» »

Ukv inpolicija

Ukv inpolicija

teka ::

Pozdrav,

V avtu imam ukv postajo, ki lovi tudi policiske frekvence. Zanima me če je te frekvence dovoljeno poslušat in še, če te ustavi policaj in sliši svoje kolege prek ukv v mojem avtu kakšne so posledice?

Lp teka
  • polepsal: Mavrik ()

Keyser Soze ::

Ja, ja. Valda je dovoljeno.:\

Ko te ustavijo naslednjič policaji jim reči naj te pokličejo preko postaje pa te povabijo na pivo, tako malo za zabavo. Boste enga skupej spil.>:D
OM, F, G!

Primoz ::

Uživaj dokler lahko,

policaji (in še nekatere službe) se itak pripravljajo, da bodo šaltal na TETRO z end2end kodiranjem povezave (vprašanje je samo še, kdo bo pri tem zaslužil).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Hypno ::

A ni bilo o tem že govora na forumu?

Vse je dovoljeno dokler te ne dobijo. :)

Sicer pa kaj maš od tega, da poslušaš s skenerjem "nedovoljene" frekvence, razen:

"veš, včeraj sem slišu kok so enga lovil pa jim je s****du okol une bajte .... pol je pa še kibla pršla pa so ga nabasal pa pelal" ali pa pogovor kontrolorjev na Brniku, ko se ravno pelješ mimo.

Aja, pa skener ne lovi kar nekaj, ti si vnesel frekvenco z nekim namenom, je nisi "pokasiru" mimogrede pa si rekel:" Lej, policaje sm najdu!"
Great are mysteries of the mind ...

stromar ::

kakšno frekvenco imajo pribljižno? bom mal zmodificiral radio

milica ::

stromar: na tukaj majhno asociacijo. http://www.uscom-us.si/slo.html
LP!

SkIDiver ::

Sprejemanje je dovoljeno prepovedano pa je oddajanje. Če oddajaš se ti pa zna slaba pisat.

Cr00k ::

jst sem kupil novo UKW postajo Icom (2m) pred 5 leti... ze "pokvarjeno"...od Urosa Spruka(link je pa en post visje...)

...tako da ni bilo omejitve samo 144-146 Mhz na dveh metrih, ampak je blo 136-172Mhz... :)

...no zdej sem pa presaltal na mal bolj sodobno... 70cm, 2m... in sem hotel imeti tud "pokvarjeno", tam so mi z veseljem priskocili na pomoc z "radostno destrukcijo":D

polcaje pa lahko najdete, visje od frekvence 146mhz... poskenirite pa bo... (so pa frekvence od kraja do kraja razlicne... pa menjajo jih tudi kar pogosto...

Lp, Cr00k

Cr00k ::

Ps. niti sprejemanje ni dovoljeno... (samo ne morejo izslediti da nekdo sprejema...)

...kar sprehodite se z postajo po ljubljani mimo polcajev... pa da mate zvocnik na polno prklucen... prec sodnik ...

teka ::

CrOOk,

Pol po tvojem ni dovoljeno??

Zdej pa ne razumem!:\

Cr00k ::

ne ni dovoljeno...

...point je da te ne morjo izsledit...

tako da polcaje poslusi na samem... pa ne hval se prevec okol...no ja lohka se tud hvals, sam da te roka policije ne dobi pri poslusanju njihovega kanala... oz. ce najdejo postajo v avtu, ti pa brez dovoljenja je tut lohka stala...

lp, Cr00k

slawc ::

hm... v radioamaterskih prirocnikih in izpitih ter zakonu (kateri clen krsis, ko prides pred sodnika?) ne pise da ni dovoljen sprejem na katerikolih frekvencah razen v primeru, da je prenos kodiran. (torej sprejem GSM signalov je nezakonit, pravtako novejsih prenosnih slusalk navadnih telefonov (oz. baze), NMT in starejse prenosne telefone se slisi BP).
Si v prekrsku ce poslusas TV z RA postajo? Kaj pa radio? Placujes RTV narocnino?

Letala na AM visje od 108MHz?

p.s.
potemtakem bi bila ze prodaja teh postaj ter skenerjev nezakonita.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Cr00k ::

...ni dovoljeno... bom probu najdet kateri clen je to...

...brnik approach control je na 118.750 Mhz...

ce placujes TV narocnino lohka poslusas TV tudi preko kuhalnice ce ti to uspe:D

postaje radioamaterske so fiksirane pri 2m na 144-146mhz... Vsaj Icom je...
tako da jih na servisu, na zeljo kupca, "pokvarjo" da se lohka poslusa/oddaja od 136Mhz pa neki cez 170Mhz...

...a misls da ti na servisu dobis racun za "pokvarjanje" kot storitev? nope... zakaj? ker ni dovoljeno :\

SkIDiver ::

118.750 Mhz lovim z TV kartico. Sam antena je malo švoh drugač pa potegne in se sliš dokaj razločno.

Ko bi še policijsko frekvenco vedu:D

Cr00k ::

policijske frekvence se spreminjajo...

...ti kar nad 146mhz skeniri... bos hitr kej najdu,...

SavoS ::

Tako je to:
Če si radioamater potem kršiš radioamaterski kodeks, kjer si se zavezal da boš delal samo in izključno na radioamaterskih frekvencah in blablabla.....
Če lahko kupiš skener v prosti prodaji pomeni, da če skaner lovi tudi policijske frekvence nisi ti nič kriv, kriv si le če te pri tem dobijo na licu mesta....zdaj lahko ti odvzamejo skaner ali postajo, lahko te pa samo kaznujejo, odvisno pač od volje policaja. Drugače je po policijsko to seveda vse prepovedano in na koncu se pač sam odločiš ali boš to stvar mel ali ne. Seveda je pa za vsak slučaj pa le fajn imeti še potrdilo, da si opravil radioamaterski izpit in potem pač policaje na vse pretege "nategneš" da je to radioamaterska postaja za delo na 2m.:D


Namig : Poglej tukaj
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

teka ::

Pozdrav,

preden sem začel to temo sem pisal na MNZ in objasnil sitoacijo (ukv in policija)

Vse do vščeraj (trajalo je kak teden) nisem dobil odgovora in poglej kaj se je zgodilo danes!!!
pogledam e-mail in poglej,pošta od policije:(

Tu si oglejte kaj so mi napisali

Spoštovani,

Najprej opravičilo, ker ste nekaj dlje čakali na naš odgovor.V
želji, da bi bil odgovor povsem jasen, smo se posvetovali z različnimi
strokovnjaki. Ti so nam povedali,da noben predpis ne omejuje poslušanja
katere kolih radijskih komunikacij. Vse kar je v radijskem etru ,je
prosto dostopno. Kdor(to velja tudi za policijo)hoče nepoklicanim
preprečiti, da bi se seznanili z vsebino določenih komunikacij, mora te
komunikacije ščititi(napr. s kriptozaščitnimi ukrep) ali jih narediti
nerazumljive (taktični kodni znaki,pogovorniki,klicni znaki,statusni
signali ipd)

V upanju, da smo vam odgovorili na vse vaše dileme vas lepo
Pozdravljamo.


Miran Koren
Predstavnik policije za stike z javnostmi


Je potem dovoljeno:D :D ;)

Azrael ::

Po tem pisanju že, samo še vedno lahko naletiš na policaja, pri katerm boš ugotovil, da vici o policajih ne obstajajo, vse je resnica. Ni ravno za izivat.

Kot je bilo že v mailu povedano, tudi če poslušaš lokalno policijo, ne pričakuj, da boš slišal kam in kdaj bodo postavili radar, lahko pa da boš slišal, da omenjajo tablico na avtu s katerim se pelješ... Sicer policaji niso tako neumni, da nebi vedeli, da imajo zveste poslušalce.

Pa še to, če že imaš postajo, ki lovi policajske frekvence, onemogoči !!! oddajo na teh frekvencah, prehitro pritisnjena tipka in po možnosti še povedan radioamaterski znak, je nekatere že zelo drago stal.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

slawc ::

..ni dovoljeno... bom probu najdet kateri clen je to...

Vmes je prislo tisto pismo... kot sem pa rekel pa ni dovoljeno, je prepovedano in je kaznivo dekodiranje kodiranih prenosov.

postaje radioamaterske so fiksirane pri 2m na 144-146mhz... Vsaj Icom je...

Heh, zakaj bi pa nekdo to moral poceti? Vsaka spodobna postaja je imela omogoceno poslusanje na celotnem zgornjem VHF podrocju, ce pa je bila narejena za 70cm pa se UHF.

Če si radioamater potem kršiš radioamaterski kodeks, kjer si se zavezal da boš delal samo in izključno na radioamaterskih frekvencah in blablabla.....
Saj ne delamo oz. mogoce nekateri to pocnejo (kot je misljeno v kodeksu, to pomeni aktivno sodelovanje oz. sprejemanje in oddajanje).
Ostalo je bilo razlozeno v pismu.

Pa še to, če že imaš postajo, ki lovi policajske frekvence, onemogoči !!! oddajo na teh frekvencah, prehitro pritisnjena tipka in po možnosti še povedan radioamaterski znak, je nekatere že zelo drago stal.

Mislim, da imajo kar vse postaje to tovarnisko onemogoceno (razen ce kupis postajo, ki je bila namenjena za kaksno drugo podrocje). Ampak ce pa kdo to naredi (zine znak) je pa res za na Idiot's wall of fame. :D

Me prav zanima ce je se vedno zelo veliko ljudi na NMT prenosnem sistemu. Anyone?
LP, Slawc

Cr00k ::

Kakorkol... jst sem ze imel probleme...

...drugi upam da jih ne boste, in ne boste mel v avtu postajo na tisti frekvenci k ti polcaji delajo kontrolo prometa... tko k jst :)

Slawc ce je to zakonito, mi povej zakaj sem pogu sam zarad tega pred sodnika pa placat 45.000. sit...+ se par stroskov "popravila" postaje...

Zato sem pa tudi napisal da ni zakonito... ce ti sodnik za prekrske rece da ni pol bi mogl to tud drzat... kurc pa pravna drzava :D

lp, Cr00k

Blup ::

Mal poglej na odločbo... zihr piše člen, ki si ga kršiu...

Blup
:\

Cr00k ::

sej sem reku da bom probal poiskati clen...

...s tem sem mislil odlocbo... ki se je po enoletnem premetavnju po stanovanju kar vdrla v tla...

ko najdem sporocim...

brodi ::

ali mi lahko nekdo posname par sekund policajev iz ukv!tako da je uvoden znak da je stisnil tipko za govor,ter ko nekaj govori.
pa čemi lahko pošlje na mail brodi@email.so.aja so pa na ferkvenci 162.70 ali po ostalih območjih 158.00 ali 158.10

Nejc Pintar ::

Pred časom je bil en internetni radio, ki je ponujal pogovore policajev.:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

brodi ::

na kateri strani pa?

milica ::

;-) ::

Uživaj dokler lahko,

policaji (in še nekatere službe) se itak pripravljajo, da bodo šaltal na TETRO z end2end kodiranjem povezave (vprašanje je samo še, kdo bo pri tem zaslužil).


da odprem par let staro temo:D leta 2004 so se kao "pametni" pogovarjali da bojo prešli policaji na TETRO itd z kodiranjem povezave. Še zdaj v polovici leta 2009 NISO PREŠLI in tudi še lep čas nebojo! Prešle so samo tiste "tajne" službe v Ljubljani, za vse ostale navadne policaje pa ostaja star sistem še za zdaj in še na mnoga leta.

Lp

Azrael ::

Seveda, saj jim je tak sistem v korist . Ljudje jih poslušajo in policikja tudi zaradi tega dobiva uporabne namige na 113, (občani opazili sumljivo vedenje press).
Nekoč je bil Slo-tech.

;-) ::

Zanima pa me kje bi dobil za slovensko bistrico -policijo frekvenco na netu nikjer ne najdem.

Invictus ::

Policija bodo nekoč prešli na TETRO. Ko bo pokrita celotna Slovenija. To dela kot GSM, sam da so druge frekvence in kodiranja.

Kdo bo zaslužil ? Bivši SIMT oz. ACTUAL oz. Bavčar.

LP I.

c3p0 ::

Še imam nekje v kotu zaprašenega Yaesu VR-500, pokriva 100kHz - 1.3GHz, no gaps. Saj je zanimivo par dni, potem pa se naveličaš. Poslušali smo vse živo, od CB, policije, radioamaterjev, starih NMT telefonov itd.

spajdrmen ::

mi da kdo frekvenco za taksiste v Ljubljani? Da jih mal poslušam

mam UKV

te frekvence ki so po blogih sem probal in ni nič..

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

SavoS je izjavil:

Tako je to:
Če si radioamater potem kršiš radioamaterski kodeks, kjer si se zavezal da boš delal samo in izključno na radioamaterskih frekvencah in blablabla.....
Če lahko kupiš skener v prosti prodaji pomeni, da če skaner lovi tudi policijske frekvence nisi ti nič kriv, kriv si le če te pri tem dobijo na licu mesta....zdaj lahko ti odvzamejo skaner ali postajo, lahko te pa samo kaznujejo, odvisno pač od volje policaja. Drugače je po policijsko to seveda vse prepovedano in na koncu se pač sam odločiš ali boš to stvar mel ali ne. Seveda je pa za vsak slučaj pa le fajn imeti še potrdilo, da si opravil radioamaterski izpit in potem pač policaje na vse pretege "nategneš" da je to radioamaterska postaja za delo na 2m.:D


Namig : Poglej tukaj



Si kriv, ker imajo skenerji pred nakupom tudi označeno v katerih državah in na katerih frekvencah se lahko uporablja. Vseh sprejemnikov sploh ne smeš kupit, če nimaš opravljenega radioamaterskega izpita.
All easy problems have already been solved.

spajdrmen ::

negotiator je izjavil:

SavoS je izjavil:

Tako je to:
Če si radioamater potem kršiš radioamaterski kodeks, kjer si se zavezal da boš delal samo in izključno na radioamaterskih frekvencah in blablabla.....
Če lahko kupiš skener v prosti prodaji pomeni, da če skaner lovi tudi policijske frekvence nisi ti nič kriv, kriv si le če te pri tem dobijo na licu mesta....zdaj lahko ti odvzamejo skaner ali postajo, lahko te pa samo kaznujejo, odvisno pač od volje policaja. Drugače je po policijsko to seveda vse prepovedano in na koncu se pač sam odločiš ali boš to stvar mel ali ne. Seveda je pa za vsak slučaj pa le fajn imeti še potrdilo, da si opravil radioamaterski izpit in potem pač policaje na vse pretege "nategneš" da je to radioamaterska postaja za delo na 2m.:D


Namig : Poglej tukaj



Si kriv, ker imajo skenerji pred nakupom tudi označeno v katerih državah in na katerih frekvencah se lahko uporablja. Vseh sprejemnikov sploh ne smeš kupit, če nimaš opravljenega radioamaterskega izpita.

Človk, na 10 let star vpis odgovarjaš...

neon21 ::

Da malo obudim temo. Upam , da mi kdo ne zameri. A so že policaji prešli na TETRO z end2end kodirano povezavo? Še uporablja kdo od vas ukv postajo? Mislim , da bi ta postaja v domačem avtomobilu postala prava atrakcija :) .

francek1 ::

Primoz je izjavil:

Uživaj dokler lahko,

policaji (in še nekatere službe) se itak pripravljajo, da bodo šaltal na TETRO z end2end kodiranjem povezave (vprašanje je samo še, kdo bo pri tem zaslužil).

Na TETRA so že v veliki večini. UKV uporablja le še par zakotnih policijskih patrulj. Ker gre za kodirano komunikacijo, se lahko od poslušanja posloviš.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Walkie talkie ('dovoljenje') (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5420751 (809) Nesho
»

policijske frekvence

Oddelek: Loža
4930496 (828) mailer
»

UKW postaja/radijski scanner - še deluje?

Oddelek: Znanost in tehnologija
163862 (3201) hipertija
»

UKV postaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
268711 (2009) krneki0001
»

Radioamaterstvo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
188646 (5849) Bobr123

Več podobnih tem