» »

Nakup v Avstriji - carina?

Nakup v Avstriji - carina?

bastadu ::

V bližnji prihodnosti (še pred 1.5) nameravam iti v Austrijo po nekaj rač. komponent. Zanima pa me, kako je s carino za rač. komponente? Do kolikšne vrednosti ni carine?
  • spremenil: boštjan ()

Tomay ::

Najboljše bo, da greš 30.4 v Avstrijo, kupiš kaj misliš, potem pa greš ob pol dvanajstih potrdit MWSt in počakaš med obema mejama do polnoči. Ob polnoči se naši cariniki z meje umaknejo. >:D

Meja za carino pa je 75€ na osebo, če se ne motim.
Voodoo 4Ever

boych ::

meja je 72.01 EUR-a nad to vrednost lahko uveljavljaš vračilo prometnega davka.

mortal ::

Za informacijo po 30.4 ne bodo več vračali davka ! Tako da če želite MWST nazaj ga bo treba dvignit do 30.4.2004 !

Caligula ::

Aja, v vrsti bos cakal kot zival.
Meni se recmo ne da z nicemer taim ukvarjat.

Kakemu svercerju ponudi kakih 5 cukov, da ti kaj cez prinese. Njemu se verjetno se vedno splaca, ker itak cez hodi, tebi pa tudi.
Pa z MWSTjem se zafrkavat pa cas zgubljat...

:\

bastadu ::

Ali lahko torej znesek na računu presega 72EUR, ali mora vsaka oseba imati svoje račune do max. 72EUR? Torej primer: čez mejo grema dva, imama pa račun za 120EUR. Ali lahko na ta način legalno prenesema blago preko meje ali bi moral imetu vsak svoj račun za 60EUR?

samoj ::

Ali je treba do 30.4. poštamplat obrazec ali dvignit denar?

maticm ::

da se zment na več računov tako da ni panike...
en račun do 72 eur + še do 72 eur... (2 osebi)


VSE DO 30 4 2004

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

bastadu ::

Kaj pa če imam 1 račun za 144€ in 2 osebi?

mortal ::

Do 30.4. je treba dvignit MWST , ker po tem datumu ne bodo več vračali denarja v TAX FREE štacunah, ne glede kdaj si kupil / štemplal obrazec. :(

Redkvica ::

Decembra sem bila po nakupih v Avstriji in v tax free so mi dali zraven neko obvestilo, kjer piše v večih jezikih, da je nakupovanje tax free za nas le do konca aprila, da pa bodo davek vračali še lep čas, zagotovo pa več kot eno leto po prvem maju - si nisem točno zapomnila. Nikakor ni pisalo, da lahko vračilo davka uveljavljaš le do konca aprila 2004.

Od kod je ta tvoja informacija, da ne bodo vračali davka po prvem maju?

mortal ::

Pred tednom dni sem nakupoval v Gracu in sem imel malo večji znesek in me je uslužbenka v TaxFree štacuni opozorila, da je treba MWST dvignit pred 30.4. !

maticm ::

ja in če maš en račun... dobiš davek nazaj in to je to. Na naši strani ga morš pa fajn skrit ( v kakšno bundo) in to je to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

Redkvica ::

Mogoče da uslužbenka ni čisto dobro vedela, ali pa imajo v tisti trgovini neka svoja pravila. Na spletni strani od Global Refund namreč piše podobno kot na unmu mojemu listku:

Is it possible for citizens of the new member states to cash their refund after May 2004?

Yes, they can cash their refund within three years of date of export.

Povezava

Tomay ::

Tudi jaz sem prebral obvestilo od tax free in piše, da lahko dvigneš mwst v roku treh let.

Kje bi pa bila logika, če bi ti 30.4.2004 štemplali in bi moral isti dan dvignit?
Voodoo 4Ever

s5cougar ::

Jst pa mam račun od 28.04.2003, nakup v Birgu (Graz), tax free obrazec potrjen isti dan. Nagradno vprašanje se glasi: Ali še lahko dobim davek nazaj?
Errare humanum est.

Tomay ::

Mislim da. Imam kolega ki je en cajt gor hodu pobirat mwst. Mislim da lahko v treh letih dvigneš samo da moraš it na nek drug urad. Ne vem točno, najboljše da vprašaš na tax free, ali pa kje pri nas kjer ti tudi mwst izplačajo.
Voodoo 4Ever

s5cougar ::

Hvala za informacijo. Sem zelo vesel (:D), ker sem v bistvu že mel namen zavržit račun, misleč, da vela samo 3 mesece.
Errare humanum est.

Lime ::

V Italiji 3 mesece, v Avstriji 6 mesecev.

s5cougar ::

Torej še obstaja možnost, da dobim davek, ali ne?
Errare humanum est.

Redkvica ::

Če ti na obrazcu piše, da je vračilo davka samo v roku 6 mesecev, potem je rok za vračilo 6 mesecev. Če ne piše nič na to temo, potem je rok za vračilo tri leta od izvoza. Tako velja za Avstrijo.

LP

tilko ::

Zivjo!
Ok, me je zamikal da bi zapravu neki denarja v avstriji. A se kdo ukvarja s svercanjem? Kaj pa tista varianta o 30. aprilu in cakanju do polnoci, a je to sam teoreticno al misle to kdo resno narest? K to bi blo res supr =)))).

Caligula ::

Graficne Glink sverca :D drgac nasploh pa na www.dinodj.com

hooger ::

ne razumem zakaj taka panika!

greš v trgovino, nabaviš stvari, dobiš račun, malo poskriješ po avtu (itaq avstrijci nč več ne težijo), greš na meji v kompas shop in tm dobiš 16% nazaj (pomoje da kompas 3% vzame).

LP

hooger

s5cougar ::

Avstrijci res nič ne težijo (nikoli niso), so pa naši zato tolk bolj zagamani. Sem glih prejšnji teden plačal carino za Radeona 9800Pro, pa ga niti nisem tisti dan kupil. Samo zamenjat sem ga šel (pod garancijo). Moj prvi in zadnji primer carinjenja :D.
Errare humanum est.

boych ::

O ste eni loleki!!:\
Pa ne slovenskemu cariniku pokazat, ko prek pelate!
Grafo pa ja vržeš pod sedež, pa ti je nebo noben našel. Trenutno je vsaj na carini v Gor Radgoni še samo policaj, ki ti pogleda osebno, cariniki pa si jajca praskajo. keri mislite še zaj izkoristite, jaz sem zvozil prek pred mescem celo dnevno sobo s PC-jem vred pa nisem niti tolarja carine plačal (vrednost 2500 EUR):D

nere ::

s5cougar: kolko pa je stala ta grafična?
jaz sem mislu da moraš plačat carino samo za dražje stvari, npr. 500 eurov in več...
čene, vsaj meni, so naši cariniki vedno samo napisali neki v prepustnico in to je to...pač je bla neka omejitev, da nisi mogu ogromnih količin kupovat v določenem času, nevem al en mesec al eno leto, je bla pa rešitev več prepustnic, da se je zadeva porazdelila

Sgt. Lipnikar ::

Nč kaj ne skrivat po avtu! Tam ko greš na meji štemplat račun za poklilčejo slovenske carinike pri mal dražjih stvareh. Pa mi ne pamet solit da to ni tk ker sm na lastni izkušnji doživel. Točno je vedel kak račun mu moram pokazat pa ka je v avtu!

BlackHole ::

Ja, ponekod res delajo to, da pokličejo naše carinike, ampak jaz še tega nisem doživel, pa sem spravil že precej robe prek. Hodim preko Šentilja. Fajn je imet zraven kake ženske, da si nakupijo oblek in sploh nisi sumljiv. Pa tudi drugače, kolikor vidim zadnje čase sploh nič več ne komplicirajo naši cariniki.

hooger ::

mislm ste pa eni res zlo VELIKI komplikatorji

@nere
carino bi kao moral plačat za vsak znesek višji kot 70 eurov (na osebo)

@sgt. lipnikar
nevem zakaj bi moral vsako sranje štemplat? sam sem kupil avtoradio in digitalca in nikoli ni blo problema. mal poskriješ po avtu z računom pa direkt u kompas shop, da dobiš takoj pare nazaj? problem?

štemplat je itaq sam treba če hočeš naslednič v isti trgovini davk nazaj dobit, drugače pa na meji takoj vzameš.

LP

hooger

Caligula ::

Se prav, ce bi neku kupu v Majdicu recmo, bi lahk takoj v Kompas shopu dnar dobil pol?
Kok pa? 10%, 13%?

Kok majo provizije?

LP

Lime ::

Tudi za dvig denarja v Kompasu mora biti tax free obrazec štamplan.

s5cougar ::

Grafična je bla 215 EUR, je pa bil butast splet okoliščin, da so kasiral od mene. Drugač sem pa tud že precej prek spravo >:D.
Errare humanum est.

Dead_Eye ::

Kličejo samo za večje zneske, recimo 1000Eur in več. Pri tem pa ti ne pomaga niti da prideš čez mejo ker dobiš na dom obvestilo da moraš prinest ta in ta račun pa carina pa ddv,........

Prepustnico mamo samo mi na primorskem, za v avstrijo jih ni oz. ne velja....
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

hooger ::

ma lime prav ja.
je res da morš štemplat na tuji strani, poj pa direkt v kopmas. vzamejo pa 2 - 3 procente. ampak pa avstrici nč ne pizdijo (sam sem kupu radio za 400 eurov pa niso nč sprašval zakaj pa kako)

tilko ::

Ok, a to pomen, da ce jst nabavm recimo cca 200 eurov robe v avstriji, morm potem na meji stemplat in it v kompas po denar? Al ni treba na meji nic stemplat?

hooger ::

lej tkole je

1. nabaviš
2. greš z računom na AVS meji štemplat (jih nič ne briga kolk je znesek, ker ti itaq davek plačaš SLO, če ga že plačaš)
3. greš skoz SLO mejo pa valda rečeš da nimaš nč za prjavt
4. direkt u KOMPAS po davk (oni vzamejo 2-3 % se mi zdi)

LP

hooger

tilko ::

Ok, kaj pa tista zadeva o pelugi k sm jo nekje slisu, da ce kups v tej stacuni ne dobis dnarja nazaj v kompasu? Oz. a veste kje majo se zadeve po cenah, ki so primerljive pelugi? lp

antonija ::

V nemciji so cene primerljive tistim v pelugi. :D Drgac pa gaizhals zna velik povedat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup komponent na Hrvaškem

Oddelek: Kaj kupiti
273875 (2865) dejansan
»

U34 in vračilo davka v Avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
82029 (1911) delfinus
»

Še po zadnje ugodne nakupe v Avstrijo....

Oddelek: Kaj kupiti
406820 (5593) Vice
»

Za vse, ki imate namen naročiti blago v tujini

Oddelek: Kaj kupiti
453887 (2888) b0j3
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645173 (4324) eiht

Več podobnih tem