» »

Program v privat oblaku?

Program v privat oblaku?

Pesimist ::

Zanima me kakšne imam opcije postavit en program v privat oblak, dostopen preko teamviwera ali windows remote. Edini dve zadevi ki sta solidni in delata na client računalniku.

Dostop mora bit strogo omejen na le ta en program.
Zanima me najbolj čisti način kar bi idealno pomenili da vidiš samo ta program v oknu in nič backenda. Če se to neda pa alternative z omejenim dostopom.

tomaz88 ::

program daš v šifrian kontejner in nato tega v oblak

ni komot


je pa zihtr

SeMiNeSanja ::

Od komercialnih rešitev mi pade na misel Citrix XenApp.

Čisto možno, da obstaja tudi kakšna odprtokodna varianta, ki nudi podobne možnosti, ampak ta hip se žal ne spomnim nobene. Morda bo kdo drug vedel kaj več....

Pesimist ::

tomaz88 je izjavil:

program daš v šifrian kontejner in nato tega v oblak

ni komot


je pa zihtr


erm. In kaj rabim za to?

Edini kolko tolko soliden nacin, da bi delalo kaj trenutno poznam in mi je na razpolago tako po procesorski moči kot kompatibilnosti, je kombinacija windows 8.1 lockan down z windows policies, dostopan preko RDP ker troši neverjetno majn cpu v primerjavi z teamviwerom in vse v virtualboxu ali vmwareplayerju.

Pa tudi program je vprašljiv sej ima poput okna.

Looooooka ::

http://geekswithblogs.net/twickers/arch...

Alaternativa je, da na serverju vsakemu userju alt shell zamenjaš v program, ki ga želiš laufat(ala kiosk mode) in se pač povežejo gor z RDP-jem.
Oz mogoče se da tole zgornjo opcijo kombinirat s tistim. Da je tisto alt shell tko, da folk ne more drugega laufat pa še vsakemu daš tak rdp file, da se za vsak slučaj tko al tko zažene samo željen program.

Zgodovina sprememb…

tomaz88 ::

Pesimist je izjavil:

tomaz88 je izjavil:

program daš v šifrian kontejner in nato tega v oblak

ni komot


je pa zihtr


erm. In kaj rabim za to?

Edini kolko tolko soliden nacin, da bi delalo kaj trenutno poznam in mi je na razpolago tako po procesorski moči kot kompatibilnosti, je kombinacija windows 8.1 lockan down z windows policies, dostopan preko RDP ker troši neverjetno majn cpu v primerjavi z teamviwerom in vse v virtualboxu ali vmwareplayerju.

Pa tudi program je vprašljiv sej ima poput okna.

na žalost ni kakega transparentnega načina, vsaj kolikor jaz vem

lahko narediš truecrypt kontejner delaš z njim na lokalnem računalniku in ga pol uploadaš gor (mislil bi si sicer, da ne rabiš tega kopirat gor pa dol, ampak če mountaš direktno iz oblaka ne bo delalo ravno tako kot pričakuješ)

lahko počneš isto s enimi od mnogih programov ki so sicer v osnovi namenjeni stiskanju podatkov ampak podpirajo tudi šifriranje (7zip recimo)

Pesimist ::

I see. Potem bo še najbolše te kr klasični win 8 desktop met z desejblanim startom in drugimi security locki skozi policies system. Na desktopu pa bliznico do programa, bonus je da lahmo mam te vec programov.

Pesimist ::

Nekaj mi ni jasno na tej sliki



notepad running from guest? in je čez orginalno vmware okno. Kak je to mogoče?

Zgleda kot da celi rdp samo ta app pošilja prek neta. Ce je to to, je to to kaj iščem :P

To bom te vsekakor probal, sicer bi raje z win 8.1 izvedo kot 7.

edit: thx guess to je to. Bomo vidli le kako deluje z programom ki odpira nova okna.
http://www.kimknight.net/remoteapptool

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mile ::

seamless mode

RokX ::

Ja to v vmware lahko deluje tako, da v bistvu program iz virtualke teče kot okno na hostu. Samo to ni rdp.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

Pesimist ::

sej slika je v navezi remoteappa iz linka od loooka tak da bi skoraj moralo prek interneta delat.

Pesimist ::

Sem probal zdaj IE. Super dela. Zgleda celo da je celo ogrodje IEja modelirano na client pcju.

Pesimist ::

Dela vse ko dream machine, niti dodatno odprta okna niso doben problem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9217343 (13499) MrStein
»

RDP

Oddelek: Omrežja in internet
10971 (629) Pesimist
»

Windows v oblaku

Oddelek: Operacijski sistemi
7905 (544) Mr.B
»

Avtomatični izklop PCja po 2h neuporabe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182659 (2081) Pesimist
»

remote desktop

Oddelek: Operacijski sistemi
241990 (1275) gorenjc

Več podobnih tem