» »

Thunderbird - omejeno prejemanje mailov

Thunderbird - omejeno prejemanje mailov

BCSman ::

Živjo.
Od nekoga gmail account se je zapolnil (več kot 15GB mailov). S thunderbirdom sem se lotil sprejemat maile na disk preko pop protokola, da bodo pač maili shranjeni preden se jih lotim brisat. Sprva je potekalo tekoče, enih 700 sporočil je prejemalo enega za drugi, potem se je ustavilo in je samo še po cca 11 mailov na enkrat sprejemalo, zatem po 7. Vsakič posebej sem moral kliknit prejmi pošto da jih je sprejelo po 7, namesto še tistih par tistoč ki jih je ostalo. Sem naštimal naj sprejema avtomatsko na 3 minute in sem pustil sprejemat čez noč..ko zjutraj pridem opazim da prejema celo samo 2 maila na posamezno čekiranje??
Zakaj je prišlo do tega? Ko se bliža inbox 4 gigabajtom prestavim maile v novoustvarjene mape in ga tudi compactam.

GTX970 ::

Tole si videl ?
http://gmailblog.blogspot.com/2013/12/d...

TB
od "Gmail emails are the hardest thing to download properly. Google's other services let you " dalje
http://www.makeuseof.com/tag/download-g...


3rd party rešitev:
http://www.mailstore.com/en/mailstore-h...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

BCSman ::

Hah zdaj ko si postal prvi link, sem thunderbird ustavil in preostalih 9GB mailov bom dal preko google archive. Mogoče veš koliko časa bo za to potrebno okvirno, ker niso napisal, le da bodo poslali mail ko bo arhiv narejen. V katerem formatu pa pridejo maili s priponkami? Se bo to dalo enostavno odpirat brez kakih mail clientov nameščenih?

BCSman ::

Evo dol je dalo 9GB .mbox datotetko, ki je thunderbird nikako noče odpret. Pod local folders jo kaže kot mapo, vendar prazno. Sem poskusil tudi z import/export addinom za thunderbird a neuspešno, mapa je prazna in piše da je velika 0 kb?
edit: je mogoče krivo to, da je fajl večji od 4GB in thunderbird tega ne podpira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

fosil ::

Ne, TB nima omejitve 4G.
Probaj z rešitvijo iz drugega linka.
Tako je!

Bakunin ::

odvisno od datotecnega sistema - fat32 ima omejitev 4Gb - File Allocation Table @ Wikipedia

BCSman ::

Sem dokončal kar s prvotno tehniko, ker je spet začelo prejemat maile v večjih kosih (po cca 274 mailov na čekiranje).
Particija je ntfs. Sem probal z nekim free mbox readerjem in je uspešno odprl datoteko, tako da nekaj pri thunderbirdu ni bilo vredu.
ps: vsakič ko je inbox prišel do 4GB velikosti se je prejemanje ustavilo, češ da je premalo placa na disku, tako da sem naredil več map po 4GB. Zna torej res bit kaj v zvezi s temi omejitvami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail backup, thunderbird, ...

Oddelek: Programska oprema
174837 (1276) markhenry
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017592 (13980) MrStein
»

Zakaj Thunderbird ni resen odjemalec ...

Oddelek: Programska oprema
448687 (7656) enadvatri
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699830 (7255) [BISI]
»

Izšel Thunderbird 2.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
417586 (5883) MrStein

Več podobnih tem