» »

Outlook sinhronizacija

Outlook sinhronizacija

Valuk1 ::

Alo,

kako bi lahko najelegantneje nastavil naslednjo zadevo:
Imam službeni računalnik z Outlookom za emaile.
Doma tudi preko Android telefona ali preko iPada odgovarjam na maile, za katere uporabljam aplikacijo na telefonu ali iPadu.
Vse prejete maile vidim na vseh napravah.
Problem pa je, da v Outlooku v službi ne vidim, na katere maile sem odgovoril že od doma, zato se zna zgoditi, da pride do podvajanja.

Torej, ali je kaka varianta, da se zadeva reši?
Kaj je z Outlook aplikacijo za iOS in Android?
Je to samo za hotmail?

TNX!

SeMiNeSanja ::

Malo kmečka, ampak delujoča varianta je ta, da si od doma pošlješ mail na službeni naslov, kot priponke pa noter zmečeš vse maile, ki si jih doma napisal.

Ko prideš v službo, odpreš mail, ki si si ga poslal in vse priponke potegneš v 'sent mail' mapo.

Tako imaš v službi vse poslane maile, kot da bi jih odposlal s službenega računalnika.
Edino ne vem, če se pti prejetem mailu zavede zaznamba, da je bil mail že odgovorjen. Probaj, pa boš videl.

Predvidevam pa, da obstaja še kakšna manj kmečka varianta...

kihc ::

A nimajo replayani maili iz katerekoli naprave v Outlooku potem eno puščico?

x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

crniangeo ::

katero aplikacijo uporabljas na androidu/ipadu ? načeloma imajo tudi clienta za exchange ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

SeMiNeSanja ::

Hja, če imaš Exchange.... ampak se bojim, da ima OP samo Outlook in par klasičnih pop3/imap accountov..... (vsaj omenjal ni Exchange-a)

crniangeo ::

aja my bad; potem mu preostane le sebe v cc..razen če lahko uporablja imap , sam tukaj nisem lih sure kako zadeva deluje :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

SeMiNeSanja ::

Če daš sebe v CC, se bi poslani mail znašel v inboxu in ni enak tistemu, ki bi ga imel v outboxu, če bi pošiljal s službenega maila.

Dejansko se v praksi obnese, da si pošlješ poslane maile kot priponke (lahko več na enkrat), ki jih potem samo drag&drop spustiš v sent mail folder. Pri kombinaciji Outlook-Outlook zadeva preverjeno deluje. Kakšen Android in podobno pa je spet drug problem.

Ne vem pa, kaj se da pomagati s kakšnimi sinhronizacijskimi orodji in katera bi bila priporočljiva...

crniangeo ::

sej bi si lahk naredu rule, da mu premakne sebi poslane maile pa bi bil mir :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

SeMiNeSanja ::

Načeloma imaš prav..... samo nekje v ozadju imam nekaj, kar mi pravi, da sporočilo, ki je prišlo preko CC ni enako sporočilu, ki ga napišeš na lokalnem računalniku in odpošlješ. Ne spomnim se več točno kaj je bilo, bi moral preveriti. Lahko seveda, da se tudi motim.

crniangeo ::

ze ze, sam samega sebe dodaš v adresar in ko sebe daš v cc in temu primerno tut nastaviš rule.. se ko prideš v pisarno, ta rule izvede, je pa res ena zadeva problem : in ta je , da ne vidiš vredu zadev "za: in "od" kot bi hotel.. :)

tako da tista tvoja teorija je bolj pravilna samo majo problem s temi zadevami na androidu/ipadu ali ne ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

SeMiNeSanja ::

Zadeva (s priponkami) deluje pri Outlook-Outlook, ker outlook maile doda kot .eml datoteke, s katerimi potem verjetno zna delati edino Outlook.

Na Androidu,i-whatever, Linuxu,...povsod, kjer nimaš Outlooka to seveda ne deluje (ne vem, če se sploh lahko neko poslano sporočilo pripne kot priponko, oz. kateri mail programi bi to podpirali).
Tu dejansko samo ostane možnost CC-ja oz. še bolj BCC-ja (ni ravno vsakomur treba vedeti, da si kopijo poslal še sebi).

Valuk1 ::

Alo,

na telefonu in iPadu imam CloudMagic.
Internet provider v službi je Amis, tako, da je IMAP server nastavljen na ipadu in telefonu.
Danes naredim še imap na outlooku v službi, oz. preverim ali je trenutno pop3.

Ni pa MS excahanga. Če bi bil, ali bi to rešilo težavo?

Hvala!

Mesar ::

Če bi bil Exchange bi to rešilo težave, bi pa moralo z IMAP protokolom tudi delat vendar samo če imaš nastavljenega na vseh clientih, na clientih kjer imaš nastavljen POP3 namesto IMAP se ti (zato ker POP3 pač tako deluje) posodablja samo prejeta pošta. Prav tako bi ti moralo preko IMAP protokola na vseh napravah mail označit kot prebrean ko ga enkrat prebereš na eni napravi.

Ni pa Exchange potreben za to (je IMAP dovolj), ker je v bistvu isti šmorn, le da Exchange doda še svojo sinhronizacijo koledarjev, stikov, itd... česa IMAP sam po sebi nima.
Your turn to burn!

Invictus ::

Zamenjaj AMISov email z gmail.com, outlook.com.

Dela precej bolje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mesar ::

To sicer drži ampak za kak denar? A ni tako da google računa 50$ po mailu (letno)? Če hočeš met lastno domeno itd... Amis pa po moje to ponuja bistveno ceneje ali pa firmam kar v paketu za internet... samo MX nastavijo pa jim že dela mail, brez dodatnih stroškov. Vem pa da majo oboje, POP3 in IMAP in potem uporabniki včasih malo zamešajo zadeve, ker vem, da sem že nekomu to razlagal. Za M$ pa ne vem iz glave kakšne cene imajo, če hočeš met mail na lastni domeni pri njih...
Your turn to burn!

Invictus ::

50 USD na leto se ti zdi veliko?

To je trenutno manj kot 40 EUR. Če dobiš poceni pivo, je to 20 pirov na leto.

Zraven pa dobiš še cel kup drugih zadev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mesar ::

50USD po mailu pa če usmeriš tja MX zapis moreš vse maile met pri njih, če ima firma 10 zaposlenih je to že 500USD letno. Da o tem ne govorimo, da marsikatera firma štanca maile kot za šalo, če bi jih morali plačevat pa jih več verjetno nebi. Pa ... vem, da je žalostno ampak marsikatera firma dan danes pazi na vsakih par EUR.

> Zraven pa dobiš še cel kup drugih zadev.

Ja, tudi pri Exchangu... pa potem vse storitve uporablja 5% zaposlenih, ostali pa mogoče polovico stvari, ki jih je v paketu, nekateri pa celo samo mail. Ko dobiš internetni priključek dobiš kup mail aliasov, kakih 50MB hostinga pa verjetno še kup drugih stvari, ki za 90% uporabnikov ne predstavljajo prav nikakršne dodatne vrednosti.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Mesar ::

Aja pa pozabil si na vse minuse, ki jih prinese uporaba Googlovih storitev, recimo zasebnost je prva taka stvar, ki mi takoj pade na misel.

https://slo-tech.com/novice/t613890#crta
https://slo-tech.com/novice/t610953#crta
https://slo-tech.com/novice/t521220#crta
https://slo-tech.com/novice/t573299#crta

Zanesljivost
https://slo-tech.com/novice/t457488#crta
https://slo-tech.com/novice/t458076#crta

Dostopnost
https://slo-tech.com/novice/t460769#crta

malo na hitro... bo pa dovolj. Seveda Amisov mail ni toliko boljša rešitev kot ... lastna infrastruktura + VPN, ampak manjše firme si tega itak ne morejo privoščit.

Težko pa trdiš, gremo na GMail tistih 50$ ni nič pa so vsi problemi rešeni, ker ni tako preprosto.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Valuk1 ::

Če bi bil sp bi bila zamenjava smiselna ja.
Ne da pa se zamenjat tega kar tako v firmi s 65 zaposlenimi kajne?
Od tega je nekaj ljudi stalno v pisarni, nekaj na terenu,...
Se pravi IMAP.
V outlooku ni nastavljen ne, povsod drugje pa je.
Takoj ko to rešim, sporočim ali dela.

SeMiNeSanja ::

Tudi večje firme so šle npr. na Gmail (cel Uni-LJ npr.).
Spremembe so neka stalnica in se jih ni treba bati, če so premišljene in v pozitivno smer, ne glede na velikost podjetja.

Pa ne navijam za Gmail ali kerikoli drugi mail v 'oblakih'. Tudi nočem trditi, da je mail v oklaku 'pozitivna reč' - to naj vsak presodi sam.
Osebno sem pristaš tega, da imaš mail server v svoji hiši. Seveda pa to ne ustreza vsakomur.
Nekdo, ki že ima SBS v hiši, mu je še najlažje nastaviti Exchange in ga pričeti uporabljati, če ga prej ni. Da bi pa šel posebej kupovati Exchange server...pa zna biti malo (pre)draga opcija za marsikoga.

Če imaš Linux, lahko na njemu poganjaš katerega od -ix mail serverjev z IMAP,...

Invictus ::

Mesar je izjavil:

50USD po mailu pa če usmeriš tja MX zapis moreš vse maile met pri njih, če ima firma 10 zaposlenih je to že 500USD letno. Da o tem ne govorimo, da marsikatera firma štanca maile kot za šalo, če bi jih morali plačevat pa jih več verjetno nebi. Pa ... vem, da je žalostno ampak marsikatera firma dan danes pazi na vsakih par EUR.

> Zraven pa dobiš še cel kup drugih zadev.

Če si firma z 10 zaposlenimi ne more privoščiti 500 USD na leto za email in ostale stvari, potem najse takoj zapre. Ker so očitno precekj nepsoosbni zaslužiti denar.

Za 500 USD ti na leto že en lasten strežnik pokuri elektrike.

Office365 za firme stane malo več, ampak dobiš zraven še Office licence, pa imaš še eno skrb manj. In si na lastni domeni.

Če si podjetje ne more privoščiti 1500 USD na leto za 10 zaposlenih, tudi dela nekaj narobe. Najbrž potem vseh dodatnih featurjev, kot koledar, taski, avtomatika, ipd ..., niti ne rabi.

Zasebnost? Komu pa mar za tisti drobiž, ki ga obrača(m)te.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Valuk1 ::

Se strinjam s vsem zgoraj!

Torej, preveril sem, moj outlook ima nastavljen dohodni strežnik pop3.amis.net.
Odhodni je normalno smtp.amis.net.
Na iPadu in telefonu pa imam v Cloudmagicu imap.amis.net strežnik.

Torej, zdaj bom izbrisal račun v outlooku in nastavil novega z imap.amis.net.
Vendar pa! Bojim se, da bom izgubil vse stare maile!
So moje bojazni odveč, ali je res?
Da ne bom potem dobival mailov samo od tega trenutka naprej, ko sem nastavil imap, vse stare iz pop3 pa ne bom videl.

TNX!

Mesar ::

Invictus je izjavil:

Mesar je izjavil:

50USD po mailu pa če usmeriš tja MX zapis moreš vse maile met pri njih, če ima firma 10 zaposlenih je to že 500USD letno. Da o tem ne govorimo, da marsikatera firma štanca maile kot za šalo, če bi jih morali plačevat pa jih več verjetno nebi. Pa ... vem, da je žalostno ampak marsikatera firma dan danes pazi na vsakih par EUR.

> Zraven pa dobiš še cel kup drugih zadev.

Če si firma z 10 zaposlenimi ne more privoščiti 500 USD na leto za email in ostale stvari, potem najse takoj zapre. Ker so očitno precekj nepsoosbni zaslužiti denar.


In koliko % firm v Sloveniji v privat lasti lahko takšne stroške odobri na lepe oči? Ker tisti ko ne morejo naj zaprejo pa boš ti poskrbel za brezposlne?

Invictus je izjavil:


Za 500 USD ti na leto že en lasten strežnik pokuri elektrike.


Pa če imaš gor še kake Network drive za file storage, mogoče kak Sharepoint pa še kaj? Vsak komp posebaj boš administriral brez GPO? Pol ugotoviš, da skoraj ne moreš brez strežnika tako, da teh 500USD elektrike tako ali tkao ne moreš prihranit.

Invictus je izjavil:


Office365 za firme stane malo več, ampak dobiš zraven še Office licence, pa imaš še eno skrb manj. In si na lastni domeni.


Kaj pa če imajo že kuplene Office licence, mogoče celo ceu paket le teh? Predlagaš, da jih zavržejo pa kupijo še office365?

Invictus je izjavil:


Če si podjetje ne more privoščiti 1500 USD na leto za 10 zaposlenih, tudi dela nekaj narobe. Najbrž potem vseh dodatnih featurjev, kot koledar, taski, avtomatika, ipd ..., niti ne rabi.


Ja, a Google po novem ponuja pakete v katerih so samo maili brez webmaila recimo? Al pa samo mail brez ostalih storitev? Link pls?

Invictus je izjavil:


Zasebnost? Komu pa mar za tisti drobiž, ki ga obrača(m)te.


Tebi očitno ne, je pa po moje malo pretirano, da se kar mi2 tukaj na forumu odločiva za vse firme a ne?

PS: Če uporabljajo Outlook že imajo licence za 0ffice...

Valuk1 je izjavil:

Se strinjam s vsem zgoraj!

Torej, preveril sem, moj outlook ima nastavljen dohodni strežnik pop3.amis.net.
Odhodni je normalno smtp.amis.net.
Na iPadu in telefonu pa imam v Cloudmagicu imap.amis.net strežnik.

Torej, zdaj bom izbrisal račun v outlooku in nastavil novega z imap.amis.net.
Vendar pa! Bojim se, da bom izgubil vse stare maile!
So moje bojazni odveč, ali je res?
Da ne bom potem dobival mailov samo od tega trenutka naprej, ko sem nastavil imap, vse stare iz pop3 pa ne bom videl.

TNX!


Načeloma nebi smel izgubiti nobenih mailov ampak ti jih Outlook znova prense in boš imel iste maile kot jih imaš na napravah... iPadu recimo.

Drugače pa http://www.wikihow.com/Back-Up-Microsof...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Invictus ::

Mesar je izjavil:


In koliko % firm v Sloveniji v privat lasti lahko takšne stroške odobri na lepe oči? Ker tisti ko ne morejo naj zaprejo pa boš ti poskrbel za brezposlne?

Vsaka firma, ki si lahko privošči imeti kak lasten strežnik ali 2.

Mesar je izjavil:


Pa če imaš gor še kake Network drive za file storage, mogoče kak Sharepoint pa še kaj? Vsak komp posebaj boš administriral brez GPO? Pol ugotoviš, da skoraj ne moreš brez strežnika tako, da teh 500USD elektrike tako ali tkao ne moreš prihranit.

Tako na Googlu kot Microsoftu dobiš poleg maila tudi online disk space. Večina stvari na strežnikih je tako ali tako samo fetiš admina, ki ga lahko ob online zadevah odpustiš. Z business licenco za Office365 pa še Sharepoint. Zraven ...

Mesar je izjavil:


Kaj pa če imajo že kuplene Office licence, mogoče celo ceu paket le teh? Predlagaš, da jih zavržejo pa kupijo še office365?

A za pogajanja z Microsoftom še nisi slišal, če si ravno kupil zadnjo licenco? Poleg tega to ni OEM licenca, pa jo lahko prodaš naprej.

Mesar je izjavil:


Ja, a Google po novem ponuja pakete v katerih so samo maili brez webmaila recimo? Al pa samo mail brez ostalih storitev? Link pls?

Ja, jih ne. Vedno dobiš komplet, ki pokriva 95% potreb podjetij.

Mesar je izjavil:


Tebi očitno ne, je pa po moje malo pretirano, da se kar mi2 tukaj na forumu odločiva za vse firme a ne?

Kot sem rekel, to zadošča za 95% podjetij. Tisti, ki so prisiljeni v lastne rešitve, pa že vedo zakaj.

Tlačenje lastnih strežnikov v vsako podjetje je predvsem posel za cel kup malih s.pjev, ki drugega kot poinštalirati Windows SBS tudi ne znajo. In lepo zakasirati za neko pripravljenost.

Poznam nekaj podjetij, ki so preprosto vse preselile v oblak in odpustile vse ITjevce. Zadeve jim zdaj ureja tajnica. Vse skupaj deluje ravno tako dobro ali bolje kot prej. Predvem pa hitreje in brez jamranja lokalnega admina kako je vse težko in drago.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mesar ::

Invictus je izjavil:

Mesar je izjavil:


In koliko % firm v Sloveniji v privat lasti lahko takšne stroške odobri na lepe oči? Ker tisti ko ne morejo naj zaprejo pa boš ti poskrbel za brezposlne?

Vsaka firma, ki si lahko privošči imeti kak lasten strežnik ali 2.

Mesar je izjavil:


Pa če imaš gor še kake Network drive za file storage, mogoče kak Sharepoint pa še kaj? Vsak komp posebaj boš administriral brez GPO? Pol ugotoviš, da skoraj ne moreš brez strežnika tako, da teh 500USD elektrike tako ali tkao ne moreš prihranit.

Tako na Googlu kot Microsoftu dobiš poleg maila tudi online disk space. Večina stvari na strežnikih je tako ali tako samo fetiš admina, ki ga lahko ob online zadevah odpustiš. Z business licenco za Office365 pa še Sharepoint. Zraven ...


Pa managment PCjev v domeni? To tudi pride v parketu? Sicer nisem neki fejst aktiven na tem področju ampak s tistimi ko sem delal so imeli mogoče 1% do 5% takšnih stvari, ki so "fetiš admina", za syncanje 2TB dokumentov sem in tja pa že rabijo 100Mbps+ linijo, če ima firma par 10 zaposlenih. 100Mbps mesečno na optiki pa te stane kolko - paket za pravno osebo seveda?

Invictus je izjavil:


Mesar je izjavil:


Kaj pa če imajo že kuplene Office licence, mogoče celo ceu paket le teh? Predlagaš, da jih zavržejo pa kupijo še office365?

A za pogajanja z Microsoftom še nisi slišal, če si ravno kupil zadnjo licenco? Poleg tega to ni OEM licenca, pa jo lahko prodaš naprej.


Pa če imajo Office 2007 in 2010, teh je kolkor je meni znano ATM največ okoli... razen pri tistih, ki še vztrajajo na Office 2003. Zdaj Office 2010 je če ga kupuješ licenco po licenco z vsakim kompom posebaj cca. 200eur, pa ga ogromno firm ravno na tak način kupuje... kaj boš potem s tem? Še več denarja stran zmetal za Office 365, ki so že v osnovi cenejši?

Invictus je izjavil:


Mesar je izjavil:


Ja, a Google po novem ponuja pakete v katerih so samo maili brez webmaila recimo? Al pa samo mail brez ostalih storitev? Link pls?

Ja, jih ne. Vedno dobiš komplet, ki pokriva 95% potreb podjetij.


Torej se ne moreš izpogajat za nižjo ceno, ker nekaterih storitev ne rabiš... kar si ti predlagal.

Invictus je izjavil:


Mesar je izjavil:


Tebi očitno ne, je pa po moje malo pretirano, da se kar mi2 tukaj na forumu odločiva za vse firme a ne?

Kot sem rekel, to zadošča za 95% podjetij. Tisti, ki so prisiljeni v lastne rešitve, pa že vedo zakaj.

Tlačenje lastnih strežnikov v vsako podjetje je predvsem posel za cel kup malih s.pjev, ki drugega kot poinštalirati Windows SBS tudi ne znajo. In lepo zakasirati za neko pripravljenost.

Poznam nekaj podjetij, ki so preprosto vse preselile v oblak in odpustile vse ITjevce. Zadeve jim zdaj ureja tajnica. Vse skupaj deluje ravno tako dobro ali bolje kot prej. Predvem pa hitreje in brez jamranja lokalnega admina kako je vse težko in drago.


Ja če ma firma zaposlenih, da jih prešteješ na prste rok potem mogoče res ni problem.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Invictus ::

Mesar je izjavil:


Ja če ma firma zaposlenih, da jih prešteješ na prste rok potem mogoče res ni problem.

No, saj razumeš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Valuk1 ::

Dejansko stanje:

Na firmi nas je okrog 65.
Od tega nas ima email kakšnih 25 oseb, ostalo je proizvodnja in montaža.

Vsi uporabljamo samo email, osnovno v Outlooku.
Imamo tudi lastni server, kjer so skupni podatki, po možnosti tako neorganizirani, da se težko dokoplješ do česa.
Več kot pol firme ne ve kaj je Dropbox, kaj je več od Worda ali Excela prav tako.

Če hočeš karkoli premaknit na boljše glede teh zadev, potrebuješ pol leta in neverjetne napore.
Vse to zaradi nerazumevanja, neznanja in nevidenja priložnosti tistih, ki v firmi odločajo o nakupih, skratka vodstva.

Firma ima denar, rekel bi, da je ena boljših slovenskih, vendar kaj to pomaga, če je vodstvo v pizdi.

To je moj prispevek na to, kako lahko firma kaj na hitro zamenja, se prilagodi ali najde boljšo rešitev.

Machete ::

Živ, se kaj posebnega dogaja z Outlook telefonsko aplikacijo?
Nekako je postala skoraj neuporabna.
Želim z nule dodati ponovno račun, pa ponuja samo outlook ali hotmail domeno..

Torej neuporabno za druge naslove?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

brbr21 ::

Ločiš med pomenom ADD in CREATE?
Hint: z ADD bo lažje

Machete ::

Ja bo držalo ja.
1 najden račun, odkljukaj, potem preskoči.. potem se odprejo čudežna polja
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba Thunderbird v Outlook

Oddelek: Pomoč in nasveti
161847 (1085) markhenry
»

Cloud gostovanje e-pošte (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6011580 (10418) c3p0
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
486879 (5584) tony1
»

Izvoz e-pošte iz Apple Mail

Oddelek: Programska oprema
192280 (225) MrStein
»

Izvoz vseh mailov iz Outlooka

Oddelek: Pomoč in nasveti
204660 (4272) krneki0001

Več podobnih tem