» »

HP 6730s se ne prižge

HP 6730s se ne prižge

awy ::

Torej težava je sledeča: prenosnik se je sredi dela izklopil in se nikakor ne prižge nazaj; tudi power reset ne pomaga. Če pritisnem gumb za zagon, se ne zgodi nič. Če je priključen na napajalni kabel, ledica pri napajalnem kablu utripa. Problem je, ker bitch vsakič drugače utripa - tam od 6 pa do osem oranžnih utripov izpusti. Any ideas? In valda, ko ga najbolj rabiš...

hojnikb ::

fuč napajalnik sklop ?
#brezpodpisa

awy ::

Imam še en napajalnik od hp-ja, samo je 90W, od tega, ki je mrtev, pa 65W tako da sklepam, da ni najbolj pametno probavat tamočnega?Oz. najverjetneje sploh ni problem v kablu?

hojnikb ::

problem je skoraj gotov v elektroniki v samem prenosniku, ki skrbi za napajanje. Če bi bil napajalc fuč, lučka nebi utripala. Sicer pa lahko probaš z drugim napajalnikom, itk si prenosnik štrom vsam uzame in ga ne dobi (tako da je vseeno ali je 65W al pa 500W napajalnik)
#brezpodpisa

awy ::

Sem za foro probala tisti švohnejši napajalnik na računalniku, ki ima sicer 95W, pa ni delal, a si ziher da je elektronika?

Duhec ::

Odstrani baterijo, priklopi samo napajalnik in vklopi. Oživi ? Kaj utripa ?

tony1 ::

Porbaj tudi z 90W napajalnikom, pomembno je le, da imata oba enako izhodno napetost!

Aja, za hec potegni baterijo ven iz laptopa, priključi gor napajalnik in probaj, če bo delal...

awy ::

Sem že odstranila baterijo, itak, prva poteza, nobenih sprememb, še vedno samo n-krat utripne oranžna led lučka pri napajalnem vhodu.

hojnikb ::

Led blinks ..
1 Caps Lock/Num Lock CPU CPU not functional
2 Caps Lock/Num Lock BIOS BIOS corruption failure
3 Caps Lock/Num Lock Memory Module error not functional
4 Caps Lock/Num Lock Graphics Graphics controller not functional
5 Caps Lock/Num Lock System board General system board failure
6 Caps Lock/Num Lock BIOS BIOS authentication failure
Continuous blink AC power adapter LED Power adapter Insufficient power
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

awy ::

Jes, jes, hojnikb, sem nagooglala tole. Samo ne štekam zakaj število utripov ni konstantno - variira od 6 do 8.

hojnikb ::

a si fasala kak blue screen predn je stvar nehala delat, al je stvari zmanjkal, kot da bi neki stvari uzel štrom ?
#brezpodpisa

awy ::

Bolj kot da je zmanjkalo štroma bojda (ni moj laptop).

hojnikb ::

pol je zelo verjetno fuč napajalnik sklop (oz nekaj v tej smeri). Prodaj po delih in menjaj. Tudi če ga uspeš usposobit, vprašanje kak dolg bo star delala. Ali pa menjava matične plošče, ki je pa spet vprašanje, kolk je to smiselno..
#brezpodpisa

awy ::

Sicer je škatla službena, tako da bodo tam ukrepali. Sem mislila samo, če slučajno obstaja kak hack ali kaj takega.
Hvala vsem za pomoč! :)

Duhec ::

awy je izjavil:

Sem že odstranila baterijo, itak, prva poteza, nobenih sprememb, še vedno samo n-krat utripne oranžna led lučka pri napajalnem vhodu.

Potem povej, da si to že naredila, da se ne ponavljamo z vprašanji.
Naredi še hard reset:
Odstrani vso periferijo (usb in ostalo šaro) , odstrani baterijo in izvleci napajalni kabel. Stisni tipko za vklop in jo drži vsaj 15 sek.
Priklopi samo napajalni kabel (brez baterije) in vklopi power gumb. Utripa z istim številom? Poslušaj še, če se disk in ventilator zavrti.

awy ::

Sem že v uvodnem postu drugače napisala, da sem naredila power reset, se mi je zdelo logično...pardon, bom drugič bolj pozorna. Pa še narobe sem se izrazla, hard reset ali kakorkoli že se imenuje ta postopek, ki mi ga predlagaš, sem naredila. Ni bilo sprememb v številu utripov, slišati ni ničesar.

Duhec ::

Pa ima močnejši 90W napajalnik povsem isti vtič in napajalno napetost kot 65W ?

awy ::

Vtič je isti, samo napetost je večja, tako da niti ne bom probavala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP ProBook 4710s problem!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243309 (2278) matobeli
»

PC+USB Android=VIRUS

Oddelek: Pomoč in nasveti
191867 (1346) helo
»

hp probook 4730s problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101791 (1692) amigo_no1
»

Polit prenosnik HP 4515s

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62149 (2032) Chupa
»

HP 6735b odpovedal

Oddelek: Strojna oprema
51079 (996) __X__

Več podobnih tem