» »

Samoobramba - posledice

Samoobramba - posledice

krneki0001 ::

ZaphodBB je izjavil:

@nebivedu: Še dobro, da nisi nasilen.


Sej nisem nasilen, sem ljubeč očka, ki se ogromno ukvarja z otrokoma. Ampak branim se pa lahko in če se že moram branit pred pezdetkom, ki misli, da mi lahko teži in bi se rad tepel, potem to še izkoristim za vajo in gre takrat vsa nabrana jeza v nekoga, ki je to sam iskal. Bo pa drugič dvakrat premislil, komu bo težil.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

alenkam ::

A gremo vsi nebiveduta počakat pred faks pa ga zbit ko kanto da se ne bo upal tožit!

krneki0001 ::

Komot prideš. Ti še javno povem kdaj imam kaka predavanja, da boš lažje zbral kolege? Pa vsaj 4 komade pripelji, drugače bom razočaran al pa me boš s tem celo užalil, če vas bo premalo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

sisemen ::

Vsem ki bi se samoobrambali, priporocam, da stopite do prvega zadetka in ga prosite za kaksen gram (ali pa glede na repenčenje kilo) trave, lepo si jo zvijte in vsak večer preden greste spat enega zdenfajte. Naredili boste uslugo sebi in svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

krneki0001 ::

sisemen je izjavil:

Vsem ki bi se samoobrambali, priporocam, da stopite do prvega zadetka in ga prosite za kaksen gram (ali pa glede na repenčenje kilo) trave, lepo si jo zvijte in vsak večer preden greste spat enega zdenfajte. Naredili boste uslugo sebi in svetu.


Je vse lepš, če si malo zadet, ane? Ampak tisti, ki se ga zadevajo, so še večji luzerji, od tistih ki se aktivno branijo. Nekateri ne rabimo nič da smo dobre volje. Si znamo žur tudi brez alkota in drog narest.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Primer uspešne samoobrambe. In mislim vzdržne celo na holandskih sodiščih.

Primer pretirane samoobrambe. Pravzaprav trenutka izliva besa nad nasilnežem, ko se zatirani uprejo. Še posebej, če je to otrok, ki ne ve, da je rokoborba na betonu bolj nevarna kakor boks na betonu.>:D

krneki0001 ::

Če te nekdo napade je dovolj en udarec

Obramba žesnke pred moškim


Samoobramba pred večimi napadalci - zelo uporabno, samo steno rabiš za sabo, pa iz prvega videa uporabljaš udarec v koleno.


Pa še tole za nežnejši spol - trije udarci, ki bi jih morala vsaka žesnka znati uporabljat proti moškim napadalcem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

imagodei ::

nebivedu,

po moje si ti en velik gobec, ki malo preveč gleda televizijo in se napihuje po forumih. :) Saj razumem, v naštevanju trofej je neko prvinsko, prazgodovinsko zadovoljstvo, ampak klobasanje je pa spet druga zadeva. Saj sem ti celo malo verjel, dokler nisi začel pripenjat tehle filmčkov, ki nimajo veze z realnostjo - celo kontra, so izjemno nevarni nasveti.

Edini pametni nasvet je - treniraj šprint na 400 metrov. Nasilneži po navadi odnehajo po prvih nekaj 10m. Frajarit in izvajat neke trike iz youtube videov, sploh v konfrontaciji s skupino nasilnežev.

Ko začnejo enkrat po tebi letet batine iz štirih strani, boš ti kurca razmišljal o youtube trikih. Če nisi navajen, če nisi iz pravega testa, pomaga samo tisto, kar imaš orenk natrenirano. In to niso kakšne kate, forme, in vzvodi v kontroliranem okolju, noben šnelkurz samoobrambe. Pomaga dejansko samo kak hardcore trening streetfighta ali MMA. In vse se neha v trenutku, ko nekdo potegne nož, palico, baton...

Mislim, nebivedu, ob skrajno neverjetnem slučaju, da si res ves "hud", vedi, da se bo ob tvojih konfrontacijah slej ko prej pripetilo, da se bo našel nek še hujši frajer od tebe in te bo knockoutiral z enim udarcem, al te bo pa gladko zaštihal. Če ti tako simpl urediš razne "združbe", da se tebi ni treba ukvarjat, pol verjetno veš, da tudi zate lahko kdo uredi kakšnega "psihopata", ane?

In dajanje nasvetov drugim, kako zlahka se z nekimi hokus pokus triki obranijo uličnega nasilneža, so - milo rečeno - neresni in neodgovorni. Ulični nasilneži niso predvidljivi, ne bodo izvajali napada po v naprej dogovorjenih tehnikah, lahko so zadrogirani in zato neustrašni oz. ne razmišljajo o posledicah zanje... Če se sam čutiš sposobnega pretepsti roparja, potem kar, ne dajaj pa po forumu bebastih nasvetov ljudem, ki nimajo za sabo niti minute treninga borilne veščine, kaj šele kakega realističnega usposabljanja.
- Hoc est qui sumus -

detroit ::

Nisem zagovornik nasilja ravno, v bistvu ga sovražim samo. Kako bi kdo od vas tekačev, še svojo familijo s tremi otroci pred sabo rinil ko bi laufal pred tečnobami? Not going to happen. Ah ja sj imajo vsi superge al pa kolesa za laufat pa tud ni logika.
Skero

perci ::

Meni se je (15 let nazaj v srednji šoli) zgodilo, da mi je en tip začel z nožem grozit, zraven je bilo pa 20 sošolcev in sošolk. Blokiral mi je izhod iz dvorišča in ko sem hotel iti okoli, se je premaknil, da nisem mogel naprej. Nato sem ga odrinil, kar ga je očitno razjezilo in je potegnil butterfly na plano. jaz (otrok, poln testosterona pred sošolkami) nisem bežal ampak sem "pogumno" siknil nazaj. Na srečo je bil še dokaj mentalno zdrav in noža ni uporabil. Potem je nekdo poklical policijo, vmes pa se je "napadalec" odstranil.

No, ampak kaj sem hotel reč - to je bilo 15 let nazaj pa nam je policist svetoval sledeče:
1. če je možno, se umakni
2. če se slučajno zgodi, da ga spraviš na tla, brcaj na vso moč
TO je varianta za oboroženega napadalca, da ne bo pomote. Pa še enkrat preberite točko 1.

imagodei ::

@detroit,

Dej, resno, brez dramatiziranja, kolikokrat pa v SLOLenskih novicah prebereš, da so se nasilneži lotili mlade familije?

Če se izogibaš situacijam, ki bi lahko pripeljale do eskalacije in fizične konfrontacije, je možnost za kaj takega praktično nična. Zdaj, če ženo in majhne otroke vodiš s sabo v diskoteke, ki so na slabem glasu, pa v lokalne beznice, znane po zbiranju odvisnikov in sodrge, potem se moraš pa itak vprašat po mentalnem zdravju.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

krneki0001 ::

Imogodei
Ulični nasilneži so zelo predvidljivi. Vsi se enako obnašajo. Prvo težijo, potem pa se s pestmi spravijo nate, če kaj nazaj rečeš, kar jim ni všeč. Tudi če so trije, se vedno vidi, kdo je pobudnik in glavni. Ta je vedno najpametnejši in vedno spredaj ter najglasnejši. Tako kot večina od njih se šopiri z rokami dvognjenimi v višini glave in rine s telesom vate (ker je to videl od svojih predhodnikov, ki so njemu na isti način težili), ter z rokami maha proti tvoji glavi. Jajca ima vedno frej, kolena tudi, ker ne pričakuje, da se bo "stranka" branila, tako da rabiš samo en dobro odmerjen udarec ali v jajca ali koleno, pa se tip uleže. V tistem trenutku tudi ostali začnejo razmišljat o tem, da nekaj pa ni v redu. Če takrat še enega podreš, se vse ostalo razbeži, ker tok pa vseeno niso pogumni, da bi nadaljevali in tvegali poškodbe. In v 99% je tako.

In to govorim iz prakse. Je bilo tako pred tridesetimi leti in je tako danes. Že samo arneacanov prvi filmček poglej in boš videl da je še vedno enako obnašanje nasilnežev, kot sem ga gor opisal. In tukaj bi se tip z lahkoto branil z eno samo brco v jajca.

Je pa tudi tako, da sem del osnovne in vso srednjo šolo živel v naselju, kjer so bili vsakdanji pretepi nekaj čisto običajnega. Imel si možnost biti vsak dan tepen, biti tisti ki tepeš ali pa izjema, ki jo pustijo na miru, ker je bolj "nor" od tistih, ki tepejo. Ker sem eden tistih, ki je vedno povedal osebku, kar si misli o njem, sem se že takrat odločil za zadnjo opcijo in že v četrtem razredu osnovne šole največjemu razbijaču v razredu zbil zob in prinesel domov ukor (imam še vedno shranjeno beležko, kjer je zapisano zakaj je mati morala v šolo in potem še mene peljat k psihiatru, češ kako si upam čefurja, kjer je njegov oče sodnik v JNA, pretepst in mu zbit zob).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

CoolBits ::

Taka samoobramba v rusiji je brez posledic:

>:D

krneki0001 ::

imagodei je izjavil:

@detroit,

Dej, resno, brez dramatiziranja, kolikokrat pa v SLOLenskih novicah prebereš, da so se nasilneži lotili mlade familije?

To ne gre v branje, tam se itak ve, kdo bo nastradal in o tem noben več ne piše. Se pa dogaja prevečkrat.

imagodei je izjavil:


Če se izogibaš situacijam, ki bi lahko pripeljale do eskalacije in fizične konfrontacije, je možnost za kaj takega praktično nična. Zdaj, če ženo in majhne otroke vodiš s sabo v diskoteke, ki so na slabem glasu, pa v lokalne beznice, znane po zbiranju odvisnikov in sodrge, potem se moraš pa itak vprašat po mentalnem zdravju.

Res je lahko se izogibaš. Ampak do eskalacije lahko pride tudi v tvojem domu, ker si družino peljal na večerjo v lokal, v dom sta ti pa dva lopova vdrla, ker rabita za fiks in ker sta predolgo brskala, si z družino že prišel domov in ju presenetil. Kaj boš pa potem naredil? Ponudil šljivo pa sadjevc, mogoče vsakemu naredil en sendvič?

Vedno več bo tega, ker je vedno več ljudi na robu preživetja in samo z delom danes ne morejo zaslužit niti da bi se prebili čez mesec. In verjemi, da je lopov zasačen v tvojem domu bolj nepredvidljiv kot napadalec na ulici.

Pri nas doma stara mama, ki je živela na vasi, ni nikoli vrat zaklepala, pa ji nikoli ni nihče nič ukradel. Probaj danes imet samo garažo celo noč odklenjeno, pa boš videl, kaj se bo zgodilo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

Zakaj se pa potem cudite raznim sodnim sistemom npr. un pezdetek Brevik, ki je pobil 70+ folka...pa koliko je dobil ze zapora?? Ogromnih 22 let. Jah toliko so vredna zivljenja ocitno...vsako ocitno niti 3mesece...

Tear_DR0P ::

harmony je izjavil:

Zakaj se pa potem cudite raznim sodnim sistemom npr. un pezdetek Brevik, ki je pobil 70+ folka...pa koliko je dobil ze zapora?? Ogromnih 22 let. Jah toliko so vredna zivljenja ocitno...vsako ocitno niti 3mesece...


Sodišče ni banka. Kaznilni sistem ni maščevalnica. Ljudi ne zapiramo, da bi plačali za svoje napake ali da bi se ljudje, ki so utrpeli škodo počutili bolje. Človeka, ki resno zajebe, zapremo zato, da ne zajebe v kratkem še enkrat in da ga naučimo nikol več ne naredit škode. Je pa res, da smo nesposobni in tega ne znamo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Vitez ::

Eni očitno živijo tu v milnem mehurčku in mislijo, da se jim ne bo nikoli nič zgodilo, če en bodo hodili v lokale, ki so "na slabem glasu".

ZaphodBB ::

Jaz ne vem, zakaj svoje familije vlačite po okolju kjer se nahajajo in zbirajo huligani. Motozbori in tekme Maribor/Ljubljana ali pa diskači s testosteronsko nasičeno klientelo pač niso družinsko prijazno okolje.

Vitez je izjavil:

Eni očitno živijo tu v milnem mehurčku in mislijo, da se jim ne bo nikoli nič zgodilo, če en bodo hodili v lokale, ki so "na slabem glasu".

Eni pa gledajo filme od Stevena Seagala in mislijo, da gledajo dokumentarce.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Vitez ::

ZaphodBB, očitno si bolj z ruralnega okolja doma, se motim?

Glejte fantje, z vašim načinom razmišljanja bolje, da ne hodite ponoči po ulicah Ljubljane ali Maribora. Češ, nihče mi nič ne more, če pa bo, bom tožil. Pa kje vi živite. te situacije se dogajajo vsakodnevno, zvečer mularija pijana teži, nabaše na napačnega, mulca zložijo, konec In nihče nikogar ne toži, ker ne živimo v Ameriki, ker večina sploh ne ve, od koga je batine dobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

ZaphodBB ::



Glejte fantje, z vašim načinom razmišljanja bolje, da ne hodite ponoči po ulicah Ljubljane ali Maribora. Češ, nihče mi nič ne more, če pa bo, bom tožil. Pa kje vi živite. te situacije se dogajajo vsakodnevno, zvečer mularija pijana teži, nabaše na napačnega, mulca zložijo, konec In nihče nikogar ne toži, ker ne živimo v Ameriki, ker večina sploh ne ve, od koga je batine dobila.

Ljubljana in Maribor sta ruralno okolje, da ne boš mislil kak car si.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Vitez ::

GTX970 je izjavil:


It is nerd's forum afterall.


Rešitev je v gvihtanju. Manj knjižnice, več telovadnice.

Meni se že 15 let ni treba tepst. Ker se pač močnega in zabritega tipa nihče noče lotit, nihče ni tako nor.

Ko sem bil suhi nerd, sem pa imel situacije teženja tako rekoč tedensko.

ZaphodBB je izjavil:


Ljubljana in Maribor sta ruralno okolje, da ne boš mislil kak car si.


Če ti tako praviš, bo že res.

imagodei je izjavil:


Dej, resno, brez dramatiziranja, kolikokrat pa v SLOLenskih novicah prebereš, da so se nasilneži lotili mlade familije?



Ne samo lotili. So tudi že ponoči vdrli v vikend in pobili speče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

nurmaln ::

Ma dvesto postov z anekdotami...
A je tko teško pogledat v zakon?

Ni kaznivo dejanje tisto dejanje, ki je storjeno v silobranu.
Silobran je tista obramba, ki je neizogibno potrebna, da storilec odvrne od sebe ali koga drugega istočasen protipraven napad.
Storilec, ki je prekoračil meje silobrana, se sme kaznovati mileje; če pa je prekoračil silobran zaradi močne razdraženosti ali prestrašenosti, povzročene z napadom, se mu sme kazen tudi odpustiti.


Vse kar iz tega sledi so post festum interpretacije sodišča, glede tega kaj se je dejansko dogajalo.

Tkole na pamet bi rekel da je 95% anekdot zgoraj nekih zgodbic katere so avtorji nekje slišali in jih nekritično prodajajo naprej. Če kdo misli da se mu je dejansko zgodila krivica naj pa sem prilepi pravnomočno sodbo s sodišče za kaznivo dejanje, ki bi po njegovo moralo pasti pod Silobran, potem pa lahko naprej debatiramo kaj in kako. Brez tega je vse samo rekla kazala...
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

b00mer ::

Fantje praxa je taka :

1. Pravi fajter ti nebo nikdar teziv.
2. Teli kvazi fajteri..dost da mu zasikas nazaj..se bols.. mu takoj opalis samar.

Smurf ::

Vitez je izjavil:

ZaphodBB, očitno si bolj z ruralnega okolja doma, se motim?

Glejte fantje, z vašim načinom razmišljanja bolje, da ne hodite ponoči po ulicah Ljubljane ali Maribora. Češ, nihče mi nič ne more, če pa bo, bom tožil. Pa kje vi živite. te situacije se dogajajo vsakodnevno, zvečer mularija pijana teži, nabaše na napačnega, mulca zložijo, konec In nihče nikogar ne toži, ker ne živimo v Ameriki, ker večina sploh ne ve, od koga je batine dobila.

Ljubljana pa ponoci res ni nevarna, ne pretiravaj no. Izogniti se mrtvemu pijanemu 16 letniku, ne da bi mu razbil zob, pa tudi ni neka znanost. Fizicno se branis le, ce se ne moras umakniti (kar se mogoce zgodi enkrat na 100 primerov), pa se takrat je ponavadi dosti, da enega onesposobis in se nato umaknes, ne pa da jih zacnes loviti zato, da "jih bos razbil kot kanto" zaradi svojega egota.

Sicer pa ze dovolj pove dejstvo, da ima nebivedu ocitno velikokrat opravka v pretepih. Le zakaj se to ravno njemu pogosto dogaja.

ZaphodBB ::

Le zakaj se to ravno njemu pogosto dogaja.

In v pretepu je bil edini obsojen, kljub temu da se je samo branil in še to samo v mejah silobrana. Saj pravim, še dobro da je miroljuben. Ker res si ne znam predstavljati, kako bi zgledalo če bi bil še nasilen!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Vitez ::

Smurf je izjavil:

izicno se branis le, ce se ne moras umakniti (kar se mogoce zgodi enkrat na 100 primerov), pa se takrat je ponavadi dosti, da enega onesposobis in se nato umaknes, ne pa da jih zacnes loviti zato, da "jih bos razbil kot kanto" zaradi svojega egota.



Meje silobrana so jasne. Kakor hitro ti nekoga loviš, to več ni silobran.

detroit ::

ZaphodBB je izjavil:

Jaz ne vem, zakaj svoje familije vlačite po okolju kjer se nahajajo in zbirajo huligani. Motozbori in tekme Maribor/Ljubljana ali pa diskači s testosteronsko nasičeno klientelo pač niso družinsko prijazno okolje.

Vitez je izjavil:

Eni očitno živijo tu v milnem mehurčku in mislijo, da se jim ne bo nikoli nič zgodilo, če en bodo hodili v lokale, ki so "na slabem glasu".

Eni pa gledajo filme od Stevena Seagala in mislijo, da gledajo dokumentarce.



Hmm kaj pa ustavne pravice ipd?
Ok če je ženska pošlatana ali bog ne dej posiljena ker je napol naga je tudi ok. Mislim sej je sama hotla ane:) Dejmo mal razmišljat...
Skero

ZaphodBB ::

Hmm kaj pa ustavne pravice ipd?
Ok če je ženska pošlatana ali bog ne dej posiljena ker je napol naga je tudi ok. Mislim sej je sama hotla ane:) Dejmo mal razmišljat...

Ustava ne bo padla iz neba in te rešila v danem trenutku. Sam se boš moral spopadati s travmami, ker si dovolj butast, da greš z ženo in dvema mladoletnima otrokoma postopat v okolico lokala v katerem se zbirajo duševno bolani osebki, ki svoje frustracije rešujejo s fizičnimi napadi na soobčane.

Argument napada huliganov na bogo familijo ne zdrži - ker se je huliganom zelo enostavno izognit. Tako kot se je možno izognit čelnemu trčenju v betonski zid z 200kmh na uro - čeprav imaš tudi za to ustavno pravico.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

detroit ::

Dobro grem povedat napadeni ženski da je butasta. kk
Skero

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ZaphodBB ()

nurmaln ::

Jest grem pa huliganom povedat da naj kar nadaljujejo s svojim početjem, ker je na normalnih ljudeh dolžnost da se jih izogibajo.

To grem narest takoj za tem ko na uradni list sporočim, da so v ustavi pozabili pisno navest "ustavno pravico zaleteti se v betonski zid".
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

ZaphodBB ::

Sej tud zabit bit je tvoja ustavna pravica, pa to ne boš prebral v ustavi.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

detroit ::

nehejmo mešat čokolešnik in čokolino prosim
Skero

nurmaln ::

ZaphodBB je izjavil:

Sej tud zabit bit je tvoja ustavna pravica, pa to ne boš prebral v ustavi.


Ummmm.... ne...
Ustavne pravice so tiste ki so eksplicitno opredeljene v Ustavi. Da ti pomagam - od 14. do 65. člena.
Če govoriš o stvareh o katerih nimaš pojma pač kažeš da nisi kompetenten v debati.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

krneki0001 ::

Smurf je izjavil:

Sicer pa ze dovolj pove dejstvo, da ima nebivedu ocitno velikokrat opravka v pretepih. Le zakaj se to ravno njemu pogosto dogaja.


Mogoče zato, ker skos grdo gledam, pa mogoče zato, ker sem še po štiridesetem letu stalno v vojaških hlačah in zabrit na nulo, pa mogoče tudi zato, ker nikol nisem tiho? In vedno se najde kdo, ki bi mi rad težil al pa utišal, ker mu kaj ni všeč.
Sem pa navajen pijančkov, ker sem delal po diskačih kot redar ob vikendih, tako da pijančki so najmanjši problem, ker so osamljeni, pa se jih večina izogiba (tudi kolegi). Bolj so problem generacije deci-deci s pedertošlom čez ramo (deci džusa in deci vode pa 5 ur sedi za mizo in samo išče s kom bi se stepel in komu bi težil).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ZaphodBB ::

Ustavne pravice so tiste ki so eksplicitno opredeljene v Ustavi. Da ti pomagam - od 14. do 65. člena.
Če govoriš o stvareh o katerih nimaš pojma pač kažeš da nisi kompetenten v debati.

Dobro biti zabit ni tvoja ustavna pravica, je pa pravica ki jo ravno tako ščiti ustava. Se opravičujem za lapsus, hvala za opozorilo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nurmaln ::

Malenkost.
Ampak še vedno ne dojameš.
Pravice ti nekdo zagotavlja, sicer niso pravice. To pomeni da v primeru, ko ti jih nekdo krši, imaš na razpolago ukrepe za zaščito teh pravic oziroma ti je uresničevanje teh pravic dolžna zagotoviti država.
Ne predstavljam si povsem kako bi ti kdo lahko kršil "pravico" biti zabit, prepričan sem tudi da se tebi ne sanja na podlagi katerega ustavnega ali zakonskega določila bi država lahko takšno "pravico" branila.

Skratka "pravica biti zabit" ni nobena pravica, je samo zabitost.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

krneki0001 ::

nurmaln je izjavil:

Skratka "pravica biti zabit" ni nobena pravica, je samo zabitost.


Pravica biti zabit, ti je dana po ustavi. Torej lahko obstajaš v tej državi, čeprav si zabit in po ustavi te kljub temu, da si zabit ne sme noben šikinirat ali te pojest, celo ubiti ali pa uporabljat za sužnja.
Ker v nekaterih državah bi te ubili, v drugih pojedli, v tretjih pa bi bil suženj in najnižja kasta brez ustave.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

nurmaln ::

Torej lahko obstajaš v tej državi, čeprav si zabit in po ustavi te kljub temu, da si zabit ne sme noben šikinirat ali te pojest, celo ubiti ali pa uporabljat za sužnja.

V tej definiciji lahko "zabit" zamenjaš s čemerkoli pa bo še vedno držala. Argument ki se lahko uporabi za katerokoli stvar ni dober/uporaben za nobeno stvar.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

ZaphodBB ::


V tej definiciji lahko "zabit" zamenjaš s čemerkoli pa bo še vedno držala. Argument ki se lahko uporabi za katerokoli stvar ni dober/uporaben za nobeno stvar.

Moj arument je ravno toliko splošen kot tvoja "napadena ženska" ali "huligani".
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

arnecan1 ::

harmony je izjavil:

Zakaj se pa potem cudite raznim sodnim sistemom npr. un pezdetek Brevik, ki je pobil 70+ folka...pa koliko je dobil ze zapora?? Ogromnih 22 let. Jah toliko so vredna zivljenja ocitno...vsako ocitno niti 3mesece...

Breivik je duševno bolan človek. On bi moral dobiti doživljensko, samo ne zaporno kazen, ampak prostor v norišnici.

Prva komisija psihiatrov ga je razglasila za neprištevnega. Pod pritiskom javnosti so razglasili drugo komisijo, ki ga je razglasila za prištevnega, oz. samo "malo motenega".

Tear_DR0P je izjavil:

harmony je izjavil:

Zakaj se pa potem cudite raznim sodnim sistemom npr. un pezdetek Brevik, ki je pobil 70+ folka...pa koliko je dobil ze zapora?? Ogromnih 22 let. Jah toliko so vredna zivljenja ocitno...vsako ocitno niti 3mesece...


Sodišče ni banka. Kaznilni sistem ni maščevalnica. Ljudi ne zapiramo, da bi plačali za svoje napake ali da bi se ljudje, ki so utrpeli škodo počutili bolje. Človeka, ki resno zajebe, zapremo zato, da ne zajebe v kratkem še enkrat in da ga naučimo nikol več ne naredit škode. Je pa res, da smo nesposobni in tega ne znamo.

Tipično ultrahumanistično razmišljanje, kjer je vloga žtrve in storilca zamenjana. Moje razmišljanje:
1. Če ni v državi smrtne kazni, mora biti doživljenska, z možnostjo pomilostitve po 20 letih (nekateri ljudje, kot npr. Breivik ne smejo nikdar na prostost, zaradi varnosti preostalega sveta. Breivik je sicer specifični tip, on namreč ni psihopat, manjka mu nekaj koleščkov. V glavnem, nekateri ljudje ne smejo biti na prostosti, ker psihopata namreč ni mogoče ozdraviti.)
2. Kazen mora potolažiti tudi svojce in širšo okolico
3. Nenazadnje se z ustrezno kaznijo opozori morebitne ljudi, da ne gredo v nasilju predaleč (seveda to psihopatov ne bo odvrnilo, ampak take čaka dosmrtni zapor, prav tako ne bo preprečilo nasilnih dejanj zaradi strasti.)
4. In v zaporu se zaporniki seveda tudi rehabilitirajo (razen seveda psihopatov), da se odpravijo napake vzgoje iz mladosti. Kdor je pa bil že rojen zloben, potem za takega uspešne rehabilitacije ni.

V glavnem, kako rehabilitiraš človeka, ki vozi namesto dovoljenih 80 km/h celo 120 km/h ter pri tem ubije dedka, babico ter 2-letnega vnukca? Povrhu ne pokaže obžalovanja in ne poda opravičila? Po mnenju sodnice in ultrahumanistov je dovolj 120ur družbeno koristnega dela, oz.v nasprotnem 60 dni zapora. http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

Kaj če oče otroka iz obupa podstavi bombo na sodišču in ubije ali pohabi par ljudi? Potem bi zraven očeta dal v zapor tudi to sodnico, samo z 2-kratnikom kazni očeta.

sisemen ::

Veš problem je samo to, da ti nekaj osnov ni jasnih, dan bivanja v zaporih stane družbo (se pravi tudi tebe) okrog 90€. Mesečno to pride 2700€. V tem času ne samo da ne bo plačeval davkov ampak mu še trajno zakompliciraš življenje, ker ga bo ta tvoja "rehabilitacija" spremljala v vseh zaposlitvah, spet, ne bo služil davkov za družbo, poleg tega pa še tvegaš, da bo zaradi tega postal socialni problem ali celo specialni povratnik, kar ti nakoplje še kupe dodatnih stroškov, skozi celotno njegovo življensko dobo, od zapora do zdravstva. Sodniki se odločajo na podlagi tega ali predstavlja taka oseba res taksno tezavo za druzbo, da njena kazen (oz. odmik od družbe, ker ji je nevaren, npr. JJ) odtehta škodo, ki je družbi povzročena. Skrajni primeri, ki jih ti navajaš pa tako ali tako končajo na psihiatriji.

Sistem, ki pa se ti zdi simpatičen je pa druge sorte, ameriske, kjer so vsi zapori v zasebni lasti, 4x+ prenapolnjeni in nekaj ljudi nemarno dobro služi pri nemarno visokih kaznih, šlo je celo tako daleč, da so sodnika dobili, da je bil v dogovoru z lastnikom lokalnega zapora in je pretirano kaznoval, kogarkoli je dobil pod roko. Da tega, da ljudje iz njihovih zaporov pridejo "prekaljeni" in dostikrat tam šele postanejo pravi kriminalci.

Tako da odvrzi svoje idealistične predstave, predhodnikovo humanistično (kar se mene tiče čisto normalno) razmišljanje vsaj ne dela pretirane škode, za razliko od tvojega starozaveznega (oko za oko...). Ti bi jo delal dvojno, najprej škoda, ki je bila storjena žrtvi, potem pa še škoda, ki bi jo sistem maščevalno povzročil povzročitelju. Bravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

NLight ::

arnecan1 je izjavil:

Primer uspešne samoobrambe. In mislim vzdržne celo na holandskih sodiščih.

Primer pretirane samoobrambe. Pravzaprav trenutka izliva besa nad nasilnežem, ko se zatirani uprejo. Še posebej, če je to otrok, ki ne ve, da je rokoborba na betonu bolj nevarna kakor boks na betonu.>:D


Tale druga se mi ne zdi čisto nič pretirana... Lepo ga je zabil na tla in odšel stran...

jype ::

arnecan1> Primer uspešne samoobrambe.

Tole pa res ni uspešna samoobramba. Vsaj en človek je bil poškodovan. Primer uspešne samoobrambe je tole:

arnecan1 ::

sisemen je izjavil:

Veš problem je samo to, da ti nekaj osnov ni jasnih, dan bivanja v zaporih stane družbo (se pravi tudi tebe) okrog 90€. Mesečno to pride 2700€. V tem času ne samo da ne bo plačeval davkov ampak mu še trajno zakompliciraš življenje, ker ga bo ta tvoja "rehabilitacija" spremljala v vseh zaposlitvah, spet, ne bo služil davkov za družbo, poleg tega pa še tvegaš, da bo zaradi tega postal socialni problem ali celo specialni povratnik, kar ti nakoplje še kupe dodatnih stroškov, skozi celotno njegovo življensko dobo, od zapora do zdravstva.

Rajši plačujem zapor morilcem in psihopatom, kot pa sedaj za sanacijo bank in tajkune.

Večina starejših zapornikov je povratnikov, ki se tudi po večkratni uporabi rehabilitacije ne popravijo. In taki ne bodo nikdar delali. Vsaj pošteno ne, tako da bi plačevali davke.

Lepo, da gledaš skozi prizmo denarja. Za mene si zaslužita kazen tako morilec kot tajkun. Če mene kdo zabode za 150 evrov, ga komot naj zaprejo za vsaj 20 let, Če bo pa tebe, pa lahko odsluži 420 ur družbeno koristnega dela.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

Tole pa res ni uspešna samoobramba. Vsaj en človek je bil poškodovan. Primer uspešne samoobrambe je tole

Vsi niso tako hitri kot ti.

P.S.: Pa nihče ni bil poškodovan. Wannabe gangster je pač dobil vzgojni ukrep. Velika verjetnost, da ne bo več poskušal tega v prihodnosti. Drugič bi se namreč lahko spravil nate, ti pa bi glih imel zvit gleženj.:D

sisemen ::

arnecan1 je izjavil:

Rajši plačujem zapor morilcem in psihopatom, kot pa sedaj za sanacijo bank in tajkune.


Ne da rajši plačuješ zapor kot banke, te moznosti ti nihče ne ponuja, plačeval BOŠ banke in tajkune, zraven bi pa še zapore, ker ima slovenceljska družba strašno veliko denarja. Zanimivo, kako se je v Sloveniji razpasla loserska mentaliteta, da ljudje povsod vidijo alternativo napram bankam, čeprav je ni. Verjetno spada pod romantično fantaziranje tipa: "Kako bi pa bilo, če bi bil jaz Superman(tm) in bi v oprijetih gatkah letal nad strehami.". Pa nisi prvi komedijant, ki mi je dal tak odgovor.

arnecan1 je izjavil:

Večina starejših zapornikov je povratnikov, ki se tudi po večkratni uporabi rehabilitacije ne popravijo. In taki ne bodo nikdar delali. Vsaj pošteno ne, tako da bi plačevali davke.

Lepo, da gledaš skozi prizmo denarja. Za mene si zaslužita kazen tako morilec kot tajkun. Če mene kdo zabode za 150 evrov, ga komot naj zaprejo za vsaj 20 let, Če bo pa tebe, pa lahko odsluži 420 ur družbeno koristnega dela.


Saj sem ti rekel, da imaš starozavezno dojemanje sveta. V bistvu med razmisljanjem tega, ki naj bi zabodel in tvojim razmisljanjem ni nobene razlike, on ima samo rahlo nesrečo, da se znajde v taksni situaciji, in ne bi bil prepričan, da se ne bi tudi tebi zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

49106 ::

Tip te napade, dobi po pički, kriv si pa ti. Levičarska komedija

BigWhale ::

49106 je izjavil:

Tip te napade, dobi po pički, kriv si pa ti. Levičarska komedija


'Trije' anekdotni primeri iz foruma so te pripeljali do tega sklepa?

Kaj pa pomeni 'levicarska komedija'?

49106 ::

'Trije' anekdotni primeri iz foruma so te pripeljali do tega sklepa?


Nisem se oziral na primere, temveč predvsem na našega najhitrejšem tekača.

Kaj pa pomeni 'levicarska komedija'?


To, da se samobranitelja poskuša predstaviti kot kriminalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

BigWhale ::

49106 je izjavil:

'Trije' anekdotni primeri iz foruma so te pripeljali do tega sklepa?

Nisem se oziral na primere, temveč predvsem na našega najhitrejšem tekača.


Ne poznam nasih sportnikov in tako ali tako so off topic v tej debati.

49106 je izjavil:


Kaj pa pomeni 'levicarska komedija'?

To, da se samobranitelja poskuša predstaviti kot kriminalca.


Tebi se zdi, da je narobe, ce nekoga polomis in poskodujes in te potem tretirajo kot kriminalca?

Glej, trezno razmisli in se vprasaj kaj pomeni 'prekomerna uporaba sile' in kaj je 'silobran'. Zgoraj nekateri debili opisujejo kako so tekli za napadalcem, da bi ga se bolj polomili. To potem ni vec silobran. Ce te nekdo verbalno nadleguje in ga klofnes, si debil, ki se ne zna kontrolirati. Ce se te nekdo loti s pestmi, ga lahko nazaj klofnes. Ce ga bos spet polomil, si debil, ki se ne zna kontrolirati. Ce ti nekdo grozi z nozem, ga verjetno lahko s kolom po nogi udaris, ce mu polomis nogi, ... ja, si debil. Ce nekdo nate strelja s pistolo in te po moznosti tudi zadane v kak nevitalni del telesa, ga verjetno lahko ustrelis nazaj. Ga smes ubiti? Ne. Nihce ne sme nikogar kar tako ubiti. Bos sel v zapor, ce ga bos ubil? Povsem odvisno od tega kako ga bos. Ce ga bos ustrelil v hrbet, medtem ko se bo napadalec oddaljeval od tebe, ja, spet tisto z debilom.

Dajte si ze dopovedati, da NI nekega pavsalnega dolocila, ki vam dovoljuje uporabljati silo. Vsak tak dogodek se vedno obravnava na sodiscu, ce pride do postopka. In ce pride, gre potem vedno za vaso besedo proti besedi onega drugega. Poleg vseh ostalih dokazov: zdravstvni kartoni, price in tako naprej.

A ste res tako trdi, da ne razumete, da ce vas nekdo napade in ga polomite, da v tem primeru ne gre vec za silobran ampak za enga egoisticnega debila, ki misli, da lahko kar pretepa ljudi, ki mu tezijo.

Prelazil sem celo Ljubljano od Fuzin, Jars, Bezigrada, Stepanjskega naselja, Centra, ponoci in podnevi. V 15ih letih mi je enkrat en zatezil s pretepom in se ta je kaj hitro odnehal. Pa se enga kolega imam, ki se mu je to zgodilo. Tle pa razlagate, kot da v LJ 20 ljudi na dan pretepejo kar tako iz cistega dolgcasa. Ja, pa kaj se ...

Se zgodi, seveda se. Se dogaja tako pogosto? Ne. Vecina ljudi ponavadi pozabi povedati celo zgodbo, potem pa jokajo, da so tipa 'samo odrinili', pri tem se mu je cudezno polomilo pet reber in mu je zmanjkal en zob, zdaj jih pa sodisce obravnava kot kriminalce.

A bejzte no ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uporaba strašilne pištole v silobranu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6216068 (9262) kr3ten

Kempo borilna veščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6217590 (16412) bluefish
»

Teleskopska palica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9242121 (34946) solatko

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26151310 (46012) bluefish

Več podobnih tem