» »

Če kdo išče BLURAY medije...

Če kdo išče BLURAY medije...

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

kmetek ::

Blu-Ray Discs

lahko samo rečem W00T W00T.

mtosev ::

Ritek je sranje od medijev. nikoli nocem videt Riteka.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kmetek ::

vem samo VERBATIM BLURAY so 5-10€ :P

Dr_M ::

In kaj ima tema o riteku iz leta 2004 veze z letom 2009?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Geizhals pravi, da imajo Bluray ploščki že dokaj dobro ceno, dobijo se že za EUR2, vendar samo enoslojna varianta- 25GB
50GB je še noro draga- EUR20+

Kako je zdaj s tem- se že da dobiti kako enoto za razumen denar in kje dobiti pri nas ploščke ?
Ali pa je mogoče počakati še par mesecev, da se folk pojavi z večslojnimi tehnologijami ?

Po drugi strani pa imajo razumno ceno sedaj le 25GB ploščki in karkoli že pride, ziher ne bo "za raju" še dolgo časa.

Kako je z deklarirano neopraskljivostjo teh zadev, so res praktično večne in v kakšni meri gre za PR nateg ?

Zadeva me zanima izključno iz perspektive shranjevanja računalniških podatkov in ne kopiranaj filmov ali česa podobnega...
On the journey of life, I chose the psycho path.

trnvpeti ::

no zanimivo
2Eur za 25G medij (samo write, ali rw)

koliko so pa cene pekačev?

mtosev ::

zato je pekac 200E. :|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Brane2 ::

Dobro, pač daš za pekač kot bi dal za recimo en soliden AMD proc, pa kaj.

Sploh pa se dobijo LGjevi pekači za EUR170.

25G na plošček je mamljivo, sploh če gre za trajnejše ploščke.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

On the journey of life, I chose the psycho path.

LuGi ::

Sploh ne posiljajo v eu tako da pozabi =)

Brane2 ::

On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dr_M ::

Evo ga.
Mylemon pa posilja v Slo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LuGi ::

Ja newegg ne posilja v eu.. =)

Dr_M ::

Aja lol, to je samo reader >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Eh c*ap. Sem ravno poštekal. :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

BTW, se to meni samo dozdeva, ali je LiteOn res dokaj zadaj za Plextorjem, Panasonicom, LGjem in ostalimi, kar se BluRay pisalcev tiče ?

Vsi ostali imajo že 12x/2x/8x enote zunaj, le Liteon še dokaj besno zaračunava svoje bisveno počasnejše enote.

Tako na prvi uč se zdi najboljša izbira Plextorjev PX-B940SA .

Ma kdo boljšo idejo ?

BTW, tale Plextor ima navedeno da zna peč tudi LTH verzije diskov, to so če se ne motim izvedbe, narejene z organskim barvilom, tako kto obstoječi DVD/CDji, kjer pa je uporabljen posebni način zapisa ( "Low To High", karkoli to že pomeni ). Trik je v tem, da so taki ploščki lahko cenejši ( baje).

Kolk je to kaj uporabno in uporabljano ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Du5aN ::

Se mi zdi da ste malo zašli iz teme... tukaj naj bi bilo govora o blu-ray medijih in ne enotah.

A kdo ve, če se pri nas sploh kje dobijo ugodno blu-ray mediji?

Brane2 ::

No ja, ampak poceni mediji so zanimivi samo, če imaš poceni in dostopno enoto, tako da to IMHO v tem trenutku ni tako zelo OT.

Medije dobiš, če ne pri nas, pa v okvirih EU za dokaj sprejemljivo ceno.

Vprašanje je, če se da z enoto zaključiti enačbo.

Ali torej enote za ~EUR200 delajo spodobno in sprejemljivo in ali se splača počakati na naslednjo generacijo ?

Ravno tako možnost dela s LTH ploščki ni odveč, Vprašanje pa je, kje se te zadeve dobijo in kako se obnesejo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr_M ::

Ce rabis nujno, potem se spaca. Kupovat zato, da imas, pa nekak nima smisla, sploh pri takih cenah
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

BAckup 2.5 TB podatkov ti zavzame ene 700 DVDjev, ki se razmeroma lahko spraskajo ali samo eno torto 100-tih BDjev, ki se spraskajo bistveno težje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dr_M ::

HDDjem pa ne zaupas toliko?
Jih ze kar nekaj dobis za tako ceno. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Na HDDju sem že zgubil podatke.

Naložiš napačen driver, ali pa se iz kakega drugega vzroka računalniku sfuzla in ti zjebe FS tabele in si v riti.

Pri optičnih medijih je to bistveno težje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Sem našel novo štacuno ( baje na japonskem ), ki da pošilja tudi manjše količine po svetu.
Cene se mi vsaj na prvi uč zdijo noro nizke za DL medije in kar je še bolje, za izredno nizek denar imajo tudi BD-RE DL !

Ček diz aut:
WTF ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Du5aN ::

Sem našel novo štacuno ( baje na japonskem ), ki da pošilja tudi manjše količine po svetu.
Cene se mi vsaj na prvi uč zdijo noro nizke za DL medije in kar je še bolje, za izredno nizek denar imajo tudi BD-RE DL !

Ček diz aut:
WTF ?


Hvala za link. TDK 25-pack BD-R imajo res po super ceni, skupaj s poštnino pridejo 88$. Kako je že s carino in davkom pri takem znesku?

mihec87 ::

Plačaš samo davek +carinski stroški cca 5eur+poštnina od carine do tebe.Ste mogoče kaj pogledali v britaniji odpade carina pa vse pride direkt domov.

Brane2 ::

Carine je 3.5%, torej praktično nič. Poštnina od carine do tebe je zanemarljiva že pri recimo 5 ploščkih. Preveril danes na carini.

Če naročiš robe za več ko $225 ( torej še ne ceno ene poštene enote ), ti hitre pošte z zavarovanjem ne zaračunajo, in na to potem tudi ni DDV, samo na osnovno ceno ploščkov.

Tudi če ploščkom prišteješ 30%, se jim zunanja ponudba ne približa, če govorimo o BD-R DL, pri BD-RE DL pa sploh.
Tam je konkurenca srečna, če sploh lahko ponudi kaj, tu pa imaš ponudbe kar nekaj ( 50 GB rewritable ! ) in to za EUR7 na plošček ! Pa če temi nabiješ še tretjino, si še vedno pod EUR10.

Sedaj pa to primerjaj s ceno NAVADNEGA BD-R DL ploščka, za katerega so pred dnevi hoteli od mene v Big Bangu EUR32 !
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

kmetek ::

ok medijev je dosti, kaj pa pekač v SLO ga jaz nikjer ne najdem :D

Brane2 ::

Update: BD-R ploščki se dobijo že za manj ko €1.

Cake 25kosov pride €18.

Tudi 50GB BD-RE DL nimajo več tako norih cen. Resda so še 2x, a tudi to je OK za mnoge namene.

Tudi pekač LG BH10LS30 je že €70...
On the journey of life, I chose the psycho path.

trnvpeti ::

Cene so od kod?

Brane2 ::

Po štacunah v EU prek idealo.de

25-kosovna tortica Xlayerjev je €18.

Evo ti recimo link na BD-RE DL:

KLIK!

Pa še dva na Xlayerje:

Cake 25pcs


Cake 50pcs

NI slabo, ne ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

kmetek ::

kewl kewl.....čeprav dileme so še vedno, ali snemati na medije ali preprosto še en disk lol.

Brane2 ::

Teh dilem sam nimam.

kaj gre na diske in kaj na ploščke se pri meni ve.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kmetek ::

dej še meni hint...recimo na ploščke je smiselno dajati kake filme itd? manj pomembne stvari ali bolj?

trnvpeti ::

ja res ni slabo!

Brane2 ::

Na ploščke dajem jaz podatke, za katere bognedaj da zmanjkajo in se ne morem zanesti na backup diske iz različnih vzrokov. Včasih imam kopijo tudi na backup disku za boljši občutek a zagotovo je kopija tudi na ploščku, ki je na polici.

PA fajn je recimo za izmenajvo pdoatkov.

25 GB BD_RE plošček ti lahko posodim ali celo dam, ne da bi kaj dosti razmišljal o tem a ga boš prnesu nazaj in v kakem stanju.

Z diskom je to malo teže, s flash medijem ravno tako.

Sploh pa je kul možnost vpisa, ki ni prelahka kto je to pri disku.

Sdaj se hecam z idejo,d a bi si zrolal distro za svoje potrebe, ki bi ga imel med drugim na self-updating diskih. DVD-RAM je videti fajn za to vlogo. Pri inštalaciji vržeš v mašino plošček, ki se skonekta na net, sam sebe updata z novimi stvarmi s strežnika in nato nadaljuje inštalacijo.

Ne vem, kako bi to elegantno izvedel z BD-R a ziher obstaja način. Saj če prav razumem, bi se to moralo dati celo na DVD+RW ploščku, čeprav v okrnjeni obliki...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, če ima kdo kake želje, v kratkem bomo naročili nekaj te robe z amazon.de, tako da se da mogoče lahko naročimo še kaj zraven...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kmetek ::

medije? pekač bom vzel kar pri izidu za 88€, lepo slo garancija, za tistih 10-15€ ne bom umrl, pa še pahorčku plačam DDV za belo moko :))

Brane2 ::

In kje boš vzel ploščke ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

kmetek ::

amazon.de če so ok? ali pa rohling

Brane2 ::

No ja, potem ni velike razlike če vzamem tam še enoto...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kmetek ::

jah 78,90 + ptt in garancija, izid pa samo 10€ več....raje kle vzamem potem hehe...

Brane2 ::

To je že res, ampak če že jemljem ploščke, zakaj ne bi dal še to zraven ?

Poštnina je ista...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

MIslim, ne pregovarjam tebe, samo pravim zakaj se mi zdi vredno vzeti še svoj pekač zraven.

Razlika mi kupi komot kako cenejšo spominsko kartico, 8 Eneloopk za flashe ali kaj podobnega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kmetek ::

pa garancijo zajema SLO? samo to je factor.

Brane2 ::

Najbrž ne.

Se ne sekiram preveč. Če enota crkne, bom pač plačal poštnino. Za €70 si upam reskirat.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kmetek ::

dejva se zmenit preko ZS......sem za pekač + medije....gremo riskirat :P

Brane2 ::

Pošlji kar rabiš.

Evo par stvari iz moje košare:

Vodafone 360 Samsung H1 silber ohne Simlock, ohne Vertrag

Vsaj na prvi uč nora platforma za razvoj. Telefonček za samo €89 ! In to z 600MHz CPUjem in AMOLED 800x480 zaslončkom! So še cenejše variante (istega modela), ki so lockane na Vodafone a mi jih nočjo prodat izven Nemčije.

Saj se zavedam, da je SW pogorel. A prav to je trik- rad bi se poigral z razvojem SWja na ARM platformi.
Obstoječe rešitve se zdijo pretežke in overhypane, telefoni zanje pa dragi. Tole je pa telefonček na proprietary Samsungovi platformi ( pravzaprav LiMo - KLIK! ), ki je poceni in s katerim se lahko igram!

Ravnokar sem snel dokumentacijo s TIjevega sajta za OMAP-3430...

Verbatim 43760 BD-RE Dual Layer Blu-Ray Rohlinge (50 GB, 2x 5er Pack Jewel Case)

Čeprav BD-R DL mediji še niso tako poceni, BD-RE verzija ni veliko dražja in pravzaprav že uporabna za mnoge namene. En bi bil nekakšen "rolling backup" ključnih stvari na diskovju, drugi bi recimo bil kot testni plošček pred pečenjem izdelkov za prodajo na BD-R plošček.
Če vsebine prodajaš, in če imaš tega za 50GB, potem najbrž lahko najdeš €8 placa za pokritje BD-R DL ali €12 za pokritje BD-RE DL ploščka...

Tle so na voljo za najnižjo ceno celo Verbatimovi ploščki...

Panasonic LM-BES25WE10 12cm Blu-Ray Rohlinge 25GB (2-fache Brenngeschwindigkeit, wiederbeschreibbar) 10er Spindel

Isto to, le v veliko cenejši enoslojni verziji...

Platinum DVD+RW 4,7GB 120Min 4x Cakebox (25 Disc)

DVD je skrajno potrošen material, a zakaj ne bi razmišljali zeleno in za vsako figo nepovratno zažgali svoj plošček ? DVD+RW za ta denar - sploh ni dileme...

Verbatim DVD-RAM 3x Speed Cartridge Type 4 Double Sided (removable) 5er Pack 9,4GB DVD-Rohlinge

DVD-RAM je izredno zanimiva zadeva- md drugim ker ga lahko pišeš in brišeš sektor po sektor, ker to lahko storiš do 100.000 krat in ker se ga da dobiti v _dvostranski_ varianti - za majhen denar. Se pravi, ne dvoslojni, ampak dvostranski. Ko si zaželiš kaj z druge strani, obrneš plošček in piči miško.
In ker ga praktično vse današnje enote pišejo in brišejo. Tle je haklc- lahko ga dobiš v ploščkih ali v kasetah. Kasete so lahko zaprte ( in se ploščka ne da enostavno dobiti ven) ali pa odprte ( oznaka je Type2 za enostranski plošček in Type4 za dvostranski ).
Baje se še uporabljajo v video opremi, ker dovoljejo dokaj svobodno urejanje že zapisanega ploščka.
meni so zanimivi za bootable ploščke.

XLAYER Blu-Ray Disc BD-R 25GB 4x-Speed - 25er Cakebox

Če kupiš BD pekača, potem so BD-R ploščki meat-and-potatos vsega pečenja. Ni smisla v tem,d a dobiš enoto poceni, potem te pa ucurijo na ploščkih. Anjcenejši so danes Mediarange, Aopen, Xlayer itd in videti je,d a so mnogi od teh le Ritek diski v preobleki. Ritek pa niti ni tako slab.
Tudi reakcije folka na te zadeve so v glavnem pozitivne. Te cene so pa že zelo blizu tistim za velike količine in niti ne toliko višje od cene za recimo dvoslojne DVD+R DL diske...

LG BH10LS30 Blu-Ray Brenner Retail schwarz (10x, LightScribe, SATA)

Zaenkrat najcenejša varianta, ki pa kolikor vidim, nima zakaj zardevati pred veliko dražjimi. Enega imam v svoji mašini, kupljen ccca leto nazaj pri Anniju za €200+ ( 8-O ). Zapekel kar nekaj ploščkov, tako BD-R, BD-RE kot DVD. Zaenkrat brez pripomb, res pa je da nisem štopal čase pečenja do zadnje sekunde ali prav pozorno štel število napak...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, še:

16x Sanyo eneloop Mignon Akkus Batterien AA NEUE VERSION HR-3UTGA mit kQ-Safe Aufbewahrungsboxen

Tanove Eneloopke. Nuff said...

LG BT10N 6x2xBDRW 8x8x8xDVD+RW 8x6xDVD-RW 4xDVD+/-R DL Blu-ray Slim SATA bulk Schwarz ohne SW

Tudi BluRay pekači za prenosnike niso več tako dragi. Le da ima moj Dell Inspiron 1720 še IDE vmesnik, tole je pa SATA enota.
Damn... :|
On the journey of life, I chose the psycho path.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji Blu ray pekač

Oddelek: Kaj kupiti
162711 (1502) cebelar123
»

Poceni TDK BD-R 25GB

Oddelek: Kaj kupiti
111638 (1494) tomaz-
»

Kupujem BD-R 25GB ploščke na količino, rabi kdo zase ?

Oddelek: Kaj kupiti
342942 (2412) Brane2
»

Prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
101213 (1067) krop
»

HD DVD v prednosti napram Blu-rayu

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
324712 (3494) Stepni Volk

Več podobnih tem