» »

Adapter za italijanski elektricni vtic v slovenskega?

Adapter za italijanski elektricni vtic v slovenskega?

umetnic ::

Imam v IT kupljen Cd player, pa bi ga rad vtaknil v naso vticnico, v conradu imajo pa samo adapter iz nasega priklopa na svetovne....jaz bi pa rabil iz IT v slovenskega....kje za vraga bi to kupil?! tnx :)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Mati ::

Vem, da jih imajo v HTE, v Mariboru, ampak ne vem pa koliko stane.
Jaz sem si takšnega nabavil, da lahko preklapljam med IT/SLO in SLO/IT.
Takrat je stal okoli 2kSit se mi zdi.

gumby ::

cvikaj stran vtikač in daj gor našega... 300SIT za vtikač + 5 minut dela :\

umetnic ::

Problem, je ker vmes ni kabla ampak je direkt adapter na vtikacu....bom preveril v HTE... Hvala...pa pol sporocim kaj sem pogruntal...
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

para! ::

Poglej pri Conrad Electronic.
Death before dishonor!

Gapi ::

kako pa zgleda ta vtikač? A je tko || če ga pogledaš iz strani za vklop? Ker če je tko mam jest nekje enga takega, samo če ga še kje najdem.
No person is rich enough,to buy back his past.

ali3n ::

Če je samo "en štilček" na sredini (ozemljitev), ga komot odšraufaš/spuliš ven - tko sm jest naredu pri likalniku par let nazaj - in še danes dela.... :-))))
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

umetnic ::

Preko neta ne najdem nic pametnega....cakam na odgovor od HTE...sicer se bom pa res kr fizicno poigral...so pa trije...tretji je kao ozemljitev, ja...:)
Gapi vseen hvala!

u.
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Blisk ::

Pol pa kupi novi adapter za 3 jurje!!!!!!!

TylerDurden ::

Odbij srednjo palčko. Kakorkoli že. If there's a will, there's a way.
Let\'s make some soap ...

umetnic ::

Evo:

------
Pozdravljeni,


kolikor vas razumem imate na koncu kabla vtikač s tremi pini? V kolikor je
to ta stvar imamo ustrezne adapterje na zalogi.
Adapter pretvori italijanski vtikač na standardni evropski vtikač, le da
ozemljitev odpade, kar pa ni pomembno, ker se v teh napravah uporablja
ničenje, kjer odveček energije odplava po nevtralni žici!
Cena za tak adapter je 2722 Sit!


V pričakovanju vašega cenjenega naročila vas lepo pozdravljam,
Marko
-----
Prijazen dečko tale HTE-jevc, sam 3k mi je pa kr mal drago, ce ta adapter ne naredi v bistvu nic drugega kot da odbije pin...hm....a res nima kej bit ce ga odzagam...:\
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Lucio ::

ti ga kar nekako odščipni, odžagaj al karkoli že, brez skrbi, sem to naredil že večkrat in še vedno vse deluje:D

gumby ::

umetnic: je to mogoče adapter za enosmerno napetost, ki ga porineš direktno v vtičnico?
če je cela stvar v neki plastični škatli, potem lahko odstraniš ozemljitev (sredinski kontakt)... če pa imaš na napravi kovinske dele, je lahko to početje življenjsko nevarno!!
lahko pa ta adapter tudi zamenjaš - poglej, koliko voltov in amperov ima na izhodu...

Zlatko1 ::

Umetnic,

mislim, da ima tale HTE-jevc kar prav, saj se ozemljitev uporablja samo pri žarnicah in močnejših napravah, tako ,da nima kaj bit, zato je verjetno tudi adapter tako narejen!
Celo pri TV sprejemnikih ni ozemljitve, saj veš da imaš vtikač samo na dva pina.

Po moje lahko kupiš adapter (sigurna varianta, saj je po moje v samem adapterju narejeno ničenje. Torej ozemljitven pin vezan na nevtralni) ali pa odbiješ sredinski pin.
Preveri, če je sredinski pin vezan na ohišje CD-ja!

Highlag ::

Osebno nebi bil tako prepričan v nepomembnost ozemljitvenega pina.
Lahko prek njega odvaja potencial, ki se nabira nahladilniku, če je adapter elektronski napajalnik. In seveda zaščita uporabnika v primeru, da napajalnik prebije.
Čudno se mi sicer zdi da adapter sploh ima ozemljitveni pin. Če ga naprava nebi rabila ga v bistvu sploh nebi smelo biti. (Vsaj tako mislim, da piše v standardu za varnost)

Likalnik seveda dela brez ozemljitve, ob kakšni nesreči pa lahko pride plošča pod napetostjo in "scvre">:D nič hudega slutečega uporabnika likalnika :D

No po najbolj črnemu scenariju :D.

Zlatko1 ::

Highlag,

saj prav sklepaš glede likalnika, žarnice na žarilno nitko, bojler, štedilnik..., ampak on ima CD predvajalnik. Mislim, da imajo vsi CD predvajalniki, DVD-ji, TV sprejemniki zadevo speljano na nevtralno žico. Saj če odpreš CD, vidiš, da so vsi kovinski deli pripeljani na nevtralni vod. V to sem prepričan.

Umetnic,

lahko pa seveda pogledaš kakšno napetost ti da ven usmernik in kupiš univerzalni usmernik. Mislim da stane to potem manj kot tale adapter iz hte-ja! Samo glej da boš dovolj močnega kupil!

gumby ::

Zlatko1: o kakšnem nevtralnem vodu bluziš??
kovinske površine aparatov morajo biti povezane za zaščitni vodnik (ozemljitev po domače, runemo-zelena žica), ta vodnik pa služi samo in edino zaščiti pred električnim udarom. torej, če kje elektrika prebije na ohišje (npr. likalnika), potem se mora sprožiti avtomatska prekinitev napajanja (vržti mora ven fid, varovalko, karkoli). brez ozemljitve so lahko samo naprave z dvojno izolacijo - to so tiste, pri kateri nikakor ne moremo "pošlatati" delov pod napetostjo, enostavno povedano - sem spada večina "plastičnih" naprav...

Zlatko1 ::

Mislim na ničenje, tako kot je opisano od zgoraj. Saj tudi brez ozemljitve vrže fit ven!
Ozeljitev je zaradi izenačitve potenciala, ja.
Mislim, da se z ničenjem stvar popolnoma uredi, tako da 3 žica ni potrebna. To ravno jemljemo sedaj pri Elektriških inštalacijah v 2. letniku!

Ali si že videl CD predvajalnik s šuko vtikačem??? 8-O

gumby ::

cd player nima šuko vtikača ravno zaradi dvojne izolacije... ohišje pa tudi ni vezano na ničlo...

Zavo ::

Že morda dela CD player?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zavo ()

Blisk ::

No pa kot sem že reku, še 1x, kupiš nov adapter, pa je stvar rešena.
Pogledaš kolk toka porab sedanji adapter in napetost, ter kupiš neki podobnega.
Pa če odbiješ tretji pin tud ne bo panike, sploh če se gre samo za adapter, kjer je not trafo, pa še par elementov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812523 (9851) perci
»

UK električni priključek

Oddelek: Loža
121768 (1442) Invictus
»

Različni vtiči (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5312626 (11334) St235
»

Vibriranje prenosnika ob dotiku

Oddelek: Pomoč in nasveti
294886 (4325) francek1
»

Trofazni tok v dvofazni tok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1720546 (19882) A. Smith

Več podobnih tem