» »

Kupovanje v Avstriji&davek

Kupovanje v Avstriji&davek

malinavc ::

Zanima me, če moram jaz na carini kaj plačati, če piše na ceniku, recimo od birga, da je davež že vštet? Koliko je meni jasno jaz nič ne plačam več, ker je davek že vštet v tisti ceni.Koliko % dobim nazaj (20% ?).Naj nekdo odgovori ki ima izkušnje na meji in ne takšni ko ne vejo 100%, oz. takšni kot jaz

Hvala!0:):D:))
...odvisno s katere perspektive gledamo...
  • zaklenil: boštjan ()

PRiMoZ- ::

Ja na naši meji ne boš plačo nč če boš stvar ilegalno prpelo čez :D, drgač pa za avstrijo ne vem točno kake imajo davke sam dobiš pa vrnjenega.

BlackAdder ::

Na potni list lahko brez dajatev (carine in/ali DDV-ja) prineseš v Slovenijo za 16.000 SIT blaga v neto vredosti (z odštetim Mwst). Če je vrednost izdelka višja, moraš plačati ustrezne dajatve (praviloma samo DDV - 19% za tehnično blago). To, da je davek (Mwst) že plačan v Avstriji, ne igra nobene vloge. Si pa upravičen do vračila Mwst (vrednost kupljenega blaga nad 1000 ATS), za kar dobiš v trgovini poseben obrazec , ki ga potrdiš na avstrijski carini ob izhodu. Nekatere trgovine še vračajo davek v dejanskem znesku (cca 16, 7% pri 20% Mwst), večina pa dela preko Tax Free sistema, kjer te oskubejo za cca četrtino dejanskega Mwst.
BlackAdder stroke again!

OZZY ::

Če hočš največ davka nazaj dobit se vrni v štacuno, kjer si stvari kupil. To pa zato, ker potem na naši strani dobiš le okoli 11-12% nazaj. Če se pa vrneš nazaj v trgovino pa okoli 16%. Se bl splača posebi pri velikih zneskih.

gas24 ::

Ja samo nekatere trgovine pa ne vracajo vec davka, moras iti na OEMTC.

Tam te pa se mal oskubijo!:D

lp

Rott-von-weiler ::

še sploh pa je najboljša varjanta da se že kr v trgovini zmeniš da ti ga odštejejo pa pol nimaš nepotrebnega letanja pri birgu se da zmenit:O

iggy0611 ::

Najbolje ti je odgovoril BlackAdder, vendar ti moram povedati, da bos moral placati tudi carino za blago ki ni iz Panevropske kumulacije (beri EU plus CEFTA...). Ker so komponente praktično iz daljnjega vzhoda, pomeni plačilo carinskih dajatev. Toliko o najslabši varianti. Če pa boš stvar na carini prijavil (če je nad 16.000 SIT) in povedal, da je stvar evropskega porekla (četudi ta dejansko ni), boš plačal 19% DDV. Torej dejansko boš dobil željeno stvar za bruto ceno ( v Avstriji boš dobil vrnjen 19% davek, v Sloveniji pa ga boš moral plačati.
Izhod: šverc

frenk ::

Jest sm pred parimi leti u quelle kupu playstation in sm dobu 20% nazaj ko je šu fotr naslednjič gor u štacuno. Na carini je pa carinik prašou fotra če ma kj za prjavt pa fotr prau da ma sam igrače za tamale(nas:D) in čeprov je carinik pregledou robo nam poj ni računal carine. Priporočam=>šverc>:D

Zavo ::

frenk, če si ti nisi enega zrolal prejle, potem sem jaz tricikel!

frenk ::

Zavo: navajam "frenk, če si ti nisi" ... ja a zj sm a nism??:D...ne nism sam čej pa to res.

Zavo ::

frenk, pa koji slastni ku**c odgovarjaš na dve leti stare poste.
Pa od kod jih izbrskaš?

Kakšno robo imaš? Hitro zadene, ali bolj dolgo drži?

frenk ::

Zavo: ja sm zdele opazu da so dve let stari...bom v prihodnje bol gledou na to:\...glede robe pa...je albanka:D

boštjan ::

no tole bo treba pod ključ dat,ker sumljive snovi se na SLO-TECHU ne komentirajo,vsaj pod tem oddelkom ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup v Avstriji - carina?

Oddelek: Kaj kupiti
382099 (1389) antonija
»

Za vse, ki imate namen naročiti blago v tujini

Oddelek: Kaj kupiti
453885 (2886) b0j3
»

avstrija-trgovine

Oddelek: Kaj kupiti
243504 (2969) SanSan
»

Carina

Oddelek: Loža
151648 (1477) BlackHole
»

Kvaliteta pri Essediju- Italija

Oddelek: Kaj kupiti
242025 (1446) Pat_MaGroin

Več podobnih tem