» »

Sesutje sistema - kako do datotek?

Sesutje sistema - kako do datotek?

GummyBear ::

Pravkar se mi je sesul Windows 7 in ne morem do podatkov, katere bi nujno potreboval. Imam samo 1 disk in še ta je v eni particiji (tako sem računalnik dobil), torej moji podatki so na isti particiji kot Windows. V safe mode tudi ne morem priti, tako da moram podatke rešiti drugače.

Imam še 1 kišto z nameščenim Windows XP, tako da razmišljam, da bi disk priklopil v ta drugi računalnik (kot sekundarni disk) in pobral stvari dol. Problem je samo, ker so moji podatki v mapi C:\Users\username\ (v mapi uporabniškega računa), potem pa v raznih mapah Slike, Dokumenti, Glasba itd. in sedaj ne vem, ali bom do teh map lahko dostopal (v nekaterih primerih se ne da - ni dostopa). Drugače pa za prijavo nisem imel gesla. Preden se zadeve lotim, bi rad preveril ali bi tako šlo ali se bolj splača probati kaj drugega? Sem namreč na tesnem s časom in ne bi rad odkrival tople vode. Kakšen nasvet, kako najhitrejše do podatkov?

solatko ::

Če nisi imel gesla, potem ne bo noben problem dobit dol vse datoteke. Ti kar priključi na drug računalnik. S tem orodjem si naredi še eno particijo -

http://www.disk-partition.com/free-part...

in potem prestavi vse mape, ki jih rabiš.
Delo krepa človeka

fosil ::

Lahko uporabiš kakšen live cd, recimo hiren ali linux mint.
Potem zaženeš sistem s cd-ja in pobrskaš po disku.
Tako lahko podatke skopiraš tudi na usb ključek.
S particijami se jaz ne bi igral dokler nimaš podatkov na varnem.

Opcija je tudi nova instalacija win7, pri tem se vsi podatki skopirajo v mapo windows.old in do njih lahko potem dostopaš iz svežega sistema.
Samo glej da pri instalaciji izbereš pravo opcijo, da ne boš recimo formatiral diska.
Tako je!

solatko ::

Že 20+ let delam particijo za dokumente na živih diskih (delujoč sistem) pa še niti enkrat ni šlo nič narobe. Enostavno skrčiš prazni del diska in ustvariš pariticijo, poljubne velikosti.
Sicer je pa tako, da w7 ni skoraj nikoli potrebno instalirat na novo - sistem recovery, recovery iz instala, restore point in potem čiščenje nepotrebno navlake.
To odpove samo, če je disk fuč, sicer se pa ne instalira na novo.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490435478 (1159) jedateruk
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111836 (10806) Jerry000
»

Menjava maticne, procesorja in rama (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
605171 (4075) creed
»

Pri urejanju ne pokaže vseh particij

Oddelek: Operacijski sistemi
303516 (2997) Malajlo
»

NTFS dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
462329 (1832) ToniT

Več podobnih tem