» »

iphone ali lumia

iphone ali lumia

«
1
2

Nebomgabiksa ::

Rabim nekaj za boljšo polovico. Zahteve so max. 4.5" zaslon, dober fotoaparat in zanesljivo delovanje. Zaradi slednjega android odpade.

Ali je iPhone 5S res toliko boljši od 4s, kolikor je dražji?
Ali raje kar Nokia Lumia 925? To imam jaz in sem zadovoljen...
Govorimo o cenovnem rangu 250 eur +/- 50 eur.

Novo leto se bliža...

M-XXXX ::

zanesljivo delovanje. Zaradi slednjega android odpade.

V tem primeru črtaj iPhone glede na to, da crashajo približno še enkrat več kot na androidu.

Klemzz ::

M-XXXX je izjavil:

zanesljivo delovanje. Zaradi slednjega android odpade.

V tem primeru črtaj iPhone glede na to, da crashajo približno še enkrat več kot na androidu.


Lahko iz lastnih izkušen dokazeš? Sm ravno avgusta moji kupu 5S in je zadovolna, nobenga problema, prej je mela xperio S. Jst sm ravno menju N4 za 6+ in od kar ga mam je stalno pržgan in ni nobenih problemov.

M-XXXX ::

Lahko.

http://www.techradar.com/news/software/...

Saj tega imaš na netu kot listja. Tvoj primer je nepomemben. Lahko dobiš iPhona, ki bo crashal kot zmešan. Pa ne smeš posploševat.

blackbfm ::

iphone načeloma lepo deluje, je preveč funkcionalno okrnjen da bi kaj pretirano lahko sploh crashal

4s nima smisla kupovat, prestara zadeva pa baterijo kar pije

Zheegec ::

Za okoli 250€ je Motorola Moto G najboljša izbira all-around.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IL_DIAVOLO ::

Se eno prepucavanje iphone in android fanboyev.

blackbfm ::

Za okoli 250€ je Motorola Moto G najboljša izbira all-around.


250 je za moto g mal smešna cena

Klemzz ::

Jst nism fanboy, samo na ku*ac mi gre k se spotikajo ob japko, stvar dela, ja je draga se strinjam, sam stvar dela tko k more. Sm meu ceu kup droidov, pa je blo use razn N4 šrot.

Invictus ::

Kupi si Wiundows Phone.

Nokia 535 je ćčisto dovolj za tvojo drago, razen če rabi dober fotoaparat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Geekoo ::

Kupi ji Lumio, za ostale € jo pa rajši nekam pelji ;)

Nebomgabiksa ::

Hja, zdej nekateri očitno ne berejo prvega posta :-)

Android odpade! Zdaj ga ima (ena Xperia) in enostavno ne dela - niti osnovne funkcije, telefoniranja, ne opravlja normalno. Če greš stopničko višje, hočeš poslati MMS, pa enkrat ja, enkrat ne... Jaz sem dal par telefonov z androidi skozi prste, pa me nekako ne prepričajo.

Lumia 535 (6xx, 7xx) odpade, ker nimajo flesha - razen če sem spregledal kakšen model. 8xx se mi zdi je prestara. 920 je čisto OK, ker je praktično identična 925 z Qi srajčko.

Glede iPhona nimam izkušenj, ampak iPad2 dela vsaj približno tako kot se spodobi (brez iOS8).

Opcije so samo - preko bolhe:
Lumia 920, Lumia 925
iPhone 4s, iPhone 5s

blackbfm ::

potem sploh ni dileme vzami 5s pa je mir

Dober dan ::

Jaz ti prodam mesec dni staro Lumio 925 črne barve kot novo za 220€. Poleg je še gumijast etui. Namen si imam nabavit 830 ali 930..

taz ::

Vzami 5s, 4s je že "v letih".

Trololololol ::

Sam sem sel po poti Android, WP, iOS. S slednjim sem vec kot zadovoljen, vcasih se samo ppbegnem na WP, ker mi je GUI zelo vsecen in zelo uporaben* Sploh te zive ploscice. Mi pa manjka to, kar ima IOS - aplikacije itd . Sicer jih ne uporabljam kaj dosti, jih je pa lepo imeti. Ce ne bi vzel Iphona za dzabe, bi ostal na WP.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

jah, ce ima kak low end android, po tem valda ne morš pričakovat zanesljivosti ... jaz imam nexus 5, pa dela super. Ni vse v OS.

DeeJay ::

Sm lastnik iPhone 5 že leto in pol. Od kar ga mam ni nikol crashal, resetiral se je pa samo ob updejtih ali, če je zmanjkal baterije. Hitrost je še vedno enaka kot prvi dan. To je to.

Lonsarg ::

Čist tko cenovno gledano, za ceno lumieo 920 ali 925 ne dobiš iPhona novejših generacij, kar pocemi da glede kamera tukaj gladko zmaga lumia, ker ima edino šestka na tem nivoju fotkič.

Po številu aplikacij je tu seveda iPhone v prednosti(komur to kaj pomeni)

Vmesnik/operacijski system je subjektivna stvar in ne moreš reči kdo je boljši, enostavno ne moreš.

Drugega se na hitro ne spomnim.

Boobiz ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Hja, zdej nekateri očitno ne berejo prvega posta :-)

Android odpade! Zdaj ga ima (ena Xperia) in enostavno ne dela - niti osnovne funkcije, telefoniranja, ne opravlja normalno. Če greš stopničko višje, hočeš poslati MMS, pa enkrat ja, enkrat ne... Jaz sem dal par telefonov z androidi skozi prste, pa me nekako ne prepričajo.

Lumia 535 (6xx, 7xx) odpade, ker nimajo flesha - razen če sem spregledal kakšen model. 8xx se mi zdi je prestara. 920 je čisto OK, ker je praktično identična 925 z Qi srajčko.

Glede iPhona nimam izkušenj, ampak iPad2 dela vsaj približno tako kot se spodobi (brez iOS8).

Opcije so samo - preko bolhe:
Lumia 920, Lumia 925
iPhone 4s, iPhone 5s


535 ima blip, ampak se še ne ve če bo dostopna pri nas.

925 in 920 sta out, ker že kažeta starost in dokler imaš opravka z MS nikoli ne veš kdaj bojo rekli, da "naprava ni primerna za novo nadgradnjo". Alternativa tem dvema je 735, pa še cena je super.
I'm drunk, what's your excuse?

Lonsarg ::

Boobiz je izjavil:


925 in 920 sta out, ker že kažeta starost in dokler imaš opravka z MS nikoli ne veš kdaj bojo rekli, da "naprava ni primerna za novo nadgradnjo". Alternativa tem dvema je 735, pa še cena je super.


Ja gleda splošnih zadev je v vsem boljša, je pa 735 v kameri kar PRECEJ slabša od 920/925... Če imaš tako kot že vsaj polovica ljudi večji del svoje zbirke fotk iz mobitela je to kar velik deal...

In 920/925 bosta dobili Windows 10, tudi če ne dobita naslednje večje verzije (11 ali kakorkoli se bo imenovala) je to še vedno kar dobra podpora. Če se pa cilja na CPU pa ja, je zastarel, vedno več igerc ne bo delalo, vse ostalo pa še vedno bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Boobiz ::

True, ampak roko na srce. Večina takega folka, ki te slike dela potem tudi gleda in kaže slike izključno na telefonu.

En comparison:
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT...
I'm drunk, what's your excuse?

vostok_1 ::

WP je pretty straightforward, je pa precej zabit sistem. Na momente ornk stupid. Široko paleto funkcij pa odmisli.

Symbian je bil super OS.

Rok Woot ::

Meni iPhone 4s deluje super, če bi mi sedaj crknil, bi kupil istega, priznam pa samo zaradi tega, ker so drugi iPhoni večji. Uporabljam pa tudi 10 let starga samsunga, tudi deluje super, baterija mu drži tudi 12 dni plus.

krneki0001 ::

Nebomgabiksa je izjavil:


Lumia 535 (6xx, 7xx) odpade, ker nimajo flesha - razen če sem spregledal kakšen model. 8xx se mi zdi je prestara. 920 je čisto OK, ker je praktično identična 925 z Qi srajčko.


Ne drži, Lumie 7xx imajo fleš.

Lumia 920 je po vsem enaka 925, le baterija je par % bolj zmogljiva, zvočnik je močnejši iter antena je močnejša (925 bolj močno seva - za skoraj 40% bolj (920 - 1.08W/kg, 925 - 1.42W/kg)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Furbo ::

Jaz imam 4S, poznajo se mu že leta. Seveda ima pa odličen OS, kjer tvoja deklina ne more nič zafrknit.

Imam tudi lumio, ki je pa čista zmeda v stilu MS.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krneki0001 ::

Furbo je izjavil:

Jaz imam 4S, poznajo se mu že leta. Seveda ima pa odličen OS, kjer tvoja deklina ne more nič zafrknit.

Imam tudi lumio, ki je pa čista zmeda v stilu MS.


Kakor za koga. Meni je recimo iphone bedast in se mi zdi delo na njem kot da je narejen za idiote.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Nebomgabiksa ::

Tako WP, kot iOS sta dost "butasta", da sta ravno prav za osnovnega uporabnika. Neke hude aplikacije nama tako ali tako niso zanimive. Na WP toliko, da malo prilagodiš delovanje (RapDialer)...

Najprej sem razmišljal o iPhone 4s (cca. 170€) in toje telefon, ki ženki načeloma zadostuje (tudi majhen je ravno prav). Slike iz moje Lumie 925 so ji všeč, pa še Qi polnilce že imam nameščene po hiši. Zato sem razmišljal o 920/925 (cca. 200€). In ker sem že šel stopničko višje sem pogledal še iPhone 5s, ampak ta je cenovno že nadstropje višje (350+ €).

amacar ::

Rabljene 5ke imaš za 220€. Sicer pa kolega je kak teden nazaj nabavil 920 za 85€, tako da preveri malo po bolhi.

Nebomgabiksa ::

5s ali 5c? Že iščem 920-ko :)

amacar ::

GGGGG ::

Upoštevaj, da je baterija v iPhonu po letu ali letu in pol že precej slaba. Sicer je odvisno od telefona, ampak lahko pričakuješ vsaj 30, 40% nižjo max. kapaciteto. Pa že v osnovi iPhone nima ravno briljantne avtonomije.

amacar ::

Tole govoriš pa na pamet.
Po 1 letu nisem opazil poslabšanja niti za 10%, kaj šele za 40%...
Baterija je čisto solidna, glede na test boljša od 920: http://www.gsmarena.com/battery-test.ph...

GGGGG ::

Po Applovih specifikacijah baterija izgubi 20% kapacitete po 400 ciklih. To je v idealnih pogojih po specifikaciji proizvajalca. V resničnem svetu je dejansko stanje odvisno od uporabe, ampak po letu in pol je baterija načeloma že precej načeta. Ne samo pri iPhonu, pri vsakem telefonu.

Meizu ::

Klemzz je izjavil:

Jst nism fanboy, samo na ku*ac mi gre k se spotikajo ob japko, stvar dela, ja je draga se strinjam, sam stvar dela tko k more. Sm meu ceu kup droidov, pa je blo use razn N4 šrot.


Nevem no stari, mam vsaj 2 prijatelja z ifoni (4s in 5s) in sta oba menjala garancijsko telefon že večkrat (4s je menjal 2x, 5s pa že kar 3x - zaradi raznoraznih napak s touch ekranom, fuč wifi antenami, mehanske okvare itd.)

Android ni Windows, da lahko še na njem popljuvamo vse možno kar leze in gre, bazira ravnotako na linuxu, zadnjih par leto funkcionalno in estetsko dominira iOS, celo do te mere, da si iOS "krade" ideje iz Androida (task manager anyone?), kar očitno nobenega ne zanima. Če je pa neka naprava podobna iPadu/phoneu pa takoj protesti.

Takšen je pač fanbojizem, kot bi se slepec vdano oklepal roke prevaranta.

blackbfm ::

Ce ga gonis non stop..2-4 leta ze mora zdrzat baterija pri priblizno normalni rabi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

krneki0001 ::

amacar je izjavil:

Tole govoriš pa na pamet.
Po 1 letu nisem opazil poslabšanja niti za 10%, kaj šele za 40%...
Baterija je čisto solidna, glede na test boljša od 920: http://www.gsmarena.com/battery-test.ph...


Hmm, glede na test. Probaj v resničnem življenju, pa boš videl da ni tako. Lumie imejo kr dobro avtonomijo proti applom.

blackbfm je izjavil:

Ce ga gonis non stop..2-4 leta ze mora zdrzat baterija pri priblizno normalni rabi


Pozabi. 2 leti še, kar je več je pa samo bonus. Ni namenjen telefon, da ga boš več kot 2 leti okoli nosil, je treba firmo podpirat in nove telefone kupit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Pozabi. 2 leti še, kar je več je pa samo bonus. Ni namenjen telefon, da ga boš več kot 2 leti okoli nosil, je treba firmo podpirat in nove telefone kupit.


Kje pa to piše? V familiji še vedno nucamo Nexus S, SGS1, sam nucam trenutno HTC one S, vsi še vedno polno funkcionalni in vse aplikacije delujejo kot morajo.

To, da je treba telefon menjat vsako leto, ker se iztroši je samo v vaših glavah. Perfekten izgovor, da spet strošite 700€ za najnovejši octa core in 120 gigapikselski fotič. Aja, pa super mega screen resolucijo, ki je že 5 let nazaj bila na takšnem nivoju, da s prostim očem nisi videl piksla.

Sami ::

V praksi je razlika, kolega ima iPhone 5 in sedaj 5S, že od začetka je avtonomija porazna, nisem še videl "smart" phona, ki bi imel tako slabo avtonomijo, pri iPhone 6 pa je že razlika, kolegici pri normalni uporabi (par klicev in kakšne pol urice neta) zdrži do 2 dni.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

krneki0001 ::

Meizu je izjavil:

Pozabi. 2 leti še, kar je več je pa samo bonus. Ni namenjen telefon, da ga boš več kot 2 leti okoli nosil, je treba firmo podpirat in nove telefone kupit.


Kje pa to piše? V familiji še vedno nucamo Nexus S, SGS1, sam nucam trenutno HTC one S, vsi še vedno polno funkcionalni in vse aplikacije delujejo kot morajo.

To, da je treba telefon menjat vsako leto, ker se iztroši je samo v vaših glavah. Perfekten izgovor, da spet strošite 700€ za najnovejši octa core in 120 gigapikselski fotič. Aja, pa super mega screen resolucijo, ki je že 5 let nazaj bila na takšnem nivoju, da s prostim očem nisi videl piksla.


Ok, ti si izjema, v firmah se menjajo službeni mobilniki na 2 leti, večina navadnih uporabnikov tudi menja telefon na 2 leti, če ne še prej.

In ja v firmah se menjajo mobiliniki takrat ko so akcije recimo po 1 evro za telefon (vsaj pri nas je bilo tako, da si po dveh letih lahko zamenjal telefon, izbiral si pa lahko iz mobitelove ponudbe kar so imeli po 1€.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Fairplay ::

Če nimaš kakšne specifične želje po točno določenih aplikacijah, ki bi te vezale na določen sistem, je za 95% ljudi poskrbljeno na vseh OS-ih (WP, iOS, android). WP in iOS ti bosta tudi kako leto po nakupu delovala enako hitro kot prvi dan.
Glede cena/performance se ti pa sigurno najbolj splača WP. Stvar je poceni (ta dva modela, ki ju gledaš) in deluje brezhibno.
Iphone je tudi super, ampak ima svojo ceno. 4s je res dosegljiv dokaj poceni (ampak 2 leti za trenutne telefone ni malo), ampak če ga misliš imeti nekaj let, potem je vprašanje kako bo zdržala baterija.

Poglej iz praktičnega vidika kaj potrebuješ in kje to dobiš za najmanjšo ceno brez kakšnih večjih kompromisov pri željah telefona.
S kamero pa boš sigurno zadovoljen na iphonu in 920/925. Razlike se opazijo praktično samo če res približaš sliko do konca in iščeš razliko med slikama. Tako da je to zanemarljivo. Če je pa nekomu pomembno, da naprimer okno na neki 200m oddaljeni stolpnici ob nekajkratnem zoomu izgleda malenkost boljše, potem pa itak brezveze slika z mobitelom in bi potreboval profi fotoaparat.

Malo me je zaneslo na koncu :)

Boobiz ::

Vsaj tu ima android pozitivno stvar (poleg negativne, ki je fragmentacija sistemov), zaradi odprtosti sistema lahko močno vplivaš na avtonomijo.
I'm drunk, what's your excuse?

Meizu ::

krneki0001 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Pozabi. 2 leti še, kar je več je pa samo bonus. Ni namenjen telefon, da ga boš več kot 2 leti okoli nosil, je treba firmo podpirat in nove telefone kupit.


Kje pa to piše? V familiji še vedno nucamo Nexus S, SGS1, sam nucam trenutno HTC one S, vsi še vedno polno funkcionalni in vse aplikacije delujejo kot morajo.

To, da je treba telefon menjat vsako leto, ker se iztroši je samo v vaših glavah. Perfekten izgovor, da spet strošite 700EUR za najnovejši octa core in 120 gigapikselski fotič. Aja, pa super mega screen resolucijo, ki je že 5 let nazaj bila na takšnem nivoju, da s prostim očem nisi videl piksla.


Ok, ti si izjema, v firmah se menjajo službeni mobilniki na 2 leti, večina navadnih uporabnikov tudi menja telefon na 2 leti, če ne še prej.

In ja v firmah se menjajo mobiliniki takrat ko so akcije recimo po 1 evro za telefon (vsaj pri nas je bilo tako, da si po dveh letih lahko zamenjal telefon, izbiral si pa lahko iz mobitelove ponudbe kar so imeli po 1EUR.


Dobro, firme so IMO druga stvar. Odvisno kako ima firma speljano svojo poslovno prakso. Saj tudi službene avte firme pogosto menjajo veliko preden so stvari že za odpis. Ima se, može se ane.

Če pa ostanemo na čisti logiki in razumevanju svojih potreb, je pa hitro jasno, da potrebe po menjavi telefona vsaki dve leti ni. Je pa res, priznam tudi sam, ko pride nov telefon v roke je filing takoj lepši, ni kaj. Tudi dizajnerski trend je dandanes precej pomemben, ki se pa očitno menjuje vsako leto. Telefon, ki je 2 leti nazaj veljal za estetsko dovršen telefon, dandanes ni več toliko privlačen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

amacar ::

krneki0001 je izjavil:

amacar je izjavil:

Tole govoriš pa na pamet.
Po 1 letu nisem opazil poslabšanja niti za 10%, kaj šele za 40%...
Baterija je čisto solidna, glede na test boljša od 920: http://www.gsmarena.com/battery-test.ph...


Hmm, glede na test. Probaj v resničnem življenju, pa boš videl da ni tako. Lumie imejo kr dobro avtonomijo proti applom.


Obstaja 25 (nisem štel) modelov lumie in nekatere so boljše nekatere slabše pri avtonomiji. Očitno 920 ni nek presežek.

Sicer pa ob vklopljenem pushu, konstantnem 3G, wifi on itd... noben smart phone ne zdrži dlje kot 1 dan. (20% baterije ob koncu dneva mi ne koristi nič več kot 5%).
Tako i5 kot i5s sta mi zdržala 5ur uporabe dnevno (od tega večinoma browsing in nekaj iger (torej prižgan ekran), seveda vključeno v kompletu vse kar se za smart phone spodobi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

GGGGG ::

noben smart phone ne zdrži dlje kot 1 dan.


Seveda zdržijo. Pa tudi ni čisto vseeno koliko ti ostane. 20% ob koncu dneva pomeni, da preživi normalno čez noč in še par ur naslednjega dneva, preden prideš do polnilca. 5% pomeni, da ti ponoči crkne, oz. v najboljšem primeru, sredi noči teži s critical battery notificationi.

Sicer pa nisem rekel, da je Lumia 920 biser. Napisal sem, da iPhoni 5s in starejši nimajo ravno dobre baterije, z leti uporabe pa se ta že zmanjša. Če je človeku baterija pomemben faktor, je boljše, da kupi nov telefon.

Meizu ::

Meni HTC one S z konstantno vklopljenim roamingom, wifijem ter bluetoothom drži najmanj 2 dni.

Je pa to seveda telefon, ki je bil zdizajniran v dobi quad core smartphonov, uporablja pa dvojedrnika, ki je za vsa opravila več kot dovolj sposoben, troši pa sorazmerno manj energije.

Tudi quadcore laptop boš težko dobil takšen, ki bo držal več kot par ur. Niso vsi macbooki in airi brez razloga opremljeni z dvojedrnimi cpuji.

Edit: Takšne stvari moraš seveda razmislit pred nakupom. Ne moreš pričakovat top notch performansa ter hkrati najdaljšo avtonomijo baterije. Does not compute.

Potem se moraš samo odločit, kaj je dejansko tvoja prioriteta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

zee ::

Nakup iPhone 4S danes nima smisla, ker je telefon zastarel. 5S je ze boljsa izbira.

Avtonomija je pa odvisna od nacina uporabe. Na mojem iPhone 5 mi je baterija zdrzala tudi dva dni, verjetno tudi in predvsem zato, ker ga ne uporabljam za igranje igric in poslusanje glasbe. IPhone 6 plus mi je po drugi strani prejsnji teden zdrzal cel teden samo z enim polnjenjem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GTX970 ::

Koliko ur si imel zaslon prižgan ?

Moj 5" kitajski android z 2500 mAh baterijo zdrži 4-5 ur prižganega zaslona.

Meizu ::

GTX970 je izjavil:

Koliko ur si imel zaslon prižgan ?

Moj 5" kitajski android z 2500 mAh baterijo zdrži 4-5 ur prižganega zaslona.


Če imaš 5 colski ekran z 400ppi resolucijo in ultra svetilnostjo, potem to ni nič čudnega.

BladE_ ::

Če ti baterija zdrži cel teden potem takega telefona enostavno ne rabiš, mogoče za "šminkiranje", drugače bi ti bila dovolj 3310.

Meni na Z3 zdrži cca dan in pol pa ima kar konkretno večjo baterijo kot Iphone 6, ga pa seveda uporabljam kar dosti... 5S pa tudi pri neki normalni uporabi pride čez dan, več definitivno ne razne, če se ga uporablja za "šminko"...
Akcija - Reakcija
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon, razočaran nad nokio E6

Oddelek: Kaj kupiti
344216 (2793) fosil
»

iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5814475 (12229) bluefish
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183060 (2749) klinker
»

Izbira mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
144561 (4266) Chev

iPhone 5

Oddelek: Mobilne tehnologije
495476 (4492) Gandalfar

Več podobnih tem