» »

Odklep zaganjalnika Xperij Z3 pokvari slike

Odklep zaganjalnika Xperij Z3 pokvari slike

Xperia Z3 Compact prinaša vrhunski nabor specifikacij v podpovrečno velikem pakiranju

vir: Android Police

Ilustracija vmesnika AOSP na Xperii

vir: Android Police
Android Police - Ko govorimo o odklepanju zaganjalnikov mobilnih telefonov z Androidom, dileme ni. Najbolj prijazni telefoni za takšno početje so Nexusi (kjer se niti ne krši garancije), na drugem mestu pa se nedvomno nahaja Sony. Sicer odklep z uradnim orodjem izniči garancijo, a le za napake, ki bi lahko bile povezane z menjavo ROM-ov, spreminjanjem dodatnih namestitev, ki so dosegljive s korenskim dostopom, medtem ko znane oz. popolnoma strojne napake krijejo pod garancijo. Nekatera podjetja recimo odklepanja sploh ne dovolijo, niti ne omogočajo z uradnimi orodji. Sony je tudi med bolj zglednimi podjetji, ko pride do podpore razvoja Androida v skupnosti, saj kmalu na razvijalske strani naložijo različne gonilnike in drugo, kar razvijalci potrebujejo za pripravo stabilno delujočih neuradnih ROM-ov.

A vse ni tako lepo v deželi Sony, saj želja po večjem nadzoru nad napravo oz. menjavi izdaje Androida, npr. za takšno, ki uporabniku odpre bistveno več nastavitev oz. npr. uporablja Googlov namesto Sonyjev uporabniški vmesnik, v primeru para Xperia Z3 in Z3 Compact pomeni bistveno slabšo kvaliteto slik. Z odklepom zaganjalnika se namreč izklopi nabor funkcij, ki so odvisne od DRM-a. Do izklopa pride zaradi možnosti zlorabe ključev, povezanih z DRM-om. Z DRM-om so zaščiteni določeni algoritmi, povezani predvsem s procesiranjem slik v slabih svetlobnih pogojih, celoten obseg pa ni omejen le na fotoaparat, a so tam posledice najbolj očitne.

Za vse Googlovega vmesnika željne uporabnike Sonyjevih naprav bi bilo seveda najlažje, če bi podjetje pripravilo alternativne, uradne izdaje brez svoje preobleke. Razvojno izdajo so za nekatere svoje telefone že izdali, a so bile daleč od stabilnih. Na spletu so se sicer slišale govorice, da bi v prihodnosti lahko Sony za svoje naprave ponujal kar uradne t.i. AOSP izdaje, a so nato pri podjetju to zavrnili in dodali, da glede na povratne informacije iz skupnosti ideje s tega področja niso slabe.

Bo Sony prvi večji proizvajalec po Motoroli, ki se bo na svojih napravah spet poslužil Googlovega vmesnika?

22 komentarjev

LJ4L ::

Mam xperio T in je res fajna in uporabna. Načrtvou sm da bi biu naslednji telefon xperia z3. Kaj pravite?
LP from LJ

francek1 ::

LJ4L je izjavil:

Mam xperio T in je res fajna in uporabna. Načrtvou sm da bi biu naslednji telefon xperia z3. Kaj pravite?

Da bo treba po slovensko pisat....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Wow, to je pa težek bikov drek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GGGGG ::

Nisem vedel, da lahko iz telefona spravijo še slabše slike, kot jih dela stock telefon :)

pivmik ::

Jaz sem imel občutek da tudi Samsungovi telefoni delajo slabše fotografije ko so zrootani in naložen CyanogenMod. Ne vem ali je Samsungov PhotoCamera App tako dobro spisan in CyanogenModova Camera App toliko slabši.

Ali mi lahko še kdo to potrdi?
LP, Gregor GRE^

wini ::

Tudi pri hacksungu je isto s kvaliteto fotk. Na aosp romu je očitno slabša kamera... In to zato ker Samsung ne izda source kode za driverje.

klinker ::

GGGGG je izjavil:

Nisem vedel, da lahko iz telefona spravijo še slabše slike, kot jih dela stock telefon :)


Zakaj. Saj Xperie, sploh te ta boljse, imajo kar dobre fotkice.
Ampak ja, SW precej pripomore k kvaliteti slik na fonih. iPhone npr. dela izjemno dobre fotke in tudi videe, glede na to da ima dokaj povprecne karakteristike same kamere.

PrimozR ::

klinker je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Nisem vedel, da lahko iz telefona spravijo še slabše slike, kot jih dela stock telefon :)


Zakaj. Saj Xperie, sploh te ta boljse, imajo kar dobre fotkice.
Ampak ja, SW precej pripomore k kvaliteti slik na fonih. iPhone npr. dela izjemno dobre fotke in tudi videe, glede na to da ima dokaj povprecne karakteristike same kamere.

Povprečne? Res? S katerega vidika že?

GGGGG ::

klinker, na Z1 compact je praktično enak fotoaparat, pa dela precej slabe fotke za flagship telefon. Specifikacije fotoaparata precej obetajo, ampak slike so pa bolj na nivoju kakšnega 2x ali 3x cenejšega telefona.

Stipex ::

pivmik je izjavil:

Jaz sem imel občutek da tudi Samsungovi telefoni delajo slabše fotografije ko so zrootani in naložen CyanogenMod. Ne vem ali je Samsungov PhotoCamera App tako dobro spisan in CyanogenModova Camera App toliko slabši.

Ali mi lahko še kdo to potrdi?

Js potrjujem. Sem imel na SGSII I9100 stock Samsungov rom 4.1.2, CM10.1, CM11, AOKP, vsi aosp romi delajo nekoliko slabše slike kot original rom, predvsem so težave z ostrenjem če ni roka čisto pri miru, verjetno pa je tudi Samsungova aplikacija za kamero vsebuje določene algoritme za izboljšavo fotografij, ki jih AOSP nima. Kar sem še opazil je cca 20-30% slabša baterija na AOSP romih.

klinker ::

PrimozR je izjavil:

klinker je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Nisem vedel, da lahko iz telefona spravijo še slabše slike, kot jih dela stock telefon :)


Zakaj. Saj Xperie, sploh te ta boljse, imajo kar dobre fotkice.
Ampak ja, SW precej pripomore k kvaliteti slik na fonih. iPhone npr. dela izjemno dobre fotke in tudi videe, glede na to da ima dokaj povprecne karakteristike same kamere.

Povprečne? Res? S katerega vidika že?


Z vidika stevilk ;)
Pac, ko pogledas ostale imajo vsi te stevilke nabrite, pa ne delajo niti priblizno tako dobrih fotk.

BladE_ ::

Katastrofa... ko sem tole zasledil na Xperiablogu me je, kar malo presenetilo. Upam, da Sony to nekako popravi, ker ne vem kako dolgo bom zdržal na stock softwareu...
Akcija - Reakcija

GGGGG ::

Kaj mu pa fali, da te vleče na custom rome?

Resno vprašam. Razen za foro, še nobenega telefona nisem rootal. Na telefonih, ki jih dejansko uporabljam, vedno teče stock software in precej redko se zgodi, da kaj pogrešam.

BladE_ ::

Že nekaj let uporabljam costum ROMe, največ izvedbe AOSP ozrima CMja, sem se toliko navadil na boljšo funkcionalnost in nekako ne zdržim na stock :) Sploh pa mi je root zelo pomemben, ker veliko menjam telefone in zaradi same težave backupiranja vseh appov ipd. brez roota ne gre...
Akcija - Reakcija

PrimozR ::

klinker je izjavil:

PrimozR je izjavil:

klinker je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Nisem vedel, da lahko iz telefona spravijo še slabše slike, kot jih dela stock telefon :)


Zakaj. Saj Xperie, sploh te ta boljse, imajo kar dobre fotkice.
Ampak ja, SW precej pripomore k kvaliteti slik na fonih. iPhone npr. dela izjemno dobre fotke in tudi videe, glede na to da ima dokaj povprecne karakteristike same kamere.

Povprečne? Res? S katerega vidika že?


Z vidika stevilk ;)
Pac, ko pogledas ostale imajo vsi te stevilke nabrite, pa ne delajo niti priblizno tako dobrih fotk.

Kar samo dokazuje, da številke niso pomembne oz. niso pomembne tiste številke, ki se tako rade oglašujejo. Te ima iPhone 'povprečne', ampak so pixli relativno veliki (kako je HTC-ju tako močno uspelo zajebati Ultrapixle, ne vem). Pa optika je dobra.

Dr_M ::

Od kdaj je bootloader enako kot root?

PrimozR ::

Odklenjen bootloader bistveno olajša rootanje. Ni enako, daleč od tega, je pa nekoliko povezano.

Dr_M ::

Po postih sodec, folk tega ne ve, da to ni ena in ista stvar.
So pa se vsak andorid telefon, ne glede na stanje bootloaderja rootal.

PrimozR ::

V nekaterih primerih bolj na pol, ker bootloader ni bil odklenjen. Recimo da je root deloval samo do prvega reboota in podobno.

roli ::

Jaz sem z svojo Z1 compact blazno zadovoljen. In nimam dejansko nobene želje po menjavanju ROMov na njej. To je moj tretji Android telefon in hkrati tudi tisti, ki mi je še najbooj všeč. Delna zasluga gre tudi ROMu, ki je sicer nekoliko preoblikovan ampak na bolje ali pa so modifikacije tako malenkostne, da se jih sploh ne opazi.
http://www.r00li.com

facepalm ::

ce si zadovoljen s tovarniskim kernelom je unlock bl-ja nepotreben.
s casom bo zunaj dumbproof varijanta rootanja tudi za z3.

lahko pa seveda naredis backup TA particije in ulockas. ce ti ni vsec pa naredis restore TA particije in imas bl spet zaklenjen, veljavno garancijo in normalno funkcionalno kamero:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

BladE_ ::

Za backup TA particije bo prvo treba omogočit root brez unlockanja BLja, potem res ni več problema in lahko restoraš po želji... tovarniški kernel ne pride v poštev za CM ali pa za undervolt tako da... upajmo, da se najde nekdo, ki bo našel način, da ne "uniči" kamere z unlockanjem...
Akcija - Reakcija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deveti izvedenki Androida je ime Pie

Oddelek: Novice / Android
4213260 (8045) pirlo
»

Novi Android Oreo je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6619202 (12544) FTad
»

CyanogenMod je mrtev, naj živi Lineage (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6316539 (11056) Jst
»

HTC je za Desire zanikal nadgradnjo na Gingerbread (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7318685 (16004) roli
»

Sense 3.0 na voljo le za peščico naprav

Oddelek: Novice / Android
328863 (6736) JayKay

Več podobnih tem