» »

Ventilacija v prenosnikih

Ventilacija v prenosnikih

Blum ::

Živjo,
nisem kupil novega prenosnika že vsaj 5 (če ne več) let, počasi kupujem novega in v oglasih oz. specifikacijah prenosnikov (za povprečne uporabnike) ne vidim nikjer podatkov o ventilaciji.
Naj razložim, iščem prenosnik, ki je cenovno ugoden in za vsakodnevna opravila ter glavni pogoj je, da pri nezahtevni uporabi ni ventilacije. Nekaj novih računalnikov (400-600eur) sem že prijel v roke, pa pri nobenem ni bilo slišati ventilatorja.

No, kaj me zanima - ali je to že "standard", da pri prenosnikih (tu ne štej apple) ni ventilacije (do neke stopnje)? Verjetno se nekateri modeli bolj grejejo kot drugi že pri uporabi worda ali youtuba... Namreč to je to kar ne najdem nikjer, in to je to kar hočem - da je prenosnik tih (predpostavimo, da ni slišati ostalih komponent). In ali izstopajo kakšni cenovno dostopni modeli, ki imajo konstantno ventilacijo?; da jih izobčim :) Nočem se ušteti pri nakupu, kjer mi je vent pogoj pred ostalo pomembno specifikacijo.

Ve kdo kaj o tem?

hojnikb ::

Če nerabiš nekega pretiranga performanca, imaš tudi kompletno pasivne varjante..
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Lenovo T modeli sicer imajo ventilacijo, ampak so, dokler jih ne obremeniš, zelo tihi.

Pa še eno pomembno lastnost imajo - zrak vlečejo od zadaj in ga pihajo ob strani ven, torej ne jemljejo zraka iz spodaj, pa potem ne poberejo toliko smeti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

s6c-gEL ::

Samo da ni Hp.

Kaboom ::

Blum, ko boš našel prenosnik, ki ti je všeč boš moral prebrat kak online review o njem... poiskat ljudi, ki ga imajo / probat v trgovini.
ventilatorji so glasni, ko morajo bit. ko hladijo komponente. torej bolj kot ga boš gnal bolj bojo ventilatorji glasni. četudi bo laptop high performance je sposoben biti tiho saj nadzoruje obrate ventilatorjem po potrebi. sam lahko trdim za samsunga series 7 chronos (i7 2.3GHz, GeForce GT650M, SSD), da po vklopu "silent mode" ne slišim iz njega ničesar tudi če ga prislonim k ušesu. seveda pa takrat zniža cpu moč in ostalo...

preberi ta članek
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Blum ::

Hvala za nasvete, si bom pogledal lenovo T modele in prebral ta članek.

Steampunk ::

s6c-gEL je izjavil:

Samo da ni Hp.

Bi napisal kakšen argument, ali tvoja tipkovnica ne prenese naporov?

cortez ::

Lenovo IdeaPad G500 naprimer.

Blum ::

Tale lenovo je vredu za svoj denar! Kako je pa pri HPjih, s6x-gEL je omenil "samo da ni hp", pa me zanima zakaj?

paraboŁa ::

Hehe nevem zakaj tak hate proti hpju, ko sem sam kupoval prenosnik sem po veliko forumih prebral ne hp-ja gor dol. Kupil sem hp 450 g0, ugodna cena in dobre spec., po slabem letu uporabe sem zadovoljen...dela brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paraboŁa ()

krneki0001 ::

paraboŁa je izjavil:

Hehe nevem zakaj tak hate proti hpju, ko sem sam kupoval prenosnik sem po veliko forumih prebral ne hp-ja gor dol. Kupil sem hp 450 g0, ugodna cena in dobre spec., po slabem letu uporabe sem zadovoljen...dela brez problemov.


Eden izmed redkih. Večina jih namreč jamra kako jim crkujejo komponente v računalnikih. recimo wifi, grafika (če ni v procesorju), kontrolerji,...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

paraboŁa ::

Vrjetno je tako kot povsod drugod, nekomu bo clio delal 20 let bp, spet drugi bo imel probleme z njim po dveh letih od nakupa in tako bodo vsi Renaulti zanič. Pri vsakem proizvajalcu lahko naletiš na slab model.

hojnikb ::

cortez je izjavil:

Lenovo IdeaPad G500 naprimer.

Prste stran, če vsaj malo ceniš kvaliteto ohišja. Tole je uber plastik fantastik.
#brezpodpisa

cortez ::

hojnik, kaj bluziš.

Si že mel sploh kakšnega G500 po rokah. Sam sm jih kupil že 3 in vsi so bili tihi; ni pa to Thinkpad, sam to pa tudi ne išče.

HP, so pa v istem cenovnem razredu šrot od šrota. Kupil nazadnje HP v akciji za začetnika, in so komponente totaln jajc v primerjavi z podobno cenovnim lenovom. 10/10 linija mi je lanom in wifijem, delala max 5/2. Ko se zapaca z prahom, je ventilator non stop vklopljen in moteč. Compaq je sam rebrand od HP-ja.

Do sedaj sm raztavu še največ HP-jev, zaradi glasnih ventilatorjev (DV6), nvidia gpu čipov (pavilioni, vsi nvidia, kjer odstopi lot pri gpu-ju zaradi pregrevanja), razni nx in podobni.

Elitebook je čist nekaj drugega.

hojnikb ::

Imamo G500 doma, tako da _točno_ vem o čem govorim. Ohišje totalni plastik fantastik, tipkovnica žalost, ekran slabši od mojga 7 let starega HPja, disk nagravžno počasen.... Je pa tih, to pa res. Ampak build quality je pa greznca. Heck, še dva eeeja, ki jih imam in sta bla svoj čas res bottom end ponudbe, pa sta bolje zgrajena.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

cortez ::

Prvega Asusa EE sm mel tud jaz (bigbang jih je prodajal), in sem ga menjal po 1 dnevu, ker je mel death pixel. O izdelavi in LCD-ju na tisti 7-ki pa nebi.

Če še ne veš, imajo G500 2 vrsti black ohišij, odvisno s kako konfiguracijo ga kupiš; range je pa od 280-500+ evrov.

In kot je že v naslovu povedano, govorimo predvsem o ventilaciji, za kar je pa za npr. 300€ to top. Če pa že hočeš slišat ventilator, ga boš najbrž prvič, ko boš v energy managerju izbral clean my vent ;).

hojnikb ::

kaj ti nuca tih ventilator, če je pa vse ostalo okol njega šrot.
Itk imaš pa cel kup drugih tihih prenosnikov (celo pasivnih!) če ti je main feature..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blackbfm ::

jz mam hp sicer elitebook, ni brez napak, ampak tut ni nič kritičnega narobe z njem glavne komponente špilajo tip top, gonim pa ga 4 leta..sem videl nekaj precej slabše ohranjenih laptopov različnih znamnk pa so bli sigurno 10x manj v uporabi

negotiator ::

Jaz imam tudi, še vedno doma enega starega HP-ja in moram reči, da so res v redu prenosniki, dela še vedno brez napak, ventilator pa tudi ni glasen, nekaj povprečnega.
All easy problems have already been solved.

Blum ::

Hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So Lenovo prenosniki dobri? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7428757 (16929) Invictus
»

Najtišji laptop

Oddelek: Kaj kupiti
369725 (8444) DonMatejo
»

Izbira med 4 cenejšimi prenosniki

Oddelek: Kaj kupiti
152839 (2584) slitkx
»

Izbira laptopa - i5 ali i7

Oddelek: Kaj kupiti
335411 (4562) turbolenca
»

HP - primerjave (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9821870 (20336) Malajlo

Več podobnih tem