» »

Hlajenje - ventilatorji

Hlajenje - ventilatorji

jabolko ::

Živjo,
zanima me, kaj mi priporočate da kupim. Želim imeti UČINKOVIT, TIH in POCENI ventilator, oz. enega že imam ampak razmišljam o nakupu dveh novih 120mm ventilatorjev, ker tega se kar dosti sliši, ki ga imam sedaj.

stock ::

Noctua
Noctua

Odvisno za kaj jih rabiš, prvi ma več obratov, malo glasnejši in pa je bolj narejen za potisk, medtem ko je drugi zgol za premikanje zraka v-izven ohišje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

jabolko ::

Rabim predvsem za hlajenje ohišja.

Janac ::

http://www.frozencpu.com/products/8147/...

Sam rabiš met prostor za tele bad boyse...

BladE_ ::

Kakšni predlogi... kdo bi sploh hotel kupiti ventilator za 30€??

Pred kratkim sem kupil nekaj Noiseblockerjev in so za to ceno super...
Akcija - Reakcija

Xserces ::

janac... ki rad posluša 66 dB rohnenja

http://www.mlacom.si/ventilatorji-in-pr...
za prepih v ohišju pomoje cisto dovolj ce nimas neke masine OCjane do kraja...
ali tole
http://www.mlacom.si/ventilatorji-in-pr...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

castro1 ::

živjo, zanima me če mislite da rabim priklopiti zadnji ventilator (najmanjši) imam igralno škatlo ki ima spredaj dva ventilatorja in zgoraj enega, ventilator je zadaj nameščen vendar ni priklopljen, in mislim da res ni potrebno.

integral15 ::

Zivjo da si sposodim temo. Imam eno vprasanje glede ventilatorja rabu bi ventilator 120mm za ohisje en res vrhunski ventilator ni vazno kaksna je cena, da je res dobro ulezajen pa da ima seveda moznost regulirat obrate lahko je pa tudi LED osvetlitev (modra) ni pa obovezno. Zdaj ze dolg nazaj sem bral novice o nekih ventilatorjih ki so zares dobri posebno oblikovana krilca sam se ne morem spomnt katera je to za ena firma. Hvala

hojnikb ::

vzam take vente, ki so za pretok, torej da imajo več lopatic..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

integral15 ::

Kaj pa Noctua ?

korošc ::

jabolko je izjavil:

Živjo,
zanima me, kaj mi priporočate da kupim. Želim imeti UČINKOVIT, TIH in POCENI ventilator, oz. enega že imam ampak razmišljam o nakupu dveh novih 120mm ventilatorjev, ker tega se kar dosti sliši, ki ga imam sedaj.

kupi phobya 2x120mm ali 140mm zraven pa dodaj silikon vmes ali pa iz stare miškine podloge izreži trikotnike in jih preluknjaj tam ko gredo vijaki skozi

problem solved

lovro535 ::

najboljši ventilatorji corsair al pa noctua tihi in tudi velik pretok zraka

integral15 ::

Kaj pa akasa 12cm APACHE ?

axee ::

Scythe Glidestream ali pa Slipstream za hlajenje ohišja. Tam tam z Noctua NF-S12A, samo da je pol ceneje. Imam 2 PWM verziji doma, stari so 2 mesca, če hočeš. Apache sem poskusil, je super, ampak ni vredna svojega denarja. Nekako Slipstreami vedno dohajajo vse te premium ventilatorje za polovično ceno.

Če bo ventilator na kakšnem hladilniku, pa seveda kaj drugega.

RC14 ::

Če hočem,da mi avtomatsko regulira hitrost ventilatorja glede na obremenitev osnovna plošča MSI GD65 Z87 prek biosa al priloženega programa , ali morem kupit vent z 4pin PWM priključkom, ali lahko kupim navaden vent z 3pin priključkom ??

Me zanima, če je kdo že poskusil tale 140mm vent, sicer je drag (16EUR), sam kolikor gledam ima veliko pretok zraka do 90.3 CFM / 153m3/h in glasnost < 18dBa. ??

http://www.mlacom.si/ventilatorji-in-pr...


ali pa tale
http://www.mlacom.si/arctic-cooling-f14...

ampak ne vem , koliko je ta nivo glasnosti: 0.5 Sone v dBa ?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Xserces ::

Mal glejte tut katere tip ležajev imajo ventilatorji... sleeve so tihi ampak se hitro znucajo. zdaj iz arctic cooling jst nism najbolj navdušen pa imajo fluid ki naj bi bili tihi in trpežni.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

axee ::

Odvisno od matične, najbolje da sam pogooglaš. Boljše plate imajo večinoma PWM priključke, ker jih je tako lažje kontrolirat. Večina jih ima mešano, nekaj PWM, nekaj 3pinskih, katere kontrolira z voltažo. Budget plate pa včasih tudi tega ne podpirajo, tako da lahko nucaš samo PWM konektor za CPU ventilator, ampak se da s splitterji to potegnit na 2-3 ventilatorje.

Predlagam da ne bereš proizvajalčevih trditev. Mimogrede, prozorni ventilatorji z led-icami so malenkost iz mode in je zato manj izbire.

F14 nisem poskusil, ampak je F12 res super ventilator, tako da s tem najbrž ne boš falil.

Xserces ::

axee imas F12 PWM? Na koliko % ali obratov ga imaš? Pri meni je na ~1000 obratov ze kr annoying zvok :|
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

axee ::

Imel sem F12, že prodano. Sem kar malce razvajen, tam od 600RPM naprej je že nedopustno, večinoma ventilatorje gonim na 400-500RPM. Ni ravno premaknil toliko kot kakšen slipstream ampak je biu dober.. imel sem 2, pri večjih seveda obratih slišiš zvok motorčka, kar je kar annoying, ampak vedno gonim ventilatorje tako počasi, da jih ne slišim, tako da je bolj pomembno, da sploh kej zraka premaknejo.. :)

Slipstream FTW, pa kakšna noctua, če se rad počutiš premium :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

integral15 ::

Kaj pa kaksen z modrimi led diodami 120mm. Imam enega od akase morem povedat da je za znoret glasen lezaji prov nagnusno tulijo pa je ventilator nov.

korošc ::

integral15 je izjavil:

Kaj pa kaksen z modrimi led diodami 120mm. Imam enega od akase morem povedat da je za znoret glasen lezaji prov nagnusno tulijo pa je ventilator nov.

diode ne pripomorejo k hitrejšemu delovanju PC-ja oz. ventilatorja

Xserces ::

Za nekatere je estetika tudi pomembna :)). Imaš tudi LED ventilatorje ki imajo bolše ležaje.

Sam sem imel neke Antec Tricool. Sleeve bearing. Supr zadeva na low vrtljajih. Niso pa nevem kako trpežni in sem 3 od 5 že vn zmetu.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

axee ::

Novi Corsair imajo tudi LEDice, samo nevem če so že na voljo v SLO.

Xserces ::

Ja ampak so 20€ predvidevam? :D

Corsair LED series to si mislu?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

axee ::

12$, torej bodo 12€ :D

korošc ::

Xserces je izjavil:

Za nekatere je estetika tudi pomembna :)). Imaš tudi LED ventilatorje ki imajo bolše ležaje.

Sam sem imel neke Antec Tricool. Sleeve bearing. Supr zadeva na low vrtljajih. Niso pa nevem kako trpežni in sem 3 od 5 že vn zmetu.

ma dobro sprejemljivi so še tisti ki imajo na voljo 3 barve da ima LED trak v notranjem robu ne pa kot nekateri ko imajo 4 diode in je to to

integral15 ::

Bravo specjalca cyrax in pa Xserces jast imam drugace ohisje antec nine hundred two v3 in mi je crknu stranski ventic zato rabm nov ventilator in bi se spodoblu da kupm enega identicnega z led diodami. Vem da so antec-ovi zakon sam se jih ne dobi vec v sloveniji ceprov nvm zakaj.

axee ::

Ker je (nasrečo) zanimanje za LED ventilatorje na nuli. :P

Xserces ::

integral15 je izjavil:

Bravo specjalca cyrax in pa Xserces jast imam drugace ohisje antec nine hundred two v3 in mi je crknu stranski ventic zato rabm nov ventilator in bi se spodoblu da kupm enega identicnega z led diodami. Vem da so antec-ovi zakon sam se jih ne dobi vec v sloveniji ceprov nvm zakaj.


nevem kaj tebe moti ampak jst nimam nic proti LED ventom... nevem kje si se zataknu ti...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

korošc ::

integral15 je izjavil:

Bravo specjalca cyrax in pa Xserces jast imam drugace ohisje antec nine hundred two v3 in mi je crknu stranski ventic zato rabm nov ventilator in bi se spodoblu da kupm enega identicnega z led diodami. Vem da so antec-ovi zakon sam se jih ne dobi vec v sloveniji ceprov nvm zakaj.

zakaj pa ne daš enga 200 - 220mm not?

integral15 ::

Xserces
Zato ker si se tako hinavsko nasmejal ko sem reku za led ventilator..... Pa drugace meni ne pride v postev od corsaira ker je okrogle oblike jast rabim kvadrat ker je tak patent narejen da objeme ventilator da stoji na stranici obovezno more bit kvadraten

cyrax
Saj je 200mm noter na vrhu sam od strani ne morem dat 200mm ce je namenjeno za 120mm pa dobr sprasujem o ventilatorju z led diodami zakaj vedno skrenete na cist drugo temo wtf

Zgodovina sprememb…

korošc ::

integral15 je izjavil:

Xserces
Zato ker si se tako hinavsko nasmejal ko sem reku za led ventilator..... Pa drugace meni ne pride v postev od corsaira ker je okrogle oblike jast rabim kvadrat ker je tak patent narejen da objeme ventilator da stoji na stranici obovezno more bit kvadraten

cyrax
Saj je 200mm noter na vrhu sam od strani ne morem dat 200mm ce je namenjeno za 120mm pa dobr sprasujem o ventilatorju z led diodami zakaj vedno skrenete na cist drugo temo wtf

par dodatnih lukenj izvrtaš v svoj pleksi ki ga imaš na stranici pa lahko montiraš 200 :)
sprobaj phobya ali pa scythe

Xserces ::

Kvadraten ventilator boš bolj težko dobu :)):))

Si zihr da ti nebi objel tega corsaira? Ker po sredini "stranice" je širok lih tok kokr vsak drugi... 12cm
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

integral15 ::

Se da tega corsaira regulirat z regulatorjem obreatov ker ce ne odpade.

korošc ::

integral15 je izjavil:

Se da tega corsaira regulirat z regulatorjem obreatov ker ce ne odpade.

vsak ventilator 120, 140 itd ima enake mere za luknje razen če imaš 135
regulirat se da vsak ventilator če nima opcije pa kupiš kabel ali pa sam zvežeš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi ventilatorji

Oddelek: Kaj kupiti
131339 (1192) hojnikb
»

kater ventilator za ohišje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12943 (767) dmatt
»

Težave s hlajenjem. Katere ventilatorje naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
141934 (1705) freesty
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028861 (26906) kuglvinkl
»

Kje kupiti najtišje ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211689 (1168) kitara8

Več podobnih tem