» »

Android 5.0 Lollipop

Android 5.0 Lollipop

«
1
2 3 4

Sqrt2 ::

Pozdravljeni,

kako ste kaj zadovolnji z novim androidom? Ima kdo poleg mene kje kaj težav? Meni se nexus 4 ugaša, ko predvajam glasbo ter mi neprestano šumi. Drugeče sem pa nadvse zadovoljen, ko bodo prišli popravki.

LP

Egidij88 ::

Poskusi factory reset, če še nisi.

dukedl ::

v recovery pobriši cache particijo
lp dukedl

stb ::

Nisi edini s to težavo... Baje pomaga restart telefona :D

Egidij88 ::

Features, spada sem. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Karlos ::

Ali je kdo našel način kako bi si lahko prilagodil Quick Settings?
Se pravi, da bi lahko spreminjal pozicije in dodajal/odstranjeval toggle gumbe.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

jype ::

Meni je najbolj všeč to, da lahko ignoriram telefonske klice in še vedno uporabljam telefon.

oemdzi ::

Pa se ga sploh splača naložiti ali je bolje počakati še malo ? Kolikor sem opazil članke o njemu naj bi imel Lolipop neke težave z bugi oz. resetiranjem telefona ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Egidij88 ::

Katero napravco imaš? Kakšni bugi so zmeraj. Sure, upgrejdaj... saj če ti je res kriza greš lahko še vedno nazaj.

oemdzi ::

Galaxy s5, na Partisu sem pred tedni prebral pompozen članek v kateremu so svarili pred to napako, ki jo bi naj imel Lolipop. Sedaj z googlanju ne najdem nič kaj takšnega (po kritičnosti napake), zgleda da so vse skupaj v tisti novici prenapihnili.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

stb ::

Moj Nexus 4 z Android 5.0 se je občasno sam od sebe resetiral, po nadgradnji na 5.0.1 (OTA) pa ne več.

SumTingWong ::

Danes sem probal Lollipop 5.0 (official, not rooted) na LG G3. Prva napaka ki sem jo našel je, da tipkovnica dela kot na kakšnem 4 leta staren telefonu, počasi in dejansko šteka.

Zgodovina sprememb…

amacar ::

Na nexusu 9 in na nexusu 5 se zatika, 5 odprtih tabov in jih refresha, chrome se sesuva, flipboard, facebook tudi, baterija je slaba (na N9 ampak tu mogoče ni lollipop krivec). Na n5 se vsaj da downgradat, na N9 sem pa obsojen na to skropucalo.

oemdzi ::

Ahh, potem škoda upgrejdat, sem zaenkrat popolnoma zadovoljen s kitkat.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

asdfgh123 ::

SumTingWong je izjavil:

Danes sem probal Lollipop 5.0 (official, not rooted) na LG G3. Prva napaka ki sem jo našel je, da tipkovnica dela kot na kakšnem 4 leta staren telefonu, počasi in dejansko šteka.

Ne jamraj, naloži AOSP rom. Težav s tipkovnico ni.

amacar ::

oemdzi je izjavil:

Ahh, potem škoda upgrejdat, sem zaenkrat popolnoma zadovoljen s kitkat.


Morem še sicer naredit factory reset na N9, ampak glede na to da je že stock prišel z lollipopom in resetiran ne vidim logike. Je pa od očeta, tako da mu pojasniti, zakaj mu bom vse pobrisal ni tako enostavno.

Dosan ::

amacar je izjavil:

Na nexusu 9 in na nexusu 5 se zatika, 5 odprtih tabov in jih refresha, chrome se sesuva, flipboard, facebook tudi, baterija je slaba (na N9 ampak tu mogoče ni lollipop krivec). Na n5 se vsaj da downgradat, na N9 sem pa obsojen na to skropucalo.


Zveni kot da te je usekal memory leak bug, ki naj bi bil popravljen z naslednjim se ne najavljenim updejtom. Restart naprave bi moral za nekaj časa popraviti zatikanja in sesuvanje appov dokler ne dobimo popravka.

amacar ::

Dosan je izjavil:

amacar je izjavil:

Na nexusu 9 in na nexusu 5 se zatika, 5 odprtih tabov in jih refresha, chrome se sesuva, flipboard, facebook tudi, baterija je slaba (na N9 ampak tu mogoče ni lollipop krivec). Na n5 se vsaj da downgradat, na N9 sem pa obsojen na to skropucalo.


Zveni kot da te je usekal memory leak bug, ki naj bi bil popravljen z naslednjim se ne najavljenim updejtom. Restart naprave bi moral za nekaj časa popraviti zatikanja in sesuvanje appov dokler ne dobimo popravka.


Jap, sem kr factory reset naredil in zaenkrat izgleda boljše, čeprav roko na srce ga bodo morali še fajn spolirati, da bo letel kot kitkat. Tole je slabše kot kar je apple izdal z iOS 7.

Dosan ::

amacar je izjavil:

Dosan je izjavil:

amacar je izjavil:

Na nexusu 9 in na nexusu 5 se zatika, 5 odprtih tabov in jih refresha, chrome se sesuva, flipboard, facebook tudi, baterija je slaba (na N9 ampak tu mogoče ni lollipop krivec). Na n5 se vsaj da downgradat, na N9 sem pa obsojen na to skropucalo.


Zveni kot da te je usekal memory leak bug, ki naj bi bil popravljen z naslednjim se ne najavljenim updejtom. Restart naprave bi moral za nekaj časa popraviti zatikanja in sesuvanje appov dokler ne dobimo popravka.


Jap, sem kr factory reset naredil in zaenkrat izgleda boljše, čeprav roko na srce ga bodo morali še fajn spolirati, da bo letel kot kitkat. Tole je slabše kot kar je apple izdal z iOS 7.


Meni drugače super dela na 5ki, je pa 7ka fasala memory leak ampak je en restart zaenkrat rešil problem.

Mavrik ::

Problem je verjetno še kak drug - tisti memory leak načeloma ne vpliva na baterijo in N9 ima večinoma odličen battery life. Poglej kaj ti laufa v ozadju.
The truth is rarely pure and never simple.

amacar ::

N9 ima zanic battery life ali pa slabo optimizacijo. Prebral vse teme na xda, pa folk dobi v vecini 5-6 ur screen on time pri nezahtevnih opravilih kot je brskanje, dalec od obljubljenih 9.5. Ce pogledam porabo ni sumljivih aplikacij, od vceraj pa sem itak namestil le dropbox, skype, fb ter volume in notification. V ozadju sem vse ugasnil, tako da v mirovanju ne kuri vec skoraj nic (prej mi je na noc tudi 30%+).

80% baterije in malo cez 1 uro SoT.



Karlos ::

Jaz bom verjetno živčnega fasal.

Kako to da se ne da urejati quick settings? Ne vrstnega reda, ne dodajanja in odstranjevanja toggle buttonov.

Pa da rabiš root-at telefon in namestiti dodatne programe da si daš lahko widget za preklop 2g-3g in On/Off mobile data?

Ali sem kaj spregledal?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Dosan ::

Karlos je izjavil:

Jaz bom verjetno živčnega fasal.

Kako to da se ne da urejati quick settings? Ne vrstnega reda, ne dodajanja in odstranjevanja toggle buttonov.

Pa da rabiš root-at telefon in namestiti dodatne programe da si daš lahko widget za preklop 2g-3g in On/Off mobile data?

Ali sem kaj spregledal?


Toggle mobile data : Slikice in zahtevni diagrami

2G-3G? Call me stupid ampak a ni to mobile data on/off?

Quick setting se ne da urejati (tako kot se nikoli ni dal pred Lollipop), lahko pa ti avtomatsko doda hotspot toggle in še en toggle za inverzijo barv, če enega ali drugega veliko uporabljaš.

Edit: Če želiš da ti 3rd party app/widget upravlja mobile data toggle potem DA, rabiš root.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

Karlos ::

2G-3G? Call me stupid ampak a ni to mobile data on/off?

You are stupid :D

Za tiste ki živimo na predelih slabe pokritosti nam prav pride, da ko pridemo domov in imamo itak WI-FI da preklopimo na GSM (2G) in če gremo v mesto in rabimo hitri internet preklopimo na UMTS/HSDPA/.../ (3G). In ker osebno to veliko preklapljam bi rad to imel čim bolj dostopno.

Quick setting se ne da urejati (tako kot se nikoli ni dal pred Lollipop)


Zgleda da res ne. Prej sem imel starejši telefon in CyanogeMod in se je vse to lepo dalo urejati. Utopično sem mislil, da bodo to kaj poštimali :|
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karlos ()

Insan3Lik3 ::

htc one uporabniki še čakamo :(

JoskoMacher ::

Izredno nezadovoljen z Android 5.0 Lollipop na mojem SGS 5
Dela kot, da bi imel tumor na možganih. Katastrofa.
Pri Samsungu po posodobitvi še nikoli prej nisem delal
reseta na tovarniške nastavitve. Kako so lahko izdali
tak izdelek, ki še samega sebe komaj nosi mi ni jasno.

oemdzi ::

Kaj točno pa trokira ? Imam isti telefon in isto verzijo; 5.0 Lolipop in če sem iskren sploh ne opazim neke razlike. Malce me jezi le ne preveč nadzoren graf prikaza porabe baterije, ki je pri kitkat bil zadovoljiv, pri lolipop pa skropacalo kar se natačnosti časa tiče.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

JoskoMacher ::

Sem ravnokar pobrisal tole v recovery cache particijo in je občutno boljše.
Moti me pa recimo pri spuščenem meniju vklop WiFi-ja. Ta ozeleni očitno šele
takrat, ko je vzpostavil povezavo z neko dostopno točko. Lahko da mam tudi problem
z veliko aplikacijami, ki niso 100% kompatibilne z Lolipopom. Sem pobrisal npr. ip webcam pro, ki je kmalu po zagonu javila, da se je program zrušil, čeprav ni bil prižgan oz. nima pritajenega načina delovanja. Me pa veseli, da zadeva nekomu deluje OK. Prej je bila muka poslat SMS, zdaj to gre skoraj tako kot prej. Še vedno mi pa pri iskanju stikov kakšnega pokaže šele 10 sek. po potrditvi pa ne vedno ampak pogosto. Mam nekako občutek, da stike ki jih uporabljam pogosto odpira normalno, one druge pa z 10 sek prekompalacijo. Ko ga drugič odprem je OK. Se pravi, da nekako spet kešira opravila, da delujejo kasneje kolk tolk...

damjan1980 ::

jaz sem z lolipopom zaenkrat zelo zadovoljen. Ima nekaj manjsih bugov, ki jih jaz opazim, ampak nic strasnega in verjamem da bo z naslednjim apdejtom odpravljeno. Imel sem ga zdaj dobra 2 meseca na nexus5, zdaj pa na lg g3.

harmony ::

Imam lolipop na s5 in ne vidim nobene razlike s prejsnjo verzijo. Skratka en sam boring je tale Android.

Lahko se pa motim in mi nekdo pove vsaj 3 ficerje, za katere bom odprl usta do tal...

Mavrik ::

Glede na to da ti jih je Samsung gotovo pobrisal s svojim TouchWiz sranjem, je malo brez veze a ne? :)
The truth is rarely pure and never simple.

Sami ::

harmony je izjavil:

Imam lolipop na s5 in ne vidim nobene razlike s prejsnjo verzijo. Skratka en sam boring je tale Android.

Lahko se pa motim in mi nekdo pove vsaj 3 ficerje, za katere bom odprl usta do tal...


Pojdi na stock android, razlika 200% napram Touchwizzu...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

damjan1980 ::

popravek, boring je samsung, ne andorid. Poglej si razliko med aosp 4.4 in 5.0.
Touckwiz je itak najvecji fail in ni android kriv ce samsung vztraja na tem outdated skropocalu

BladE_ ::

TouchWiz je samo launcher in ga lahko zamenjaš kadar želiš...
Akcija - Reakcija

Dosan ::

BladE_ je izjavil:

TouchWiz je samo launcher in ga lahko zamenjaš kadar želiš...


Ni res, TouchWiz je ime za cel, predelan Android OS izpod rok Samsunga. Ni samo launcher, niti blizu.

damjan1980 ::

tocno tak. Lahko ti das gor drugi launcher, samo vsa samsung nesnaga spodaj ostane in pridno laga sistem. In samsung se cudi da jim prodaja strmo pada. Me res zanima kdo se to kupi. So imeli neke blazne ideje, kako bodo obsli google in android in furali svoj os. Zanekrat kaze da je to bil fail. Svojega ni od nikoder, obstojece skropocalo so pridno zanemarjali in jih je konkurenca povozla

primozzzz ::

JoskoMacher je izjavil:

Izredno nezadovoljen z Android 5.0 Lollipop na mojem SGS 5
Dela kot, da bi imel tumor na možganih. Katastrofa.
Pri Samsungu po posodobitvi še nikoli prej nisem delal
reseta na tovarniške nastavitve. Kako so lahko izdali
tak izdelek, ki še samega sebe komaj nosi mi ni jasno.


Probaj tole
http://forum.xda-developers.com/showthr...
NI PODPISA

RickTempera ::

A je možno se vrnit na prejšnji Android, ker tole je kr neki. Pa ura s piko za ločilo :/

PINki ::

Tako je pravilno glede na slovenski pravopis. Ce nastavis sistemski jezik na ang. potem dobis dvopicje.

gddr85 ::

RickTempera je izjavil:

A je možno se vrnit na prejšnji Android, ker tole je kr neki. Pa ura s piko za ločilo :/


možno

Unknown_001 ::

Si lastim Samsung galaxy S5.

Po nadgradnji na Lollipop 5.0.

Zapazil sem manjše popravke v vmesniku, določene oblike menijev so mi celo bolj všeč kot prej, malo so počistili dizajn (mogoče ponekod preveč) edino kar me moti je gadna izbira kombinacije barv v menijih določenih aplikacij. Turkizno modra pa živo rumena??? Malo sem imel pomisleke, da je barve določala ena farbenblind oseba.

Pa opaziti je ene par kozmetičnih popravkov animacij, da delovanje telefona "vizualno" deluje bolj tekoče, čeprav že takoalitako dela brez problemov, kot urca.

Rokovanje s telefonom je malenkost bolj zanimivo, mogoče v nekaterih pogledih lažje ampak so ponekod tak debilizem naredili, da te glava boli. Na primer task manager ali kako se mu reče, ki ima v ozadju nedavno uporabljene aplikacije totalno idiotsko narejen, da o novem chromu, ki je zraven prišel v kompletu ne govorim. Dokaj debilen način za preklop med zavihki so pogruntal in to je, da jih vrže v task manager kot samostojna okna...
Pa mogoče bi še par malenkosti našel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

exibo ::

Unknown_001 je izjavil:

Si lastim Samsung galaxy S5.

Po nadgradnji na Lollipop 5.0.

Zapazil sem manjše popravke v vmesniku, določene oblike menijev so mi celo bolj všeč kot prej, malo so počistili dizajn (mogoče ponekod preveč) edino kar me moti je gadna izbira kombinacije barv v menijih določenih aplikacij. Turkizno modra pa živo rumena??? Malo sem imel pomisleke, da je barve določala ena farbenblind oseba.

Pa opaziti je ene par kozmetičnih popravkov animacij, da delovanje telefona "vizualno" deluje bolj tekoče, čeprav že takoalitako dela brez problemov, kot urca.

Rokovanje s telefonom je malenkost bolj zanimivo, mogoče v nekaterih pogledih lažje ampak so ponekod tak debilizem naredili, da te glava boli. Na primer task manager ali kako se mu reče, ki ima v ozadju nedavno uporabljene aplikacije totalno idiotsko narejen, da o novem chromu, ki je zraven prišel v kompletu ne govorim. Dokaj debilen način za preklop med zavihki so pogruntal in to je, da jih vrže v task manager kot samostojna okna...
Pa mogoče bi še par malenkosti našel.


ta samostojna okna z chroma se da izklopit samo nevem točno kako

Unknown_001 ::

exibo je izjavil:



ta samostojna okna z chroma se da izklopit samo nevem točno kako


Se bom pozanimal. Hvala za info.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

gddr85 ::

misliš merge tabs and apps? to izklopiš v settings

Unknown_001 ::

gddr85 je izjavil:

misliš merge tabs and apps? to izklopiš v settings


Hvala.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

JoskoMacher ::

primozzzz je izjavil:

JoskoMacher je izjavil:

Izredno nezadovoljen z Android 5.0 Lollipop na mojem SGS 5
Dela kot, da bi imel tumor na možganih. Katastrofa.
Pri Samsungu po posodobitvi še nikoli prej nisem delal
reseta na tovarniške nastavitve. Kako so lahko izdali
tak izdelek, ki še samega sebe komaj nosi mi ni jasno.


Probaj tole
http://forum.xda-developers.com/showthr...


Hm, zame je to utopija. Bi pa se pa seveda tajoj prijavil v čakalno vrsto za kaj takega.
Pod pogojem, da bo zadeva še delala...

c3p0 ::

Sem ga naložil na stari S2 in deluje precej tekoče, zaenkrat zadovoljen. Zanimiva "easter egg" igra. :)

Egidij88 ::

Na začetku se je dosti govorilo, da bo Lollipop imel factory reset protection. Torej na ukradenem telefonu ne moreš več simply narediti recovery mode - reset. Kaj je zdaj s tem? Ker to je win.

Also, N6 ima enkripcijo že po defaultu? Mi, ki smo upgrejdali iz kitkata moramo to ročno narediti. Kriptirati ali ne? Nekaj se govori, da napravca ni več tako odzivna potem...

Mavrik ::

Egidij88 je izjavil:


Also, N6 ima enkripcijo že po defaultu? Mi, ki smo upgrejdali iz kitkata moramo to ročno narediti. Kriptirati ali ne? Nekaj se govori, da napravca ni več tako odzivna potem...


Ja, upgrade moraš ročno. Oz, bolj pomembno vprašanje je zakaj nisi mel tega že zdaj, saj je enkripcija podprta od 4.0 dalje. Ja nekaj malo performanca se izgubi.

Egidij88 je izjavil:

Na začetku se je dosti govorilo, da bo Lollipop imel factory reset protection. Torej na ukradenem telefonu ne moreš več simply narediti recovery mode - reset. Kaj je zdaj s tem? Ker to je win.


Odvisno od naprave - na veliko napravah lahko z bootloaderja pobrišeš cel device. Nisem videl implementacije tega v resnici.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

>Ja nekaj malo performanca se izgubi.

No ja. V primeru N6 je kr hud performance drop ;)
#brezpodpisa
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540240 (162271) zk_eu
»

lg g2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13516791 (10026) Mare3
»

Je samsung galaxy a3 že dobil lollipop?

Oddelek: Mobilne tehnologije
152860 (2233) Invictus
»

Android 5.0 Lollipop je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6434106 (28951) PrimozR
»

Motorola potrdila lizike za svoje mobilne telefone

Oddelek: Novice / Android
178912 (6601) MrStein

Več podobnih tem