» »

Kultura poslušalcev.

Kultura poslušalcev.

Jeronimo ::

Ta topic sem hotel dati že prej, pa sem zaradi silnega dela malo pozabil. :D

Pred cca. 10 dnevi sem bil na koncertu naše najboljše in najuspešnejše pianistke Dubravke Tomšič - Srebotnjak. To je dogodek, ki se ne zgodi velikokrat - da pride v CD pianist tako vrhunske kvalitete kot je ona.

Z veliko nestrpnostjo sem čakal začetek koncerta. Priklon in Dubravka začne muzicirati. Kar naenkrat se začnejo salve kašlanja. Najprej eden pa drugi in po dva skupaj ..... In to celo prvo skladbo. Bach bi se obrnil v grobu.
Druga skladba - Liszt, v spremljavi mobitelove melodije. Da znoriš. Poleg pokašljevanja še mobitel. Najraje bi skočil na oder in nazjal svinje ki so sedele v dvorani. Naj imajo bombone, če jih že toliko sili na kašlanje, naj izključijo mobitele .... Skladba se bliža koncu. Fantastični pianissimo. Nežni zaključek. Končno mi je nekako uspelo izključiti iz glave ta pokašljevanja. In kaj se zgodi !!!;(( ZOPET MOBITEL !!!!! Isti ženski je začel zvonit kot prej. Nezaslišano. Največji hec je bil, ker ga ni niti takoj izklopila. No še eno remek delo je bilo uničeno. Dubravka je končala skladbo in odkimovaje odkorakala z odra.
V drugem delu je bilo pokašljevanja manj, vendar so nas ure ob 22.00 spomnile, da živimo v dobi piskajočih zvokov.

Na tako motenem koncertu nisem bil še nikoli.
Ne bi se čudil, če Dubrovka nikoli več ne pride v CD.

Pred časom sem bral, da obstajajo naprave, ki motijo sprejem on oddajanje mobitelov.
Zakaj jih ne uporabljajo v takih kulturnih objektih ??

Verjetno bi pa edino zaleglo, da bi prišel na oder nek osebek in podučil zbrane prisotne, da izključijo mobitele, naj se odkašljajo in začnejo lizat bombone. Kasnje jim pa lahko na WC-ju še obriše rit, ko se bodo pokakali.

Upam da se bo CD kaj naučil iz te skrajno neprijetne zadeve.

No upam, da vas nisem preveč zamoril, ampak kaj čem če me je to tako razburilo.:8)
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Tomi ::

Na žalost ljudje radi preiskušajo, kako je široki publiki všeč njihova melodija na mobitelu.. Kar najlepše vidiš na troli...
Saj ne, da bi sam mobitel dal na tiho, ampak vedno, ko me kdo kliče, pozvoni enkrat, ker mi ga ni treba iskati.. Ravno ko tole pišem, nekomu v NUK-u zvoni.. Grgrg.. In človek se še lepo glasno pogovarja...
Kar se tiče motilnikov.. Imajo jih predvsem v tujini, v kakšnih bankah, bolnicah in ostalih javnih ustanovah... Samo da tam je tudi kultura večja..
Po moje bi lahko v CD imeli poleg garderobe se prostor, kamor bi lahko shranil svoj mobitel, če se že ne znaš ubraniti "utišanja".. V tujini imajo zato v restavracijah mobi-sitterje...
metrodusa.blogspot.com

luni ::

Jeronimo, priporočam ti, da začneš hoditi na koncerte kakega Rancida ali Offspringov, kjer bos mimogrede dobil se kaki buler v glavo ali komolec v rebra. Potem se ti bo pokasljevanej in zvonenje mobitela zdelo super :).

Ok, salo na stran, jaz sploh ne razumem, kako do cesa takega lahko pride. Klasicno glasbo namrec hodijo poslusat dokaj kulturni in izobrazeni ljudje... Se celo v kinu vecina izklopi svoje mobitele, pa ceprav hodijo tja tudi taki, katerih edini namen je obmetavnja gledalcev pred sabo s kokicami!
Artificial Intelligentia

Tomi ::

Luni, kaj pri tebi pomeni na stran... Mogoče bližje:D...
V kinu je ponavadi tako, da gre "mobilna" generacija z lepšo polovico, in potem ni lepo, da ti punca reče, da ti je mobitel pomembnejši kot ona ( če jo imaš, če ne pa :O )...
Problem pri tem ljudeh, ki hodijo na koncerte klasične in ostale "intelekualne" glasbe je v tem, da včasih preposto pozabijo, da imajo mobitel.. Tudi moja mama, čeprav ima srečo, da jo bolj malo ljudi kliče...
Sedaj pa moram nehati, ker me kliče prijateljica.. Seveda je mobitel na vibri:D ( NUK-remember )
metrodusa.blogspot.com

Jeronimo ::

Dva dni po koncertu je bila v Delu kritika prav na račun motenja. Lepo so povdarili, da pri nas še vedno veliko ljudi pride na koncert zaradi "družabnega" dogodka in ne zaradi kulture same. In seveda se potem temu primerno tudi vedejo.

Vsekakor bi lahko CD montiral kakšen motilnik za mobilce.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Lunik ::

Nic ne recem, to je nezaslisano.
So pa tud ljudje ki hodjo na take koncerte predvsem zato, da so tam. Da jih ludje vidjo. UUU lej ta je tut tle.
Je pa res, da lohk telefon pozab? sklopit, kokr pa jes vem, v CD ju pred za?etkom koncerta ko ti naro?ijo da lohk vstopi? v dvorano dodajo tudi da sklopi mobitel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubitelji kina za blokiranje mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
606497 (5111) CaqKa
»

Siddharta (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
946801 (4894) JXS
»

Kako se pripraviti na koncert klasične glasbe?

Oddelek: Sedem umetnosti
111454 (1187) DoloresJane
»

Kakšna kultura? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705761 (4882) Marjan
»

Mobitel in Siddharta na MTV (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
575377 (3979) atubbuta

Več podobnih tem