» »

IRC in IP stevilka

IRC in IP stevilka

Bug ::

Kako (kaksen progy) s katerim bi skril svojo IP stevilko, ker sem na enem kanalu banan in mislim da bi lahko prisel nazaj na kanal ce bi mel skrito IP stevilko (ali pa kako drugo IP stevilko). Ali pa se obstaja se kaksen drug nacin da pridem na kanal? Poskusil sem z zamenjavo ISP-ja (arnes, link) pa ni uspelo.....
Prosim pomagajte ker nujno moram priti na ta kanal...

uporabljam ADSL s staticnim IP-jem

Slisal sem za nekaksne IP spooferje vendar ne vem prevec o tem - ce kdo ve za kaksnega ki je zlo dober mi prosim povejte link. Bi ti IP spooferji spljoh pomagali?

Lp,
Bug

Ziga Dolhar ::

Praviš, da ne uspeš tja pridet preko dveh ponudnikov? Zagotovo ti vsak od teh ponudnikov dodeli drugačen IP naslov :-).

Poskusi z zamenjavo nicka ter identa.
https://dolhar.si/

Bug ::

nop, oba mi dasta enak IP naslov, s vsem tem drugim sem tudi ze poskusal...
Enostavno ne vem kaj storiti....;( ;( ;(

Matri[X] ::

Torej.
Dva različna ISPja ti ne moreta dodelit isti IP, še posebno ne pri dialup dostopu. Nelegalno se je na irc povezovat preko proxyjev ter tako zakrivati svoj pravi IP. Večina novejši IRC omrežij ima možnost da skriješ svoj IP (quakenet recimo). Kot je že Zigga reku, spremeni si ident in nick na nekaj popolnoma drugega in če še potem ne moreš gor je na kanalu global ban na vse in/ali pa *.code ali pa se tole izmišljuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

Predator ::

-->Ali pa se obstaja se kaksen drug nacin da pridem na kanal? Poskusil sem z zamenjavo ISP-ja (arnes, link)

najbrž si mislil irc serverja ne isp-ja ne?

tvoj problem leži tukaj
-->uporabljam ADSL s staticnim IP-jem

če hočeš zamenjat ip lahko rečeš ( in plačaš ) siolu da ti dodelijo novega
ali začneš uporabljat ipv6
ali narediš reverzo na drug hostname
ali najdeš nekje ( hmm dvomim da to legalno sploh se obstaja ) irc proxy
ali pa greš na irc preko kakšnega web vmesnika naprimer
ircnet.org

Bug ::

Ne, ne izmisljujem si tega.
Nikako ne morem gortudi ce: spremenim nick, spremenim local host (ga ne morem - tam mi pise :BSN-XX-XXX-XX.dsl.siol.net VEDNO JE ISTA STEVILKA!!!
IP stevilka mi stalno enaka
Ne morem ce vstavim bilo kaksen user ID
Torej....
Imam se router ce je to kak problem, vendar...
IP mi je staticna...

Res je tako....:O :O :O

Bug ::

Dajte mi makar povedat kako prit preko tega proxyja gor ker mi je res zelo pomembno...
Nimam namena delat kakih pizdarij ker niti se ne spoznam na te stvari..

Ziga Dolhar ::

Ma nemoj.

Si prepričan, da se povezuješ prek drugega ISPja?

"Nekaj" mi daje mislit, da se vedno povezuješ preko SiOL ADSLa :-)
https://dolhar.si/

Bug ::

Kak to mislis da se vedno povezujem preko ADSL siola?
Preko cega bi se se dalo povezat?

Predator ::

ja pač zmotil se je tam zgoraj ko je napisal "poskusil sem z zamenjavo ISP-ja (arnes, link) pa ni uspelo." tam je pač mislil da je zamenjal IRC server ne isp ( internet service provider torej ponudnik interneta )


pač banan si na ip, na ircu no big deal, tud jaz če banam adsl-jaša ga banan naprej na ip ker mam za privzeto da ma večina stalen ip al pa da se jim še neki časa ne bo zamenjal ( ker pač po mojih izkušnjah če na adsl-ju reconnectaš večinoma isti ip dobiš nazaj

torej najmanj dela boš mel če greš na link za tistega web clienta ki sem ga dal malce prej pa greš na kanal gor

Blup ::

Na ADSLju maš, če maš dinamičen IP, 24 h isti IP... ne glede na to kolkrat se konektaš gor...

Blup
:\

OmegaBlue ::

Blup to pa niti slučajno ni res...
Do zdej sm zmeraj drugega dobil;((
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Blup ::

Jst pa nikoli :D 8-O

Blup
:\

Bug ::

smrc, smrc se vedno ne morem na kanal na katerem sem banan - tisto preko web providerja na IRC pa ni to to!
Dajte pomagat...

Tr0n ::

SOCKS proxy.

km- ::

verjetno je razlog da si na tistemu kanalu banan!

tomaxxx ::

Sicer je ze na zacetku postavljeno vprasanje, a je kaksen nacin da bi skril IP stevilko na ircu?

SasoS ::

IP številke ne moreš skrit...lahko samo posredno greš preko proxyja...drugače pa, če je res tako nujno se pogovori z opom da te unbana. Sigurno te bo če boš priden :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IRC server [irc.arnes.si] NI POVEZAVE (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
658016 (3763) D3m
»

Kaj mi je storiti? DOS attack (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
506234 (4938) SaXsIm
»

SLO ircNET serverji?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655881 (5260) volkec
»

Napadi na IRCu

Oddelek: Omrežja in internet
301817 (1093) SubOrbit
»

MI lahko edn pomaga...IRC

Oddelek: Omrežja in internet
111740 (1595) Jakka

Več podobnih tem