» »

Imam idejo, a jo ne znam realizirati (od programiranja, finančnega vložka itd..)

Imam idejo, a jo ne znam realizirati (od programiranja, finančnega vložka itd..)

1
2
»

Vesoljc ::

@Chuapoiz & alexa-lol
off topic sta
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ZaphodBB ::

ti. prvi vtis, hipsterji mi ne vlivajo nekega upanja zato ker ne razumejo operatorja imlikacije.
Res je da so bili nekateri uspešni internetni poslovneži hipsterji in da so zato k svojim projektom dodali nek drugačen vidik, ki je všeč tudi širšim množicam, ampak oni niso uspeli ker so bili hipsterji ampak zato ker so imeli nek svojevrsten miselni tok, ki se je na ven kazal kot oblačenje na nek način. Kar sem do zdaj videl od slovenske internetne scene je to da so ljudje običajni nato se oblečejo v hipsterja in nato mislijo da so novi Steve Jobs.. fake it till you make it, ob tem še poslovni "common sense" zapakirajo v neke nove termine samo zato da bi se vse slišalo bolj strokovno, bolj cool. Mislim da če nečesa ne znaš razložiti na preprost način potem ne veš o čem govoriš, fancy termini so tu popolnoma nepotrebni, gre za koncept.

..sicer se pa nikoli nisem poglabljal v to slovensko sceno, zaradi prej omenjenega prvega vtisa. Ob tem da največja slovenska "senzacija" zadnjega časa, Outfit7, ni izhajala iz te klike.

Pač rahlo sem skeptičen do teh obrazov ker še po več letih furajo nek startup ideologijo, v smislu: "Nimamo še dobička ker je to povsem nova tehnologija, ideja, karkoli...", če pa od vsega odstranimo ta hype, pa vidimo da so to povsem povprečni poslovneži, imajo se pa za ne vem kaj, v poslovnem smislu je pa vsak prodajalec sadja na tržnici ali dealer gradbenih delavcev bolj uspešen od njih.

No, le stopi do Kiberpipe in/ali Hekovnika, da ne boš kvasil takih traparij. Okrog teh dveh organizacij se zbirajo najlucidnejši posamezniki, ki se ukvarjajo z visoko tehnologijo v Sloveniji. Hipsterji so pa drugje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Looooooka ::

jype je izjavil:

alexa-lol> a je ta scena dejansko že sproducirala kakšno podjetje

Yup.

alexa-lol> ki dejansko ima nek realen poslovni model.

Ne vem kaj pomeni "realen", ampak če to pomeni, da nosi denar, potem ja.

This just in. Pri nas se besedo startup zlorablja tko da glava peče. Ker je "cool". Ker je lažje rečt, da si startup kot da sprejmeš dejstvo, da maš biznis tko kot ostali in da pač ne služiš milijonov. Ko obupaš boš pač rekel, da si mel startup in da si pač "potipal" okolje, trg in kupce in ugotovil, da še ni pravi cajt za tvojo idejo.
Pa čeprav si delal točno to, kar počnejo ostali, ki jim biznis "normalno" laufa.
Maš pa par "startupov", ki celo delajo kaj inovativnega. Ampak večina jih dejansko ne. Delajo točno to kar vsi ostali. Prepakirajo obstoječe ideje/izdelke v nekaj "novega". Ko ugotovijo, da niti ni novo...zaključijo in potem skačejo okoli in se bahajo s tem, da so bili del startupa.
In to kljub temu, da so ladjo zapustili takoj, ko je prišlo do problemov in jih sploh ni bilo zraven, ko je zadeva mogoče celo uspela.
po domače.
Drekači.
Tisti, ki jim je uspelo so pa tko al tko že znani in ne rabijo okoli skakat z listo njihovih uspešnih prispevkov.
Ker jim je pač uspelo in njihovo lastno delo govori samo zase.

ZaphodBB ::

Drekači so taki, ki ne dovolijo da bi imeli drugi velike sanje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Looooooka ::

ZaphodBB je izjavil:

Drekači so taki, ki ne dovolijo da bi imeli drugi velike sanje.

S sanjami ni nič narobe. Podpiram vsakega, ki ma jajca riskirat, da jih doseže.
Problem so drekači, ki so ob takih projektih glasni, k projektu pa razen lastne samopromocije ne prinesejo veliko.
Takih je pri nas veliko.
Manj drekačev, več sanjačev.

Smurf ::

@Looooooka ima do neke mere prav. Izraz startup je postal res ohlapen, trenutno se ga uporablja ze celo kot sopomenko za "sem brezposeln, ampak zvecer ob pivu razmislamo s kolegi kako bi zasluzili miljone"

ZaphodBB ::

Smurf je izjavil:

@Looooooka ima do neke mere prav. Izraz startup je postal res ohlapen, trenutno se ga uporablja ze celo kot sopomenko za "sem brezposeln, ampak zvecer ob pivu razmislamo s kolegi kako bi zasluzili miljone"

In? Praktično vsak startup se začne tako.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

Startup (še vedno) pomeni podjetje, ki še ne ve, kaj bo njegov poslovni model oziroma produkt in se zato financira iz investicij.

Bistvena lastnost startupov je t.i. pivot oziroma zasuk: Ko se izkaže, da nekaj na trgu ne deluje, se podjetje usmeri v kaj drugega (običajno povezanega s preteklimi tržnimi ugotovitvami), vmes se pa itak ves čas uči tudi drugih reči.

Startup resnično preneha biti startup v dveh primerih: Se proda na borzi, ali pa drugemu, praviloma precej večjemu podjetju.

ZaphodBB ::

Startup resnično preneha biti startup v dveh primerih: Se proda na borzi, ali pa drugemu, praviloma precej večjemu podjetju.

Ali pa najde/ustvari poslovni model in se namesto z iskanjem poslovnega modela začne ukvarjati z njega izvrševanjem.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smurf ::

ZaphodBB je izjavil:

Smurf je izjavil:

@Looooooka ima do neke mere prav. Izraz startup je postal res ohlapen, trenutno se ga uporablja ze celo kot sopomenko za "sem brezposeln, ampak zvecer ob pivu razmislamo s kolegi kako bi zasluzili miljone"

In? Praktično vsak startup se začne tako.

Samo to (se) ni startup, ampak debatiranje ob pivu.

ZaphodBB ::

Ampak nekje med prvo debato ob pivu in podpisom prve pogodbe z investitorjem/strankami pride do točke v času, ko naši kolegi na pivu niso več samo pivoljubci temveč poslovni partnerji, četudi še nimajo formalno registriranega podjetja. Od te točke naprej jim komot rečemo startup - vsaj za potrebe debate ob pivu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smurf ::

Ja, komot reces. Ravno to je bil moj point, da je ta izraz postal cisto ohlapen in sama izjava, da "imas startup" pomeni popolnoma nic.

ZaphodBB ::

Po tvojem, bi moral pojem "imam startup" pomeniti kaj drugega, kot da boš najverjetneje v roku dveh let iskal službo?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Looooooka ::

Odprl sm S.P., ker je Janša vsem dal 5.000 eur, da bi umetno dvignil zaposlitev.
2 leti kasneje SO vsi ti "startupi" zadolženi in brezposelni :D
Ampak ne vem no...tist so pomojem vseen reveži. Oni verjetno še ideje niso mel kaj šele, da bi iskal poslovni model :)

Looooooka ::

Ampak nazaj k osnovnemu vprašanju.
Glede na to da gre za igro in da ne znaš programirat kaj šele igre delat(bistveno več dodatnega znanja) in da če ni financ boš najprej moral poiskati nekoga, ki ima čas in bi rad bil del takega projekta.
Že kar nekaj jih je iskalo družbo pa mislim, da niti niso imeli koncepte igre ampak samo voljo. Če maš ti res tako bombastično idejo si jim že rešil del problema.
Prejšnje pisanje, da se deležu podjetja ne odpoveš je v tem primeru pač mimo. Če nimaš jajc, financ(jajca za kredit magar) potem boš pač moral dat delež. Neka nagrada na koncu mora bit. "Če-rata ti dam nekaj denarja"...to ti najverjetneje ne bo delal nihče. Prevelik rizik za nekaj, kar lahko dobi danes z drugim delom.
Ko mate kj narejenega pa pač poiščete investitorje. Sestanke mate lahko zastonj. Simobil ima na voljo v centru tudi pisarno za take zadeve(free) pa verjetno, da niso edini.
Ampak step number one...nekaj za pokazat. Lepo je govorit, da idej ne sheraj okol ampak to drži samo če si tok daleč, da se jim res ne splaca samim zadevo razvit. Še posebej če lahko vidijo, da na vašem koncu ni dovolj izkušenj.

ZaphodBB ::

Looooooka je izjavil:

Odprl sm S.P., ker je Janša vsem dal 5.000 eur, da bi umetno dvignil zaposlitev.
2 leti kasneje SO vsi ti "startupi" zadolženi in brezposelni :D
Ampak ne vem no...tist so pomojem vseen reveži. Oni verjetno še ideje niso mel kaj šele, da bi iskal poslovni model :)

Moj ni. Ampak jaz nisem startup, niti nikdar nisem bil. Jaz sem storitveno podjetje, poslovni model je star tisočletja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

111111111111 ::

jncar je izjavil:


Čas trenutno ni problem. Verjamem v idejo, ki jo imam v glavi, če je za realizacijo potrebno čakati tudi deset let, ni problema. Torej mi svetuješ, da osnove programiranja osvojim? Ok. Vzeto na znanje, začnem z osvajanjem osnov že jutri. Slika igre je že naslikana v glavi. Dolgo časa že o tem razmišljam, tako da igra je v glavi že skorajda izdelana in sem dokaj prepričan, da bi programerju znal predstaviti mojo idejo.
Ne vem točno kaj misliš pod možnost "laboratorijskega" delovanja. (simulacija celotnega sistema)?


Hej OP. Med tvojim citatom in danes je minilo cca. 20 dni in me zanima kje si s programiranjem oz. osvajanjem osnov?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobim nekoga, da mi zastonj postavi spletno trgovino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539860 (6663) BigD
»

Brez podjetja te ne jemljejo resno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13823827 (20008) spajdrmen
»

Iskanje ideje.

Oddelek: Programiranje
446212 (4215) boolsheat
»

podjetniški tim - programer

Oddelek: Loža
425407 (3908) technolog

Več podobnih tem