» »

koliko denarja porabi zarnica na uro?

koliko denarja porabi zarnica na uro?

;-) ::

Koliko mi takale zarnica porabi denarja na uro:http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B0063FY...

Imam jih 20 gorele naj bi okoli 8ur na dan, pa me informativno zanima ce je se kaj varcnejsega za podoben denar na sceni, ampak te ze imam kupljene...

Steinkauz ::

14w*20 boš pa mende znal zračuant.

Jinto ::

Približno 0.00196€ na uro za vsako.

hamez66 ::

Na mesec boš porabil okoli 10.75 eur, da boš mel to prižagno. Seveda je to odvisno od časa, ko bodo prižgane, ali bo šlo za dnevni ali nočni obračun električnega toka, koliko praznikov bo v mesecu, cene, ki jo plačuješ za priključek in tako naprej. :D

V osnovi sem računal

14w * 20 žarnic * 8 h * 30 dni * 0.16 EUR/kwh = 10.752 EUR


Alternativa so lahko LED diode, vendar je pa potem vprašanje, ali jih lahko dobiš dovolj poceni, ter ali si z njimi enako zadovoljen, kot s CFL žarnicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

;-) ::

Hvala, z remi zarnicami sem kar zadovoljen, sicer malo motijo okolico in bi raje imel kaksne usmerjene bolj v tla in bolj belo svetlobo da ne osvetljujem sosedov, ampak glede na zgoraj napisano se mi ne splaca menjavat ker je tole prakticno zastonj na mesec.

K tem 10eur se moram pristet trosarino?

M-XXXX ::

To je končni znesek.

Tribal ::

10€ na mesec ti je poceni za okol bajte mal osvetlit? Razlog za osvetljevanje okolice hiše? Men se zdi to blazno drago za stran vržt ampak to je samo moje mnenje.

kixs ::

Ti pa kam drugam denar proc meces ;) Vsak ima svoj fetish 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461144 (5386) dela
»

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16835084 (3462) feryz
»

Račun za elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15318484 (10671) nUUb
»

Višja&nižja tarifa + Varčevanje z porabo elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5422173 (20156) Okapi

Več podobnih tem