» »

Se kdo slučajno spozna na jezik GPSS?

Se kdo slučajno spozna na jezik GPSS?

Nazgul ::

Moram namreč neko kratko nalogo napisat pa sem že vse pozabil o GPSS-u (že dalj časa NE delam to nalogo :D ). Uporabljam (na Mariborskem faksu ga uporabljamo) pa neki primitivni "compiler", tak brez grafičnega uporabniškega vmesnika ali kakšnih "tools-ov", čist "plain and simple", imena zdaj na pamet ne bi mogel povedat. Za tistega ki zna bi to pomenilo cca 15 minut dela. Torej, PROSIM ALI MI LAHKO KDO TO NAPRAVI? Zelo bi mu bil hvaležen.

Imortales ::

FERI?
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

Nazgul ::

Točno tako.

Imortales ::

Kaj pa naloga sploh pravi? Pa na netu maš jezik opisan tu neki.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

Imortales ::

Zlagal sem se v resnici je tu.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

morphius ::

Poskusi tukaj, če pa še page ne radi, pa raje piši na FERI-jev forum ... bo ti tam verjetno prej (ne)odgovorjeno. :D Sicer pa če že rabiš pomoč, bi vsaj kako besedilo naloge bilo fajn videt.:\
V najslabšem primeru pa kr do Kolmaniča...z veseljem ti psevdo kod napiše(govorim iz prve roke :D ).
Literatura klik

Lp, morphius

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morphius ()

Nazgul ::

Sej sem nameraval pisat na FERI-jev forum, sam se zbal da bo Kolmanič izvedel in da bodo sledile kakšne neprijetne posledice. Mimogrede, hvala za link, samo mislim da že imam ona navodila za GPSS nekje na disku. Problem je v tem da sem imel vaje že dolgo nazaj (eno leto) in sem že VSE pozabil, poleg tega sem ravno takrat ko smo jemali tabele (moja naloga zahteva namreč uporabo tabele) manjkal pri vajah in se tabel torej nikoli nisem naučil, tako da je naloga še posebno težka zame, in ker imam še dosti drugih obveznosti za opravit, sem upal na nekoga, ki bi bil ravno "notri" in obvladal zadeve, da bi bil tako dober in žrtvoval tistih nekaj minut in mi napravil nalogo. No, naloga je pa sledeča:

V računalniku prihajajo programi z jakostjo lambda = 15 programov/uro. Vsak program strežemo en časovni interval - kvant Q = 2 min. Verjetnost, da program še ni obdelan po strežbi enega kvanta je alfa = 0.4. Računalnik uporablja krožno strežno pravilo.
Tabelirajte čas zadrževanja programov v računalniku. Izračunajte povprečni čas zadrževanja v sistemu za program, ki zahteva obdelavo dolgo 1, 2, 3, 4, 5, 6 kvantov.

Sledi še skica, ki mi jo je narisal asistent (mogoče si lahko kaj pomagate z njo):

˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙|--------------------------------------------------------------------------|
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙|˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙40% |
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙|˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙|
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙|---------->|---|---|---|---|˙˙˙˙˙˙˙˙|---------------|˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙|
-------------------------------|˙˙|˙˙|˙˙|˙˙|------------|˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙|---------------|----------->
št. kvantov++˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙|---|---|---|---|˙˙˙˙˙˙˙˙|---------------|
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙strežnik

EDIT:
Tam, kjer so pikice, bi morali biti presledki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nazgul ()

Nazgul ::

A res ni nobenga ki bi mi bil pripravljen pomagat? :O

Imortales ::

Ma poglej si oni pedeef. Saj bi ti pomagal, samo ne znam (ajaj! hudič bo ko bo treba kmalu znat). Drugače pa če ti je vsaj malo jasno o čem se, napravi eno skrpucalo, pol pa stopi do Kolmaniča pa ga prosi za pomoč.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika na FERIJU

Oddelek: Šola
394976 (3359) spegli
»

FMF+FRI (IŠRM) vs FERI (RIT)

Oddelek: Šola
213707 (2814) Isotropic
»

Računalništvo in informacijske tehnologije (UNI)

Oddelek: Šola
122971 (2633) amacar
»

vpis na FERi

Oddelek: Šola
436289 (3891) Dejan0
»

Najbolj plonkajo računalničarji

Oddelek: Novice / Zasebnost
367889 (6482) DavidJ

Več podobnih tem