» »

Različni vtiči

Različni vtiči

1
2
»

levaky ::

cegu je izjavil:

SaXsIm je izjavil:


A dej ne bluzi, kdo popravlja električno napeljavo brez faznega preskuševalnika?


Hehe, še nikoli slišal za to. In tudi nikoli videl koga to uporabljati. Zgleda da res živim bogu za hrbtom :)


Reče se mu tudi faznbrifer:P Mogoče ti je to bolj poznan izraz:)

T0RN4D0 ::

...:TOMI:... je izjavil:


Glej, povedal sem razloge zakaj se mi zdi boljši UK vtič, vem, da se dobi tudi pri nas take vtičnice, vendar to ni že kar samo od sebe, da bi bile vse vtičnice zaščitene. Drugje je to bolj pogosta praksa, kot pri nas.


V UK mislim da so te varnosten zaklopke že nekaj časa zakonsko zapovedane, pri nas pač niso. Ni veliko povezano s tipom vtičnice- včasih tega ni bilo nikjer in tehnična izvedba je možna na obeh tipih. Baby (eksterne) zaščite obstajajo za naše in UK štekerje. To je bolj politično vprašanje, kot pa argument za tehnično dovršenost vtičnic in vtikačev.

Varovalke v štekerju ne pogrešam. V UK jih uporabljajo, ker imajo povečini 32A varovalke kar zna biti že nevarno za kable.

Imet fazo vedno na isti strani je simpatično, prav tako (uporabnikom v 99% celo bolj) simpatična pa je obrnljivost vtikačev. Po eni strani celo bolje, ker ne veš kje je faza uporabiš dvopolno stikalo in je to to, če se znašaš da je nekje pa kak šalabajzer zadeve obrne imaš lahko hitro težave. :)

Kar se mene tiče so tile naši čisto ok, prav tako kot je čisto OK tudi večina ostalih. Isto sranje, samo drugo pakovanje.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

cegu ::

levaky je izjavil:

cegu je izjavil:

SaXsIm je izjavil:


A dej ne bluzi, kdo popravlja električno napeljavo brez faznega preskuševalnika?


Hehe, še nikoli slišal za to. In tudi nikoli videl koga to uporabljati. Zgleda da res živim bogu za hrbtom :)


Reče se mu tudi faznbrifer:P Mogoče ti je to bolj poznan izraz:)


Aja. Sem mislil da majo štromarji že nekaj, kar preverja "smer" faz. V mojem problemut ti faznbrifer pomaga samo, če bi vsakkdo ki šušmari po napeljavi šel potem po hiši in preveril vse ozemljitve, če so slučajno pod napetostjo... To pa ne naredi nihče:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

St235 ::

cegu je izjavil:

SaXsIm je izjavil:


A dej ne bluzi, kdo popravlja električno napeljavo brez faznega preskuševalnika?


Hehe, še nikoli slišal za to. In tudi nikoli videl koga to uporabljati. Zgleda da res živim bogu za hrbtom :)


fazenbifer, cegu, fazenbrifer.

Ničenje v vtičnicah je vsekakor nevarno, samo ne znam si predstavljat da bi šel nekdo vezat črne žice (ki so standard v starejših blokih) brez da bi preveril kaj je faza in kaj ničla.

Je pa seveda problem povsod kjer gre za starejšo napeljavo. Problem je tudi v tem, da to poemni, da moraš razbit praktično celo stanovanje če hočeš dvožilno napeljavo menjat za trožilno. Da o temu, da tudi če to narediš pravzaprav nisi kaj dosti sprmenil, ker še vedno je na koncu zemlja vezana na ničlo. Edino manj možnosti za napako je, oziroma če zajebeš na individualni vtičnici ti bo skurlo varovalko.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812486 (9814) perci
»

Bencinski generatorji

Oddelek: Znanost in tehnologija
335443 (4555) jb_j
»

UTP kabel pod napetostjo?

Oddelek: Omrežja in internet
296330 (5309) Utk
»

Menjava vtičnic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3812724 (11906) STU-III
»

Siol modem (WiFi)

Oddelek: Omrežja in internet
263882 (3393) solatko

Več podobnih tem