» »

Carina

Carina

Flasher ::

Kaj (Koliko) točno lahko danes človek prenese čez našo mejo?
Naj vprašam malo bolj konkretno: a se mi splača iti kupit tiskalnik
v Avstrijo? Skrbi me naša carina!! A se mora švercat al ne?

Fantom ::

Po moje se ti ne splača. Res, da dobiš tiskalnik nekaj ceneje vendar pa lahko nastanejo veliki problemi pri uveljavljanju garancije.

burekar ::

Ne splača se it po en sam tiskalnik. Če pa že greš, pa kup v duty free -ju eno flaškico jacka pa jo dej carinikom. Zarad 5 jurjev čez limit ti že ne bodo težil. Odvisn od carinika.

Horhe ::

V italiji se splača vse kupt, juz sm u Trstu vidu EPSON 480 SXU za 100 DEM, no a se splača ? kartuše so pa po 4000 sit
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

blue96 ::

jest ponavadi v italiji kupim potrosni material, kartuse os zelo poceni tudi za hp
.

Flasher ::

Npr. cena Canon LBP-800 je v Avstriji okoli 50K Sit(s povrnjenim davkom), pr nas pa okol 80 K. Zdej je samo vprašanje a me bojo cariniki spustili z velko škatlo v prtlažniku. Kolikšen je sploh limit, ki ga lahko neseš preko meje?????

Horhe ::

hmm 150 dolarjev se mi zdi , brez carine, pa se neki ce je izdelek narejen v EU pol je pa sam davek in ni carine neki tazga:D
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

Ribicija ::

LBP 800 se da tudi pri nas dobiti za nekje 63 kSIT (to je že cena z DDV)! Pa imaš porihtano garancijo(1 leto). Pa če še šteješ stroške (vinjeta in bencin)....
Ne vem jaz za tako malo razliko nebi kupil v Avstriji.

Flasher ::

Hvala najlepša vsem:)

BlackHole ::

Kolko sem jaz zadnjič slišal po eni radijski oddaji, je to 16 k SIT in nič več. Če je 150 dolarjev je to 38 k SIT, to je pa malo preveč se mi zdi.

Horhe ::

sej je zmeri blo okol 300 DEM, da si lahk cez nesu po osebi ...no ne vem..treba se je pozanimat:\
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

Ribicija ::

Čez mejo se lahko nese samo 1000 šilingov. Seveda v proti vrednosti SIT oz. blaga. Za več pa se že plača carino. Če je vrednost izdelka recimo 50 kSIT potem boš plačal carino za celo vrednost in ne samo za razliko med 16 kSIT in 50 kSIT.

sinko999 ::

Kolikor vem jast je ta znesek z Mwst-jem 1300 Šilingov

LP
Ni? ni ve?no !

DOLF ::

Tkole je:
včasih je blo 150 $ pol pa so se naši vrli politiki spomnili da pa je 16.000 SIT čist dovolj za osebni prenos raznega blaga preko meje in da pri tem ne plačaš NOBENIH dajatev! V Avstriji pa moraš kupiti na enem mestu za vsaj 1000 ATS da ti napišejo fakturo za vračilo Mwst. (DDV po avstrijsko:D). Pri današnjem tečaju šilinga pa to ravno znese 15.840 SIT. Tako da zaenkrat še gre, vendar ob tej stopnji inflacije bo kmalu sranje;(. Če pa presežeš ta znesek potem plačaš DDV (19%) za celoten znesek. Če pa je roba narejena izven EU potem plačaš na določene artikle še 3%:D carine.
Kot oseba na normalnem prehodu meje pa lahko preneš in plačaš za največ 200.000SIT robe!!

Problem pa so italijani, ker ti napišejo fakturo za povračilo I.V.E. (DDV po italijansko) šele če kupiš za 300.000 ITL (cca 33 kSIT)
Rešitev: imaš frenda, ki ima maloobmejno prepustnico (oni pa lahko za 50.000 SIT na mesec brez dajatev8-))

Univerzalna rešitev pa je sevda ta:
CARINIK: "Dober dan! Imaste kaj za prijavit>:D."
JAZ: "Ne, sem sam babico peljal na letališče:\."
CARINIK: "Potem pa nasvidenje!!!:D."
....I have seen things you people wouldn't belive.....

Fantom ::

Po moje se v tujini splača kupovati le potrošni material.
Pri uveljavljanju garancije lahko nastanejo veliki problemi. Npr. Prijatelj je kupil monitor sony 17''. Privarčeval je cca 30000sit (ker ga je ''prešvercal''). Čez 4 mesece se mu je pokvaril. Seveda ga je odpeljal nazaj v trgovino. Na carini ga je prijavil( cel kup papirjev in številk). Po cca. 3 tednih so na servisu ugotovili da se popravilo ne splača in so mo dali nov monitor. Tip se je veselo odpeljal proti meji z vsemi papirji v žepu. Na carini so se pa začele težave. Carinik mu enostavno ni verjel, da gre za isti monitor saj je imel drugačno serijsko številko. In tipu ni ostalo drugega kot da se odpelje nazaj v trgovino. Po vseh težavah mu je nato le uspelo zrihtat vse papirje in monitor spravit čez mejo.
Če sedaj sešteje vse stroške in probleme se mu nakup v tujini 100% ni splačal.

BlackHole ::

Potem pa je treba že kar paziti pri nakupu da ne presežeš kakih 1025 ATS, ker potem že carino carino (DDV) plačaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peluga - carina ali šverc !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151773 (1134) M&M
»

Za vse, ki imate namen naročiti blago v tujini

Oddelek: Kaj kupiti
453885 (2886) b0j3

Prenosnik - Avstrija

Oddelek: Kaj kupiti
274533 (1785) flipflop
»

comp shopping v Avstriji

Oddelek: Loža
101240 (1013) dexter
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645165 (4316) eiht

Več podobnih tem