» »

NVIDIA-mene bo razgnal od jeze!!

NVIDIA-mene bo razgnal od jeze!!

ripmork ::

-ko se že črno na belem odločim za r9500pro,katerega vsi tako hvalisajo.....
SE MI VSE PODRE IN SEM NA ZAČETKU!!!!;((

prav danes sem v cajtengu prebral ,da sta EA Sports in NVIDIA sklenila pakt,----
namreč vsi špili od tega založnika bodo tekli na geforcih DOSTI hitreje kot na ATI-grafah...

kakšne proklete p.... pa so to?!......
sramota,tolk keša stran zmetanga za tisto skrupucalo geforce fx imenovano.......
kaj ti pomaga ddr2 pa nevemšekaj če je počasnej in glasneje od konkurence?

namesto da bi se še bolj potrudili in naredili grafe kot je treba>:D,takole zasadijo ljudem
nož v hrbet.....pa dejte no,sej že itak vsakemu začnejo špili štekat prej al slej.....
COULDN`T WE JUST GET ALONG:\ :\ :\
NOOOOOOOO!!! MI SMO NVIDIA,ZDEJ PA KUP NAŠO GRAFO,ALI PA TI BOJO VSI ŠPILI ŠTEKAL
>:D >:D >:D
kaj bo naslednja akcija NVIDIE?bojo policajčke podkupil in jih naščuval na ATI-fane?
sej ne bo več EAST-SIDE PA WEST-SIDE!!......al boš od ati al pa od nvidie!!
zdej se začenja prava vojna med ATI-jevci in NVIDIA fani:O

kako pa vi gledate na to?sem mogoče preveč paničen?
DEJSTVO JE DA SEM JEZEN KO HUDIČ;((
  • premaknil: boštjan ()

Cosmo ::

To si bral v kaki Lady z datumom 1.4 ?:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Kolos ::

dobro so te napiz*** :D

ripmork ::

sem v dnevniku prebral v itsti prilogi tehnologija al neki tazga.....
nekje na zadnji polovici dnevnika....

Senitel ::

Po moje se tukaj gre bolj za Cg kot kar koli drugega in ker se pač ATI CG-ja otepa z vsemi štirimi... BTW: Tud na Radeonu dela Cg čisto cool.

ripmork ::

kaj pa vem,cg je planiran kot zelo univerzalen jezik,zato ne vem če bo fora samo v tem:\
.....edina rešitev so razni popravki za igre.....

boštjan ::

saj če greš UT2003 špilat te nVidia logo pozdravi,pa mi z 9500pro lepo igerca teče.to je samo marketinški nateg

Clemento ::

To pomeni samo da jo razvijajo v sodelovanju
z nVidio jst se glede tega ne sekiram prav pretirano ceprav mi gre na jetra ko sklepajo take pakte...bljah...tudi to da bo Half Life 2 za nVidia
eksluzive...bljah...recimo tazadnji Microsoftov
reli je tud narejen za nvidio pa leti k svinja ze
z r8500...tko da nc bat hitro ATIja kupt>:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zheegec ::

Boštjan, mene pa ATI logo pozdrav:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

saj mene tudi,dal sem samo primerjavo8-)

R33D3M33R ::

Men tudi :D
Če ne morejo narediti kvalitetne grafe (respect samo pred gfTI4200) jim ne preostane drugega kot pa da take fore ven mečejo
Shame on you nVidia :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

MrX ::

kaj pa je CG? :8)

Clemento ::

CG je programski jezik ki zgleda takole:

/*
*glow2():
*/
surface
glowNov(float attenuation = 1)
{

float falloff = I.N;

if (falloff > 0){
falloff = falloff * falloff / (I.I * N.N) ;
falloff = 2 * pow(falloff,attenuation);
Ci = Cs / falloff;
Oi = falloff;

}else
Oi = 0;
}
>:D >:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

tx-z ::

če maš kej proti s tvojo kartico, jo lahko zamenjaš z mojo(Gefore 2-MX400 32mb)>:D >:D
tx-z

MrX ::

ripmork ::

ja,se mal premislil pa vidim da sem bil res mal preveč paničen:D ....

jasno da bom ATI nabavu,vse skup je samo marketinška poteza,saj veste mediji pa to....
na tak način se LADY preživlja:D

Zheegec ::

Pa ne mi ti Lady žalt ti /()&=$)=#
Kako si drzneš!!!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

jao kok ste eni pateticni...upam da se vam bo to mascevalo.>:D >:D >:D >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Ti s svojo željo po maščevanju pa nisi patetičen?
...
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Držte se teme. Radi bi imeli argumentiran pogovor. Je to tko težko za razumet?!
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

kuglvinkl ne pizdarija nism pateticen sam sit sm tega jamranja skos pa pluvanja cez nvidio. pr nvidii 1x kihnejo pa so ze najslabsi in use so zajebal itd...

nvidia se bo zdej pobrala in bo lepo tako kot je blo pred takoimenovanim "polomom z FX"
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

V realnem življenju je nVidia padla samo tolk, kolk ni zaslužila z FXom. To je vse. Me pa zabava dejstvo, da se gredo nekateri tržne analitike, ko dvomim, da sploh vedo kaj je ekonomija.

Važno da RULZZ, ROXX, predvsem pa SUXX.

In če se ena firma odloči, da bo delala z nVidio recimo, so to prekleto dobro izračunali kolk se jim bo splačalo.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Bodo pa z NV35 popravili napake, saj ATI tudi ni perfect, se pač zgodi majhna napakica. Pa še vseeno nVidia z GF4 Ti serijo zasluži več kot ATI z Dx9 izborom.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

sej to hocem povedat...usi pluvajo po nvidii ker FX ni 200% hitrejsi od r9800pro, ker njihov fan ropota z 40dB namest z 35, in ker je 2 mesca zamudu...zato zdej sux in nvidia more propast.je tako al ni tako?

vi ATI-jasi sam se rabte enga hitlerja da se mu boste lahko klanjal in mu ploskal ko bo pluvu po drugih...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

No saj problem je samo 60Db in pa cena (zaradi DDR2). nVidia bi lahko naredila grafo z DDR in pa 256- bitnim pomn. vodilom ki bi bila cenejša in hitrejšam, poleg tega pa so performanse malo slabe glede na 500Mhz GPU.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sergio ::

fanATIki ter nVidioti, posluh!

Tole pripadovanje nekemu taboru se mi zdi popolnoma sfaljeno!

Poglejte, jaz se smatram za srednje razgledanega v tem področju. Pod roke sem dal dobesedno vze izdane grafične kartice od leta 2000 dalje, ter le-te tudi opisal v testih, ki jih ni malo.

Kako, o kako lahko SPLOH trdite, da je nVidia zdej neki "suks", samo ker se ji ni posrečil met z GFFX? Ne razumem vas, res ne.

Pridružujem se kuglvinklu ter pozivam k argumentiranemu pogovoru. Vsako brezsmiselno neargumentirano blebetanje bo končalo v kupu pozabljenih bitov Slo-Techa.

Hvala.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zheegec ::

P.s. sicer pa se bodo za ATI pojavile težave s hitrim R400 v 0.13u tehnologiji, prav tako kot jih ima nVidia sedaj (oz jih je imela) z FXom.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sergio ::

Kakšne težave? S prehodom na 0.13 mogoče?

DVomim. ATI je z Radeonom 9800 lepo nakazal tihi prehod v 0.13 mikronske vode, nVidia pa ima 0.13 mikronski adut v žepu že od GFFX. Ne vem, na kaj ciljaš...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Sergio, Ati je bil zaenkrat bolj previden in je na 0.13 mikrona spravil svoj čip srednjega razreda, 9600 z dosti manj kompleksno zgradbo. 100 in več miljonov tranzistorjev pa ni enostavno z minimalnim izmetom spravit na 0.13 mikrona. Govorimo o velikosti jedra ~ treh athlon xp procesorjev. Zadeva je daleč od enostavne in meni se odločitev nVidie da skoči po pomoč k IBMu za nv 35,40 jedro, zdi zelo pametna TSMC zgleda da tega ni bil sposoben narediti v večjih količinah, samo upam da jim IBM ne bo pretirano zaračunal :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Morph, ziher so poračunal, kakšen izmet bi imel TSCM in kakšnega IBM. Tko da se jim zihr splača.

Ta ATIjeva poteza se mi zdi sploh zanimiva.

Your focus determines your reallity

roscha ::

Poznam rešitev težav: PSX2 ali XBOX. To je za igračkanje, računalniki naj bi bili za "resno" delo.


Jaja saj vem, ampak a lahko mal najedam?



by!

kuglvinkl ::

Ne ne moreš.

Sicer pa, recimo Quadro serija neposredno temelji na denimo NV30. Štekaš? Mislim da.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

R350 -> torej Radeon9800PRO je zgrajen v 0.15u tehnologiji, težave pri prehodu na manjši proizvodnji proces so pa vedno bile in tudi bodo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Kuglvinkl, sigurno so preračunal, ampak vseeno so bili v slabšem pogajalskem položaju, na eni strani public massacre FXa ter težave z proizvodnjo čipov na drugi pa velika želja ponovno zasesti stare položaje, bomo vidli kaj se bo iz tega izcimilo. Jaz upam na pravega naslednjika 4200 se pravi vse enako kot top model, samo cenejši/počasnejši ddr čipi in počasnejši gpu, ali drugače oc. sanje :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tr0n ::

Kako je s kvaliteto in optimizacijo gonilnikov pri ATIju? Ze kaj boljse?

boštjan ::

Kako je s kvaliteto in optimizacijo gonilnikov pri ATIju? Ze kaj boljse?

nema problema tukaj.Pa ne zdaj dlake v jajcu iskat

Super Sonic ::

tm tm... tko kot nvidia.. neki cist podobnga- nekje velik bols... nekje slabs (toca race driver)... ostalo pa mi itak dela PREDVSEM PA: Tom Clancy's Rainbow Six™ 3: Raven Shield™-hudo k pr norcih.. sicer sm zaenkrat delu primerjavo samo na 9100 proti GF4 mx 460, pa ni primerjave pri tem spilu

tko da ne vem od kot ta bojazen

kr neki

Senitel ::

Meni se še vedno zdi, da ima NVIDIA še kar nekaj rezerve v driverjih za GeForce FX, sam se jim teh driverjev v bistvu ne splača dat kar ven. Zakaj? Ker če je NV35 tik za vogalom, dosedanje FX-e pa je itak večina že pošteno spluvala, jim novi driverji NV30 ne bodo rešil. NV35 z novimi driverji bo pa izgledalo kot dosti večji napredek.

Sicer pa stay tuned to Slo-Tech :D, mogoče (upam) dobite kakšno šanso, da izveste več o FX-ih in še čem drugim. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

ripmork ::

ej jest bi bil priklopljen na slo-tech cel dan:D in veselo pisal poste.......
sam bi moral na konc mesca za ISDN plačat z eno ledvico in vranico.......
da ne omenjam da mam jutri dva testa(MA IN SLO.)-oba pa moram pisat pozitivno...
...JUPI ANE!!!:( ....

dejstvo je,da nas je zadnje cajte večina res orenk spljuvala geforce-fx serijo,ampak bo že bolš............res smo vsaj ob specifikacijah dosti več pričakovali od fx-a

vem da sta ATI in NVIDIA odlični firmi (čeprav imata obe enak cilj-MONEY>:D )
in bo v kratkem še kako vroče na fronti med grafami.....močno upam da bo NVIDII v
čim krajšem času uspelo izstreliti spodobnega naslednika 4.titanium-kartic...
sam imam izkušnje z NVIDIO,in to le dobre,zato bi raje nabavil kakšnega geforca....
toda ne morem čakat v nedogled,in ta čas,drži ATI večino niti v rokah.....

MrX ::

RIPMORK: a slovo tud pisemo??!!

ripmork ::

ne,jest jo ker jo dons nisem:D ....drgac je bil pa bl u izi test.....sej res,kje si bil pa ti dons?
mato sem se pa ta teden že zadost namatru,tako da ne pričakujem prevelikih problemov....
....pray for me slo-tech:D ...

no,smo mal zašli s teme....ah kje smo že ostal?aja,geforce fx sucks>:D
...but NVIDIA still rulez no matter what....with ATI of course:D

Dead_Eye ::

glede gonilnikov in ati imam en problemček. ko grem iz igre(vsake) - quit... ne vidim kurzorja od miši - poem dam na start/my computer in se prikaže...:\

zdej ne vem če ma to samo moj radeon 9100 al je to problem pri vseh ati-jih,... samo pri geforcu tega ni blo...

btw tudi igra Mafia ne dela lih preveč dobro...(menuji nekam sumljivi,...), na gf2mx pa dela ok, tako da je glede driverjev in kompatibilnosti zame nvidia še vedno pred ati-jem
The one and only

Zheegec ::

Imam R9100 pa ni nobenih težav s kurzorjem (??). Mafio pa nisem probaval.
Edina težava z igrami je trenutno Toca RD za katero vsi vemo kaj je narobe na R9100;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

dead eye,jaz nisem opazo tega problema pri izhodu iz igre ne pri 7000 in ne pri 9500pro

Luka Percic ::

Mene pa zanima katera grafična bo zdržala več cajta na dolgi rok (2 leti)? R9500 ali FX5600? Kajti nekaj sem čul da bo ko bodo igre začele v celoti uporabljat dx9 naj bi FX nabrisal radeona.. al se mogoče motim?

Pa še nekaj; kje bi se dalo že dobit (v sloveniji) FX5600?

ripmork ::

hja,če ga bo nabrisal ga bo veliko pozneje (dx9+),drugače imaš pa pri radeonu 9500pro
za enako ceno še enkrat več cevovodov za teksture,tako da bo radeon imel tu vedno vsaj nekaj prednosti....

strinjam se,da geforce-fx serija prinaša polno košarico novih tehnologij,ki bodo v bližnji
prihodnosti še kako krojile trg grafičnih kartic,vendar jim na žalost vseeno (še)ni uspelo
izkoristiti potenciala do maksimuma,.....ni kaj,vseeno mislim,da bodo fx-serijo kmalu
temeljito optimizirali(boljši driverji,hitrejše vodilo....)tako da vam za prihodnost
NVIDIE tudi s stališča izdelovanja grafičnih komponent ni treba niti malo skrbeti.....
vam povem,kolker sem bil dosedaj kritičen o fx-u vem da bo nekoč iz tega teleta
še orenk bik:D :D

boštjan ::

9500pro bo ziher čez dve leti še vedno bolji od fx5600ultra,ne ultra.mislim da boš moral počakat na sredino maja

speed machine ::

Radeon 9500PRO ima kr (zelo) velik moči, ko pride do directx9 testov. Naprimer poglejte sam demote od ATI, kakšna grafika je to, pa kak teče. To je čist drgač kot pa 3d mark 2003, kjer directx9 testi bolj bogo zgledajo. Glede gonilnikov do sedaj še ni blo problemov, glede špilov še tudi ne. Problemček imam edino pri GTA3, kjer prihaja do lomljenja in izginjanja tekstur. Sam sem to že opazu tud na gf4TI4200. Ali obstaja kak nov patch za GTA3. Sedaj imam gor 1.1.

morphling1 ::

No ja mother nature, men zgleda enkratno, sploh voda. Drugače pa Ati tehnološki testi zgledajo super, samo Nvidiini demoti Ogre in Dawn so še korak naprej in na FX delajo tudi tekoče :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tito ::

Gre samo za navezo da bodo karticam prilagali EA špile... Poleg tega pa bodo nekatere EA igre posebaj optimizirane za njihove kartice, to pomeni malo izbrušene in da bodo podperale kakšne naprednejše funkcije... Nič posebnega!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FX

Oddelek: Strojna oprema
201699 (1277) morphling1
»

grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
351372 (1149) boštjan
»

katero grafično kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
391460 (909) nodes
»

Pečeni GeforceFX!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
574301 (3070) Klemenn
»

Radeon 9800 pro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382572 (2572) Radiant

Več podobnih tem