» »

Jetlag

Jetlag

Dajarra ::

Pozdravljeni..čez nekaj dni se odpravljam v Azijo (6 ur časovne razlike).

Pot poteka takole: SLo (04:00)->Italija letališče (9:00)->Savdska Arabija (18:40)->Polet iz Savdske 02:00>Pristanek 16:00

Kako se najbolje pripraviti, da greš lahko spat, ko bo potrebno..Prebral sem kar nekaj, pa vendar kakšen nasvet iz prve roke..se še v Sloveniji pripraviti s krajšanjem spanca ali bom itak tako utrujen da bom lahko spal 15ur? Sprašujem zato, ker imam natrpan urnik naslednji dan po pristanku in bi rad bil čimprej fit.

Hvala

Smrekar1 ::

Dajarra je izjavil:

Pozdravljeni..čez nekaj dni se odpravljam v Azijo (6 ur časovne razlike).

Pot poteka takole: SLo (04:00)->Italija letališče (9:00)->Savdska Arabija (18:40)->Polet iz Savdske 02:00>Pristanek 16:00

Kako se najbolje pripraviti, da greš lahko spat, ko bo potrebno..Prebral sem kar nekaj, pa vendar kakšen nasvet iz prve roke..se še v Sloveniji pripraviti s krajšanjem spanca ali bom itak tako utrujen da bom lahko spal 15ur? Sprašujem zato, ker imam natrpan urnik naslednji dan po pristanku in bi rad bil čimprej fit.

Hvala


Ne treniraj, samo potrudi se biti pokonci vsaj do 21h po lokalnem času, pojdi spat in vstani čimbolj normalno, recimo ob 8h in bo. Če bi ti bilo 11 ur preveč se pač potrudi tam biti dalj časa pokonci ali vstati kako uro prej.

borutz ::

ko gres tja ni panike, ker si cisto nazpidiran zaradi potovanja,...
problem je ko prides nazaj domov, takrat pa rabis 2-3 dni da prides "nazaj"

marS ::

ja mene ponavad tudi to kr uniči. ena dohtarca mi je predlagala Helex :D
in ja, nimam nobenih problemov več z jetlagom. vzameš kako uro prej in pol je ok...seveda morš vedet da ti bo pol čist vseen če letiš al plavaš :))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

St235 ::

V saudski se čim prej spravi spat in ko prideš boš dovolj naspan, da prideš skozi tistih šest sedem ur dneva. Potem pa med deveto in deseto spat in si naslednji dan dober. Najbolj se z jetlagom zakolješ, če ne preklopiš na lokalni čas in greš tisti dan ko prileti, čez dan malo odspat. Potem cel teden ne ujameš ritma.

Invictus ::

Moj recept za jetlag je sledeči:

Čas spanje prilagajaj času na cilju. Saj veš kdaj boš na cilju. Glede na to kdaj boš šel tam spat, lahko trenutno prilagodiš svoj bioritem. To sicer pomeni da boš lahko zelo dolgo pokonci, ali pa da boš več spal kot ponavadi.

Meni se je na poletu v Avstralijo to super obneslo, in nisem imel niti dneva jetlaga, tako tja kot nazaj.

Je malo zoprno in se je malo treba potruditi, pa lahko si kar skurjen, ampak po eni noči spanja v Avstraliji sem bil aklimatiziran na njihov čas.

Razne tablete in ostalo ne pomaga preveč ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

andromedar ::

Točno tako, kot je borutz rekel.

Vsakič, ko sem letel v Azijo mi je totalno dol viselo za jetlag...preveč za videt in doživet, da bi se počutil nenaspanega ali utrujenega.

Je pa druga pesem, ko prideš nazaj domov... :(
Eh?

acquiesce ::

Za te zadeve lahko tudi melatonin vzameš. Se uporablja ravno pri jetlagu, pa težavah s spanjem. Jaz ga jemlem občasno že kar nekaj let, ker moje spanje že od nekdaj bolj v k****. Folk ga jemlje tudi zaradi drugih, baje pozitivnih učinkov. Dobiš ga sicer tudi pri nas, pa v Italiji v lekarnah. Sam ga sicer dobivam iz USA.

Kaboom ::

Dajarra je izjavil:

Pot poteka takole: SLo (04:00)->Italija letališče (9:00)->Savdska Arabija (18:40)->Polet iz Savdske 02:00>Pristanek 16:00


imaš kar dolg postanek v savdski... potovanje proti vzhodu ni težavno še posebej ker je ponavadi načrtovano čez noč. v tvojem primeru sicer pozno ponoči... sem že večkrat letel 6 ur časovne razlike proti vzhodu ampak vzletal ob 17h in pristajal ob 7h (lokalni časi). polet je dolg 8ur in je tvoja "noč"... takrat spiš, če lahko. melatonin pomaga, kak pir tudi... zamaški za ušesa, maska preko oči, odvisno kaj potrebuješ za spanje (mir in temo). če nameravaš spat je bolje sedet ob oknu (nihče ne rabi stopat preko tebe). vzami bukve, e-reader, tablet za kratkočasenje... ko prideš tja, bo dan podoben kakšnemu po neprespani, prežurani noči. torej nedelja - nič posebnega. prebiješ se do normalne ure za spanje, okrog 22h in greš normalno spat. drugi dan je "ponedeljek"

pot nazaj ti bo kot en dolg dan z dremanjem na letalu. pristaneš in spet isto, prerineš do normalne ure za spanec in si drug dan dober.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polet SLO-ZDA

Oddelek: Loža
98168 (7758) duque
»

stres

Oddelek: Loža
262076 (1154) M-XXXX
»

Najceneje do Londona

Oddelek: Loža
4410154 (7642) innerspace
»

Spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738411 (6743) nokia6310

Več podobnih tem