» »

upravljanje z integrirano kamero

upravljanje z integrirano kamero

Merx01 ::

Pozdravljeni.
Imam en problem. Danes sem med gledanjem filma prestavil laptop in zgleda po nesreči sprožil neko kombinacijo tipk in vklopil spletno kamero.
Imam win7 premium in laptop hp g61

Sedaj pa ne morem izklopiti kamere. Dejansko niti ne vem, če karkoli dela, ker je ne vidim niti med procesi, vidna je samo led opozotilna lučka na zgornjem robu ekrana, poleg kamere. Kamera niti ni poleg vklopila nobenega pojavnega okna, ali znaka, da opravlja proces.

Zadeva pa je problematična ker:
-nimam nameščenega nobenega programa za upravljanje s kamero
-na nadzorni plošči/ upravljalec naprav niti nimam alineje za kamero
-niti je ni med programi in funkcije
-če v iskalnik (startup)vtipkam webcam, camera, kamera, cam,... mi ne najde nič.
Enostavno, kot, da je sploh nimam.

Najlepša hvala že vnaprej za pomoč.

Merx01 ::

Ne, tega pa res nisem probal... Genijalen nasvet.

Če sem zgoraj napisal, da nikjer nimam noebene možnosti za upravljanje s kamero. Niti programa, niti v nadzorni plošči. Celi čas mi dioda sveti, v samem windowsu pa kot, da ne obstaja.

gddr85 ::

če si jo prej nekak vklopil jo lahko tudi izklopiš, mal poglej tipkovnico, kakšna fn+f3 ipd.

Merx01 ::

Poizkušal sem že vse.
FN tipke imam tako ali tako označene.
Kamera dejansko po vseh dejavnikih ne obstaja (zaznavnost v računalniku), ne najdem pa nobenega ukaza za izklop. Googlam že eno uro za hotkeys win7 pa tema. Nič ni nikjer.

Arctander ::

Si mogoče staknil kakšno nesnago ... daj za vsak slučaj košček izolir traka čez, dokler ne najdeš rešitve, da ne bodo tvoji posnetki slučajno končali v javnosti 8-)

gddr85 ::

poglej prek control panela, prek device manager oz. pejt na net in si dej dol web cam driver/app, če obstaja za ta hp

FX6300B ::

stoučeš jo pa nebo utripala >:D ne sej ne verjetno je kot je omenil gddr85 fn+[in neka tipka 99%F1-F12]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera v avtu

Oddelek: Na cesti
364566 (2640) UganiKdo
»

DSLR Live view na računalnik.

Oddelek: Zvok in slika
101311 (1033) Modri dirkač
»

mini vohunska kamera

Oddelek: Kaj kupiti
124816 (3057) mihor
»

Manjša kamera za video nadzor

Oddelek: Zvok in slika
101456 (1256) gmail
»

Označevanje nadzornih kamer v centru Ljubljane

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
424017 (3642) Nejc Pintar

Več podobnih tem