» »

Iskanje ideje.

Iskanje ideje.

greencorn ::

Lepo pozdravljeni,

sem amaterski programer, freelancer, entuziast itd... Ob večerih programiram in delam predvsem sebi za zabavo.

Za kaj se dejansko gre. Imate odlično idejo za spletno, mobilno ali OS aplikacijo. Nimate pa znanja, izkušenj, priložnosti za izdelavo? Kar vam ponujam je sledeče. SODELOVANJE.

Vi ponudite idejo, jaz idejo spravim v realnost (programersko seveda, da ne bo kdo mislil, da bom koln kište zbijal).
Kaj vas stane. Prav nič, ker gre za moj prosti čas oz. vaš.

Spletno stran, aplikacijo objavimo in ko, če se začne nabirati denar si ga delimo ( da se razumemo, delimo si dobiček, ki ga bo zadeva prinesla naš trenutni vložek bo samo čas in kakšen EUR za gostovanja, domene ali kaj podobnega). Zamisel gre takole:
I. primer: Podate samo okvirno idejo in do prihodkov (ni nujno da bodo) ne sodelujete več
- ideja 10%
- izdelava 90%

II. primer: Imate idejo za igro, aplikacijo, spletno stran razdelano, aktivno komentirate in spremljate razvoj applikacije
- ideja 40 - 50%
- izdelava 50 - 60%

III. primer: Aktivno se vključite v izdelavo z lastnim planom poteka, že izdelanim načrtom, raziskavo trga itd...
- Delitev dobička po dogovoru.

Na tem mestu bi rad povedal, da na ta način poskušam zbrati ekipo dizajnerjev, programerjev, filozofov, idejnih vodij, tržnikov, itd...

Da za ceno našega prostega časa ustvarimo kakšno zadevo, ki bo morda tudi tržno zanimiva, da imamo nekaj denarja ali pa se samo kaj naučimo.

Vsi zainteresirani se mi javite na ZS, prosim navedite, kako bi sodelovali na kakšnem projektu (še enkrat naj poudarim, da zadaj ni nobenega denarja, ampak iščem ljudi s katerimi bi speljal kak manjši projekt):
npr.
- tržnik: rad bi raziskal trg za tvoj projekt (nimam izkušenj)
- dizajn: rad rišem karikature bi sodeloval pri kakšni igri in narisal glavne osebe.(nimam izkušenj)
- programer: jaz bi tudi kakšno zadevo sprogramiral tako za zraven(nimam izkušenj)
- človek z idejo: kratek opis ideje, aplikacija, igra itd... okvirno kaj bi bilo in koliko časa ste namenili razmišljanju o tem. Če mi bo zanimivo se dobimo na kavi, skypu, seveda vam podpišem konkurenčno klavzulo, da o vaši ideji ne bom trobil naprej in je ne bom uporabil v zasebne namene in potem zadevo predebatiramo in se zmenimo ali pa tudi ne, za sodelovanje. Na ZS pa samo okvirno prosim, nobeni detajli niso potrebni.

Namen vsega skupaj? Nekaj ustvariti in mogoče še kaj zaslužiti, vsi okoli mene samo tarnajo, da ni priložnosti. Ustvarite si jo sami, tukaj imate nekoga, ki je morda v vašo idejo pripravljen vložiti svoj čas in ure, brez vprašanj, brez plačila, kaj pravite?

Pod to temo pričakujem pa komentarje kaj menite o moji ideji za iskanje novih rešitev, ki sem jo opisal zgoraj. :) Če vam kaj ni jasno vprašajte pa bom dopolnil oz text dodelal.

Jack Corn

P.S. Če je napačna tema, prosim če se prestavi. Ni pa to zaposlitveni oglas. :)

Smurf ::

Predlog: napisi kaj o svojih kompetencah (recimo do sedaj opravljeni projekti). Velika razlika je ali si sedaj zacel programirati (in znas napisati le hello world) ali pa imas za sabo ze kaksen uspesen projekt.

ramiz?! ::

Mene zanima, če tisti procenti, ki si jih navedel (10%-90% itd.), pomenijo kako si mislite delit dobiček? Ker če je to to, je povsem zgrešeno...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

terryww ::

rich charting & trading platform/web site za bitcoin
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Looooooka ::

ramiz?! je izjavil:

Mene zanima, če tisti procenti, ki si jih navedel (10%-90% itd.), pomenijo kako si mislite delit dobiček? Ker če je to to, je povsem zgrešeno...

Se strinjam.
Po mojih izkusnjah je dobra ideja vredna mnogo vec kot 10%...ker sorry...programerja lahko zamenjas vsak dan. Se posebej ce ta ideja ni samo okvirna ampak ima clovek ze vse zamisljeno po korakih in seveda ne misli, da je programiranje nekaj cisto lahkega in da lahko brez svica prides do svojega LCARS sistema :D

blackbfm ::

programerja lahko zamenjas vsak dan

enako lahko storiš z idejo..dobre ideje si niti ni težko izmislit, realizacija je pa druga pesem

xardas ::

V ozadju tega sodelovanja je seveda "kraja" ideje. Kaj ti potem preprečuje, da ne sodeluješ s to osebo, ki ti je dala idejo, in samostojno razviješ drugo, podobno zadevo. Strani, ki se ukvarjajo s freelancerji, so polne takšnih oglasov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

terryww ::

ideja je vredna en šmorn. Vrednost ideji da izvedba. Kolko socialnih omrežij je bilo pred in med nastankom facebooka in kolko firm prodaja računalnike medtem ko je apple vreden več kot firme, ki služijo z nafto... Če s svojim sodelovanjem ne daš druge dodane vrednosti kot samo idejo, potem ti tud plačan programer ne pomaga.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: terryww ()

ABX ::

Koliko obvladaš Unity3D?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

xardas ::

terryww je izjavil:

ideja je vredna en šmorn. Vrednost ideji da izvedba.


Predpostavljeno je bilo, da zadevo dobro realiziraš že v začetku (ala google).

Gandalfar ::

Ta predpostavka je nevarna in zelo nerealna. Danasnja stroka zagovarja hitro iteracijo in pogoste spremembe poslovnih predpostavk.

shadeX ::

Kdo ti pa zagotavlja da boš ti dobil kaj od ideje? Teoretično se lahko zmenita za realizacijo ideje in nato jo OP lahko "ukrade". Kaj mu ti moreš? Nič..

To bi morali kakšno pogodbo prej podpisati.

xardas ::

Gandalfar je izjavil:

Ta predpostavka je nevarna in zelo nerealna. Danasnja stroka zagovarja hitro iteracijo in pogoste spremembe poslovnih predpostavk.


Vem kaj hočete povedati, zato sem tudi dal primer podjetja, ki uspešno izvaja vse to, kar si v svojem postu omenil. Želel sem povedati, da je uspešnost ideje sorazmerna z njeno izvirnostjo, realizacijo,... in po obsegu povpraševanja po taki storitvi na trgu.

[D]emon ::

Prvo kot prvo: If you're good at something, never do it for free.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Smurf ::

V vecini primerov je izvedba in recimo prodajna mreza bistveno bolj pomembna od same ideje. Idej imamo vsi ogromno.

ABX ::

Vse je pomembno, pravit da je en korak bolj pomemben od drugega je čista omejenost.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Invictus ::

xardas je izjavil:

V ozadju tega sodelovanja je seveda "kraja" ideje. Kaj ti potem preprečuje, da ne sodeluješ s to osebo, ki ti je dala idejo, in samostojno razviješ drugo, podobno zadevo. Strani, ki se ukvarjajo s freelancerji, so polne takšnih oglasov.

Temu se reče pogodba ... Notarsko overovljena.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RockyS ::

Prav rad bi videl primer pogodbe, ki ščiti idejo.

Invictus ::

Temu se reče intelektualna lastnina za nepoznavalce.

In na to temo je spisane precej zakonodaje in postopkov kako se le to zaščiti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

ABX je izjavil:

Vse je pomembno, pravit da je en korak bolj pomemben od drugega je čista omejenost.

Ne, real life experience. Seveda bos nasel robne primere, kjer je pomembna 99% samo ideja, ampak v povprecju bo pa kar drzalo kar sem napisal.

Idejo pa sciti marsikaj. V bistvu moras zgolj dokazati, da si bil pri tem prvi (notar, patent, ipd.).

RockyS ::

Invictus je izjavil:

Temu se reče intelektualna lastnina za nepoznavalce.

In na to temo je spisane precej zakonodaje in postopkov kako se le to zaščiti.


Eno je teorija, drugo pa praksa. In mene bolj zanima kako je to v praksi. Ker če intelektualno lastnino zaščitiš pri nam, ta velja samo za Slovenijo in ne npr. EU.

Phantomeye ::

Ideja ni problem, problem je PRAVA ideja.

Gandalfar ::

Ni prave ideje. So samo iteracije idej, do katerih se dokopljes s trdim delom.

_Dormage_ ::

Gandalfar je izjavil:

Ni prave ideje. So samo iteracije idej, do katerih se dokopljes s trdim delom.

Filizofske bedarije. Seveda je prava ideja!

Gandalfar ::

No povej kaksno, ki je bila prava ideja? Ce beres ali se pogovarjas s podjetniki ti bodo vsi povedali kako so par let delal na tem, da so naštudirali področje v katerega so se spustili in skozi izvedbo uspeli/failali.

Andreij ::

Saj je pa to bilo že miljardokrat narejeno. Kdo bo ti pa plačal za stran ali aplikacijo, če nimaš kupca, nimaš nič. Če ni denarja in ne trga, potem je to nateg. Znanja pa tako ne potrebuješ ko si že na položaju. Več napak, več nadgradenj in več denarja, ali ni to kako kapitalističen svet deluje? Kdo pa išče kvaliteto? Poznanstva so ki te naredijo. V Sloveniji bi vsi bili pametni in delali več kot je potrebno, pravic in kupcev pa nikjer, ne vidim smisla.

roba87 ::

Ni že Albert Einstein rekel v prejšnjem stoletju, da je ideja pomembnejša od znanja? =)

Phantomeye ::

Gandalfar je izjavil:

Ni prave ideje. So samo iteracije idej, do katerih se dokopljes s trdim delom.


Kar sem hotel reči je, da ni tako enostavno kot zveni. Ne moreš doživet razodetja in zadevo sprogramirat, nato pa pričakovat silne denarje od nikoder. Od A do B je dolga pot.

roba87 je izjavil:

Ni že Albert Einstein rekel v prejšnjem stoletju, da je ideja pomembnejša od znanja? =)


Ne. Govoril je o domišljiji.

Zgodovina sprememb…

Andreij ::

roba87 je izjavil:

Ni že Albert Einstein rekel v prejšnjem stoletju, da je ideja pomembnejša od znanja? =)

Če bi mi bili Nemci ali Angleži bi delali manj in imeli 15 krat večjo plačo in prikazovali večjo delavnost in potem bi lahko tudi mi bili Einsteini, za zdaj smo pa v Sloveniji, kjer je preveč izobraženih, ki nimajo službe v svoji stroki ali pa sploh ne službe, tisti ki pa vodijo podjetja pa nimajo kupcev in delajo vnaprej nekaj kar ne morejo prodati, na delavcih pa vse zgori. Koristnih brezplačnih aplikacih in strani je zelo veliko, ker je zelo veliko idej in ljudi, ki jih drugod po svetu delajo ljudje ki že imajo finančno zagotovljeno prihodnost in njim je to samo nova priložnost, v Sloveniji pa to zveni bolj kot edina priložnost. To je tako kot če bi nekjer v siromašnem predelu Afrike iskal rok zvezdo, ki pa nima denarja in ne more kupiti kitaro, ker jih ne prodajajo.

roba87 ::

@Phantomeye

Imagination is an experimental partition of the mind used to develop theories and ideas.


@Andreij
Problem ni v tem, da imamo preveč izobraženih, ampak v tem, da imamo preveč izobraženih v določeni stroki, kjer je "izobražencev" ko smetja.

Phantomeye ::

roba87 je izjavil:

@Phantomeye

Imagination is an experimental partition of the mind used to develop theories and ideas.


@Andreij
Problem ni v tem, da imamo preveč izobraženih, ampak v tem, da imamo preveč izobraženih v določeni stroki, kjer je "izobražencev" ko smetja.



Domišljija != ideja

Domišljija je orodje. Orodje za razvijanje idej in teorij.

Albert je rekel, da je orodje za razvijanje idej pomembnejše od znanja in ne da je ideja pomembnejša od znanja.
Misquoting.

greencorn ::

Hvala vsem za odziv in za ideje. :) Še moje replike na vaše komentarje:

@Smurf:
Moje kompetence in izkušnje so slabe.
Učim se: C# in ASP.NET zaradi službe
Osnove: PHP, CSS3, JavaScript, HTML5, phonegap, ubuntu in debian serverji, C++, joomla, moddle, credo.
Strokovnjak: omrežja, mrežni protokoli, varnost (tudi certifikati na to temo)
Ravno zato pa iščem zadevo, ki bi jo naredil. Reference in še nekaj se naučiš.

@mihaz, @Loooooka:
Se strinjam, če imaš dobro idejo si 80% prepričan da bo šla, najameš in plačaš programerja ter zadevo izvedeš. Veliko ljudi pa ni tako prepričanih, nima denarja, sam pa nimam konkretne ideje in ne vidim razloga, da jaz vložim delo nekdo drug pa idejo. Če pa imaš že vse razdelano in urejeno, seveda procent ni 10-90, saj si veliko dela opravil. Veliko idej pa ne pride do realizacije, ker preprosto ljudem zmanjka poguma. :) Tako kot je rekel @blackbfm.

@xardas, @shadeX:
V ozadju tega je SODELOVANJE. Zato se podpiše konkurenčna klavzula, da vam ne morem ideje vzeti. Zato bi podpisali pogodbo, kaj pa kako bo kdo prispeval k projektu in kaj bo ven iz tega dobil(kolega je pravnik in bi mi tako zadevo sestavil), zaščitim sebe in osebo z idejo. Seveda se pa strinjam da oba tvegava, saj se ne poznava.

@terryww, @xardas:
Ideja vsekakor ima svojo vrednost, ampak ravno tako delo, ki je bilo vloženo. Tudi PRAVA ideja obstaja, samo dokler je samo v glavi in ne narediš nič na njej, je bolj slaba ideja ali neizkoriščen potencial.

@[D]emon:
To je res, če si dober v nečem ne delaš zastonj. Jaz pa nisem profi v programiranju, ampak začetnik z entuziazmom. Nekako moram splezati do profi, vaja in delo. Če pa delaš na projektu so bolj motiviran in imaš končni cilj.

Opravičujem se za pozno odgovarjanje. :) POdnevi služba, zvečer pa programiranje in učenje. :)

S trdim delom se daleč pride in zagovarjam, da večkrat ko se pobereš po padcu boljši si. :)

Vsem ZS odgovorim takoj po večerji. ;)

Jack

Looooooka ::

enako lahko storiš z idejo..dobre ideje si niti ni težko izmislit, realizacija je pa druga pesem

ideja je vredna en šmorn. Vrednost ideji da izvedba.

Bullshit.
Programerjev malo morje in vecina njihovih projektov nima nobene uporabne vrednosti.
In tole je mnenje programerja.
Odlicna ideja ob pravem casu je kriticna. Sledijo ji finance in nacrt. Programer lahko zadevo kvecjemu zajebe ce preceni svoje znanje.
Ampak ok...vi si kar lazite.
Sklepam, da vas vecina odlicno programira. Kje so torej vasi milijoni ce je dobro idejo tako lahko skupaj spraviti?
Btw...to, da mogoce 4je vidimo nekaj kot super idejo se ne pomeni, da je to odlicna ideja.
V bistvu...odlicna ideja zna bit nekaj, kar je vsec mnozici idiotov. Nekaj, kar bi se vecini na tem forumu zdelo tako neumno, da sploh ne bi pomislili na to oz bi zadevo lepo odpisalo, kot totalno bedarijo.
Tko da boljsi kot si programer...vecja je moznost, da si nesposoben razmisljat tako kot vecina ljudi in bos dejansko rabil nekoga z "odlicno" idejo.
Obstaja namrec velika moznost, da bos sam dejansko kompliciral in zelel ustvariti prezahteven(in boljsi) produkt, kot je dejansko potreben.
Recimo kaksen sistem tipa Kinect...med tem ti bo pa en prodajalec sadja in zelenjave po celi drzavi nabil skatle s tipkami iz 10 let starih tipkovnic. On bo obogatel...ti se bos pa cudil, kako lahko folk tako "bedarijo" uporablja :)

Grumf ::

Čakajte malo, sicer se strinjam, da je dobra ideja vredna več ampak vendarle se gre on v bistvu VC, dejansko ne zahteva plačila za svoje delo, kar pomeni, da načeloma če ideja ni tako dobra kot zgleda on puši ves svoj vloženi čas. Me prav zanima ali venture kapital zahteva samo 10%, če te financira, rekel bi da ne...
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

kapitan ::

Je lepo napisal kaj išče.... cilj morda ni denar ampak zgolj druženje in pridobivanje novega znanja, izkušenj.
Tisti, ki vas je strah, da vam bo kdo ukradel idejo: A imate kaj od te ideje? Boste kdaj imeli kaj od nje, če se je ne boste lotili? Najslabše kar se bo zgodilo, če vam jo kdo ukrade je to, da boste na istem kot danes. Nehajte razmišljat kot 99% slovenskih "izumiteljev", ker oni nimajo nič (razen diplom, medalj, pokalov in ostalih neumnosti na stenah).

MatejMatej ::

greencorn ::

@Kapitan, @Grumf:
Hvala za komentarja, točno to je bila poanta tega mojega posta.

kuall ::

Najprej morate definirat "idejo".
Ideja je sestavljena iz teh dveh delov:
1. Najprej moraš videti potrebo ljudi. Kaj bi ljudem koristilo.
2. Potem moraš dodelati načrt, kako razviti produkt, ki bo zadovoljil to neizpolnjeno potrebo.
To dvoje ne gre nujno v tem vrstnem redu, velikokrat se nekega znanja v podrobnost naučiš in šele potem vidiš, da lahko to novo znanje uporabiš za neko neizpolnjeno potrebo.
Če si brez idej naredi tale postopek:
Naredi seznam čimveč stvari, ki jih človeštvo potrebuje.
Iz tega seznama izberi stvari, za katere imaš dar.
Začni delati detajlen načrt. To vključuje tudi izobraževanje v to smer in izobraževanje o že narejenem delu v tej smeri.

Yacked2 ::

Pa zakaj moramo takoj uvesti denar, odvetnike itd... ? Naučiti se programirati je precej lažje kot dobivati ideje (ne kaj, ampak kako). V to temo napiše kratek opis programa, ki ga misliš narediti, pa bomo ostali člani, ki bodo zainteresirani pomagali
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Looooooka ::

Ker te bo(se posebej v Sloveniji) takoj nekdo od zadaj, ko bos imel kaksno fino idejo.
Bog ne daj, da je taka, ki bi se jo dalo patentirati.
Takrat lahko zelo hitro ugotovis, da nekdo sluzi s tvojo idejo, ti pa od tega nimas nic. Oz se hujse. Si si naredil minus in zastonj delal svojo implementacijo, ki je na koncu nimas pravice ne trziti ne zastonj talati okol. Pa se zastonj sampla v zahvalo ne dobis.
World of intellectual property.

boolsheat ::

Ideja ni vredna nič kaj...

Atwood ima dober članek na to temo:
http://www.codinghorror.com/blog/2010/0...

Looooooka ::

It's so funny when I hear people being so protective of ideas. (People who want me to sign an NDA to tell me the simplest idea.) To me, ideas are worth nothing unless executed. They are just a multiplier. Execution is worth millions.

Zgleda narobe beres.
Brez ideje jih tudi kopirat ne bi mogl.
Oni so tko kot sem napisal zajebal kot skupina programerjev.
Kar je tocno to kar sem napisal. Programerji, ki pretiravajo, ko ni potrebno...zajebejo, projekt se vlece in nekdo v tem casu naredi kopijo, ki celo dela. Pa se boljso reklamo naredijo in potem si gotof.
Brez ideje tud zajebat ne mores.
Ce mas idejo, finance in dober nacrt rabis samo se programerja z dovolj izkusnjami(takega, ki se zaveda svojih omejitev in znanja).
Ampak ponavadi tudi taki delajo najbolje, ko jim nekdo pripravi nacrt in roke do kdaj mora kaj delati.

Pa kokr vidm zna bit model iz Amerike.
Pri njih je deljenje dobicka z nekom, ki ima idejo ustaljena praksa.
Pri nas je ustaljena praksa to, da te bodo zajebali za 500 eur vec dobicka.
Tko, da ni cudno, da ko beremo o uspesnih slovenskih startup podjetjih(IT) pride ponavadi do selitve v Silicon Valley.
Redka zgodba se zacne s tem, da so jih dovolj resno vzeli pri nas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Avenger ::

Grumf je izjavil:

Čakajte malo, sicer se strinjam, da je dobra ideja vredna več ampak vendarle se gre on v bistvu VC, dejansko ne zahteva plačila za svoje delo, kar pomeni, da načeloma če ideja ni tako dobra kot zgleda on puši ves svoj vloženi čas. Me prav zanima ali venture kapital zahteva samo 10%, če te financira, rekel bi da ne...


Potem ko me je Looooka skor prepričal, se je tule obrnilo.

Programerjev je malo morje in idej je tudi malo morje. V obeh primerih je res dobrih najbrž bolj malo. Če programer stavi na idejo nekoga v zameno za polovično partnerstvo v firmi, se mi zdi kar pošteno. Če je pejdž res vreden 7000€, pomeni to kar lepo število ur dela... medtem ko je na drugi strani zgolj ideja, nepreizkušena.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

kuall ::

>Programerjev je malo morje in idej je tudi malo morje.

Ideja mora poleg tega, kaj bi se dobro prodajalo, vključevati tudi detajlen načrt, kako ustvariti tak produkt, ki bi se prodajal. Če vzameš tako definicijo ideje jih je zelo malo. In take ideje so veliko vredne, več kot eksekucija.

boolsheat ::

Nisem napisal, da ideja ni vredna nič, ampak "nič kaj...". Nadaljevanje je bilo mišljeno "kot nič kaj, če ni dobro izpeljana, izvedena." ;)

Se pa splača pogledati tudi predavanje od tipa iz Pixar-ja, lepo pojasni tole:
If you give a good idea to a mediocre group, they'll screw it up. If you give a mediocre idea to a good group, they'll fix it. Or they'll throw it away and come up with something else.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imam idejo, a jo ne znam realizirati (od programiranja, finančnega vložka itd..) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6621582 (18618) 111111111111
»

Kje dobim nekoga, da mi zastonj postavi spletno trgovino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539919 (6722) BigD
»

Investitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
749449 (6189) bambam20

Iščem ekipo!

Oddelek: Programiranje
453618 (1878) Machete
»

Išče se nova ekipa za skupno podjetje Tvojnet (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
548531 (5719) Tydek

Več podobnih tem