» »

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Piranski zaliv Sloveniji? - provokacija?

Temo vidijo: vsi
««
54 / 64
»»

Mare2 ::

ZaphodBB je izjavil:


Aha, kapitulacija torej? A ko bodo hrvati začeli zapovedovat obvezno učenje Hrvaškega jezika in prepoved poučevanja Slovenskega v Piranu, boš to že dojel kot hebanje u glavo ali boš rekel, da so "spremembe dobre za napredek"?


Saj to se ne dogaja. Imaš preveč depresivne misli ali pa fanatične. :)

Ukvarjanje s politiki pa mi ni prioriteta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

ZaphodBB ::

Saj to se ne dogaja. Imaš preveč depresivne misli ali pa fanatične. :)

Seveda ne, ker nihče ne jemlje (Z)Levice resno.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

arnecan1 ::

Mare2 je izjavil:

Tudi ti nasedaš predvolilnim političnm igricam SLO in HR vodstva?

Njihovo sporočilo je jasno:
Prepričani smo, da se bosta naša naroda znala zoperstaviti nacionalistom z obeh strani, raznim Tromblonom, Tomašićkam, Janšem in Jorasom, in da bosta prepoznala dimno bombo, ki jo politiki z obeh strani mečejo na polje politično-ekonomskih procesov in jih prevajajo v nacionalistične spore," so sklenili v izjavi.

Bilo kakšna sta Janša in Joras, ne jih postavljat ob bok Tromblonu in Tomašićki. Malo si prvo poglej izjave zadnjih dveh, pa boš videl, da je primerjava smešna.

Janša je s stališča nacionalizma gledano nekje ob boku Milovanoviću. Mogoče.

Šiško je pri nas eden redkih, ki je ultranacionalist. On spada blizu zgornjih dveh. Ampak ju še vedno ne dosega. Njegov politični domet pa je zanemarljiv. Nasprotno kot na Hrvaškem, kjer so taki eden od ključnih dejavnikov na političnem prizorišču.

Zato je vsaki dogovor otežen. Ker se pogovarjamo s skrajneži, ki ne popustijo niti za korak. Vse je njihovo, vse je sveto. Če nočeš p...ij, potem moraš popustiti ti.

belo mleko ::

Zakaj se ukvarjate z Maretom, gre za forumskega tromblona, ki je v tej temi na liniji z uradno politiko Zagreba do arbitraže. Poglejte njegove stare poste.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

Seveda ne. To zanima samo ofce.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vanich ::

Sedaj je pa že objavljen (spremenjen) scenarijo vpada hrvaških "braniteljev" in ribičev v piranski zaliv in pa tudi nov datum: 03.02. - 04.02.2018. Hrvaški ultranacionalistični desni dnevnik "Dnevno.hr" je objavil program:
03./04.02. se v Umagu organizira vkrcavanje na velike turistične ladje ("vozovnica" je 50 kun), ladje se bodo vozile po črti stare meje, opremljene bodo z vsemi možnimi hrvaškimi zastavami - bojnimi, vojaškimi, državnimi, (ustaške niso izključene), potem bodo imeli minuto tišine v počast hrvaškim "braniteljem", nakar se bodo oglasile ladijske sirene in bodo teatralno zmetali v morje vence - zopet v spomin hrvaškim "braniteljem".
Ravno tako se grozi slovenski policiji, da nikakor ne poizkuša motiti ali celo preprečiti, ker "ne bodo odgovarjali" za: "možne "resne nepredvidene posledice".
Zanimivo je, da pričakujejo sodelovanje "njihovih prijateljev v Sloveniji", in to so: "Zveza veteranov vojne za Slovenijo" in pa z Romanom Leljakom - kar niti ne preseneča.

XsenO ::

Z malo sreče jih burja spihala stran
1 + 1 = 1

Vanich ::

Kaj pa, če jim pošljemo kakšno Greenpeace ladjo, da jih blokira, ker bodo metali smeti v morje?

Vanich ::

Mare2 ::

Pepca, morda se boji, da mu ukinejo invalidsko vojno penzijo. Pri takih aktivnostih bo težko vztrajal, da je vojni invalid. :)

Vanich ::

Mare2 je izjavil:

Pepca, morda se boji, da mu ukinejo invalidsko vojno penzijo. Pri takih aktivnostih bo težko vztrajal, da je vojni invalid. :)


Saj ima PTSD - s PTSD šele lahko delaš kar hočeš in itak ne odgovarjaš, ker si pač počen.:)
P.S.
Takih in podobnih je na Hrvaškem danes 1/2 milijona (število vsako leto narašča) - kar mi ni ravno logično, sploh, če pomisliš, da bi z pol milijonsko vojsko lahko prišel do Moskve, kaj šele do nekega Beograda, tam takoj čez Savo.

Heavy ::

Sindrom partizana. Če bi bilo toliko partizanov leta 1944 bi z lahkoto prišli do Berlina :))
#TeamFelix

Vanich ::

Heavy je izjavil:

Sindrom partizana. Če bi bilo toliko partizanov leta 1944 bi z lahkoto prišli do Berlina :))


Misliš da je pri danes nam kaj drugače?
Bivša šefica v mojem podjetju je takrat l.1991 ostala par ur v Avstriji, ker je bil karavanški tunel zablokiran - e presto: veteran vojne za Slovenijo, dodatek na penzijo, ugodnosti, itd, itd...

Gregor P ::

Na drugi strani tunela so dejansko vsi prestrašeni čakali Avstrijci z vsem orožjem, ki so ga premogli (lovske puške, karkoli).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

xmetallic ::

Vanich je izjavil:

P.S.
Takih in podobnih je na Hrvaškem danes 1/2 milijona (število vsako leto narašča) - kar mi ni ravno logično, sploh, če pomisliš, da bi z pol milijonsko vojsko lahko prišel do Moskve, kaj šele do nekega Beograda, tam takoj čez Savo.

Nisi se ravno pretegnil od Googlanja. Takih je na Hrvaškem dobrih 60 000.

Vanich ::

xmetallic je izjavil:

Vanich je izjavil:

P.S.
Takih in podobnih je na Hrvaškem danes 1/2 milijona (število vsako leto narašča) - kar mi ni ravno logično, sploh, če pomisliš, da bi z pol milijonsko vojsko lahko prišel do Moskve, kaj šele do nekega Beograda, tam takoj čez Savo.

Nisi se ravno pretegnil od Googlanja. Takih je na Hrvaškem dobrih 60 000.


Misliš, s PTSDjem? Možno, jebe se mi. Jaz sem mislil na "branitelje", in teh je več kot 1/2 milijona.

xmetallic ::

Vanich je izjavil:


Misliš, s PTSDjem? Možno, jebe se mi. Jaz sem mislil na "branitelje", in teh je več kot 1/2 milijona.

"branitelji" so ti s PTSD-jem. Namišljenim. Teh je cca. 60 000. Ostali, ki se niso deklarirali kot norci nimajo takih izpadov kot jih imajo namišljeni PTSD-jevci, ki ne vedo kaj bi počeli od brezdelja (živijo na račun države).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

konspirator ::

Gregor P je izjavil:

Na drugi strani tunela so dejansko vsi prestrašeni čakali Avstrijci z vsem orožjem, ki so ga premogli (lovske puške, karkoli).

AT so imeli redno vojsko na meji...
Kar ima vsaka normalna država, če se v sosednji čudne situacije.
http://orf.at/stories/2345934/2345931/


Npr. v demokratični razsvetljeni multi-kulti Franciji, ki uradno ni v vojni, vidiš polno oborožene vojake patruljirati/stati sredi Pariza.



https://lintvkhon.files.wordpress.com/2...
--

shadeX ::

Potem ko je Slovenija poslala Hrvašim ribičem kazni za nezakonit prestop meje, je isto naredila Hrvaška. Slovenskim ribičem je poslala 11 kazni.

V sporočilu za javnost je hrvaška policija sporočila, da so 29. januarja letos v Slovenijo poslali prvih 11 glob. Za pravne osebe je zagrožena kazen 16.000 hrvaških kun oziroma 2150 evrov, ter za fizično osebo 2500 kun oziroma skoraj 340 evrov. Poslali so šest kazni za fizične osebe in pet za pravne osebe.


Hrvaški premier je danes potrdil, da je Hrvaška odgovorila z enakimi ukrepi in da je hrvaška policija poslala vrsto plačilnih nalogov slovenskim ribičem. Ponovil je, da bo hrvaška vlada ščitila državne interese, ozemlje in ribiče.
Plenković je danes znova obžaloval slovenske "nepotrebne in enostranske poteze" pri uveljavitvi arbitražne sodbe, ki je Hrvaška ne priznava. Ponovil je, da enostranska implementacija ni v skladu ne z dobrososedskimi odnosi niti z mednarodnim pravom ter da bodo to pojasnili vsem akterjem v mednarodni skupnosti.

"Slovenija je tista, ki je prenesla meddržavni problem na konkretna življenja dela naših sodržavljanov. Menimo, da gre za enega slabših in najmanj zaželenih scenarijev. To ni dobro. Prizadevali si bomo to vprašanje urediti na ravni vlad," je dejal Plenković.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

nevone ::

Ja, Hrvaška ni sposobna stopiti koraka nazaj. Mi smo to storili že večkrat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

s1m0n ::

Na kakšni podlagi, na kateri zakon pa se sklicujejo te njihove "kazni"?

shadeX ::

Kazen za nedovoljen prestop "hrvaške" meje. Če Hrvaška arbitraže ne priznava smatrajo tisti del morja, ki nam ga je sodišče dodelilo še vedno kot njihovo.

Mi verjetno hrvaškim ribičem pošiljamo kazni na podlagi člena "Prepovedano prehajanje meje ali ozemlja države
308. člen".

MrStein ::

Ključna beseda: izogibanje incidentom
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

s1m0n ::

A nisi naši ribiči trdili, da meje ne prečkajo in, da so ne glede na arbitražo lovili le do polovice piranskega ?

shadeX ::

Lovili niso, prečkali pa očitno so jo.

s1m0n ::

A je ta meja sploh bila kdaj določena / dogovorjena / sprejeta iz obeh strani?
Torej, da poteka po sredini zaliva?

Če črtamo tu zdaj odločbo arbitraže. Kje poteka meja za katero sta se obe državi strinjale?

Timurlenk ::

nevone je izjavil:

Ja, Hrvaška ni sposobna stopiti koraka nazaj. Mi smo to storili že večkrat.

o+ nevone

Predlagam all out vojno za piranski zaliv.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

nevone ::

Timurlenk je izjavil:

nevone je izjavil:

Ja, Hrvaška ni sposobna stopiti koraka nazaj. Mi smo to storili že večkrat.

o+ nevone

Predlagam all out vojno za piranski zaliv.


Zakaj? Nobene vonje ni treba. Hrvaška naj se drži dogovora, pa je.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Miha 333 ::

s1m0n je izjavil:

A je ta meja sploh bila kdaj določena / dogovorjena / sprejeta iz obeh strani?
Torej, da poteka po sredini zaliva?

Če črtamo tu zdaj odločbo arbitraže. Kje poteka meja za katero sta se obe državi strinjale?

Meja na morju ni bila nikoli določena, ker so to bile jugoslovanske vode. Hrvaška je začela vztrajati na sredinski črti nekje sredi 90-ih. Tudi na kopnem vsaj v Istri ni bila nikoli uradno določena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

SmeskoSnezak ::

Zemljevidi iz 80tih do 90tih so najlepsi pokazatelj nasin "dogovorjenih" in "ustolicenih" meja med (bivsimi) sosedami.
@ Pusti soncu v srce... @

Miha 333 ::

shadeX je izjavil:


Mi verjetno hrvaškim ribičem pošiljamo kazni na podlagi člena "Prepovedano prehajanje meje ali ozemlja države
308. člen".

Ne, Zakon o tujcih, 145. čl. 1. odst. Tu kaže papirje:

Miha 333 ::

V Istri in na morju imamo prvič v zgodovini določeno mejo, po vseh mednarodno pravnih pravilih in naša politika mora na vsak način pri tem vztrajati. Hrvaška bo to prej ali slej morala sprejeti, če le ne bodo naši nasedli na kakšne ponovne dvostranske pogovore. Dogovarjanja ni več, zadeva je odločena in določena.

s1m0n ::

Če do sedaj nobeden od dogovorov ni posedel, se v nove nikakor ne sme spravljat!

MrStein ::

nevone je izjavil:

Hrvaška naj se drži dogovora

Ja, povej jim!

Tako se dela, porkafiks!
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nevone ::

Ja no, kako pa?

Nabolj trapasto pa je, da po vsem kar se je že zgodilo še vedno pol slovenije smatra, da moramo Hrvate še naprej ujčkati.

Vsakemu je jasno, da na državnem nivoju precej prevečkrat po nepotrebnem popuščamo. Ne morš bit tolk samodestruktiven.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gus5 ::

nevone je izjavil:

Ne morš bit tolk samodestruktiven.
Tožba pred Sodiščem EU baje ni samo-destruktivna. Ali pač?

nevone ::

gus5 je izjavil:

nevone je izjavil:

Ne morš bit tolk samodestruktiven.
Tožba pred Sodiščem EU baje ni samo-destruktivna. Ali pač?


Seveda ni. Ampak kolikokrat smo morali biti izigrani, da se sploh postavimo zase?

Pa še sedaj se mnogim zdi, da po nepotrebnem. Pol pa jamrajo o stanju v državi. Gotovo, če nimamo nobene hrbtenice.

Saj načeloma na prvi pogled res zelo malo ljudi zares tangira ta problem, ampak ni higienično to kar se dogaja s strani hrvaške države.

Če bi mi imeli toliko morja, kot ga imajo oni, jim damo cel Piranski zaliv, pa še kaj zraven. In nase bi gledali kot na največje svinje, če tega ne bi storili.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MrStein ::

Ko to rešiš, pa še povej lopovom, da naj ne kradejo, pa morilcem, naj ne morijo, pa goljufom, naj ne goljufajo, itd...

In velika hvala, da urejaš svet. Super od tebe!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nevone ::

Ko to rešiš, pa še povej lopovom, da naj ne kradejo, pa morilcem, naj ne morijo, pa goljufom, naj ne goljufajo, itd...


Ne bom jaz rešila, jaz samo predlagam. Za rešitev vseh teh problemov je potrebno skupno sodelovanje. En Robin Hood tega ne bo rešil nikoli sam.

Če ljudje ne sodelujejo, je vse bob ob steno, ampak probat ni greh, ane? ;)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

imagodei ::

MrStein je izjavil:

Ko to rešiš, pa še povej lopovom, da naj ne kradejo, pa morilcem, naj ne morijo, pa goljufom, naj ne goljufajo, itd...

In velika hvala, da urejaš svet. Super od tebe!

Hm, al pa če dvignemo roke, nič se ne da naredit. In ko to bodo prišli na vrata povedat, da je nekdo na ulici zabodel tvojega bližnjega, "Hja, shit happens".

IOW, vemo, da je ideal le ideal, ampak to ne pomeni, da ker ga nikdar ne moremo doseči, pa sprejmimo življenje v nočni posodi.
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

Hja, če se tebi zdi sanjanje o spremembi, ki pride sama od sebe, rešitev, pa naj bo.

Jaz otrokom (le tistim, ki se bližajo 18-ici) le povem, da svet ne deluje tako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nevone ::

MrStein je izjavil:

Hja, če se tebi zdi sanjanje o spremembi, ki pride sama od sebe, rešitev, pa naj bo.

Jaz otrokom (le tistim, ki se bližajo 18-ici) le povem, da svet ne deluje tako.


A ti kaj bistveno več narediš, kot smetiš tu po forumu?

Dejsvto je, da če se stvari jasno postavijo, in če so ljudje pripravljeni, da se da storiti marsikaj. Tole vaše odraslo sprejemanje vsega šita je bistveno slabše, kot sanje o lepši prihodnosti.

Uh kako odraslo: Veš sinko, jutri te bo sosed zaklal, ko boš šel v šolo. Sprijazni se. Tako svet deluje.

(Stavek je prispodobičen)

Ane?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Jarno ::

nevone je izjavil:

A ti kaj bistveno več narediš, kot smetiš tu po forumu?

Zahvaljujoč zakoncema Axel in Pipika Rosenberg lahko samo smetimo.
#65W!

MrStein ::

Huh? Še enkrat:
Sanjanje, da bodo Hrvati "magično" začeli spoštovati dogovor je, bom se prilagodil sogovornikom, "nekaj kar počno nevone in imagodei".

Jaz, če ste se že spustili na osebni nivo, probleme rešujem, in večinoma tudi rešim.

OK, nadaljujte s, kot ste rekli: smetenjem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

nevone ::

Jaz, če ste se že spustili na osebni nivo, probleme rešujem, in večinoma tudi rešim.


Pardon, kdo se je spustil na osebni nivo?

Ja, to je ta vaša odraslost.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MrStein ::

nevone je izjavil:


ti
...
vaše odraslo sprejemanje vsega šita
...
Uh kako odraslo: Veš sinko, jutri te bo sosed zaklal, ko boš šel v šolo. Sprijazni se. Tako svet deluje.

A s temi zaimki si nagovarjala Pahorja?
Ker meni zgledajo kot druga oseba ednine (plus vikanje).

Pa malo podtikanja.

nevone je izjavil:


Ja, to je ta vaša odraslost.


In še malo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

nevone ::

A s temi zaimki si nagovarjala Pahorja?
Ker meni zgledajo kot druga oseba ednine (plus vikanje).


Raje poglej, kdo je začel.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

Če bi mi imeli toliko morja, kot ga imajo oni, jim damo cel Piranski zaliv, pa še kaj zraven. In nase bi gledali kot na največje svinje, če tega ne bi storili.

Ja zato pa imamo samo Piranski zaliv, pa še tega ne bomo imeli dolgo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

The Player ::

Če ne bo kakšnih drastičnih ukrepov od EU bo arbitraža le mrtva črka na papirju za hrvate (medtem, ko se je mi moramo držat, vse kar piše not).

Ne razumem pa, zakaj se naši vrli politični osamosvojitelji niso izborili meje na reki mirni, glede na to, da je bila YU opravičena do celotne cone B po vojni.



Če bi se malo bolj potrudili leta 91, se jim sedaj nebi bilo treba je***t z arbitražo, ker bi imeli kar konkreten kos morja in zemlje.

Kako pa je z ozemlji, ki jih je Slovenija izgubila v arbitraži? Jih je že vrnila? Jih je hrvaška že sprejela, čeprea arbitraže ne sprejema? Če jih je sprejela bi po tej logiki sklepal, da sprejema tudi arbitražo. Bolj težko se zgovarjaš, da zavračaš arbitražo, hkrati pa sprejmeš ponujeno.
««
54 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaška obveščevalna služba SOA naj bi prisluškovala Slovencem v arbitraži

Oddelek: Problemi človeštva
384470 (3556) Smrekar1

So Hrvatje totalno nori (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21937282 (29937) PaX_MaN
»

Prisluhe so Hrvaški priskrbele ZDA, da bi disciplinirale Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6212147 (9698) Isotropic
»

Izzid arbitraže ter izbira arbitra

Oddelek: Problemi človeštva
277051 (6265) mojsterleo

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340205113 (168030) Ziga Dolhar

Več podobnih tem