» »

Danes prihajata iPad mini 3 in iPad Air 2

1
2
»

PrimozR ::

Nummy, še enkrat, v bullet pointih.

  • Mac Pro ima od približno enakega do recimo 2,5-krat hitrejši CPU.

  • cel kup resnih aplikacij mirno uporablja več kot dve jedri. Še enkrat, rendranje videa požre vse, kar dobi.

  • Mac Pro ima grafično od dvakrat do bistveno več kot dvakrat zmogljivejšo, v najslabšem primeru enako zmogljivo.

  • D500 NI 7800, ker uporablja jedro Tahiti s 384-bitnim vodilom. Če ne veš, kaj te stvari pomenijo, pač ne moreva voditi debate. Glede na tvoje vztrajne trditve se mi zdi da tale moja trditev kar drži.

  • če je problem v driverju, je enak problem tudi za iMaca.

  • Kaj bluziš pri barvah kište, mi ni jasno. Edina razlika je, da je iMac naravno-aluminijast, Mac Pro pa temno-sivo eloksiran. Govoril sem o prikazu barv na monitorju, torej o kvaliteti matrike. Ampak očitno je to težko razumeti.

  • single core performance vseh Applovh računalnikov je POPOLNOMA identičen skoraj vsem PC-jem, ker uporabljajo enake procesorje.

  • v praksi super podprt 5k? Kdo se je še 2 dni nazaj drl, da je nemogoče vgraditi in priklopiti 5k zaslon?

  • po možnosti enak barvni spekter? Della še ni zunaj, je pa skoraj gotovo, da bo uporabljal enak panel. Torej bodo tudi karakteristike bolj ali manj enake, dvomim, da bo Dell šparal pri backlightu zaslona za okrog 2000 EUR.

  • single core performance je morda res malo boljši, a se bo to spremenilo z refreshom Mac Pro. GPU-ji sva pa že ugotovila (no, meni je jasno, ti se nekaj braniš tega), da so enaki. SPet do refresha, potem bo verjetno zgodba drugačna.

  • PCIe SSD imajo itak danes lahko VSI Applovi računalniki, bolj čudež je že, če imaš sploh še lahko klasičen disk (par iMacov in konec).

  • V katerem svetu je vgrajevanje novega hardwera, ki je zmogljivejši in varčnejši, neumnost?

Nummy ::

PrimozR je izjavil:

Nummy, še enkrat, v bullet pointih.

  • Mac Pro ima od približno enakega do recimo 2,5-krat hitrejši CPU.

  • cel kup resnih aplikacij mirno uporablja več kot dve jedri. Še enkrat, rendranje videa požre vse, kar dobi.

  • Mac Pro ima grafično od dvakrat do bistveno več kot dvakrat zmogljivejšo, v najslabšem primeru enako zmogljivo.

  • D500 NI 7800, ker uporablja jedro Tahiti s 384-bitnim vodilom. Če ne veš, kaj te stvari pomenijo, pač ne moreva voditi debate. Glede na tvoje vztrajne trditve se mi zdi da tale moja trditev kar drži.

  • če je problem v driverju, je enak problem tudi za iMaca.

  • Kaj bluziš pri barvah kište, mi ni jasno. Edina razlika je, da je iMac naravno-aluminijast, Mac Pro pa temno-sivo eloksiran. Govoril sem o prikazu barv na monitorju, torej o kvaliteti matrike. Ampak očitno je to težko razumeti.

  • single core performance vseh Applovh računalnikov je POPOLNOMA identičen skoraj vsem PC-jem, ker uporabljajo enake procesorje.

  • v praksi super podprt 5k? Kdo se je še 2 dni nazaj drl, da je nemogoče vgraditi in priklopiti 5k zaslon?

  • po možnosti enak barvni spekter? Della še ni zunaj, je pa skoraj gotovo, da bo uporabljal enak panel. Torej bodo tudi karakteristike bolj ali manj enake, dvomim, da bo Dell šparal pri backlightu zaslona za okrog 2000 EUR.

  • single core performance je morda res malo boljši, a se bo to spremenilo z refreshom Mac Pro. GPU-ji sva pa že ugotovila (no, meni je jasno, ti se nekaj braniš tega), da so enaki. SPet do refresha, potem bo verjetno zgodba drugačna.

  • PCIe SSD imajo itak danes lahko VSI Applovi računalniki, bolj čudež je že, če imaš sploh še lahko klasičen disk (par iMacov in konec).

  • V katerem svetu je vgrajevanje novega hardwera, ki je zmogljivejši in varčnejši, neumnost?



Nope, mac pro nima hitrejšega CPU-ja, pač pa samo več jeder in malo več cache-a ter podporo za ECC memory. That is it. Performance na core je enak kot pri drugih ali slabši zaradi omejenega throttle-anja.

Cel kup aplikacij... ja pa dej naštej.. da vidimo... katera uporablja 4+ jedra? Final cut pro x? Še kaj?
Photoshop jih ne (mogoče samo kak filter, velika večina stvari še vedno single core), Unity tudi ne, Maya tudi ne, samo pri določenem rendiranju, pa še tam včasih pusti par jeder frej, da sistem ne šteka in lahko vmes kaj delaš. Illustartor = single core. Indesign = single core. Flash prav tako. Autodesk tudi večinoma ponavadi max. 2-4 jedra. Še nisem doživel aplikacije, ki bi z delom zasedla celoten 6-core CPU, razen ko se je kaj zaciklalo ali pa če sem poganjal 2 kopiji in na vsaki delal eno stvar.

Mac pro ima grafično narejeno po: Radeon HD 7870 XT z razširjenim vodilom na 384-bit, oz. pade nekje vmes med Radeon HD 7870 XT in Radeon HD 7950 modela. Hočeš dokaz? Evo ti ga:
 D500

D500


Pa še poglej si tabelo tule
Praktično je po performancih še slabša kot omenjeni modeli, ker ima slabši pixel fillrate, texture fillrate ima pa boljši memory bandwidth na račun širšega vodila. Tole je navaden tahiti iz 2012 predelan s strani apple-a. HD78xx klasa grafičnih. Tudi če potegnem dol AMD-jev autodetect mi najde grafične kot 7800 klaso. Release date se ujema z 7870 XT modelom, november 2012. Radeon R9 M295X iz tanovega iMac-a jo pelje scat v 3D in verjetno tudi v computing power.

Spet se vidi da nimaš niti pojma o AMD-jevih čipih... tahiti ima tako 256-bitno vodilo lahko kot 384-bitno. Pametovati pa je fajn ane?

Problem je v windows driverju, ki ga ne AMD ne apple ne posodabljata, ker gre za custom grafično ne moreš direktno uporabljati navadnega driverja za kako drugo grafo (teoretično sicer lahko, ampak ponavadi ne dela OK). Pri tanovem iMac-u imaš dobro podprto grafično, ki je generična in se jo najde tudi v drugih laptopih drugih proizvajalcev, kar pomeni da ima dobro vsaj windows podporo. D500 in podobnih ne najdeš nikjer drugje, tako da driverjev če jih posebej ne spišejo ni. Če ti ne dela obstoječ OK, se lahko preprosto j***š. Kapiš?

That's it. PRO kišto naredijo druge komponente, za pro rabo resolucija sicer pride prav, ampak so prav tako zelo pomembne barve.

Ti si govoril o barvah, torej bitni globini ki ti jo kišta lahko izvže na zaslon. Mac zaklenjen na 8bit. Nema veze kater, navaden, pro ali mini. Edina prednost, ki jo še ima pro mašina pred navadno je več core-ov na procesorju kar smo že itak obdelali da ne uporablja veliko aplikacij, pa še tam kjer se uporabljajo ni kritično ali bi bilo kako jedro manj ali več, ter ECC RAM.

Ja super podprt 5K zaslon. Imam dell 4k zaslon, včasih prižgem komp in pol ekrana črnega. Kar pomaga je ponoven restart računalnika. Tu pri iMac-u teh problemov ljudje ne bodo imeli, ker je zelo verjetno apple zadevo rešil drugače kot tiled display in MST, ki ga furamo sedaj na 4K monitorjih. V bistu je tale MST in tiled display en zelo grd fix nečesa, kar bi se dalo rešiti drugače, ampak se proizvajalci itak ne znajo nič zmenit med sabo in potem vsak furajo svoje in potem pride do takih glupih rešitev, ki povzročajo več problemov, kot jih pa rešijo. Da ne začnem o screen tearing-u, ko pade zadeva out of sync. In ne ni to samo mac specific problem, ampak je problem povsod, na vseh 4K zaslonih in vseh računalnikih. Apple je več kot očitno šel mimo DP1.3 in razvil nekaj svojega. Bo treba še počakat, da bomo videli, ali bo dal več kot 30Hz od sebe ta ekran (če so rešili stvar dobro, potem bo 60Hz). Če je apple uspešno rešil zadevo 4K monitorjev na bolj eleganten način je s tem še poslabšal situacijo, ker je s tem dal jasno sporočilo vsem kupcem, da so se nategnili ker nimajo tanovega 5K iMac-a, ki prej omenjenih problemov ne bo imel.

Vgrajevanje novega in boljšega HW-ja ni neumnost, neumnost pa je imeti pro in casual linijo računalnikov in narediti casual linijo boljšo kot pro linijo preden pro linijo posodobiš oz. imaš pro linijo zapostavljeno na zadnjem tiru in zelo zanič podporo zanjo poleg tega pa je casual linija še cenejša in dobiš poleg večji oz. verjetno trenutno najboljši zaslon na trgu, ki je lahko da brez problemov, ki pestijo ostale 4K zaslone. To je tak, kot da bi imel mercedesa S serijo, potem pa ti eno leto po izidu dajo ven A serijo, ki ima 200 konjev več, nižjo porabo, je lepši ima več opreme in hkrati še cenejši, edina prednost S serije potem pa je večji rezeorvar za gorivo.
Pametni proizvajalci si ne skačejo samim sebi "v zelje" s takimi butastimi poslovnimi odločitvami razen če imajo v planu opustitev določenih produktov in so novi produkt zamenjava.

Več kot očitno je, da je apple izgubil stil z realnostjo oz. nimajo nobene blage ideje več kam nej gredo in samo probavajo nekaj novega vsako leto in gledajo kako se potem nekaj prodaja. Tipičen primer tudi zadnji ipad-i, ki niso nič kaj veliko pridobili da bi lahko opravičili izid nove serije, ter seveda zadnji model iPhone-a, ki ne ponuja ničesar novega razen večjega ekrana in v teoriji malo hitrejšega procesorja (pa že iPhone 5 tako hiter da če jih daš enega zraven drugega ne vidiš neke blazne razlike v hitrosti). Še en primer je zadnje močno sodelovanje z AMD-jem, ki je več kot očitno slabši na trgu. Apple je imel nekoč moto, da bodo v svoje produkte dajali najboljše stvari in pri grafiki to več kot očitno ne drži več in več kot oočitno je, da jim je AMD ponudil boljši deal in so ga zagrabili da pridejo do večjega dobička pa četudi na račun zadovoljstva svojih kupcev.

PrimozR ::

Ne polagaj mi besed v usta, nisem nikoli govoril o bitnosti, govoril sem o kvaliteti zaslonov. Lahko imaš 8k zaslon, ampak če bo to TN, ne bo uporaben nič. Če izjaviš, da ima samo nekajkrat več jeder CPU, sicer pa ni nič hitrejši, ti šepa logika. Če izjaviš, da je jedro Tahiti iz serije 7800 samo zato, ker obstaja 7870 XT, tudi šepa logika. Mimogrede, Tahiti bi lahko imel samo 192-bitno vodilo, če bi gor zmetal samo toliko RAMa. Prekleto dobro vem, katere čipe uporablja AMD in torej vem, da je Tahiti LE nekaj povsem drugega kot Pitcairn, četudi ima nekoliko odrezano pomnilniško vodilo (šparanje pri komponentah, salvage slabih čipov pa to). Ne vem kje si torej našel pametovanje. Mimogrede, s Tongo je enako, polno zmogljiv čip ima očitno 384-bitno vodilo.

Apple bo težko rešil zadevo drugače kot tiled display ker, kot si sam ugotovil že pred par dnevi, nekega načina za prenos toliko podatkov trenutno ni. Razen če so naredili nekaj custom, sam v to malce dvomim, če uporabljajo standardne MXM module za graifčno in standarden panel. Kako drugače boš pa rešil pomanjkanje bandwidtha, razen da narediš nov standard? Seveda da to narediš danes, ne da 3 leta čakaš na nov standard.

Mnja, neumnost je dati v en računalnik najnovejši hardware, sploh ker par osebkov na forumu potem boli, da je ta najnovejši hardware boljši od enega leta stare konfiguracije. Grozno, res.

Kaj je pa v preteklosti ponujal iPhone razen par boljših komponent? Primerjave z A in S klaso pa sploh ne bom komentiral ker je... Smešna. Da ne bom imel težav s pravili foruma.

Furbo ::

Nummy je izjavil:

Ja super podprt 5K zaslon. Imam dell 4k zaslon, včasih prižgem komp in pol ekrana črnega. Kar pomaga je ponoven restart računalnika.


Pri meni zadošča off/on monitorja. Isto Dell 4k.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Nummy ::

PrimozR je izjavil:

Ne polagaj mi besed v usta, nisem nikoli govoril o bitnosti, govoril sem o kvaliteti zaslonov. Lahko imaš 8k zaslon, ampak če bo to TN, ne bo uporaben nič. Če izjaviš, da ima samo nekajkrat več jeder CPU, sicer pa ni nič hitrejši, ti šepa logika. Če izjaviš, da je jedro Tahiti iz serije 7800 samo zato, ker obstaja 7870 XT, tudi šepa logika. Mimogrede, Tahiti bi lahko imel samo 192-bitno vodilo, če bi gor zmetal samo toliko RAMa. Prekleto dobro vem, katere čipe uporablja AMD in torej vem, da je Tahiti LE nekaj povsem drugega kot Pitcairn, četudi ima nekoliko odrezano pomnilniško vodilo (šparanje pri komponentah, salvage slabih čipov pa to). Ne vem kje si torej našel pametovanje. Mimogrede, s Tongo je enako, polno zmogljiv čip ima očitno 384-bitno vodilo.

Apple bo težko rešil zadevo drugače kot tiled display ker, kot si sam ugotovil že pred par dnevi, nekega načina za prenos toliko podatkov trenutno ni. Razen če so naredili nekaj custom, sam v to malce dvomim, če uporabljajo standardne MXM module za graifčno in standarden panel. Kako drugače boš pa rešil pomanjkanje bandwidtha, razen da narediš nov standard? Seveda da to narediš danes, ne da 3 leta čakaš na nov standard.

Mnja, neumnost je dati v en računalnik najnovejši hardware, sploh ker par osebkov na forumu potem boli, da je ta najnovejši hardware boljši od enega leta stare konfiguracije. Grozno, res.

Kaj je pa v preteklosti ponujal iPhone razen par boljših komponent? Primerjave z A in S klaso pa sploh ne bom komentiral ker je... Smešna. Da ne bom imel težav s pravili foruma.

IPS 10-bit zaslon, a kaj to pomaga če računalnik ne da 10-bit output-a? Praktično nič.
Glede jeder... govorim ti, da pri renderingu in podobnih stvareh, ki trajajo dlje časa greš lahko vmes na kofe in se v praksi veliko manj pozna kako jedro gor ali dol kot pa če ti zadeve štekajo ker imaš prešvoh performance na enem jedru. V teoriji, če rendiraš kaj hudega lahko tudi najameš rendering farmo ali v najhujšem primeru če ti SW dopušča dokupiš zunanji computing machine (tesla style). Pri stvareh, ki so kritične v real time pa gre v 99% za single core performance in ti več jeder čisto nič ne pomaga. Primer: photoshop, Maya,...
Trdim, da je GPU čip od D500 in D700 predelan iz serije 78xx in 79xx radeonov in ni čisto nič drugače, še celo oskubljena verzija le teh je. Praktično so sam GPU oskubili in samo razširili vodilo, ki v praksi nič ne pomaga, ker je GPU prešvoh ali pa driver tako zanič da je kar hudo (AMD style).

Lahko pa da je apple rešil 5K monitor z TB(TB3?) glede na to, da so TB razvili skupaj z intel-om. Ivy podpira 3 kanale, torej 3x po 20gbps, iMac ponuja za zunanjo povezavo 2 kanala, kar pomeni da najmanj en ostane za notranjo povezavo. Lahko da so dodali še kaj notri ali pa uporabili kak encoding. V bitstvu nima veze, videli bomo na testih kaj točno so not vtaknil in če je tiled/MST zaslon ali je v enem kosu in ali če prihaja do kakih podobnih problemov kot pri trenutnih 4K monitorjih (zelo verjetno ne, ker apple take stvari ponavadi pofix-a bolje kot drugi proizvajalci).

Ne niti ne boli da so dal boljši hardware ven, ker bi to storili prej ali slej. Jebeno je samo to, da so izdali prej pro računalnik in do sedaj niso naredili na njem ničesar, da bi ga bolj podprli, sedaj pa pridejo s cenejšo varianto ven, ki velike večine obstoječih problemov ne bo imela. To je preprosto jebanje strank u glavo.

Furbo je izjavil:

Nummy je izjavil:

Ja super podprt 5K zaslon. Imam dell 4k zaslon, včasih prižgem komp in pol ekrana črnega. Kar pomaga je ponoven restart računalnika.


Pri meni zadošča off/on monitorja. Isto Dell 4k.

Kater firmware imaš? A01 ali A00?
Meni ne pomaga ugašanje, ker ko prižgem monitor nazaj mi gre direkt v spanje in ga ne morem več zbudit razen če na novo zaženem računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

PrimozR ::

D700 je seveda polno zmogljiv čip, enak kot na 7900. Vodilo ni popolnoma nič razširjeno, na Tahiti LE zgolj ni uporabljeno celo, ker je bil Tahiti (kot Tonga) dizajniran s 384-bitnim vodilom v mislih. Ne gre to tako, da kar malo razširiš. Zadeve so 'malce' kompleksnejše. Pa če ti je 12 jeder v primerjavi s 4 razlika za en kofe... Nja, potem res ne potrebuješ več kot štirih jeder oz. render farme ;) Od kje ta fama slabih AMD-jevih driverjev res ne vem, ker v štirih letih nisem imel nobenih pretiranih problemov. Kakor v bistvu tudi prej z GeForcom ne.

TB ni display protokol, temveč data protokol, ki pač exposa PCIe steze zunanjemu svet z muxanjem v podatke display protokola. Ne vem kako bi pošiljali več podatkov prek TB3 (ki bi bil še vedno na DP 1.2 najverjetneje, torej imaš še vedno omejitve prenosa), razen s kompresijo. TO pomeni, da moraš imeti namenski čip tudi na drugi strani, ki dekompresira in neko namensko povezavo do panela. Močno dvomim, da jim Dell izdeluje namenski panel, Dell bi pa potem imel nekaj standardnega. Jaz stavim na MST prek dveh displayport linkov in da bo Dell imel enako. Ampak to bomo itak videli do konca leta.

Sem pa lepo povedal, da je komaj izšel Haswell E, ki šele da logičen razlog za nadgrajevanje Mac Pro. Za softwerske probleme pa ne morem komentirati, pač teži Applu oz. drugič kupi PC, če je tako hudo.

Nummy ::

PrimozR je izjavil:

D700 je seveda polno zmogljiv čip, enak kot na 7900. Vodilo ni popolnoma nič razširjeno, na Tahiti LE zgolj ni uporabljeno celo, ker je bil Tahiti (kot Tonga) dizajniran s 384-bitnim vodilom v mislih. Ne gre to tako, da kar malo razširiš. Zadeve so 'malce' kompleksnejše. Pa če ti je 12 jeder v primerjavi s 4 razlika za en kofe... Nja, potem res ne potrebuješ več kot štirih jeder oz. render farme ;) Od kje ta fama slabih AMD-jevih driverjev res ne vem, ker v štirih letih nisem imel nobenih pretiranih problemov. Kakor v bistvu tudi prej z GeForcom ne.

TB ni display protokol, temveč data protokol, ki pač exposa PCIe steze zunanjemu svet z muxanjem v podatke display protokola. Ne vem kako bi pošiljali več podatkov prek TB3 (ki bi bil še vedno na DP 1.2 najverjetneje, torej imaš še vedno omejitve prenosa), razen s kompresijo. TO pomeni, da moraš imeti namenski čip tudi na drugi strani, ki dekompresira in neko namensko povezavo do panela. Močno dvomim, da jim Dell izdeluje namenski panel, Dell bi pa potem imel nekaj standardnega. Jaz stavim na MST prek dveh displayport linkov in da bo Dell imel enako. Ampak to bomo itak videli do konca leta.

Sem pa lepo povedal, da je komaj izšel Haswell E, ki šele da logičen razlog za nadgrajevanje Mac Pro. Za softwerske probleme pa ne morem komentirati, pač teži Applu oz. drugič kupi PC, če je tako hudo.


Fama glede AMD drivejrev? Je kar gola resnica. Noben dirver mi v windows bootcamp ne dela tako kot bi moral, novih pa ne dajo ven. Kako to niso slabi driverji?
-original apple bootcamp driver 13.25.100 - večinoma vse dela, low performance in bug z ULPS - dokler ne izklopiš crossfire ne dela in druga grafa non-stop na 99% obremenitve greje sobo. Veliko bug-ov kar se tiče senčenja in izrisovanja textur.
-AMD bootcamp driver 13.25.200 - catalyst control center se ne odpre, sploh ne moreš naštimat nič, ne vklopiti crossfire ne nič. Totalno neuporabno.
-AMD radeon 78xx driver 14.6-14.9 se naložijo ok, control center dela vendar ne dela ne scaling ne pol funkcij. Windows scaling v razsulu, en monitor scale-a na 100%, drugega na XYŽNJ%, popraviš na enem monitorju se zjebe scaling na drugem. Je pa edini driver, ki omogoča 10-bit output čeprav ne dela na koncu, bog si ga vedi zakaj. Aja pa driver občasno BSOD-a windows-e.
-na OS X laufajo grafe ne ne vem katerem driverju, verjetno kakim 5 let starem, ker je performance obupen. Diapozitivi all-around.

Drugih driverjev ni, ker sta in apple kot AMD totalno lena in se jima preprosto j**e za svoje kupce. Če bi imel notri nvidia kartice, bi lahko uporabil unified nvidia driver in bi mi 99% delovalo kot je treba, tu pa sem "zaklenjen" na skoraj eno leto star driver. GG. Grafična na pirju super-duper, v realnosti en drek od dreka. Na prejšnjem kompu, mi je GTX660 furala špile na 4K resoluciji skoraj vse na max, razen sence ponavadi na low ali off (nvidia bug). Tu na OS X na 1080p ne morem dobiti tekoče slike v katerikoli 3D aplikaciji ali igri, razen na windowsih dela kakor tako OK z občasnimi spiki tja do nekje 35FPS, ampak se hitro pobere nazaj na 60. Na 4K ni variante da karkoli gledam razen desktop pa kak video.

In že v preteklosti imel vedno probleme z vsemi ATI/AMD stvarmi, od TV tunerjev do grafičnih vse skup podn od podna. Potem pa jim pišeš na support in kot vedno zanikajo kakršnekoli probleme, njihov SW in HW nista nikoli nič kriva... right. In glede na to da ga misli apple še v nadalnje srat naprej s temi bednimi AMD karticami bom resno razmišljal o hackintosh-u s tem, da bom verjetno se držal kakega buying guide-a da bom imel vse podprto. Edina dobra stran, ki jo ima apple trenutno je pač najhitrejši SSD na trgu, za kar upam da se bo kmalu našel kak junak in naredil boljši PCI SSD kontroler.

Ne TB ni display protocol, ampak omoboča priklop monitorjev, saj ima embeddan DP protokol notri. TB3 ima 40Gbps hitrosti, kar je dovolj za laufati 5K monitor, samo TB3 bo šele naslednje leto na skylake.
Kot kaže je uporabljen nek DP standard, ena Apple/AMD pogruntašvčina:
teardown iMac

Meanwhile driving the new display are AMD’s Radeon R9 M290X and R9 M295X, which replace the former NVIDIA GTX 700M parts. We don’t have any performance data on the M295X, though our best guess is to expect R9 285-like performance (with a large over/under). If Apple is fudging the DisplayPort specification to get a single DisplayPort stream, then no doubt AMD has been helping on this matter as one of the most prominent DisplayPort supporters.

kliky

Me resno zanima kako se tole obnese v real world scenario, kake so težave z monitorjem, podporo za windows ter seveda performance.

Apple-a sem kupil zaradi dobrega OS-a in ker je takrat na predstavitvi apple trdil, da bo to oh in sploh super duper računalnik in glede na to, da je apple vedno dobro podprl svoje stvari in so vedno delovale zadovoljivo sem jim verjel. Prav tako so trdili da je prihodnost v GPGPU, ampak na žalost so jih večina developerjev pustili na cedilu in je prihodnost le tega danes zelo vprašljiva, če se bo sploh kdaj zgodila. Apple je sicer naredil "Metal" za iOS, ampak tisto je ARM, tu pa druga arhitektura in trenutno nič ne kaže da bi imeli kaj podobnega za x86 računalnike.
Navaden PC je pa še hujš oz. windows-i na katerih ne delam več ničesar zrazen drkanja špilov ker za kaj drugega niso uporabni.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037943 (33035) Furbo
»

Applove novosti: iPad Pro, iPhone 6S, nove ure, WatchOS 2, iOS 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10632821 (21742) Furbo
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17457335 (49709) Nummy
»

iPad mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5111017 (8651) klinker
»

iPad 5 - Kaj lahko pričakujemo?

Oddelek: Strojna oprema
161561 (1183) gendale

Več podobnih tem