. P.S. Koliko sem videl je M-XXXX tudi dejansko edini ki je ta setup imel. Mnenja uporabnikov z starejsimi mideli (4870 itd) za mene niso relevantna saj je crossfire od casov tistih graficnih obcutno napredoval. Lp.

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Jaz imam 280x CF. Nisem nek igračar in sem jih kupil, ker so bile ceneje kot ena r9 290 tisti čas.
Če bi moral placati normalno ceno se za to nebi odločil, to je bila ena želja imeti dve grafični. Deluje pa tako, največ igram battlefield 4 tam dela lock 65fps na ultra in 130% supersampling na 1900x1200 brez večjih fps dropov. Wolfenstein enemy t. je delal brez težav. Potem pa je tukaj Mordor kateri zajebava in sem ga nekaj igral z crossfire off se pravi samo z eno, kot Farcry 4 v katerem je ugasnjeno v driverjih po defult. Ampak dela na ultra samo na eni. Drugih iger pa nimam v spominu, ker sej pravim če igram je to bolj kot ne battlefield z prijatelji.
Dve dual x so kar glasne ampak niso prevroče, sam jih imam na vodi, spet ena želja...
Če že kupuješ, prodaj to kar imaš, kupi 290x rabljeno pomoje bolj pametna ideja.
Če računaš da za to dobiš 130EUR, 280x je 150EUR za 300EUR se manj pa znaš 290x najti.
PS: bolje kot da si beliš glavo kako pa kaj, ti priporočam, da si kupiš 280x za crossfire sprobaš sam, potem še vedno lahko prodaš brez izgub če boš nabavil ugodno. Najbolj važne so lastne izkušje na forumu nekaj prebrat je bl tko :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

Zheegec ::

Če imaš Dell U2410 (1920x1200) razlike ne bo. Kateri monitor kupuješ sedaj?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

VoltageMX ::

Trenutno imam Dell U2412M. V prihodnosti razmisljam da bi upgradal na 1440p monitor. Verjetno tudi od Della.

N4m31355 ::

@M0ln4r
denar imam, cas pa tudi. gre se za bang for buck.. trenutno imam 8800GT tako da..

Virjan ::

Tudi jaz si lastim CF in sicer 2xHD7950 ze 2 leti, sem zadovoljen s setupom in ga trenutno ne bom menjal saj je zmogljivost overkill za moj 60Hz monitor, ampak zraven pride odprto ohisje(veliko), ker je tako nagneten notri + bolje se hladi, predvsem poleti zna biti problem, in se hrup, ki ga dobis brezplacno v paketu, ko laufas spile.. ;)

galu ::

@N4m31355

M0ln4r ti je vse povedal. Če nucaš zdaj, kupi zdaj, če ne, kupi pozneje, ko boš dobil enako grafično za manj denarja, ali pa boljšo, za enako denarja.

Bang for buck je irelevanten, kakor hitro vzameš v obzir čas.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

VoltageMX ::

@Virjan

Hvala za info. Glede ohisja mislim, da bi moglo moje bit dovolj "luftig". Imam Collermaster Storm Trooper big tower in notri tolko ventilatorjev, da ko vse laufa na full RPM mislis da si na letaliscu. Zvok me tako ne moti :)

Zgodovina sprememb…

Clubraider ::

Zanima me, če bi se recimo odločil za novo GTX 970 SLI, bi to bila boljša izbira?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

D3m ::

Če te ne moti coil noise potlej vzemi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Clubraider ::

hrup me sploh ne moti, ker itak igram z slušalkami.

Bolj me zanima kako je Performace v igrah? Je SLI boljši od Crossfire?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

TOP ::

V performansah ne vem ker ,sem imel samo CF enkrat ,vem pa da bi bila velika razlika v porabi.Ker med 290 in 970 je razlika pri obremenitvi dobre 100w.

m0LN4r ::

Če pogledamo tole in najcenejšo 290 in 970 iz tujine (v enaki štacuni) potem je nekako tako:



2x PowerColor turbo duo 290 = 520€ - 100% fps - plus 120W/130W
2x Galax/zotac 970 = 610€ - do 120%fps - minus 120W/130W

Nekako ni neke drastične prelomnice. Pač kolko dnara tolko muzike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vaščan ::

Pri crossfire moraš v račun vzet da ko igra izide boš moral počakat da poštimajo driverje ali patchajo igro naredijo cf profil za igro to lahko traja od par dni do par mesecev.
Večina grafično dodelanih in zahtevnih iger ima dobro podporo za cf in sli. Manj zahtevne igre pa itak ne rabijo.
Je pa to res bolj za entuziaste in potrpežljive. Ampak ko zadeva dela je to to.
Neko posebno zadovoljstvo ko maxout igro 4xaa igraš na 60+fps. Ljudje s eno kartico pa jokajo kako je zahtevna igra.

Meizu ::

CF SLI je brezveze. Podpora je večinoma zanič, četudi pa je, so pa problemi z microstutterjem, slaba komunikacija med obemi gpuji itd.

Skyrim npr. je čakal normalno podporo za CF skoraj 2 leti. Tudi Fallout se spomnim je imel čudno CF/SLI podporo. Microstutter je bil obvezna oprema.

Buggy ::

Meizu je izjavil:

CF SLI je brezveze. Podpora je večinoma zanič, četudi pa je, so pa problemi z microstutterjem, slaba komunikacija med obemi gpuji itd.

Skyrim npr. je čakal normalno podporo za CF skoraj 2 leti. Tudi Fallout se spomnim je imel čudno CF/SLI podporo. Microstutter je bil obvezna oprema.


se strinjam. Jaz sem iz dveh 270x naredil CF, ker me je firbec matral, pa sem imel probleme pri Assetto Corsa, dolocen cas na BF4, pri Far Cry 4 pa se vedno CF ne deluje native. Tako da od sedaj naprej single kartica, kar se mene tice.

vaščan ::

Nevem no jaz imam dve 7950 in vse igre ki sem jih zadnje čase igral hitman absolution, tomb rider, battlefieldi, cod, far cry serijo assassins creed serijo, future soldier, splinter cell blacklist, just cause 2, batman arkham serijo, metro. Pa da nebom predolgo našteval vse te igre so delovale s cf settupom odlično maxout. Je pa treba počakat patche ter driverje.
Recimo far cry4 cf dela noro če ga ročno vsiliš samo malo še utripajo sence in malo se zatika tko da je treba počakat proper driverje kot vidim je špil malo zbugan ker ima sli tud probleme.

Microstutering ni več hud problem ker so porihtali s tem frame pacingom pri amdju. Mogoče je težava ker je cf ali sli settup premočan in je nihanje fpsjev precej večje kot pri eni kartici to se občuti na glatkosti. Odzivnost se spreminja tako da ni neumno omejit fpsje v igrah na neko normalno vrednost detajle na max lockat na recimo 70fps in gasa. Ali pa uporabljat vsynck.

Je pa priporočljivo imet dober hiter proc po možnosti še navit hiter ram dobro plato, da je ta komunikacija cpu gpu ram čim hitrejša boljša ker dva močna gpuja res lahko rišeta nore detajle pri še vedno visokih fpsjih in jih potem sistem ne dohaja če nimaš celega sistema dobrega bolje da ostaneš pri eni grafični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

Seljak ::

Buggy je izjavil:

Meizu je izjavil:

CF SLI je brezveze. Podpora je večinoma zanič, četudi pa je, so pa problemi z microstutterjem, slaba komunikacija med obemi gpuji itd.

Skyrim npr. je čakal normalno podporo za CF skoraj 2 leti. Tudi Fallout se spomnim je imel čudno CF/SLI podporo. Microstutter je bil obvezna oprema.


se strinjam. Jaz sem iz dveh 270x naredil CF, ker me je firbec matral, pa sem imel probleme pri Assetto Corsa, dolocen cas na BF4, pri Far Cry 4 pa se vedno CF ne deluje native. Tako da od sedaj naprej single kartica, kar se mene tice.


Ta podatek je za mene zelo pomemben in dobrodošel. Tudi sam imam R9 270X TOP od Asus-a in sem razmišljal o CF. Ker pa vidim,da ima veliko ljudi z tem probleme sem se odločil,da morda v prihodnosti kupim R9 290,ker neke hude razlike ni med 270 in 280. Je pa mi že 270 kar dobra,glede na to,da nisem zahteven glede detajlov. Assetto Corsa mi na ful detajlih laufa zelo solidno,le če imam v singel player več kot 12 avtov je CPU problem,ampak to imajo skoraj vsi,sploh na štartu.

Buggy ::

Ja za AC je bolje single kartica, sploh ce za smesen denar dobis R9 290. Trenutno sem iz masine, kjer vozim vrgel ven 7950 in dal notri R9 290 in zadnje omega driverje. V AC mi z VSR na resoluciji 3800x1800 dela multiplayer na MIN (ovinki vsi naguzvani) 50FPS AVG 70 in to na starem q9400@3600Mhz in 4GB RAM-a...glede detajlov pa sicer ne vse na max (malo potweekano) a vseeno brez VSR na 1080p sem imel brezpomenskih 120FPS avg in min 80FPS.

Je pa zato Grid2 na moji masini vse ultra avg 57fps (po benchmarku) na resoluciji 3800x1800 , Dirt 3 in Dirt 2 na isti resoluciji max-out pa cca 80FPS samo Dirt itaq zjebe v online MSN live.

poezija!

m0LN4r ::

V AC izklopiš in znižaš mirror reflection in fpsji kr poskočijo. Na 770 imam 60fps vsync z vse na max, razen mirror zavihka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779285295 (144979) next3steps
»

R9 390X ali GTX 970 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
26732330 (28684) Berni_01
»

Katero R9 280x/290 kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11932078 (26860) chucki
»

Kaj je boljše: 7970CF ali R9 290X ?!

Oddelek: Strojna oprema
426089 (5548) Clubraider
»

Nvidia Geforce GTX 7xx (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Strojna oprema
675119649 (94661) Pro_moted

Več podobnih tem