» »

DIODA ZA DELOVANJE DISKA STALNO SVETI

DIODA ZA DELOVANJE DISKA STALNO SVETI

Robert ::

Pred nedavnim sem vgradil CD RW in DVD enoto Ricoh MP9120A (oem izvedba). Sistem je lepo instaliral omenjeno Plug and Play enoto in tudi delovanje le-te je brezhibno. Moti me le, da na ohišju računalnika stalno sveti dioda za delovanje diska. Pri prejšnjem CD-Romu Philips 32x je bilo vse O.K. Prosim za pomoč. Imam Windows 98 Slo.

yjj ::

Po vsej verjetnosti si obrnil prikjuček za lučko na matični plošči.

TESKAn ::

Te lučke so diode in če jih narobe obrneš, ne svetijo. Problem mora bit nekje drugje - probaj malo enote dajat na različne kanale - dej disk primary master, CD - DVD - RW pa kot secondary master...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AlchemY ::

Ce disk ne dela lucka pa vseen sveti, potem si verjetno dal kable od ohisja na napacne prikljucke na plosci, ne obrnil.

Robert ::

Disk imam nastavljen na primary master CDRW enoto pa na secondary master. Tudi disk dela brez težav, le dioda še zmeraj sveti.8-O

Alec999 ::

Poglej ce je kabl od diska do maticne prov obrnen ...
rdeca na 1 ... take simptome daje disketnik ce ma kabl
narobe obrnen .. mozno, da ma disk izto

Robert ::

Hvala bom poskusil, zanima pa me še zakaj ni možno downloadad programa PowerStrip in ali je to polna verzija???:))

JeDo ::

Uglavnem, če te moti svetenje diode, je ena izmed opcij, da le-to odklopiš -- potem ti ne bo svetila, zna pa se narediti, da tega, da ti nebi svetila če je priklopljena, ne bo uspelo urediti (da bo delala pravilno) ker komponente v določenih konfiguracijah ne delajo tako oziroma toliko dobro kot se od njih pričakuje. Sistem iz samih dobrih komponent še ni najboljši sistem !!! LpJeDo

yjj ::

Če obrneš lučko HDD LED ne utripa ampak SVETI. Jasno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati disk, CD-RW in DVD - prosim za pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51082 (992) Narcos Satanicos
»

Teac CD-RW 40x burn speed

Oddelek: Strojna oprema
101058 (913) Matek
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181510 (1187) Kriko
»

Povezava DVD in CD-RW

Oddelek: Pomoč in nasveti
102168 (2090) Matty
»

Priklop pečice

Oddelek: Strojna oprema
132407 (2282) Loki

Več podobnih tem