» »

Kaj pomeni če je tipkovnica NESlovenska?

Kaj pomeni če je tipkovnica NESlovenska?

kihc ::

Nameravam kupiti novo tipkovnico in sicer mi je v oči padla slednja - Logitechov Internet Navigator. Vse je ql samo problem je, da (najbrž, na ceniku zraven drugih piše SLO, na tej ne) ni slovenska. Zanima me kako se ta problem reši (vem da z nalepkami, ampak katere tipke prekriješ?!), skratka s tem nisem ravno na tekočem.
Ko sem malo spraševal sošolce so vsi rekli, da dobra tipkovnica ne more biti slovenska:D , ko pa sem spraševal dalje - kako se to popravi, sem ugotovil, da imajo vsi slovenske;( .
Torej prosim, če nekdo tole malo obrazloži.

PS: Maybe se zdi vprašnje trapasto, ampak res nevem.

Hvala vnaprej

Matek ::

Ja če ni slovenska, to pomeni samo da nima č-jev, ž-jev, š-jev, đ-jev in ć-jev. Torej na mestu teh tipk je narisano nekaj drugega, ti pa to samo prelepiš z nalepko.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

V-i-p ::

Sicer se lahko tudi motim, pa vendar, čisto po domače: če bi jaz kupil takšno tipkovnico, bi šel po nalepke, odprl word in klofal po tipkah. Tista ki bi mi ob pritisku nanjo pričarala š, ž ali č, tista bi fasala dotično nalepko :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

OmegaBlue ::

jah jest mam italjansko tipkovnco :)
Namesto "Enter" imam "Invio" :D

dDrugace me pa ne mot da nima napisanik Š,Č,Ž in Đ (tega itak ne uporablam)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Gandalfar ::

Jaz imam vse moje tipkovnice angleske. Naceloma nikoli ne potrebujem sumnikov (razen kadar kaj tipkam v urejevalniku besedila) - takrat pac kliknes na ikonco v desnem kotu taskbara in si jo preklopis na slovensko.

Tipkam itaq slepo - tako, da mi je cisto vseeno, ce imam nalepkice ali ne. Delas pac po filingu.

upirna ::

Jaz imam internet navigator. Zraven dobiš že nalepke, ker pa je itaq slovenskih tipkovnic manj kot denarja v mojem žepu je to itaq vseeno.:D :D :D

Dami ::

js mam nemško ms natural keyboard pro in me oni umlauti ne motijo sploh kr tak vem kje so šumniki in je ne gledam sploh k tipkam. moti me samo kr je ctrl=stgr, home=pos1, end=ende, insert=einfg itd...:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

kihc ::

No, najlepša hvala - bistvo sem razumel, torej denar na kup in v trgovino po navigatorja:))

boštjan ::

in pol veselo lepljenje:))

upirna ::

Pa še to: Če boš kupil navigatorja, pazi na tipko F - lock tipko. Jaz sem se skoraj ubesu, preden mi je kapnl da tako vključiš tike F1, F2...(instaliral sem WinXP):D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
272329 (1875) C_maniak
»

nakup tipkovnice

Oddelek: Kaj kupiti
121343 (1158) glinik
»

Tipkovnice - katero predlagate za dobro tipkanje!?

Oddelek: Kaj kupiti
212083 (1837) ginekolog
»

Katero tipkovnico?

Oddelek: Kaj kupiti
251756 (1450) Mate
»

tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
131807 (1466) Switch

Več podobnih tem