» »

Davčne blagajne

Davčne blagajne

poweroff ::

Končno!

A lahko na hitro povzetek, zlasti časovnico?
sudo poweroff

perci ::

Jah, zaenkrat je rok 1.1.2016.

Bi pa do četrtka znalo priti še do kakšnih presenečenj, kar se rokov tiče.

matijadmin ::

Bolje pozno kot nikoli. Žalostno, da nas sosedje po levi in desni šišajo.

Bolj me pa skrbi državljanska in posledično fiskalna kultura. Ta je pri nas čisto na psu. Odvetnikom in raznim drugim spretnežem to ne bo prišlo do živega, ker, če računa ne izdaš, ni težav s to blagajno. Je pa njihova zbornica že povedala, kaj si misli, da bodo te blagajne posegale v zaupnost med stranko in odvetnikom. To pove o njihovi izprijenosti čisto vse.

Sosedje se s tem spopadajo različno, v avstriji jih ni, je drugačen sistem, ker je kultura na zavidljivi ravni, čeravno so izjeme povsod (moja izkušnja z Dunaja je, da v enem italijanskem lokalu nisem dobil računa, pa pri eni Avstrijki pri spominkih tudi ne). V Italiji bi utajali vsi, a se bojijo, ker to rešujejo z represijo finančne policije, ki je kar vojaški organ. Tako ostaja utajevanje domena pretežno velikih in dobro organiziranih združb. Hrvaška pa si je kar veliko nagrebla z blagajnami, precej tudi v turizmu, kar je v nekaterih krajih dišalo po grški fiskalni kulturi.

Verjamem, da bo učinek pri nas velik. Ne bo pa to rešitev, ki bi vse vplačnike enako prisilila. Zelo vesel bi bil, če bi se pri nas fiskalna kultura povzpela in bi se pri tem ljudje zgledovali po Nemcih (še bolj kot po Avstrijcih). Jajca potrebujemo, da naznanimo odvetniško govedo ipd. indoktrinirane sleparje ali vsaj zahtevamo račun, ker je to zagotovilo, da bomo imeli ceste osvetljeno oz. splo ceste in marsi kaj, kar ob tako nizki ravni zavedanja o davkih niti ni več samoumevno.

ZaphodBB ::

Saj ni treba nikogar naznanjat. Ko imaš opravka z odvetnikom, zahtevaj račun. Simpl.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

solatko ::

Na hrvaškem, praviloma tujcem ne izdajajo računa predvsem gostinski lokali, sladoledarji, fotografi, prodajalci na stojnicah (plastik krama),.........
Tako, da imajo tudi oni še veliko rezerv. Morda se bodo spomnili in bojo njihovi inšpektorji začeli igrat navidezne tujce, v turistični sezoni.
Delo krepa človeka

eniLS ::

Glede tega nisem ziher, oziroma zgleda odvisno kje.. sem imel v drugi polovici leta 2014 več izkušenj, kjer sem v vrsti moral čakat pri blagajni, ker so izdajali račune. Sem še sam predlagal da mu pustim gotovino brez računa saj se mi mudi ampak ni dovolil, sem moral počakat v vrsti.

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Saj ni treba nikogar naznanjat. Ko imaš opravka z odvetnikom, zahtevaj račun. Simpl.


V stiski je to težko. Se pa strinjam, da je to del rešitve!

solatko je izjavil:

Na hrvaškem, praviloma tujcem ne izdajajo računa predvsem gostinski lokali, sladoledarji, fotografi, prodajalci na stojnicah (plastik krama),.........
Tako, da imajo tudi oni še veliko rezerv. Morda se bodo spomnili in bojo njihovi inšpektorji začeli igrat navidezne tujce, v turistični sezoni.


Pravzaprav to že ves čas od uvedbe počnejo!

Zgodovina sprememb…

krho ::

Evo.. komplicirajo:

Zaradi izvajanja postopka verifikacije računov bi se predpisali dodatni podatki na računu:
Čas izdaje računa (ure in minute);
Oznaka osebe, ki je izdala račun;
Oznaka načina plačila;
Enkratna identifikacijska številka računa, ki jo generira informacijski sistem FURS;
Zaščitna številka izdajatelja računa (ob izdaji računa jo generira blagajna zavezanca, s privatnim ključem zavezanca na osnovi podatkov na izdanem računu).

Pa najbrž se bodo custom XML spomnli.. ne recimo eslog.. Pa čeprav iz računa rabijo samo zneske po davčnih stopnjah...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

matijadmin ::

krho je izjavil:

Evo.. komplicirajo:

Zaradi izvajanja postopka verifikacije računov bi se predpisali dodatni podatki na računu:
Čas izdaje računa (ure in minute);
Oznaka osebe, ki je izdala račun;
Oznaka načina plačila;
Enkratna identifikacijska številka računa, ki jo generira informacijski sistem FURS;
Zaščitna številka izdajatelja računa (ob izdaji računa jo generira blagajna zavezanca, s privatnim ključem zavezanca na osnovi podatkov na izdanem računu).

Pa najbrž se bodo custom XML spomnli.. ne recimo eslog.. Pa čeprav iz računa rabijo samo zneske po davčnih stopnjah...


Tipično slovensko, ker sodniki in velecenjena Nina Plavšak niso imeli pojma, kaj je el. podpis, so v prva sodna pisanja, ki so bila podpisana, vtaknili faksimile sodnika in njegovo nujnost utemeljevali s tem, da bo omogočal dodatno varnost, saj je to e-faksimile. Kaj kmalu so sodniki svoj skenirani podpis oz. faksimile klicali el. podpis. Še celo državne banke tako podpisanih sklepov sprva niso ustrezno pregledovale, si jim lahko prinesel natisnjeno zadevo in so kar začele z izvršbo.

Spet bomo razvijali vesoljsko tehnologijo, da bomo pekli masten burek.

Jaz bi prepovedal uporabo IKT v RS in predpisal stroge kazni. Sodnikom bi dal papir in HB svinčnik (svinčnik je težje izbrisljiv od nalivnega peresa in nikdar ne zataji), enako vsem uradom. Več ne rabimo. Pa naj nam bodo časi Marije Terezije za zgled. Za začetek.

perci ::

Seveda, da se bodo custom xml spomnili. A ti misliš, da se eslog pa ne bo več spreminjal?

ZaphodBB ::

Tipično slovensko, ker sodniki in velecenjena Nina Plavšak niso imeli pojma, kaj je el. podpis, so v prva sodna pisanja, ki so bila podpisana, vtaknili faksimile sodnika in njegovo nujnost utemeljevali s tem, da bo omogočal dodatno varnost, saj je to e-faksimile. Kaj kmalu so sodniki svoj skenirani podpis oz. faksimile klicali el. podpis. Še celo državne banke tako podpisanih sklepov sprva niso ustrezno pregledovale, si jim lahko prinesel natisnjeno zadevo in so kar začele z izvršbo.

Meni se zdi, da gre pri Nini Plavšak za "spodrsljaje", ki so vse kaj drugega kot zgolj nekompetenca ali nesreče.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Malajlo ::

krho je izjavil:

Evo.. komplicirajo:

Zaradi izvajanja postopka verifikacije računov bi se predpisali dodatni podatki na računu:
Čas izdaje računa (ure in minute);
Oznaka osebe, ki je izdala račun;
Oznaka načina plačila;
Enkratna identifikacijska številka računa, ki jo generira informacijski sistem FURS;
Zaščitna številka izdajatelja računa (ob izdaji računa jo generira blagajna zavezanca, s privatnim ključem zavezanca na osnovi podatkov na izdanem računu).

Pa najbrž se bodo custom XML spomnli.. ne recimo eslog.. Pa čeprav iz računa rabijo samo zneske po davčnih stopnjah...

Nižje dol, čez Kolpo, nimajo kaj drugače. Pa pošilja se vse postavke. Šifra artikla, opis. Tako lahko davkarija naredi kopijo fakture, ki jo izurjeno oko inšpektorja primerja z originalom oz. izpisom kopije. Nič pretresljivega. Me bolj zanima, zakaj tega še nimamo.

matijadmin ::

ZaphodBB je izjavil:

Tipično slovensko, ker sodniki in velecenjena Nina Plavšak niso imeli pojma, kaj je el. podpis, so v prva sodna pisanja, ki so bila podpisana, vtaknili faksimile sodnika in njegovo nujnost utemeljevali s tem, da bo omogočal dodatno varnost, saj je to e-faksimile. Kaj kmalu so sodniki svoj skenirani podpis oz. faksimile klicali el. podpis. Še celo državne banke tako podpisanih sklepov sprva niso ustrezno pregledovale, si jim lahko prinesel natisnjeno zadevo in so kar začele z izvršbo.

Meni se zdi, da gre pri Nini Plavšak za "spodrsljaje", ki so vse kaj drugega kot zgolj nekompetenca ali nesreče.


O konkretnem faksimilu je šlo za neznanje oz. popustljivost sodnikom, ki so sodelovali.

Za marsi katere na prvi pogled površnosti pa sem osebno (podobno kot ti) prepričan, da to niso.

Mimogrede, na Nizozemskem stopiš v štacuno, odbereš blago, stopiš k blagajni, te povprašajo po el. pošti, poveš, plačaš in greš. Račun te čaka v poštnem predalu.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

krho je izjavil:

Zaradi izvajanja postopka verifikacije računov bi se predpisali dodatni podatki na računu:
Čas izdaje računa (ure in minute);
Oznaka osebe, ki je izdala račun;
Oznaka načina plačila;
Enkratna identifikacijska številka računa, ki jo generira informacijski sistem FURS;
Zaščitna številka izdajatelja računa (ob izdaji računa jo generira blagajna zavezanca, s privatnim ključem zavezanca na osnovi podatkov na izdanem računu).

Kaj pa je problem da se zahteva te podatke? Oz. kater problem naj bi reševali, pa ga po tvoje ne?

Komplikacija mi je na prvo žogo to kakšne specse bodo o tem napisal in kako se jih bodo potem držal (da ne bomo spet financiral SRC za še en kup lastniške kode).

krho je izjavil:

Pa čeprav iz računa rabijo samo zneske po davčnih stopnjah...

Ja ne lih.

matijadmin je izjavil:

Tipično slovensko, ker sodniki in velecenjena Nina Plavšak niso imeli pojma, kaj je el. podpis, so v prva sodna pisanja, ki so bila podpisana, vtaknili faksimile sodnika in njegovo nujnost utemeljevali s tem, da bo omogočal dodatno varnost, saj je to e-faksimile. Kaj kmalu so sodniki svoj skenirani podpis oz. faksimile klicali el. podpis.

matijadmin je izjavil:

O konkretnem faksimilu je šlo za neznanje oz. popustljivost sodnikom, ki so sodelovali.


A to obstaja kak preverljiv primer (s konkretno opravilno številko spisa/postopka, nazivi strank, drugi podobni identifikacijski podatki) al' pač jamr jamr jamr?

matijadmin je izjavil:

Mimogrede, na Nizozemskem stopiš v štacuno, odbereš blago, stopiš k blagajni, te povprašajo po el. pošti, poveš, plačaš in greš. Račun te čaka v poštnem predalu.

To se da tudi pri nas.
Pa to je relacija trgovina->kupec, davčne blagajne so pa na relaciji trgovina->država.

matijadmin ::

PaX_MaN je izjavil:

krho je izjavil:

Zaradi izvajanja postopka verifikacije računov bi se predpisali dodatni podatki na računu:
Čas izdaje računa (ure in minute);
Oznaka osebe, ki je izdala račun;
Oznaka načina plačila;
Enkratna identifikacijska številka računa, ki jo generira informacijski sistem FURS;
Zaščitna številka izdajatelja računa (ob izdaji računa jo generira blagajna zavezanca, s privatnim ključem zavezanca na osnovi podatkov na izdanem računu).

Kaj pa je problem da se zahteva te podatke? Oz. kater problem naj bi reševali, pa ga po tvoje ne?

Komplikacija mi je na prvo žogo to kakšne specse bodo o tem napisal in kako se jih bodo potem držal (da ne bomo spet financiral SRC za še en kup lastniške kode).

Saj ni SRC tisti, ki delo naroči. V sodstvu so K vpisnik klamfali skupaj v neki projektni skupini sodniki sami, kako naj bi zgledal. Cel kup ljudi je obupalo, nato je en sodnik to vodil in dobil nekaj požrtvovalnih kolegov

PaX_MaN je izjavil:


krho je izjavil:

Pa čeprav iz računa rabijo samo zneske po davčnih stopnjah...

Ja ne lih.

matijadmin je izjavil:

Tipično slovensko, ker sodniki in velecenjena Nina Plavšak niso imeli pojma, kaj je el. podpis, so v prva sodna pisanja, ki so bila podpisana, vtaknili faksimile sodnika in njegovo nujnost utemeljevali s tem, da bo omogočal dodatno varnost, saj je to e-faksimile. Kaj kmalu so sodniki svoj skenirani podpis oz. faksimile klicali el. podpis.

matijadmin je izjavil:

O konkretnem faksimilu je šlo za neznanje oz. popustljivost sodnikom, ki so sodelovali.


A to obstaja kak preverljiv primer (s konkretno opravilno številko spisa/postopka, nazivi strank, drugi podobni identifikacijski podatki) al' pač jamr jamr jamr?

Primeri so vsi sklepi/pisanja v insolvenčnih postopkih. Zelo konkretno!

To je bilo napravljeno v prvi fazi prenove vpisnika/insolvenčnega postopka. Še huje je, delo je organizirano tako, da sodnik ali sodniški pomočnik (nkedaj strokovni) spiše sodno pisanje prek tipskega obrazca vpisnika, ki mu prilima njegov faksimile. Zapisnikarica to stiskan in odnese vpisničarki, ki to skenira, el. popdiše in pošlje na COVL, kjer se spet tiska in pošilja strankam ali pošlje elektronsko. Ko sem bil tam zaposlen, se je tako delalo.

O kakšnih jammerjih pa sprašuješ, tudi ne bi vedel.

PaX_MaN je izjavil:


matijadmin je izjavil:

Mimogrede, na Nizozemskem stopiš v štacuno, odbereš blago, stopiš k blagajni, te povprašajo po el. pošti, poveš, plačaš in greš. Račun te čaka v poštnem predalu.

To se da tudi pri nas.
Pa to je relacija trgovina->kupec, davčne blagajne so pa na relaciji trgovina->država.


Pri nakupu prek spleta, da. Kaj pa, če obiščem štacuno? Najbrž ne gre. Tu vidim kompliciranje, ker bi težko dopovedal tržnemu, da imam račun pri sebi na gmailu na telefonu.

Vem, kaj je davčna blagajna. Hvala za relacijsko teorijo o tem.

krho ::

Datum izdaje.. ok..
zaporedna št. ok,
Davek po davčnih stopnjah.

Zakaj pa rabiš postavke računa.. Pri tem? Kot davčno te pa res ne zanima kaj je človek prodal...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

perci ::

Kaj te pa to tako boli? A je problem v pasovni širini, da ne bi rad pošiljal podatkov o postavkah?

krneki0001 ::

davčna, zaporedna številka računa, znesek po nižji davčni stopnji in znesek po višji davčni stopnji bo kar dovolj.

Ne rabi davčna vedet kakšen izdelek sem prodal, le to da sem ga prodal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ZaphodBB ::

Ne rabi davčna vedet kakšen izdelek sem prodal, le to da sem ga prodal.

Jaz se strinjam.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

poweroff ::

Zakaj pa ne? A imaš kaj za skrivat? >:D
sudo poweroff

ZaphodBB ::

poweroff je izjavil:

Zakaj pa ne? A imaš kaj za skrivat? >:D

Seveda imam, vse tiste stvari, ki so danes legalne pa jutri ne bodo. Zakaj podtikaš takšna vprašanja ljudem, ki niso nikdar izrekli znamenite izjave "kaj se bojite, če nimate nič za skrivat".
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

PaX_MaN ::

matijadmin je izjavil:

Saj ni SRC tisti, ki delo naroči.

Fuck no, pa tolkrat je blo dlih na tej strani napisan kaj to pomen "plačamo za lastniško kodo":
Prevozniki uporabljajo vozovnične sisteme, nosilci avtorskih pravic teh sistemov pa so tehnološki ponudniki (le en izmed prevoznikov - to je SŽ Potniški promet d.o.o. je, kot izhaja iz Priloge 2, tudi nosilec materialnih avtorskih pravic in izvornih kod na sistemu).

in zakaj je to slabo.

matijadmin je izjavil:

V sodstvu so K vpisnik klamfali skupaj v neki projektni skupini sodniki sami, kako naj bi zgledal. Cel kup ljudi je obupalo, nato je en sodnik to vodil in dobil nekaj požrtvovalnih kolegov

In to je pomembno omenit zakaj?

PaX_MaN je izjavil:

Primeri so vsi sklepi/pisanja v insolvenčnih postopkih. Zelo konkretno!

Aha, nobenenega primera ni.
Fino da smo razčistl.

PaX_MaN je izjavil:

To je bilo napravljeno v prvi fazi prenove vpisnika/insolvenčnega postopka. Še huje je, delo je organizirano tako, da sodnik ali sodniški pomočnik (nkedaj strokovni) spiše sodno pisanje prek tipskega obrazca vpisnika, ki mu prilima njegov faksimile. Zapisnikarica to stiskan in odnese vpisničarki, ki to skenira, el. popdiše in pošlje na COVL, kjer se spet tiska in pošilja strankam ali pošlje elektronsko. Ko sem bil tam zaposlen, se je tako delalo.

I call bullshit.
Aka url or it didn't happen.

PaX_MaN je izjavil:

O kakšnih jammerjih pa sprašuješ, tudi ne bi vedel.

"NBEN SODNIK SE NE ZNA ELEKTRONSKO PODPISAT V COVL POSTOPKU, AHAHAHAHAHA!"

PaX_MaN je izjavil:

Pri nakupu prek spleta, da. Kaj pa, če obiščem štacuno? Najbrž ne gre. Tu vidim kompliciranje, ker bi težko dopovedal tržnemu, da imam račun pri sebi na gmailu na telefonu.

In zakaj to ne bi šlo?
Aka kateri predpis to "najbrž" prepoveduje.

PaX_MaN je izjavil:

Vem, kaj je davčna blagajna. Hvala za relacijsko teorijo o tem.

Očitno ne veš, če to primerjaš s popolnoma drugačnim postopkom.

krneki0001 je izjavil:

Ne rabi davčna vedet kakšen izdelek sem prodal, le to da sem ga prodal.

krho je izjavil:

Kot davčno te pa res ne zanima kaj je človek prodal...

A, še dva ko podpirata fiktivne račune.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

ZaphodBB ::

Fuck no, pa tolkrat je blo dlih na tej strani napisan kaj to pomen "plačamo za lastniško kodo":

Vsi projekti, katere je SRC delal za MJU (in sem jaz sodeloval na njih) so v pogodbah vsebovali tudi klavzulo o prenosu avtorskih pravic na stranko. Ne vem kaj ima to s SRC-em sploh?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

krneki0001 ::

poweroff je izjavil:

Zakaj pa ne? A imaš kaj za skrivat? >:D


Nič nimam za skrivat, ampak mi ni všeč, da bodo baze polne podatkov, kaj vse imam in kaj vse sem kupil.
Vemo kako vse skupaj dela in koliko se po bazah podatkov zbira. Zato ni treba da nekdo (sova, cia,...) kasneje brska po teh podatkih in sestavi spisek, kaj vse posedujem in ... . Pač ne rabijo vedet cifre mojih gat, ...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

PaX_MaN je izjavil:


krneki0001 je izjavil:

Ne rabi davčna vedet kakšen izdelek sem prodal, le to da sem ga prodal.

krho je izjavil:

Kot davčno te pa res ne zanima kaj je človek prodal...

A, še dva ko podpirata fiktivne račune.


Nič ne podpiram fiktivnih računov, ampak davčna ne rabi podatkov kater izdelek je bil prodan, potrebuje le številko računa in znesek, ter kdo je prodajalec.

Fiktivne račune pa lahko delajo tudi brez tega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

poweroff ::

krneki0001 je izjavil:

Pač ne rabijo vedet cifre mojih gat, ...

Aha, se pravi si aktiven borec tudi za zasebnost komunikacij?
sudo poweroff

PaX_MaN ::

ZaphodBB je izjavil:

Vsi projekti, katere je SRC delal za MJU (in sem jaz sodeloval na njih) so v pogodbah vsebovali tudi klavzulo o prenosu avtorskih pravic na stranko. Ne vem kaj ima to s SRC-em sploh?

Vezo ma:
- je največji k ga najemamo v tej branži
- smo se z njim že vendor lock-inal:
Na izvorni kodi te licenčne programske opreme ima avtorske pravice družba SRC d.o.o., Tržaška cesta 116, Ljubljana (v nadaljevanju: družba), kar družba dokazuje z izjavo o ekskluzivi za aplikativno programsko opremo SPIS.

Striktno ma vezo sam tolk da se pove da je treba birokrate v rit brcnit da skoz zahtevajo prenos pravic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

matijadmin ::

PaX_MaN je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Saj ni SRC tisti, ki delo naroči.

Fuck no, pa tolkrat je blo dlih na tej strani napisan kaj to pomen "plačamo za lastniško kodo":

To je problem, čeprav je VSRS, kolikor vem, dobilo za K vpisnik tudi kodo.

PaX_MaN je izjavil:


Prevozniki uporabljajo vozovnične sisteme, nosilci avtorskih pravic teh sistemov pa so tehnološki ponudniki (le en izmed prevoznikov - to je SŽ Potniški promet d.o.o. je, kot izhaja iz Priloge 2, tudi nosilec materialnih avtorskih pravic in izvornih kod na sistemu).

in zakaj je to slabo.

matijadmin je izjavil:

V sodstvu so K vpisnik klamfali skupaj v neki projektni skupini sodniki sami, kako naj bi zgledal. Cel kup ljudi je obupalo, nato je en sodnik to vodil in dobil nekaj požrtvovalnih kolegov

In to je pomembno omenit zakaj?

Ker vidim zanimivo podobnost, kako se je razvijalo veseljsko tehnologijo za peko mastnega bureka. Namesto, da bi procesno zakonodajo prilagodili informatizaciji in jo izpilili, so šli nestrokovnjaki delovnih procesov diktirati ravoj UI/UX funnel za funnelom ...

Podobno je bilo z vpisnikom za insolvenčne postopke (tisti faksimile).

PaX_MaN je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

Primeri so vsi sklepi/pisanja v insolvenčnih postopkih. Zelo konkretno!

Aha, nobenenega primera ni.
Fino da smo razčistl.

To je tvoje pretvarjanje in ignoriranje dejstev.

Vsi insolvenčni primeri so bili, pač nisem bil v takem postopku, zato ti ne morem ponuditi tovrstnega sodnega pisanja v pregled. Sem pa takrat delal tam in to trdim s prve roke, bil sem za isto mizo s tistimi, ki so odločali in kasneje od blizu opazoval ta fail.

Sam sem moral pojasnjevati sodnikom, da tisto ni el. podpis. Da je el. podpis nek izračun je le redko kdo pogruntal. Žal v takšni družbi živimo.

PaX_MaN je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

To je bilo napravljeno v prvi fazi prenove vpisnika/insolvenčnega postopka. Še huje je, delo je organizirano tako, da sodnik ali sodniški pomočnik (nkedaj strokovni) spiše sodno pisanje prek tipskega obrazca vpisnika, ki mu prilima njegov faksimile. Zapisnikarica to stiskan in odnese vpisničarki, ki to skenira, el. popdiše in pošlje na COVL, kjer se spet tiska in pošilja strankam ali pošlje elektronsko. Ko sem bil tam zaposlen, se je tako delalo.

I call bullshit.
Aka url or it didn't happen.

Srboritost pa taka. It happened. Pa četudi si zatiskaš uhlje in na ves glas kričiš: "Lalalalalalalaaaaaa ..."

PaX_MaN je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

O kakšnih jammerjih pa sprašuješ, tudi ne bi vedel.

"NBEN SODNIK SE NE ZNA ELEKTRONSKO PODPISAT V COVL POSTOPKU, AHAHAHAHAHA!"

COVL ni postopek. Od tam ven, vsaj natisnjena pošta, ne gre el. podpisana.

PaX_MaN je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

Pri nakupu prek spleta, da. Kaj pa, če obiščem štacuno? Najbrž ne gre. Tu vidim kompliciranje, ker bi težko dopovedal tržnemu, da imam račun pri sebi na gmailu na telefonu.

In zakaj to ne bi šlo?
Aka kateri predpis to "najbrž" prepoveduje.

Nisem znalec davčne zakonodaje, a bi gotovo že kdo to vpeljal, če bi šlo oz., če bi dobil nasvet, da bi šlo. Lahko pa kdo, ki ima veliko denarja (za kazni in takse) poizkusi v svoji štacuni.

PaX_MaN je izjavil:


PaX_MaN je izjavil:

Vem, kaj je davčna blagajna. Hvala za relacijsko teorijo o tem.

Očitno ne veš, če to primerjaš s popolnoma drugačnim postopkom.

Saj nisem, samo hotel sem povedati, da pri nas česa podobnega ne bo, ker prevladuje mentaliteta, da to pač ne gre tako enostavno (zakaj enostavno, če je treba komplicirano) ... Podobno kompliciramo pri davčnih zdaj, kaj vse bi moral dodatno/po novem vsebovati račun.

PaX_MaN je izjavil:


krneki0001 je izjavil:

Ne rabi davčna vedet kakšen izdelek sem prodal, le to da sem ga prodal.

krho je izjavil:

Kot davčno te pa res ne zanima kaj je človek prodal...

A, še dva ko podpirata fiktivne račune.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Striktno ma vezo sam tolk da se pove da je treba birokrate v rit brcnit da skoz zahtevajo prenos pravic.

Se strinjam.

Samo konkretno za SPIS in derivate še vedno ostaja dejstvo, da drugi nimajo potrebnega know-howa in bi bila menjava izvajalca hudo draga zadeva. Beri, IMO dražja kot nadaljevanje odnosa s SRC-om.

Bi pa jaz prenehal s tem, ker ne sodi v to temo.

Disclaimer: bil sem zaposlen na SRCu in sem delal na SPISu in derivatih.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

poweroff ::

Ne zavajat no. Hruske ima kodo, ki se je sposobna povezat v SPIS in v psql prenesti podatke - vključno z dokumenti.
sudo poweroff

ZaphodBB ::

poweroff je izjavil:

Ne zavajat no. Hruske ima kodo, ki se je sposobna povezat v SPIS in v psql prenesti podatke - vključno z dokumenti.

Lol? Se ti mal kisa?

Sploh ne rabiš Hrušketa, samo uporabiš DECS al pa LEI. Pol si pa na konju.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

luli ::

Ena izmed nalog davčne je tudi preverjanje stopnje zaračunanega davka. Dokler nimamo EDS, je praktično nemogoče davčni poročati samo skupen znesek in znesek DDV, zaradi česar se tudi uvaja el. račun. Doktor, kako pa bi ti to rešil?

krneki0001 ::

poweroff je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Pač ne rabijo vedet cifre mojih gat, ...

Aha, se pravi si aktiven borec tudi za zasebnost komunikacij?


Seveda. Zatro pa telefon uporabljam samo ko je res nujno. Ostalo je pa vse kodirano. Če imam pa možnost pa komuniciram preko zaklodiranega kanala UKV postaje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kuglvinkl ::

krneki0001 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Zakaj pa ne? A imaš kaj za skrivat? >:D


Nič nimam za skrivat, ampak mi ni všeč, da bodo baze polne podatkov, kaj vse imam in kaj vse sem kupil.
Vemo kako vse skupaj dela in koliko se po bazah podatkov zbira. Zato ni treba da nekdo (sova, cia,...) kasneje brska po teh podatkih in sestavi spisek, kaj vse posedujem in ... . Pač ne rabijo vedet cifre mojih gat, ...


Nisem čist zapopadu. Trgovec pošilja podatke o kupcih?
Your focus determines your reallity

krneki0001 ::

Ne, trgovec pošilja svoje podatke.

S seboj pa nosiš mobitel, pred trgovino pa kamera, pa na nebu brezpilotno letalo, pa..., pa..., pa... .
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Aha, prav sem zapopadu :)
Your focus determines your reallity

opeter ::

RockyS je izjavil:

Da se podpira slovensko gospodarstvo 8-)


Da nekdo/nekateri dobi/jo provizijo v žep.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

perci ::

opeter je izjavil:

RockyS je izjavil:

Da se podpira slovensko gospodarstvo 8-)


Da nekdo/nekateri dobi/jo provizijo v žep.

Spet mal na pamet tole? Ali si ti dobil to provizijo, da veš?

matijadmin ::

PaX_MaN, nisem se želel zaleteti, a sem vedel, da so bile težave ravno okoli tega faksimila/el. podpisa krive, da je nekomu uspelo fino goljufati. Kolikor sem takrat spremljal in me spomin ni izdal, naj bi ta mož bankam zatrdil, da je dobil sklep z el. podpisom (ta običajno pride v varen el. predal - SPET ENA NEUMNOST SLOVENSKE KOBAJAGI VESOLJSKE TEHNOLOGIJE ZA PEKO MASTNEGA BUREKA) in ga natisnil. In večina bank mu je verjela. Tako je poneveril izvršb za slabega pol MIO ojrov! Seveda tu nosijo del odgovornosti tudi bančni uslužbenci, saj so zaupali neki neoverjeni kopiji, kar enemu pildeku in očitno tudi niso vedeli, da el. podpis obstaja oz., kaj je to ...

http://www.dnevnik.si/kronika/1042366167

Moja izkušnja v začetku l. 2008 z Unicreditom je bila nadvse podobna. Uvedli so enoten frontend za sodni in poslovni register GD. Sodišče je prenehalo izdajati izpise oz. je to postalo plačljivo in nepotrebno, saj so se dobili ti el. podpisani in časovno žigosani na spletu! Mene je uslužbenka s tem zavrnila, ker da ona tega ne zna preveriti oz. pregledati ... Ni bilo govora, da bi ji uspel dopovedati, kaj ji dejansko zapoveduje 4. člen ZEPEP. Ker sem delal na sodišču in sem dobil štempelj na izpisek na lepe oči, sem raje nesel "po starem".

Davčne blagajne (da se razume, sem za in proti vsakršni utaji), bodo po tem kompliciranju sodeč še ena takšna zgodba o vesoljski tehnologiji za peko mastnega bureka.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

perci je izjavil:

opeter je izjavil:

RockyS je izjavil:

Da se podpira slovensko gospodarstvo 8-)


Da nekdo/nekateri dobi/jo provizijo v žep.

Spet mal na pamet tole? Ali si ti dobil to provizijo, da veš?

Kaj ti misliš da je psrdovanje pri prodaji podjetja zastonj?

Provizije so reda 2 - 3 procente.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

O kakšnih provizijah ti govoriš?

Morda sem opetra narobe razumel (če je tako, se opravičujem), ampak razumel sem ga, da govori o tistih provizijah, ki jim rečemo podkupnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

poweroff ::

luli je izjavil:

Ena izmed nalog davčne je tudi preverjanje stopnje zaračunanega davka. Dokler nimamo EDS, je praktično nemogoče davčni poročati samo skupen znesek in znesek DDV, zaradi česar se tudi uvaja el. račun. Doktor, kako pa bi ti to rešil?

Tako, da podpiram elektronske račune, da se DURS-u pošilja čim več podatkov in da se čim prej uvede davčne blagajne. Na področju financ je treba zasebnost zmanjšati. Sploh pa pravne osebe nimajo zasebnosti.
sudo poweroff

krneki0001 ::

Mogoče bi lahko pa davek zmanjšali na 10% za vse (nič več dveh stopenj), pa gromozanske kazni (v višini par 100.000 evrov za manjše prekrške in v višini miljonov za večje prekrške) za tiste, ki ga ne plačajo, tako da se bo splačalo plačat davek.

S tem bomo še tujce privabili, ker bo davek nizek.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

poweroff ::

Saj to že imamo za 'normirane' s.p.-je.
sudo poweroff

krneki0001 ::

poweroff je izjavil:

Saj to že imamo za 'normirane' s.p.-je.


Kolikor vem, je davek še vedno 22% in 9.5%
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

matijadmin ::

krneki0001 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Saj to že imamo za 'normirane' s.p.-je.


Kolikor vem, je davek še vedno 22% in 9.5%


Olajšava (do 100 k EUR) pa zelo darežljiva!

LuiIII ::

Ja normiran s.p. je najboljša davčna oaza naokoli. Brez tega si sploh ne predstavljam zakaj bi imel zaposlitev v Sloveniji. Zanimivo je še to, da ko to omenim in razložim v tujini jim šele res postane jasno kakšna banana republika smo v resnici. Skoraj ne morejo verjeti kako ugodno je to. Počasi jim bom predlagal, da je bolje imeti eno podružnico z dvema zaposlenima v Sloveniji in tu najemati s.p.-je.

MadMicka ::

LuiIII, davčna oaza pomeni malo ali nič davka, običajno na ogromne zneske. Pri s.p.-jih, normirancih, pa gre za drobiž. Nima to veze z davčno oazo ima pa veliko veze z poenostavitvijo poslovanja za najmanjše ribe. Tako da bodi previden z uporabo banana republika, bi znalo biti tole tvoje banana-razmišljanje :)

krneki0001 ::

matijadmin je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Saj to že imamo za 'normirane' s.p.-je.


Kolikor vem, je davek še vedno 22% in 9.5%


Olajšava (do 100 k EUR) pa zelo darežljiva!


Olajšava je že, sej to ni sporno, gre zato, da imamo davek 22%, ko kupuješ. In tukaj moraš tudi kot sp plačat ta davek - tega bi lahko znižali.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Gandalfar ::

Pac prijavi se za DDV zavezanca


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS Preveri račun (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
813163701 (47951) PINki
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223117 (7481) Kosek1
»

Odgovornost razvijalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
517209 (4902) Okapi
»

bar/gostilna možno plačilo edino in samo z gotovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316124 (13903) Pithlit

Več podobnih tem