» »

Ventilator na hladilniku ne deluje

Ventilator na hladilniku ne deluje

TehDucky ::

Lp, zanima me kako naj preverim zakaj se mi ventilator na hladilniku ne vrti ? Z everstom sem preveril temperature in se okoli 60-65 °C na namizju. Včasih je bilo nekih 40-45°C.

Kje bi lahko zaznal če je kriv ventilator ali je kaj z matično?

Hvala

Edit: Sem zamenjal na druge pine, ta na procesorju ima 4, sem probal na tiste "slothe", ki imajo samo 3 pa še vedno ne dela. Mi zna kdo svetovat kako ga uživit oz. naj ga probam na 5V napetosti od npr. USB ?
Proc je i7 920, hladilnik pa mugen 2.
  • spremenil: TehDucky ()

RejZoR ::

S prahom ni zabasan do amena? Ponavad se v večini sistemov ne vrti iz tega razloga...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

koliko je velik vent? Dej fotko.
Your focus determines your reallity

TehDucky ::

Vent je 12cm mislim da, prahu ni ogromno, ker imam protiprašne filtre, ki jih redno spucam, vsake toliko časa pa še notranjost malo posesam/spiham, priznam pa, da že nekaj časa ne. Računalnik je star 5 let.



Edit: Pridem zvečer nazaj, nujni opravki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

theBill ::

Ventilator ti je zgleda crknu, če ne dela na drugih pinih. Se zgodi. Kupi drugega.

Lahko probaš drug ventilator na pinih od procesorskega, da preveriš, če so pini OK.

kuglvinkl ::

theBill je izjavil:

Ventilator ti je zgleda crknu, če ne dela na drugih pinih. Se zgodi. Kupi drugega.

Lahko probaš drug ventilator na pinih od procesorskega, da preveriš, če so pini OK.


Definitivno.

Če tudi preverjen vent ne bo delal na teh pinih, ni to nič trtagičnega. Se dobijo adapterji iz 4 pin molex priključka (ta za diske) na tega tvojega 3 ali 4 pinskega za vent
Your focus determines your reallity

TehDucky ::

Sprobal drug ventilator in deluje na teh pinih. Sedaj sem odšraufal ventilator z ohišja ter ga prislonil na hladilnik.
Sedaj so temperature spet bolj normalne 38-42°C v idle. Zaenkrat bo verjetno ostalo tako, saj se mi zdi škoda denarja za nekaj kar deluje dobro. Tist en ventilator na vrhu ohišja pa se ne bo poznal, saj je še en.

Prilagajam še sliko



Hvala, vsem trem.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BorutK-73 ::

Dokler ne bo preglasno in so temperature v mejah normale (do 70C) bo ok.
Če imaš ASUS osnovno ploščo, si nastaviš v Asus suite da ta fan deluje glede na podatke iz CPU-ja.

TehDucky ::

Mislim, da ne bo igrale velike vloge. Razen, če ima ta ventilator z ohišja manjši pretok zraka v kar dvomim. Imam pa gigabyte matično. Glede tišini in temperature pa zaenkrat vse ok.

theBill ::

120mm PWM ventilatorji so smešno poceni, tudi sam sem ga menjal pri Mugnu 3

npr.
http://www.mlacom.si/ventilatorji-in-pr...

ali
http://www.mlacom.si/ventilatorji-in-pr...

TehDucky ::

No danes oz. včeraj že (po trenutni uri) mi je pa delal preglavice še ventilator na grafični kartici. Vglavnem se mi spet ni vrtel, ampak tega mi je ratalo nazaj oživet tako da sem malo s kompresorjem spihal okoli ter ga zavrtel. Upam, da mi ne bo slučajno še kaj drugega začelo delati preglavice v prihodnjih dneh.

Riff ::

če se ventilator težko vrti že na roke pomeni da ni več dober ne bo dobor hladil in se ti bo grafična pregrevala, za kero grafično pa gre ? če ne pa gor montiraš kakšen 80x80mm ali pa kaj večjega, za začetek inštailraj gpu z da vidiš kakšen so kaj temperature grafične

TehDucky ::

Potem se je kar začel vrtet sam od sebe. Verjetno potem ko sem zrak usmeril vanj. Prej ga nisem vrtel na roke. Potem sem ga pa vrtel na 100% kakšni 2 urci, da sem ga res slišal da je delal, sedaj pa je spet normalno po starem. Čudno mi je edino da se mi takole dogaja eno za drugim. Je pa 4890 Vapor-X. Bi mi delalo nekaj težav, ker kolikor gledam ena izmed redkih grafičnih, ki ima Display Port in pa DVI (večino imajo Mini-DP). Tabolš monitor podpira samo DL-DVI pa DP, slabši pa DVI pa VGA.

BorutK-73 ::

Napako si naredil da si z kompresorjem pihal direkt v ventilator ne da bi ga prej blokiral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466789 (3512) radmannsdorf
»

Hlajenje - ventilatorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
354263 (3666) korošc
»

CPU Fan ves čas na maksimalni hitrosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
272836 (2301) ST-777
»

Reguliranje obratov ventilatorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
272039 (1780) BladE_
»

Težave s hlajenjem. Katere ventilatorje naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
141926 (1697) freesty

Več podobnih tem