» »

Samoobramba - posledice

Samoobramba - posledice

Vitez ::

Smurf je izjavil:


Nti ne, jaz bi recimo nebivedu brez problema tozil. Se posebej, ce bi grozil. Pa glede na to, da ima ze nasilno zgodovino, ne bi imel dosti dela.


Bi ti tožil ja, pol pa do smrti gledal čez ramo?

Glej, ne zagovarjam nikogar, a eni tu živite v utvarah.

Vedno diplomacija ne deluje, ne moreš evdno računat, kako boš pač nekoga tožil. Konec koncev, kaj pomaga, tudi če tožbo dobiš, če te je pred tem fizično močnejši model razsul na prafaktorje.

V življenju se je treba znat tudi tepst, čeprav se to primitivno bere.

Če se ne znate tepst, pa znajte vsaj teči.

Ponoči ti bodo grozili čapci in ti jih boš tožil, ja. Morš prvo vedet, kdo so. To boš pa ziher vedel ti, sredi LJ, ob 3 zjutraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

chort ::

Vitez, a bi si rad napumpal ego? Izvoli, si v fajn družbi :D

Vitez ::

chort je izjavil:

Vitez, a bi si rad napumpal ego? Izvoli, si v fajn družbi :D


Niti ne.

Samo pač, eni tu preveč filme gledate.

In taki kao mirovniki so v vojni prvi mrtvi. Ni dobro biti preveč mirovniški.

jalovec09 ::

Enostavno narediš se mal neumnega in se umakneš :)

chort ::

Vitez, ne skrbi :) videl dovolj sranja, da vem, da pri temu nočem sodelovat.

BTW, v vojni so prvi mrtvi heroji ki ne razmišljajo in se kurčijo, ko ni treba. Kar se mene tiče, noben plac na zemlji mi ni dovolj vreden, da bi se zanj boril. Obstaja pa kar nekaj oseb, za katere bi se.

ZaphodBB ::

Kaj tu ste same idealne žrtve, ki vas je vedno nekdo napadel, ste bežali, bili tepeni...? samo vprašam.

Ko so me nazadnje napadli sem storilca prosil naj me udari. Kljub petminutnemu prigovarjanju ni zmogel korajže, pa je imel tri ali štiri kolege zraven sebe. Jaz pa samo ženo.

Če bi me udaril, bi mu blagovoljil početi z mojo osebo kar ga je volja. Seveda bi mu svojo storitev kasneje izdatno zaračunal.

Ampak, kot sem rekel - model se je odločil, da se mu ne splača jebat z menoj.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Vitez ::

ZaphodBB je izjavil:



Če bi me udaril, bi mu blagovoljil početi z mojo osebo kar ga je volja. Seveda bi mu svojo storitev kasneje izdatno zaračunal.



Spet te tožbe! V praksi pa bi se ti zjutraj zbudil v bolnici, glede storilcev pa ne bi imel pojma, kdo so bili.

ZaphodBB ::

V praksi se je model izkazal za bolj racionalnega, kot sem mu pripisoval. Pa je res velik kreten.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Vitez ::

Invictus je izjavil:


Če pa ta kreten še noče nehati, pa obstajajo tudi druge združbe, ki se jih da najti, za pomiritev takih osebkov. V skrajnem primeru je pa Slovenija polna kraških vrtač, kjer te še hudič ne najde.

Normalni pač raje delamo, in se takih lotimo na drug način. Pretep je samo pomanjkanje samozavesti in odraz kretenizma posameznika.


Bla bla, tolk skrivanja za mirovništvom, v bistvu pa si pristaš metod, ki se jih kakor ne poslužuješ.

ti ne bi nikogar pretepel, ti bi druge najel, da ga pretepejo. Huda razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

krneki0001 ::

Smurf je izjavil:

Vitez je izjavil:

Kaj tu ste same idealne žrtve, ki vas je vedno nekdo napadel, ste bežali, bili tepeni...? samo vprašam.

Mogoče vas je premalo skupaj, zgledate nesamozavestni...

Nti ne, jaz bi recimo nebivedu brez problema tozil. Se posebej, ce bi grozil. Pa glede na to, da ima ze nasilno zgodovino, ne bi imel dosti dela.


Jaz nič ne grozim, niti ne težim ljudem. Sem povsem mirna in nekonfliktna oseba, ampak samo dokler me drugi pustijo na miru. Ko mi pa začne kdo težit, ali pa komu od mojih domačih, bo pa posledice sam nosil, ker se pač ne umaknem.
Torej bi v tem primeru moral ti meni težit in me napast. Bi potem še probal tožit?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Vitez je izjavil:

Bla bla, tolk skrivanja za mirovništvom, v bistvu pa si pristaš metod, ki se jih kakor ne poslužuješ.

ti ne bi nikogar pretepel, ti bi druge najel, da ga pretepejo. Huda razlika.

Nisem mirovnik, le od kje ti ta ideja, samo pretepati se nočem.

Zakaj bi se mazal roke, če ti to brača uredijo za male pare.

krneki0001 je izjavil:


Torej bi v tem primeru moral ti meni težit in me napast. Bi potem še probal tožit?

Seveda. Zakaj pa ne, če bi me prebutal, kot praviš.

Dober odvetnik uredi vse.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vitez ::

Invictus je izjavil:


Zakaj bi se mazal roke, če ti to brača uredijo za male pare.


Preveč ameriške produkcije škodi.

Nihče ne bo šel za male pare nekoga pretepat. Pa tudi potencialno, če bi, bi policija pohopsala čapce, pritisnila na njih in oni bi hitro povedali, zakaj so to delali.

jype ::

Vitez> In taki kao mirovniki so v vojni prvi mrtvi. Ni dobro biti preveč mirovniški.

Nikoli še nisem česa takšnega opazil. Mirovniki so ponavadi tisti, ki še pravi čas pobegnejo pred nevarnostjo in se za mir trudijo z učinkovitejšimi sredstvi, kot je pobijanje ljudi.

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

Vitez je izjavil:

Bla bla, tolk skrivanja za mirovništvom, v bistvu pa si pristaš metod, ki se jih kakor ne poslužuješ.

ti ne bi nikogar pretepel, ti bi druge najel, da ga pretepejo. Huda razlika.

Nisem mirovnik, le od kje ti ta ideja, samo pretepati se nočem.

Zakaj bi se mazal roke, če ti to brača uredijo za male pare.

krneki0001 je izjavil:


Torej bi v tem primeru moral ti meni težit in me napast. Bi potem še probal tožit?

Seveda. Zakaj pa ne, če bi me prebutal, kot praviš.

Dober odvetnik uredi vse.


Ja, samo iz vozička te pa ne more spravit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

nebivedu> Ja, samo iz vozička te pa ne more spravit.

To te lahko samo dobri čevlji, samo moraš v pravo smer laufat, ti pa zgleda nimaš preveč kvalitetnega kompasa.

krneki0001 ::

Ko si enkrat na vozičku, je vseeno kakšne čevlje imaš. (Neodvisno od mojega kompasa) :))

Pa ne se zanašat na moj "slab" kompas. Te lahko preseneti, prav tako tudi hitrost laufanja. Vseeno na dan naredim ene 3x več kilometrov peš, kot pa večina slovencev. 2 haskija rabita kar nekaj ne ravno počasnega sprehoda na dan. (sem se včasih še zabaval s sport trackerjem in logiral sprehode, pa je najkrajši sprehod s psi malo nad 4km, malo daljši pa tudi čez 20km, so pa tudi taki z do 30km (med vikendom, ko si malo časa zase vzamem))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

chort ::

No, jaz na odvetnika ne bi niti pomislil, predvsem ker se mi s tem ne bi dalo je*at. Če se lahko fajtu izognem, se mu. Vsaj zaenkrat mi je to precej dobro uspevalo. Če je neizogiben, je pa druga zgodba in ne bi rad bil na drugi strani, ker me je ravno dovolj skupaj, da bi znalo mojstra na drugi strani precej bolet vse skupaj naslednji dan.
Ne provociram in se na provokacije ne odzivam. Ne pravim pa, da bi se pustil pretepsti in nastavit drugo lice, če bi videl da ni druge opcije.

jype ::

nebivedu> Vseeno na dan naredim ene 3x več kilometrov peš, kot pa večina slovencev.

Mhm, se pravi okoli 0.8.

Vitez ::

chort je izjavil:

Če je neizogiben, je pa druga zgodba in ne bi rad bil na drugi strani, ker me je ravno dovolj skupaj, da bi znalo mojstra na drugi strani precej bolet vse skupaj naslednji dan.


In smo pri bistvu teme.

chort ::

Vitez, tako je. Če se mu da izognit, se izognem. Če se ne da, se pač ne da. Osebno se bom boril, kar mogoče ni najpametnejša rešitev, ker lahko samo dodatno motivira nasprotnika. Ampak zastonj se pa tudi ne bom dal.

Se pa na tem mestu večina nekaj odloči - ali se bo pustila pretepst brez obrambe, ali se bo poskusila upirat. Ne bom trdil, da vem kaj je prav in kaj boljše, je pa definitivno trenutek odločitve takrat, ko druga opcija ne obstaja. Ampak ta trenutek je precej dlje kot si večina misli...

krneki0001 ::

Problem je ravno v tem, ker se večina pusti pretepst. Večina bi se morala nasilnežem postavit po robu. Bi bilo manj nasilnežev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Ko si enkrat na vozičku, je vseeno kakšne čevlje imaš. (Neodvisno od mojega kompasa) :))

Če si dovolj butast da si upaš koga spravit na voziček, potem veš v katero kategorijo spadaš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vitez ::

krneki0001 je izjavil:

Problem je ravno v tem, ker se večina pusti pretepst. Večina bi se morala nasilnežem postavit po robu. Bi bilo manj nasilnežev.


Zato pa nasilneži najraje napadajo ljudi, ki jim na čelu piše: jaz se bojim in se v nobenem primeru ne upam tepst.

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ko si enkrat na vozičku, je vseeno kakšne čevlje imaš. (Neodvisno od mojega kompasa) :))

Če si dovolj butast da si upaš koga spravit na voziček, potem veš v katero kategorijo spadaš.


Bom odgovoril kar s temle tvojim citatom;

Invictus je izjavil:

Zakaj bi se mazal roke, če ti to brača uredijo za male pare.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

chort ::

Mogoče imam pa zato mir. I look like a mean motherfoocker >:D

first_line ::

chort je izjavil:

Mogoče imam pa zato mir. I look like a mean motherfoocker >:D


Isto jype trdi zase :))

jype ::

first_line> Isto jype trdi zase :))

Dokler si daleč, 20 centimetrov razlike v višini ni neka huda reč, ko poskusiš stopit blizu in moraš obut visoke petke, da te ni strah, se boš pa malo manj prešerno smejal.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> Seveda je problem, če ti nekdo teži. To, da je težak mamilaš, ga ne opravičuje. S takim pogledom na svet, drvimo v prepad.8-O

Mhm, ker džankije tepemo, namesto da bi jim omogočili, da so s službo in družino lepo v miru lahko legalno džankiji.

Nisem rekel, da ga je potrebno udariti, ker mamilaš blebeta neumnosti. Zopet proviciraš.

Vsekakor pa nima pravice nihče biti nasilen do drugega, četudi ne dobi evra v vbogajme. Pa četudi je mamilaš. Nekaj takega zagovarjata viva z MadMicko.

In če te kdo fizično napade, se imaš pravico braniti. Pravzaprav je moralno, da tudi nepoznano osebo braniš pred fizičnim napadom.

St235 ::

Vsekakor pa nima pravice nihče biti nasilen do drugega, četudi ne dobi evra v vbogajme. Pa četudi je mamilaš. Nekaj takega zagovarjata viva z MadMicko.

In če te kdo fizično napade, se imaš pravico braniti. Pravzaprav je moralno, da tudi nepoznano osebo braniš pred fizičnim napadom.

Vse res. V obe smeri. Kar pomeni, da ti nimaš nikakršne pravice z fizičnim nasiljem obračuanvat z junkijem, ki ti utruja za 1€.

Nerdor ::

Preprosto, snemaj s telefonom. Zakaj imamo telefone s full kvalitetnimi kamerami. Tisi ki je dobil lopove v hiši, snemaj, posebej njihove obraze. Ne rabiš čakat na policijo, vse se sponame s telefonom, tudi tablice avtomobila in podobno. Lahko se ima psa, ki je sposoben kaj ugrizniti ;)

Tisi, ki mu je junkie težil, zakaj ni potegnil telefona in vse to posnel. Preprosto.
... for lifetime!

Tear_DR0P ::

St235 je izjavil:

V obe smeri. Kar pomeni, da ti nimaš nikakršne pravice z fizičnim nasiljem obračuanvat z junkijem, ki ti utruja za 1€.

Lahko pa brez težav tekaš za njim in mu težiš za 2 € :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

jype ::

Tear_DR0P> Lahko pa brez težav tekaš za njim in mu težiš za 2 € :D

Mislim, da se temu strokovno reče "za en evro prekoračen silobran".

Nerdor> Lahko se ima psa, ki je sposoben kaj ugrizniti ;)

Lastnik psa je odgovoren za vso škodo, ki jo pes povzroči, razen če je ravnal skrajno skrbno. Skratka, "pozor hud pes" mora pisat na vsakem oknu bajte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unknown_001 ::

Nerdor je izjavil:

Preprosto, snemaj s telefonom. Zakaj imamo telefone s full kvalitetnimi kamerami. Tisi ki je dobil lopove v hiši, snemaj, posebej njihove obraze. Ne rabiš čakat na policijo, vse se sponame s telefonom, tudi tablice avtomobila in podobno. Lahko se ima psa, ki je sposoben kaj ugrizniti ;)

Tisi, ki mu je junkie težil, zakaj ni potegnil telefona in vse to posnel. Preprosto.


Če nimaš opozorilne table da imaš objekt pod videonadzorom se lahko s tistim posnetkom samo rit obrišeš, ker ti ga ne bodo priznali na sodišču. Isto je po mojem na ulici. Če že imaš srečo se ti taka smola pripeti pred kakim lokalom, bencinskim servisom ali banko kjer imajo navadno kamero zunaj in je zadeva legitimna na sodišču.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Maš za tole pa kak vir, al poknjižimo pod bullshit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

NLight ::

Torej da pojasnim vse še enkrat... Dogajalo se je na železniški postaji v LJ, kjer sem čakal avtobus... Stal sem na mestu in opazoval promet... Nakar k meni pristopi đanki, ki sprva zelo "nežno" vpraša če bi mu dal denar da si gre Big Maca kupit... Pa sem mu jaz "nežno" odgovoril, da mu ne dam denarja, ker ga potrebujem za avtobus... Nato se je njegova "nežnost" nekje izgubila, in se mi je zelo zelo približal (na par centimetrov)...Sledile so grožnje, naj se poberem, sicer me bo razbil... Na njegovo grožnjo sem se odzval z besedami, da bom poklical policijo... Njegov odgovor na moj odgovor pa je bil "pokliči, boli me kur*c"... Nato je zopet ponovil, naj se odmaknem sicer mi bo z dežnikom polomil zobe... Po krajšem premisleku sem naredil en korak naprej, in đanki je šel težit drugi osebi (ženski), ki je videla "sceno" in se je ustrašila, ter mu dala denar... Đanki je šel v McDonalds z ene strani, in čez 15 sekund prišel ven na drugih vhodnih vratih (seveda brez Big Maca)... Začel težit 3 osebi in tako dalje...

Če bi me odrinil, je to tak kot da bi mački na rep stopil, in sledila bi eksplozivna reakcija z moje strani... Ravno tako v primeru kakršnega koli dotika, bodisi z roko ali pa dežnikom...

V primeru da bi me odrinil, udaril, whatever, mislim da imam pravico (naj bi jo imel), da se branim... Sicer ne vem kako eni razlagate tisti zakon da se lahko braniš, nazaj pa ne smeš udarit (splošno znano je namreč da je napad najboljša obramba)... Torej po tej interpretaciji zakona jaz lahko samo roke nastavljam in upam da me ne bo zadel, ne smem pa udarit nazaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

GGGGG ::

St235 je izjavil:

Maš za tole pa kak vir, al poknjižimo pod bullshit?


Tole piše na isti FB strani kot vsi tisti primeri, ko roparji iztožijo odškodnino od lastnika hiše, ki jih je zalotil pri ropu.

NLight ::

Če se mi bo kadarkoli zgodila taka krivica, da bom jaz moral kriminalcu, lopovu, đankiju plačat odškodnino, je ne bom... Spakiram kovčke pa čez mejo, naj si vtaknejo nekam te zakone... Čez 5 let ko zadeva zastara in če mi ne bo v tujini lepše kot tu, se vrnem domov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Unknown_001 ::

NLight je izjavil:

Torej da pojasnim vse še enkrat... Dogajalo se je na železniški postaji v LJ, kjer sem čakal avtobus... Stal sem na mestu in opazoval promet... Nakar k meni pristopi đanki, ki sprva zelo "nežno" vpraša če bi mu dal denar da si gre Big Maca kupit... Pa sem mu jaz "nežno" odgovoril, da mu ne dam denarja, ker ga potrebujem za avtobus... Nato se je njegova "nežnost" nekje izgubila, in se mi je zelo zelo približal (na par centimetrov)...Sledile so grožnje, naj se poberem, sicer me bo razbil... Na njegovo grožnjo sem se odzval z besedami, da bom poklical policijo... Njegov odgovor na moj odgovor pa je bil "pokliči, boli me kur*c"... Nato je zopet ponovil, naj se odmaknem sicer mi bo z dežnikom polomil zobe... Po krajšem premisleku sem naredil en korak naprej, in đanki je šel težit drugi osebi (ženski), ki je videla "sceno" in se je ustrašila, ter mu dala denar... Đanki je šel v McDonalds z ene strani, in čez 15 sekund prišel ven na drugih vhodnih vratih (seveda brez Big Maca)... Začel težit 3 osebi in tako dalje...

Če bi me odrinil, je to tak kot da bi mački na rep stopil, in sledila bi eksplozivna reakcija z moje strani... Ravno tako v primeru kakršnega koli dotika, bodisi z roko ali pa dežnikom...

V primeru da bi me odrinil, udaril, whatever, mislim da imam pravico (naj bi jo imel), da se branim... Sicer ne vem kako eni razlagate tisti zakon da se lahko braniš, nazaj pa ne smeš udarit (splošno znano je namreč da je napad najboljša obramba)... Torej po tej interpretaciji zakona jaz lahko samo roke nastavljam in upam da me ne bo zadel, ne smem pa udarit nazaj?


Kakor jaz razumem ztakon. Imaš se pravico braniti. Se pravi blokirati napad. V kolikor je napadalec vztrajen in te začnejo njegovi napadi konkretno ogrožati pa ga imaš pravico onesposobiti, kaj več pa ne. In s tem ne mislim na to da ga razkantaš tako da bo dva meseca cel v mavcu pa bo medtem lahko sam še po slamci župco srkal, ampak da ga recimo podreš, ali kaj podobnega, da ga ne poškoduješ. potem je najbolje takoj prijaviti napad, ker velja pravilo da tisti ki prvi potoži policiji tisti je žrtev. Popolna zmaga pa je da imaš ob taki situaciji tudi priče in se držiš postopka kot sem ga opisal.
Saj vem da je najlažje ga nalomt ko mačka, da je za zihr sam to je prekoračen silobran avtomatsko. Tako da mora biti uporaba sile minimalna + upravičena z ustreznim razlogom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GTX970 ::

Vitez je izjavil:

Kaj tu ste same idealne žrtve, ki vas je vedno nekdo napadel, ste bežali, bili tepeni...? samo vprašam.

Mogoče vas je premalo skupaj, zgledate nesamozavestni...

It is nerd's forum afterall.


NLight je izjavil:

Če se mi bo kadarkoli zgodila taka krivica, da bom jaz moral kriminalcu, lopovu, đankiju plačat odškodnino, je ne bom... Spakiram kovčke pa čez mejo, naj si vtaknejo nekam te zakone... Čez 5 let ko zadeva zastara in če mi ne bo v tujini lepše kot tu, se vrnem domov...

Čez 5 let se navadiš na tujino :D.

Ko ti idiot stopi v osebni prostor (doseg rok) in začne utrujati se umakneš.Če gre za tabo in noče odnehati sledi šamar/čelna/komolec, dvignjeno koleno (s primerno frekvenco)... na poti v njegov vektor -> dokler ga ne prepričaš.


nebivedu
So oni 3 dobili kako kazen ? Ker tolči ljudi sredi denva s kolom po glavi ni ravno običajno, vsaj v naših krajih ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Seljak ::

Glede samoobrambe: Jaz ne sprašujem in tudi čakam ne,enostavno zalučam pešico in grem dalje kot,da nič ni bilo.

arnecan1 ::

Only in Russia. http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

V Sloveniji bi verjetno sodnik odločil drugače.

Unknown_001 ::

arnecan1 je izjavil:

Only in Russia. http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

V Sloveniji bi verjetno sodnik odločil drugače.


Men se pa zdi da sem ta posnetek že dolgo časa nazaj videl. 24ur je očitno tak poden ratal da iz youtube posnetkov morajo članke delat. Nimajo za burek.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

arnecan1 ::

Vsekakor pa ni dobro češčenj zobati z holandskim pravosodnim sistemom. http://www.24ur.com/novice/crna-kronika...

Le kakšna bi bila kazen, da prisoliš cca. 57 kilskemu mamilašu eno vzgojno klofuto, ker te npr. z marelo pošlata čez hrbet ali po glavi?

marvin42 ::

St235 je izjavil:

Maš za tole pa kak vir, al poknjižimo pod bullshit?


Jaz sem te zadeve enkrat spraševal policaja, ki je prišel na dom zaradi tega, ker smo klicali policijo zaradi vandalizma sosedov. Na vseh dohodih do objekta mora biti tablica z opozorilom, da je objekt pod videonadzorom, gor mora pisati kdo snema in pa kontaktna telefonska številka. To so bile njegove besede, nisem jih šel preverjat.
Mostly Harmless

St235 ::

V bistvu so tvoje besede in nimajo nobene veze z realnostjo.

krneki0001 ::

GTX970 je izjavil:

nebivedu So oni 3 dobili kako kazen ? Ker tolči ljudi sredi denva s kolom po glavi ni ravno običajno, vsaj v naših krajih ni.


So dobili, opomin od sodnice, da naj se drugič lepše vedejo. Pa ni bilo med dnevom, ampak nekje okol 4 ali 5 ure zjutraj in iz petka na soboto. To je nazaj nekje 17 ali pa celo 18 let. Lih iz K4 sem odhajal, pa sem šel na avtobus proti šiški. Pa ker sem bil mal nažgan, nisem opazil teh treh zadaj, dokler ni počilo. Itak pa bulerji, vojaške hlače, bomber in z irokezo, pa še nabasan, pol veš kok je ura.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

krneki0001 je izjavil:

GTX970 je izjavil:

nebivedu So oni 3 dobili kako kazen ? Ker tolči ljudi sredi denva s kolom po glavi ni ravno običajno, vsaj v naših krajih ni.


So dobili, opomin od sodnice, da naj se drugič lepše vedejo.

In se še nisi naučil, da pretepanje napadalca ni samoobramba.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

krneki0001 ::

ZaphodBB je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

GTX970 je izjavil:

nebivedu So oni 3 dobili kako kazen ? Ker tolči ljudi sredi denva s kolom po glavi ni ravno običajno, vsaj v naših krajih ni.


So dobili, opomin od sodnice, da naj se drugič lepše vedejo.

In se še nisi naučil, da pretepanje napadalca ni samoobramba.


Sem se naučil veliko. Sedaj polomim toliko, da ne upa tožit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Looooooka ::

marvin42 je izjavil:

St235 je izjavil:

Maš za tole pa kak vir, al poknjižimo pod bullshit?


Jaz sem te zadeve enkrat spraševal policaja, ki je prišel na dom zaradi tega, ker smo klicali policijo zaradi vandalizma sosedov. Na vseh dohodih do objekta mora biti tablica z opozorilom, da je objekt pod videonadzorom, gor mora pisati kdo snema in pa kontaktna telefonska številka. To so bile njegove besede, nisem jih šel preverjat.

Mislim, da mi tle vsi mešamo civilne tožbe in kazenske tožbe, policisti pa nikoli niso natančni. Namreč tole s kamerami je bil precej podoben odgovor pri kolegu.
AMpak verjetno obstaja dobra možnost, da bo v civilni tožbi šlo čez...pri kazenski pa odvetnikom velikokrat uspe zadevo odstraniti kot sprejemljiv dokaz.
Vsekakor se splača met tak napis če maš že bajto in kamero. Jebeš denar...sedet naj grejo vsi.

ZaphodBB ::

@nebivedu: Še dobro, da nisi nasilen.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uporaba strašilne pištole v silobranu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6216214 (9408) kr3ten

Kempo borilna veščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6217642 (16464) bluefish
»

Teleskopska palica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9242354 (35179) solatko

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26151640 (46342) bluefish

Več podobnih tem