» »

HP ProBook 4710s problem!?

HP ProBook 4710s problem!?

fergazer12 ::

LP!
Imam en problem in sicer na sestrinem prenosnem računalniku HP ProBook 4710s. Ko računalnik priklopim na napajanje in ga prižgem z stiskom na gum, se ta zažene, začne delovati procesorski ventilator, svetijo vse lučke, vglavnem vse normalno, kar je potrebno. Edini problem je ta, da ne deluje LCD zaslon oz. je le ta skos črn. Sploh se ne prižge, računalnik pa laufa normalno.

Enak problem, kot je prikazan tukaj:


Iz prenosnika sem odstranit tudi trdi disk in pa rame, ter probal pognati, ampak je bilo enako. Trdi disk sem dal tudi v moj računalnik in je deloval normalno. Ramov pa nisem moral testirat, ker imam sam v laptopu DDR3, v tem računalniku pa so še DDR2.

Hvala za vsakršnokoli pomoč!

Mesar ::

Če capslock utripa, ti s tem sporoča error code, kolko krat utripne?

evo ti...

Caps Lock/Num Lock LED	Component tested	Error condition
LEDs blink 1 time	CPU	CPU not functional
LEDs blink 2 times	BIOS	BIOS corruption failure
LEDs blink 3 times	Memory	Module error not functional
LEDs blink 4 times	Graphics	Graphics controller not functional
LEDs blink 5 times	System board	General system board failure
LEDs blink 6 times	BIOS	BIOS authentication failure


http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

fergazer12 ::

Utripne samo 1x. Torej imam problem z procesorjem? Prilagam posnetek, ki sem ga posnel.

m0LN4r ::

Si probal dat ven baterijo pa štrom za nekaj časa pa potem nazaj? Pa mogoče kak reset biosa narediti tudi nebi škodilo.
Ko je bil kdaj tak primer, se mi je v 99% primerih prižgala zadeva nazaj.

Priklopi en monitor na VGA pa še tam poskusi
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mesar ::

m0LN4r je izjavil:

Si probal dat ven baterijo pa štrom za nekaj časa pa potem nazaj? Pa mogoče kak reset biosa narediti tudi nebi škodilo.
Ko je bil kdaj tak primer, se mi je v 99% primerih prižgala zadeva nazaj.

Priklopi en monitor na VGA pa še tam poskusi


+1 za to...

Če ne pa ni nujno, da je CPU, lahko je CPU lahko je tudi plata. Je pa res, da sem videl par 47XX, ki so se zelo grdo pregrevali, ker se med plastiko in rebri nabere 2mm praha in pol je ventilacija bolj boga... temperature pa nore.
Your turn to burn!

fergazer12 ::

Sem odstranil baterijo in štrom zdaj, pa ga bom pustil par urc. A z resetom biosa mislite kaj? Sem nekaj pogooglal in zasledil, da ga moreš izključiti iz napajanja, baterijo vzeti ven in držat gumb za vklop za 45 sekund. To sem storil in po tem priklopil napajalni kabel, ampak je bilo enako. Je še kakšna druga možnost za reset biosa?

Glede priklopa na monitor sem pa tudi že študiral, da je šel mogoče lcd na prenosniku. Ker pa sam nimam doma nobenga monitorja, bom to stestiral jutri pri kolegu.
lp

m0LN4r ::

4710s je zelo problematičen model. Pod tipkami WASD ni slučajno preveč zaštopana zadeva? Tam vleče not zrak, pa še folija je spodaj.

Probaj obvezno na VGA, če dobiš sliko vsaj ko se boota (post) oz. biosa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

fergazer12 ::

Ja stanje pod tipkovnico je takšno. pod tipkami WASD:



pod tipkovnico pri ventilatorju pa takšno:



si bom vzel danes čas pa vse lepo spihal in spucal, jutri pa ga še priklopim na monitor. Je še morda kakšna druga možnost, ki bi bla mogoča za ta problem?

Mesar ::

Boš po moje težko spucal brez da ga razstaviš, pa verjetno imaš še termalno pasto pečeno... pa če je problem plate/cpuja, ker so loti popustili zaradi pregrevanja je tak konec, potem boš moral HW menjavat...

Če ti to že hladen dela maš itak bolj malo možnosti, če ti je kak lot popustil boš tu in tam mogoče še mel srečo pa ti bo delal sam ne za dolgo... to potem več ni za resno delo, niti za igranje... TBH, so možnosti bolj boge.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

fergazer12 ::

ja itak ga imam namen razdret še ja. HW?

Mesar ::

HW = hardware

Ciljam na matično... CPUji kar dobro prenašajo temp. matične pač ne.

Sem pa ravno mesec ali tri nazaj gledal in mislim, da je nekdo ta model prodajal na bolhi po delih, ne vem pa če je bla kaput matična al kaj druga, ker načeloma če gre matična so to preveliki stroški za popravljat.

Sploh če maš kak švoh model z 3gb rama in Core2duo, ne vem več za 4710s na pamet... kaj je not. Ampak recimo... lahko pa greš na bolho gledat če kdo prodaja, pa na ebay, da dobiš predstavo kakšne so cene, če boš dal na uradni servis bo pa še 50 al pa 100eur zraven.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

fergazer12 ::

no torej sem priklopil monitor preko vga in je problem isti.. še kakšna možnost? so lahko rami krivi?

m0LN4r ::

Možno je vse, glede nato da slike ni. Če se ne motim ima tale model radeon grafiko, Txxx C2D proc, in plato, ki se rada kvari.
Popravilo te bo prišlo sigurno enako ali več, kot bi bil vreden delujoč prenosnik trenutno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jinzo ::

Tudi sam imam slabe izkušnje z tem modelom. Če malo pogledaš okol vidiš da nismo edini. Popravilo pa ponavadi ni ravno smotrno (ker ni poceni in se napaka ponavadi čez čas spet pojavi).
Pred kakim letom se je še dalo nekaj dobit tudi za takega v nedelujočem stanju.

fergazer12 ::

en tip mi ponuja zanj 70 eur, en drug tip pa mi baje to lahko popravi za 25 eur, ampak glede tega popravila nisem ziher.

Mesar ::

Vprašaj ga koliko časa ti da garancije na takšno "popravilo" ;((
Your turn to burn!

fergazer12 ::

ja sej to me glih skrbi, reko je, da to popravilo drži glede na "vzdrževanje" :D.. tam nekje 1 leto.. tako da mislim, da to glih ni nekaj fix popravilo.

solatko ::

To kar ti pripoveduješ je ravno rak rana HP prenosnikov - pregrevanje določenega dela matične plošče in posledično odpoved MB.
Da se za nekaj časa rešit problem s peko MB, vendar je to kratkotrajno (cca 1 leto), potem pa moraš postopek ponoviti.
Matična plošča v prenosnikih se namreč ob odpiranju, zapiranju pokrova, prenašanju prenosnika...., rahlo (nekaj desetink mm) zvija, saj ohišja niso popolnoma stabilna (se rahlo krivijo).
Ker je MB ob zapiranju ali premikanju vroča, se na teh mestih zrahla lot in po določenem času poči. Segrevanje v pečici, to povezavo zopet vzpostavi, vendar ni enaka, kot ob tovarniškem lotanju robota, zato zadeva ne zdrži dlje časa.

Pomagalo bi prelotanje, če bi lahko ugotovil, kateri loti so problematični.
Delo krepa človeka

fergazer12 ::

lahko malo opišeš to segrevanje v pečici? prvič slišim za to. hvala vnaprej.lp

SimplTech ::

segrevanje v pečici - oz. angleško reflow: za predstavo si lahko ogledaš nekaj YT videov na to temo: link

don-d ::

Živjo!
2 leti kasneje, še eden izmed mnogih z istim problemom.
Prenosnik se mi je nekega dne preprosto sklopil med polnjenjem baterije pa bil je zelo topel.
Še naslednji dan sem ga spucal prahu, vendar to ni pomagalo, ker je očitno problem bil v tem, da je bil ventilator slabo uležajen in se dokler se zadeva ni res močno segrela ni vrtel. Vse skupaj je privedlo do tega, da se mi je približno en teden po tem dogodku izklopil in nikoli več vklopil. Čisto enaka situacija kot zdoraj, vendar mi lučka samo 1x utripne, kar nej bi pomenilo CPU. Vendar sem nekje prebral, da je ponavadi matična tista, ki slabše prenaša temperature.

Torej zanima me, kaj mi svetujete. Ne vem, reflowa matične ne bi delal, glede na to da sploh nisem siguren, da je to to.
Morda pozna kdo koga v Ljubljani ali Novi Gorici, ki bi se bil pripravljen probat popravit to plato za nek zmeren denar?

solatko ::

Če gre za isti model (hp 4710) je problem enak - odpoved grafike.
Serija hp pb 47xxs je namreč problematična zaradi same zasnove. Matična plošča je obrnjena navzdol in za čiščenje ventilatorja (kar je največkrat vzrok za odpoved) je potrebno računalnik popolnoma razdreti, odstraniti matično ploščo, šele tako prideš do hladilnika in ventilatorja.
Nobeno izpihovanje in sesanje ne pomaga, vsaj vsaki dve leti (bolje bolj pogosto), je potrebno očistit reže pred ventilatorjem in sam ventilator, saj se tam nabere skoraj vsa svinjarija iz okolice.

To je poseg, katerega ne more opravit ravno vsak, zato je najbolje to prepustit mojstru, ki to obvlada. Razdiranje teh modelov namreč ni enostavno, saj je odpiranje zgornjega dela, velikokrat krivec za deformacijo roba, ki pokriva dno.
Pri vsakem temeljitem čiščenju teh računalnikov, je obvezna menjava termalne paste na CPU in GPU.

To so sicer redki bolj kvalitetni prenosniki HP-ja in delajo dolgo in b.p., če so čisti.
Delo krepa človeka

don-d ::

Da, gre za isti model: 4710s

To kar si napisal ni nič res. Matična je obrnjena kar lepo navzgor in se jo da lepo spihat. Večji problem je, kot je zgoraj napisano, da vleče zrak izpod tipkovnica (tipke AWSD). Te majhne reže se rade zabašejo s prahom. No, kakorkoli je že do problema prišlo imam zdej nedulujoč računalnik.

Ne verjamem, da je grafika, ker blink code nakazuje na odpoved CPUja.

solatko ::

Res je, plošča je pri 4710s in 4720s obrnjena gor, pri 4730s in 4740s pa dol. V vsakem primeru pa je čiščenje teh prenosnikov dost komplicirana zadeva, saj pihanje ne očisti bistva - rež, skozi katere gre zrak od ventilatorja. Zato moraš snet pokrov in odstranit hladilno telo, odmaknit ventilator, da lahko očistiš reže. S pihanjem traku, ki se nabere na režah ne spucaš.

nekaj takega:
http://www.vzpon.com/nasveti/48-ciscenj...
Delo krepa človeka

matobeli ::

Evo, imam zelo podobne težave, prenosnik je HP 4515s (AMD verzija), z ločeno grafiko.

Mislim da je šla grafika. Se bi ga dalo nahecat da bi uporablajl integrirano?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudna okvara prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
111176 (659) hojnikb
»

Ni slike (prenosnik)

Oddelek: Zvok in slika
8994 (780) xda develope
»

HP 6730s se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
171592 (1493) awy
»

Polit prenosnik HP 4515s

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62145 (2028) Chupa
»

HP 6735b odpovedal

Oddelek: Strojna oprema
51076 (993) __X__

Več podobnih tem