» »

Rdeča lučka na ohišju ne dela

Rdeča lučka na ohišju ne dela

DJ ROK ::

živjo mene pa zanima zakaj mi na ohišju ne sveti rdeča lučka zdaj sveti samo zalena rdeča pa ne dela ali je mogoče kaj izklopljeno iz matične ali kaj.
hvala

[moderator: V prihodnje se prosim izogibaj naslovov, kot so "ne dela", "pomoč", "pomagajte", itd... Naslov mora odsevati kratko vsebino teme!]
  • spremenilo: bastadu ()

falotXP ::

To, da ti na ohišju ne sveti rdeča ledica je lahko problem v tem:
-da konektor, ki gre od ledice oz. ohišja in ga moreš priklopiti na na matično (verjetno HDD Led) ni pravilno priklopljen (poglej navodila o matični plošči-vse ti piše, pa tudi na platah je narisano) oz. je premalo pritaknjen na pine.

-da je pregorela led dioda (manj verjetno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: falotXP ()

Matek ::

Lahko tudi da je napacna polariteta, tako da samo obrni konektor okrog njegove osi za 180 stopinj :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

DJ ROK ::

kje ga pa naj na matično priklopim in kam jaz nevem nič kaj če je od diska kaj narobe za matično pa nimam čisto nič papirjev.

Matek ::

Ja odpri kišto, tam kjer je diodica gresta iz nje kabelcka, pa jima sledi do plosce, iz plosce je polno pinov in na dva je prkloplen en konektorcic majceni, pa ga odklopi in obrni ter priklopi nazaj.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

DJ ROK ::

daj prosim natančno opiši ta delo ker sem že odprl kišto notri je polno kablov kaj je kaj pomene iz te lučke gre polno kablov kaj naj naredim.
prosim.

Matek ::

Poglej točno na sprednjo stranico kje je ta rdeča lučka, ker iz nje gresta zadaj samo dva kabla, tema dvema sledi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

DJ ROK ::

če se ne vidi kaj naj zdaj naredim ker je vse nastavljeno napota in ne vidim kaj naj naredim.
ajd

Dead_Eye ::

če ne veš kaj delaš dej raje mir in ne se sekirat zaradi ene diode.

btw rdeča dioda(hdd led) utripa/gori samo ko je ide activity, drugače ne - provaj kopirat en dolg file in poglej če dela
The one and only

km- ::

meni tudi ne dela hdd led ze od zacetka. ce pa uzadaj od napajalnika ugasnem - pa spet prizgem rac.
ko se starta rac mi prizge obe lucke pol pa samo tista od on
:) nevem kje je error boh bmk :) ce ve kdo kaj naj pove cene se ne sekiram :))

boštjan ::

če vse normalno dela pol ne popravljat;)

sash ::

tak mimgrede, a si ti to diodo že kaj menjaval z željo po večji svetilnosti ?????

ker so sem se sam enkrat lotil take zadeve pr kolegu, ki je hotel imet namesto ene navadne 3 mm ledice, kar DVE visokosvetilni modri ledici zadeva ni delal ker očitno plata nima tako "močnih" izhodov za ledice, ker ko sva pa dala gor sam eno pa je delalo vse normalno ;(
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

rele, ki bo vklaplo diodice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
304112 (2722) TEDY
»

2 diodi na ASUS Q-konektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111388 (1285) Glodko
»

LED dioda, ki stalno sveti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223737 (3455) Microsoft
»

en grozna tezava:(

Oddelek: Pomoč in nasveti
171559 (1292) blue96
»

DIODA ZA DELOVANJE DISKA STALNO SVETI

Oddelek: Pomoč in nasveti
81612 (1488) yjj

Več podobnih tem