» »

Avengers: Infinity War (part one & part two)

Avengers: Infinity War (part one & part two)

Temo vidijo: vsi
««
20 / 25
»»

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

oo7 je izjavil:

Filma Captain MArvel pa nisem še gledal. Ampak tistih 10 minut, ko je bila v filmu Endgame mi je šla na pošteno živce.


Zato, ker prevec poslusas en kup incelov in dolocene mainstream medije, ki jim dol visi za objektivnost in znajo sam clickbaite pisat. :)


Saj bom pogledal tudi film Captain Marvel ampak sem se odločil,d a ga pogledam doma. Ni se mi dalo iti v kino zaradi ene Brie Larson, ki mi je antipatična, do konca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

T-Back ::

oo7 je izjavil:



Ta video, ki si ga prilepil ti bo dal odgovor kdo je CA. Glej od 2:48 naprej pa boš videl kdo je šef Avengerjev ;)

Ha totalna smešnica. A sedaj pa, če se nekaj duva in nekaj komandira potem pa je kar šef. Daj ne me smejat. Štejejo dejanja. Celo franšizo se nekaj duva igra šefa, nekaj komandira. Ja isto kot naši, no ne samo naši politiki. Hahaha. To so šefi ja.

oo7 je izjavil:


Zate so prvi Avengerji Tony stark, Thor in Hulk potem se pa pritožuješ, da bi rad več realizma a prvega Avengerja v MCU Captain Americo pa sploh ne priznavas, ki je dosti bolj realen kot Thor in Hulk :))

Ha ti men tukaj o realizmu v filmih ala Avengersi.
Daj no, ne se zajebavat in bodi malo bolj resen. Sedaj pa že deluješ kot 5 let, ne bo bolj realno, kot 10 let star mulc, ki je ravnokar odkril svet super junakov.
Očitno ne razumeš pomena "resnost" v filmih tega žandra. ("To je film in pričakovano bi bilo malo več "resnosti" po več kot 10 letnem obdobju, ki so ga sestavljali.")
In kot prvo se sploh nimaš pravo oglašat, ker ŠE nisi gledal filma CM. Očitno še ne veš kdo bo sedaj ŠEF Avengersov;)

oo7 ::

T-Back je izjavil:

[
Ha totalna smešnica. A sedaj pa, če se nekaj duva in nekaj komandira potem pa je kar šef. Daj ne me smejat. Štejejo dejanja. Celo franšizo se nekaj duva igra šefa, nekaj komandira. Ja isto kot naši, no ne samo naši politiki. Hahaha. To so šefi ja.


[

Seveda štejejo dejanja. Captain America je prvi rešil svet že med drugo svetovno vojno kje so bil takrat tisti tvoji Avengerji ? :D

T-Back ::

Med drugo svetovno vojno. Ja res 70 let nazaj. To so delali tudi naši partizani. :P
Medtem ko THOR raztura že več kot 1500let.

oo7 ::

T-Back je izjavil:



In kot prvo se sploh nimaš pravo oglašat, ker ŠE nisi gledal filma CM. Očitno še ne veš kdo bo sedaj ŠEF Avengersov;)


Brata Russo sta rekla, da ni potrebe gledati Captain Marvel filma pred Endgame.

Novi šef Avengerjev Kdo BO ko BO če BO kdaj BO:)) v zadnjem filmu Endgame je bi to Steve Rogers kjer je tvoja uboga Captain MArvel dobila 10 minut v 3 ure dolgem filmu.

Kdo je že rekel v filmu Endgame Avengers Assemble in potem je sledil napad ???? Kod je bil ? Kdo ? :P

T-Back je izjavil:

Med drugo svetovno vojno. Ja res 70 let nazaj. To so delali tudi naši partizani. :P
Medtem ko THOR raztura že več kot 1500let.


Če Captain America 70 let nazaj ne bi rešil zemlje potem tudi Avengerjev ne bi bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

T-Back ::

Brata Russo sta rekla...hahaha. Brata Russo sta preteklost.
"v zadnjem filmu Endgame je bi to Steve Rogers kjer je tvoja uboga Captain MArvel dobila 10 minut v 3 ure dolgem filmu."
Ja JE BIL.
Ne vem zakaj moja? Če bi bila moja bi jo imel doma malo več kot 10 minut. In bi bil vesel, če bi bila moja. Kaj pa imaš ti čez njo pa mi ni jasno. Se bojiš žensk?
"Če Captain America 70 let nazaj ne bi rešil zemlje potem tudi Avengerjev ne bi bilo."
To TI praviš. Če verjameš je res.
Res se mi smiliš, ker kot kaže imaš velike težave z resničnostjo.

Vazelin ::

Russoja sta itak referenca v Marvel svetu, glede na dejstvo, da imata 4 najboljše filme iz Marvel sveta. Bosta že vedela.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

oo7 ::

T-Back je izjavil:

Brata Russo sta rekla...hahaha. Brata Russo sta preteklost.
"v zadnjem filmu Endgame je bi to Steve Rogers kjer je tvoja uboga Captain MArvel dobila 10 minut v 3 ure dolgem filmu."
Ja JE BIL.
Ne vem zakaj moja? Če bi bila moja bi jo imel doma malo več kot 10 minut. In bi bil vesel, če bi bila moja. Kaj pa imaš ti čez njo pa mi ni jasno. Se bojiš žensk?
"Če Captain America 70 let nazaj ne bi rešil zemlje potem tudi Avengerjev ne bi bilo."
To TI praviš. Če verjameš je res.
Res se mi smiliš, ker kot kaže imaš velike težave z resničnostjo.


Brata Russo sta sedanjost njun najbolj uspešen film se trenutno vrti v kinu ;)
Ne, da je bil je še vedno, film se še vedno vrti v kinu.
Itak, da je tvoja saj si čisto upaljen na film Captain Marvel drugače je ne bi omenjal vsakih 5 minut.
Seveda je res če bi gledal film Captain America first avenger potem bi vedel, da je rešil svet.
Ne, da verjamem bilo je v filmu. Tukaj se pogovarjamo o filmu ti pa sanjaš nekaj o resničnosti. Kdo ima sedaj težave ? :))



Vazelin je izjavil:

Russoja sta itak referenca v Marvel svetu, glede na dejstvo, da imata 4 najboljše filme iz Marvel sveta. Bosta že vedela.


Res je :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Vazelin ::

Captain America prvi del so bile precej smeti. Še sedaj se spomnim, da sem želel samo ven iz kina da se čimprej konča lol. Še z frendi smo se tam kregali kva smo šli gledat tole lol. Drugi del je bil ene 3 razrede boljši.

Ajde Red Skull je bil ok :)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

oo7 ::

Winter solider > Civil War > First avenger

Vazelin ::

oo7 je izjavil:

Winter solider > Civil War >>>>>>>>>>> First avenger
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

T-Back ::

Ja
RIP Captain America
Me pa zanima, ker ne berem teh stripov, kaj je bilo z CA v stripih? Ali je tudi tako klavrno zaključil svojo kariero?

oo7 ::

V stripih ? V stripih, ko se enkrat zgodba konča se začne nova. Captain America stripe redno izdajajo že od leta 1941.

T-Back ::

T-Back je izjavil:



oo7 je izjavil:


Zate so prvi Avengerji Tony stark, Thor in Hulk potem se pa pritožuješ, da bi rad več realizma a prvega Avengerja v MCU Captain Americo pa sploh ne priznavas, ki je dosti bolj realen kot Thor in Hulk :))

Ha ti men tukaj o realizmu v filmih ala Avengersi.


Halo kdo je tukaj začel z realnostjo CA!

oo7 je izjavil:


Ne, da verjamem bilo je v filmu. Tukaj se pogovarjamo o filmu ti pa sanjaš nekaj o resničnosti. Kdo ima sedaj težave ? :))



A ti sploh veš kaj pišeš!
Imaš malo težave s to tvojo realnostjo. Spusti se že enkrat iz tistih tvojih box officov, da boš končno dojel kje živiš.

oo7 je izjavil:


Itak, da je tvoja saj si čisto upaljen na film Captain Marvel drugače je ne bi omenjal vsakih 5 minut.

Tebe pa res malo mede. Daj pojdi prebrat par strani nazaj, da boš dojel kdo jo omenja vsakih pet minut.
Sedaj če tebe motijo ženske v filmih to še ne pomeni, da jih ne sme bit notri.
Ja če smo pa že na tem sem pa bolj upaljen na CM kot na CA.

oo7 je izjavil:

V stripih ? V stripih, ko se enkrat zgodba konča se začne nova. Captain America stripe redno izdajajo že od leta 1941.

No to potem dovolj pove o pristnosti tega filma in njegovega zaključka.

oo7 ::

T-Back je izjavil:

[
No to potem dovolj pove o pristnosti tega filma in njegovega zaključka.


Kaj pa pove ?

Da je tudi v stripih star Steve Rogers ?




Lej jaz tudi ne berem stripov pogledam filme in če me še kaj dodatno zanima pogledam na internetu priporočam tudi tebi predno začneš streljat kozle.

oo7 ::

T-Back je izjavil:


Tebe pa res malo mede. Daj pojdi prebrat par strani nazaj, da boš dojel kdo jo omenja vsakih pet minut.
Sedaj če tebe motijo ženske v filmih to še ne pomeni, da jih ne sme bit notri.
Ja če smo pa že na tem sem pa bolj upaljen na CM kot na CA.



V filmu me je motila samo Brie Larson, ker mi je antipatična ostale ženske so bile super.
Na kaj si ti upaljen in tvoje spolne fantazije pa res ne pašejo v to temo tudi ne vem če koga zanimajo.

oo7 ::

Če kdo še ni gledal MCU filmov potem je najbolje jih pogledati v tem vrstnem redu.
Se pravi po času in dogodkih v samih filmih.



Captain America: The First Avenger
Captain Marvel
Iron Man
Iron Man 2
Thor
The Incredible Hulk
The Avengers
Iron Man 3
Thor: The Dark World
Captain America: The Winter Soldier
Guardians Of The Galaxy
Guardians Of The Galaxy Vol. 2
Avengers: Age Of Ultron
Ant-Man
Captain America: Civil War
Spider-Man: Homecoming
Doctor Strange
Thor: Ragnarok
Black Panther
Ant-Man And The Wasp
Avengers: Infinity War
Avengers: Endgame

BigWhale ::

Vazelin je izjavil:

Russoja sta itak referenca v Marvel svetu, glede na dejstvo, da imata 4 najboljše filme iz Marvel sveta. Bosta že vedela.


V pri filmih se na scenariste velikokrat pozabi. Dober scenarij je osnova za to, da lahko reziser sploh kaj nardi. :)

oo7 je izjavil:

Če kdo še ni gledal MCU filmov potem je najbolje jih pogledati v tem vrstnem redu.
Se pravi po času in dogodkih v samih filmih.


Ne. To je neumnost. Gledanje po kronoloskem casu ne prinese prav nicesar. Lahko pa stvari pokvari in je user experience slabsi kot bi bil, ce bi gledal tako kot je bilo posneto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Mato989 ::

Zakaj je to neumnost? Tudi Spartacusa sem gledla po kronološkem času ne po času snemanja... tudi konec lanskega leta ko sem z mojo gledal od začetka Marvel universe sva šla po kronološkem ker ji je blo lažje razumet in razlagat itd...

Po času snemanja je smiselno gledat SAMO če gledaš v kinu ko izzide film, ker drugače ne gre... ali pa če si eye candy freak =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

oo7 ::

BigWhale je izjavil:



Ne. To je neumnost. Gledanje po kronoloskem casu ne prinese prav nicesar. Lahko pa stvari pokvari in je user experience slabsi kot bi bil, ce bi gledal tako kot je bilo posneto.



Zakaj bi bilo pa slabše ?

BigWhale ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj je to neumnost? Tudi Spartacusa sem gledla po kronološkem času ne po času snemanja... tudi konec lanskega leta ko sem z mojo gledal od začetka Marvel universe sva šla po kronološkem ker ji je blo lažje razumet in razlagat itd...

Po času snemanja je smiselno gledat SAMO če gledaš v kinu ko izzide film, ker drugače ne gre... ali pa če si eye candy freak =)


Spartacusa? TV Serijo? Tist ma povsem linearno zgodbo in je res vseen.

oo7 je izjavil:

Zakaj bi bilo pa slabše ?


Kdo je tist crnec, ki se pojavi na koncu v The First Avenger? In zakaj pol okrog hodi s Captain Marvel brez eyepatcha? To je prva stvar, ki mi pride na misel

Writing reci, ki razlagajo backstory necesa kar je gledalec ze videl je precej drugacno kot pisanje za povsem kronoloske dogodke. In je vecinoma pomembno, da gledas v taksnem zaporedju kot so ustvarjalci predvideli, da bos gledal. Ce ne, lahko marsikaj deluje povsem nesmiselno in ubije marsikateri plot twist.

Zlo lep primer je recimo Star Wars. To, da Luke izve kdo je njegov oce je pomemben plot twist in ena izmed bistvenih stvariv The Empire Strikes Back. Ce gledas prej epizode 1,2 in 3 je tista celotna scena povsem nesmiselna.

Gledalec nikoli ne sme vedeti toliko vec od lika na platnu, da se zgodba zdi neumna.

oo7 ::

BigWhale je izjavil:



Kdo je tist crnec, ki se pojavi na koncu v The First Avenger? In zakaj pol okrog hodi s Captain Marvel brez eyepatcha? To je prva stvar, ki mi pride na misel

Writing reci, ki razlagajo backstory necesa kar je gledalec ze videl je precej drugacno kot pisanje za povsem kronoloske dogodke. In je vecinoma pomembno, da gledas v taksnem zaporedju kot so ustvarjalci predvideli, da bos gledal. Ce ne, lahko marsikaj deluje povsem nesmiselno in ubije marsikateri plot twist.

Zlo lep primer je recimo Star Wars. To, da Luke izve kdo je njegov oce je pomemben plot twist in ena izmed bistvenih stvariv The Empire Strikes Back. Ce gledas prej epizode 1,2 in 3 je tista celotna scena povsem nesmiselna.

Gledalec nikoli ne sme vedeti toliko vec od lika na platnu, da se zgodba zdi neumna.



To glede Nick Furijevega očesa res ne vidim bistvene razlike ali CM film pogledaš kot št 2 ali pa kot št 21.

Glede zgodbe se mi zdi bolj smiselno gledati filme po času iz filma kot pa kdaj so izšli.

oo7 ::

Disney danes najavil datume za 8 MCU filmov, ki bodo v četrti fazi.


May 1, 2020
November 6, 2020
February 12, 2021
May 7, 2021
November 5, 2021
February 18, 2022
May 6, 2022
July 29, 2022


Ta dva filma bi lahko bila v letu 2020
Black Widow
The Eternals (Marvel) - Robb Stark bo igral enega od glavnih likov

2021 bi lahko bili
Doctor Strange in the Multiverse of Madness [Doctor Strange 2]
Black Panther: Wakanda Forever [Black Panther 2]
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (Marvel)

2022
Guardians of the Galaxy 3
???????????????? - mogoče Captain Marvel 2 ?
??????????????? - mogoče kakšen nov Avengers film ?

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

Marvel Studios' Avengers: Endgame | "Assemble" TV Spot

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Russo brata sta res rekla, da bi lahko CA že v filmu Age of Ultron dvignil kladivo samo, da ni hotel užaliti Thora. Ampak to bi moral potrediti režiser drugega filma če je res :)

oo7 ::

Loki umre v filmu IW. Zdaj, ko so spremenili čas in je Loki pobegnil Avengerjem v letu 2012 je spet živ ? :P

oo7 ::

Vazelin je izjavil:

Še kar drži 9.2 na imdb lol


Še vedno zelo visoka ocena 8,9 od 354.851 uporabnikov.

Trenutno je film na IMDB lestvici na 5 mestu. Dark Knight pa še vedno na 3 mestu z 9,0 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

No eden od tavelikih ostaja v MCU :D

It is being reported that Chris Hemsworth isn't done with the MCU just yet as apparently he will be returning as Thor to the Marvel Cinematic Universe for Phase 4.

Thor 4 in Guardians of Galaxy vol 3 ?

oo7 ::

Marvel Studios' Avengers: Endgame | Escape Room

oo7 ::

Spiderman Far from Home trailer je zdaj post credit scene za film Avengers Endgame.

Vazelin ::

Izgleda imamo novega vodilnega
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

bambam20 ::

PO avangersih pa znova še dolgo ne bo film, ki bi lahko posegel tako visoko.

Konec je pa tako žalosten, da se mi je orosilo oko :'(

Vazelin ::

bambam20 je izjavil:

PO avangersih pa znova še dolgo ne bo film, ki bi lahko posegel tako visoko.

Konec je pa tako žalosten, da se mi je orosilo oko :'(

čist možno da avatar 2:D

ocena trenutno 8.8. ogromno z oceno je zgleda hype. še vsakega ki sem vprašal live mu je bolj všeč prejšnji del.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

oo7 ::

Vazelin je izjavil:

bambam20 je izjavil:

PO avangersih pa znova še dolgo ne bo film, ki bi lahko posegel tako visoko.

Konec je pa tako žalosten, da se mi je orosilo oko :'(

čist možno da avatar 2:D

ocena trenutno 8.8. ogromno z oceno je zgleda hype. še vsakega ki sem vprašal live mu je bolj všeč prejšnji del.



1982 E.T.
1993 Jurasic Park
1997 Titanik
2009 avatar
2019 Endgame ( ni še je pa na dobri poti)

oo7 ::

Avengers Endgame Deleted Scenes and Alternate Ending Breakdown

oo7 ::

Film naj bi prišel na DVD-je šele 11 decembra 2019. A ni to nekam kasno ? A ne pridejo filmi ponavadi čez 3-4 mesece že na DVD, ko so z kina ?

yoco ::

Si prepričan da tako pozno? IW dvd je prišel avgusta. Captain Marvel dvd pa naj bi prišel junija al julija.

oo7 ::

yoco je izjavil:

Si prepričan da tako pozno? IW dvd je prišel avgusta. Captain Marvel dvd pa naj bi prišel junija al julija.


Kolikor sem bral šele 11 decembra. Film naj bi prišel na DVD-je takrat, ko bodo film začeli vrteti na njihove kanalu Disney+

Ja saj pravim ponavadi filmi hitreje pridejo na DVD-je.

oo7 ::

CA je odnesel vse kamne nazaj na prvotno mesto. Zdaj pa vprašanje kako je CA vrnil soul stone ? :P

BigWhale ::

oo7 je izjavil:

CA je odnesel vse kamne nazaj na prvotno mesto. Zdaj pa vprašanje kako je CA vrnil soul stone ? :P


CA nobenga kamna ni mogu odnest nazaj na pravo mesto, ker tisti timeline so s tem jemanjem kamnov cist zdrmal. Tam so bli uni cist histericni, ker so iskal kamne, k so zginl, pol se je pa on prikazal in reku: 'ej, a ni noben tle pod kredencu u mamini izbi pogledu. Tam je bil kamn! Se sreca, da ni mama sesala, k pol bi bli screwed!'

Zato se pac o tem ne pogovarjamo. :>

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

oo7 je izjavil:

CA je odnesel vse kamne nazaj na prvotno mesto. Zdaj pa vprašanje kako je CA vrnil soul stone ? :P


CA nobenga kamna ni mogu odnest nazaj na pravo mesto, ker tisti timeline so s tem jemanjem kamnov cist zdrmal. Tam so bli uni cist histericni, ker so iskal kamne, k so zginl, pol se je pa on prikazal in reku: 'ej, a ni noben tle pod kredencu u mamini izbi pogledu. Tam je bil kamn! Se sreca, da ni mama sesala, k pol bi bli screwed!'

Zato se pac o tem ne pogovarjamo. :>







Če je črna črta originalni timeline potem je vsaka druga črta spremenjena realnost kjer so vzeli kamne.

Torej je CA moral nesti kamne nazaj kjer sem naredil križ, da ni vplival na druge realnosti ampak samo spremenil njihovo ?

oo7 ::

V IW, ko je Thanos iskal soul stone je za ta kamen žrtvoval Gamoro. V Endgame je to naredila Nataša. Torej če je bila Gamora živa v Endgame se pravi, ko je CA nesel nazaj kamen potem bi morala biti Nataša spet živa ? Ja ali ne ? :D

FTad ::

oo7 je izjavil:

V IW, ko je Thanos iskal soul stone je za ta kamen žrtvoval Gamoro. V Endgame je to naredila Nataša. Torej če je bila Gamora živa v Endgame se pravi, ko je CA nesel nazaj kamen potem bi morala biti Nataša spet živa ? Ja ali ne ? :D


Gamora iz tistega timelinea ni ziva. Ziva Gamora je iz drugega Timelinea, torej tudi pred dogodki iz Guiardian of the Galaxy vol 1, zato tudi ni prepoznala Starlorda. Pay attention ;)

BigWhale ::

oo7 je izjavil:


Če je črna črta originalni timeline potem je vsaka druga črta spremenjena realnost kjer so vzeli kamne.
Torej je CA moral nesti kamne nazaj kjer sem naredil križ, da ni vplival na druge realnosti ampak samo spremenil njihovo ?


V tocki kjer si naredil kriz, so kamni obstajali, ce bi jih tja nazaj nesel bi imeli dvojne. :) Vrnit bi jih moral tja kjer so zginli.

Ampak, takoj, ko se neka sprememba zgodi, se nardi nov timeline. A se ustvari nov timeline ze samo zato, ker se je nekdo iz prihodnosti tam pojavil? A se ustvari nov timeline samo zato, ker je nekdo vzel kamen? Kaj pa spreminjanje drugih dogodkov? Srecanje Starka in njegovega oceta? Je bil to nardil nov branch al ne? Kater branch je 'pravi branch'? :)

Z vsemi debatami o casu v samem filmu so vse skupaj zakomplicirali sami zase. :>

Ce obstaja grandfather paradox potem bi sli ubiti baby Thanosa in bi bil problem resen. Ampak so rekli, da ne obstaja. Potem so pa na zalost sli v neko multiverse/multitime smer in potemtakem vsaka sprememba nardi nov branch. Kako povrnes stanje? A ga sploh lahko? Edini smiselni nacin, da povrnes stanje, je ta, da preprecis spremembo. Ampak, ce jo preprecis, kako si lahko pol sploh tam? Pa imas spet grandfather paradox. :)

oo7 ::

FTad je izjavil:

oo7 je izjavil:

V IW, ko je Thanos iskal soul stone je za ta kamen žrtvoval Gamoro. V Endgame je to naredila Nataša. Torej če je bila Gamora živa v Endgame se pravi, ko je CA nesel nazaj kamen potem bi morala biti Nataša spet živa ? Ja ali ne ? :D


Gamora iz tistega timelinea ni ziva. Ziva Gamora je iz drugega Timelinea, torej tudi pred dogodki iz Guiardian of the Galaxy vol 1, zato tudi ni prepoznala Starlorda. Pay attention ;)


To je res ampak je razlika kajti CA je nesel nazaj kamen za katero je bilo potrebno žrtvovanje. Kaj se je zgodilo, ko je kamen vrnil ? :)

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

oo7 je izjavil:


Če je črna črta originalni timeline potem je vsaka druga črta spremenjena realnost kjer so vzeli kamne.
Torej je CA moral nesti kamne nazaj kjer sem naredil križ, da ni vplival na druge realnosti ampak samo spremenil njihovo ?


V tocki kjer si naredil kriz, so kamni obstajali, ce bi jih tja nazaj nesel bi imeli dvojne. :) Vrnit bi jih moral tja kjer so zginli.

Ampak, takoj, ko se neka sprememba zgodi, se nardi nov timeline. A se ustvari nov timeline ze samo zato, ker se je nekdo iz prihodnosti tam pojavil? A se ustvari nov timeline samo zato, ker je nekdo vzel kamen? Kaj pa spreminjanje drugih dogodkov? Srecanje Starka in njegovega oceta? Je bil to nardil nov branch al ne? Kater branch je 'pravi branch'? :)

Z vsemi debatami o casu v samem filmu so vse skupaj zakomplicirali sami zase. :>

Ce obstaja grandfather paradox potem bi sli ubiti baby Thanosa in bi bil problem resen. Ampak so rekli, da ne obstaja. Potem so pa na zalost sli v neko multiverse/multitime smer in potemtakem vsaka sprememba nardi nov branch. Kako povrnes stanje? A ga sploh lahko? Edini smiselni nacin, da povrnes stanje, je ta, da preprecis spremembo. Ampak, ce jo preprecis, kako si lahko pol sploh tam? Pa imas spet grandfather paradox. :)



Tam kjer sem naredil križ je v bistvu čas kjer so bili še vsi kamni na svojem mestu. Ampak ni bilo pa rečeno ali jih je CA nesel nazaj predno so jih ukradli v Engame ali pa jih je nesel nazaj nazaj tja kjer so jih našli v prejšnjih filmih ?

V bistvu glavni timeline endgame je ostal isti (razen konca) z odvzemom kamnov so se spremenile druge realnosti ?

V filmu Endgame je šlo tudi za Thanosa iz druge realnosti Thanos, ki je zagrešil snap je bil pokojni. Tako, da dedek paradoks bi bil možen samo v neki realnosti ampak ja zdaj če je v igri še multiverse potem je različnih Thanosov na miljarde.

BigWhale ::

Ne, govorim o tem, kdaj se nardi branch timeline-a.

Imas svoj timeline, gres nazaj nekaj spremenis in nardi se branch. Tvoj timeline ostane tak kot je bil pred branchem, novi pa se odvija s to spremembo upostevano. Ok, vse kul.

Zdej mors pa kamne vrnit, da do brancha sploh ne bo prislo. Kako to nardis? Enostavno ne mores, ker ze samo s tem, da si sel nazaj v casu, si nekaj spremenil. Ce vmes ustvaris se celotno zmedo s krajo kamna (kar se je v vseh primerih zgodilo), potem mors tudi to popravit. Ni dovolj, da samo kamne nazaj neses in pol reces drugim "ej pod mizo je bil, kwa niste pogledal?"

Ce pa zanemarimo te manjse dogodke in recemo, ok tile ne vplivajo na nic, potem je se neka majhna moznost, da kamen vrnes nazaj tko, da noben ne opazi, da je sploh izginil. Ampak kot vemo, to ni cist mozno, tako v primeru Space stone-a kot v primeru Soul stone-a. Zato pravim, da ce zelis, da se nov timeline ne ustvari moras to prepreciti. Se pravi prepreciti moras, da bi nekdo timestone ukradel.

In potem imas grandfather paradoks, ce preprecis krajo kamnov, potem je pa tvoj timeline spet vprasljiv oziroma tvoja prihodnost iz katere si prisel, ker ni mogla obstajati, ce nisi ukradel kamna.

Jaz bi v tem primeru izvedel Terminatorja. :> Cap bi sel nazaj v cas, mal preden so ukradli kamne in bi jim svoje kamne enostavno dal. Pol ti ostane sam se en nerazresen paradoks s katerim se pa niti ne ukvarjas. :))

FTad ::

oo7 je izjavil:

FTad je izjavil:

oo7 je izjavil:

V IW, ko je Thanos iskal soul stone je za ta kamen žrtvoval Gamoro. V Endgame je to naredila Nataša. Torej če je bila Gamora živa v Endgame se pravi, ko je CA nesel nazaj kamen potem bi morala biti Nataša spet živa ? Ja ali ne ? :D


Gamora iz tistega timelinea ni ziva. Ziva Gamora je iz drugega Timelinea, torej tudi pred dogodki iz Guiardian of the Galaxy vol 1, zato tudi ni prepoznala Starlorda. Pay attention ;)


To je res ampak je razlika kajti CA je nesel nazaj kamen za katero je bilo potrebno žrtvovanje. Kaj se je zgodilo, ko je kamen vrnil ? :)


Tu mesas stvari. Sli so v povsem drugi timeline, ko so sli iskat kamne. Kvecjemu bi ob vrnitvi kamna teoreticno nazaj prisla Natasha.

Bottom line, time travel so v filmu predstavili na isti nacin, kot v Dragon Ball Z. Torej, ce gres v preteklost in nekaj popravis, npr ubijes baby Thanosa in se vrnes v tvoj timeline, se v tvojem nic ne spremeni, saj se je ob uboju Thanosa naredil nov timeline.

oo7 ::

BigWhale je izjavil:

Ne, govorim o tem, kdaj se nardi branch timeline-a.

Imas svoj timeline, gres nazaj nekaj spremenis in nardi se branch. Tvoj timeline ostane tak kot je bil pred branchem, novi pa se odvija s to spremembo upostevano. Ok, vse kul.

Zdej mors pa kamne vrnit, da do brancha sploh ne bo prislo. Kako to nardis? Enostavno ne mores, ker ze samo s tem, da si sel nazaj v casu, si nekaj spremenil. Ce vmes ustvaris se celotno zmedo s krajo kamna (kar se je v vseh primerih zgodilo), potem mors tudi to popravit. Ni dovolj, da samo kamne nazaj neses in pol reces drugim "ej pod mizo je bil, kwa niste pogledal?"

Ce pa zanemarimo te manjse dogodke in recemo, ok tile ne vplivajo na nic, potem je se neka majhna moznost, da kamen vrnes nazaj tko, da noben ne opazi, da je sploh izginil. Ampak kot vemo, to ni cist mozno, tako v primeru Space stone-a kot v primeru Soul stone-a. Zato pravim, da ce zelis, da se nov timeline ne ustvari moras to prepreciti. Se pravi prepreciti moras, da bi nekdo timestone ukradel.

In potem imas grandfather paradoks, ce preprecis krajo kamnov, potem je pa tvoj timeline spet vprasljiv oziroma tvoja prihodnost iz katere si prisel, ker ni mogla obstajati, ce nisi ukradel kamna.

Jaz bi v tem primeru izvedel Terminatorja. :> Cap bi sel nazaj v cas, mal preden so ukradli kamne in bi jim svoje kamne enostavno dal. Pol ti ostane sam se en nerazresen paradoks s katerim se pa niti ne ukvarjas. :))



Moja mojstrovina :))



Črna črta je glavni timeline /realnost

1. Kamni v filmih MCU v glavnem timelajnu
2. IW Thanos ima vse kamne SNAP
3. Endgame - Avengerji se odpravijo sposoditi kamne
4. Avengerji si spsodijo kamne s tem povzročijo nove realnosti kakor nakazujejo črte (slika št 4) - glavni timeline je nespremenjen
5. Ko se dogodki v Endgame odvijejo Tony ima vse kamne SNAP
6. CA odnese kamne, da jih vrne v čas predno so bili odvzeti
7. Realnosti, ki so se zaradi sposoje kamnov spremenile se vrnejo v prvotno stanje (pogovor med Hulkom in Acient one)
8. Glavni timeline teče naprej...

Glede na to, da so v filmu rekli, da je Back to the future bunch of bullshit se pravi spremnjeni dogodki v preteklosti ne vplivajo na prihodnost.
Glede dedek paradoks pa velja enako če spremeniš preteklost ne spremeniš sedanjosti kar pomeni, da ne bi nič pomagalo če bi ubili malega Thanosa.
Kar tudi pomeni, da ni imelo potem vpliva na Nebulo če je ubila mlajšo sebe ?

Ampak to vse je samo moje mišlenje, ki je lahko popolnoma narobe :P
««
20 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thor: Love and Thunder [Thor 4] (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8413756 (3710) Ganon
»

Captain America : Civil War (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12234982 (11011) opeter

Avengers - Endgame (!SPOILER alert!)

Oddelek: Sedem umetnosti
182097 (1509) abyssus
»

Ant-Man

Oddelek: Sedem umetnosti
4112417 (10754) opeter

Več podobnih tem