» »

Nakup profesionalnega prenosnika

Nakup profesionalnega prenosnika

Sergio ::

Takole, v nakupu je prenosni računalnik, ki mora biti kakovosten, posloven, imeti močan procesor, veliko pomnilnika ter diska, CD-RW ter DVD, W-LAN, Bluetooth, IR, in vse kar spada zraven.

Cap za ceno je 1.200.000 SIT.

Kaj priporočate?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Fury ::

Jest priporocam da das meni pol tega dnarja pa bova oba mela soliden laptop :)

Ziga Dolhar ::

www.dell.com

In ne, ne ustavi se pri cenenih inspironih ;).
https://dolhar.si/

krneki ::

Točno tak laptop bi rabil tudi jest. Skos gledam na IBM-ovo stran, če bo prišel naslednjik modela A31. Do zdaj sem imel A22p (2 identična smo kupili) in je zadeva super, sam k je mal zastarela zdej že (p3 1000, 512MB, 30GB, 1600x1200, cdrw, lan.. ). Meni je samo obvezno, da je proc čim močnejši in da je LCD 1600x1200 (rabi se za GIS), drugo se še da razpravljat.

Vglavnem, IBM ima pri meni prednost ker sem ga že imel in sem bil zelo zadovoljen. Na oko so mi padli tudi nekateri high end Compaq-i.
Recimo ta dva:
Compaq Čist nov model
IBM Že nekaj mescev ista reč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

mile ::

hehe, jst ga bom pa spizdu

R0K ::

Serž to rabiš bolj mobil varjanto (mobil proc in karta) al bojl desktop varjanta, k ti lohk v vseh pogledih zamenja domač rač.?

No kot ste rekli, IBM pa Dell mata zlo dobre ekrana, ampak opla! Cena. Pretirana, vsaj za 20% napram ostalih.

Dobre zaslone imata tudi HP (no, jih ne izdelujejo več)/Compaq in toshiba. Za ta dvem iz prve roke, za druga pa ne vem. Gericom je bojl pocen varjanta, ampak recimo kakšen X5, je zlo kvaliteten. 15' ekran, nabasan s novimi tehnologijami, pa kar je važno pri gericom, ohišje je iz (delnega) titana, tko da ne škirpa, kot skor pri vseh ostalih gericomi. Za ekran pa nebi vedel, ker sm ga samo v rokah držal, in se mi je zdel zlo kompaktn.

Sicer pa poglej na tole stran, kjer je res velka ponudba, za slo sceno.

Sicer pa, kje misliš to nabavit? Pri nas ali tujina? Švaboti (kaki metro alpa medimarket) majo učas fajne akcije, si jih pač lohk prvoščjo, k prodajo tok laptopov dnevno kot cela slo v celem letu (no mal pretiravam), in se da dobit kaj zlo pocen. Pa še štojer nazaj (-16&) čez carino ga pa nebi blo blema švercat. Ubistvu ga odpreš in daš na zadnji zic pa če te vpraša kaj je to, pač rečeš poslovna raba or smth.

Edin kar je fak če gor kupiš je to, da maš pol švabsko tipkovnico, pol si pa lohk kupiš nalepke alpa daš cca 20k sit za slo tipke, ampak je še vedno računica. Če že ne druga mal munchen vidiš ;P

PS : mislim da ti je dat 1,2mio brezveze (pardon če motim kake tvoje načrte!) ker lohk dobiš hightech laptom že za 700-800k sit, z vsem tem, kar si ti naštel, BT modul si lohk dokupiš pa ga imaš v žepu, in ga notr vtakneš ko rabiš oz je lohk zkoz prkloplen v usbju, pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

andrej ::

za tak denar dobis svetovni prenosik katerekoli od teh podjetij: Toshiba, IBM, Dell, HP v taksnem vrstnem redu. za tak denar imas skoraj neomeje moznosti.

Matek ::

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

smirnof ::

ja, tale apple seka!!!!!
ga ima moj sošolec (pač bogataš) in ti lahko povem, da je zadeva svetovna.

darkolord ::

ibm

Marjan ::

đizs kok je to kesha... A to ti rabs Sergio?

IceIceBaby ::

Definitivno 17" Powerbook. Cena z davkom je 1.07 miljona, pa na 5% popusta lahko racunas tko da končna cena nekje okol miljona.

Še razlogi zakaj je PowerBook boljši od drugih.

- G4 procesor z 1mb L3 cache
- DVD writer
- Airport extreme (54mbps povezava IEEE 802.11g) in bluetooth vgrajen. -
- 17" ekran
- Teža in velikost. To je čist neki drugega kot t.i. prenosni vorkstejšni od IBMa ali Toshibe. Debelina 1", teža 3kg...
- Izgled. Alu ohišje, veri stajliš. Senzor za svetlobo -? ko je tema ti avtomatično osvetli tipkovnico z modro barvo. Jabuk na hrbtni strani ekrana se lepo sveti...
- Firewire 800 (800mbps firewire, 2x hitrejši kot navadni)
- 64mb geforce 440 grafika
- OSX

Sicer pa oglas se malo v EPL ali Aris pa naj ti ga mal pokažejo. Jaz sem že velik prenosnikov videl ampak 17" PowerBook je čisto neki drugega kot ostali prenosniki.

Btw...Drugače pa tudi 15" PowerBook ni slaba izbira. Ima neki manj funkcij in opreme cena je pa od 750k sit naprej.

para! ::

Glede na to, da si pripravljen odšteti znatno vsoto denarja, bi rekel enako kot kst. Poleg vseh dobrot, ki jih je naštel kst, dobiš z Applom še večino programov, ki jih rabiš.

Pa še oblika je super. In ja, ko odštevaš 1.200.000 SIT za prenosnik, je tudi oblika pomembna.

Lp,
Jazz

:)

Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

boštjan ::

sicer se na kvalitete prenosnikov ne spoznam kerega naj vzet,samo kolko mi je na uho prišlo da DELL,COMPAQ in IBM izstopajo.Glede komponente pa sem slišal da je mobility radeon9000 prava stvarca.
PS-si loto zadel,al si novi milijonar:D

Cokolesnik ::

Malo tudi Sonyja poglejte za vsak primer.:D
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

darkolord ::

powerbooki so neuporabni... niti analognega video vhoda nimajo :D :\

IceIceBaby ::

hhh...ja itak je analogni video in neki tolk uporabnega v današnjih časih :) Vsi ki kej veljajo v filmski industriji uporabljajo analogne vhode za zajemanje posnetkov. Sicer pa če že tolk rabiš analogni vhod daš 30, 40k in kupiš video bridge. Pri računalniku za miljon to nebi smel bit prevelik strošek.

Btw...a PCji že majo firewire al morte še vedno USB trpet :D

Yohan del Sud ::

DELL

Bodi pozoren predvsem na model D600. Za tvoj denar dobiš dva, ima pa vse kar si napisal...

darkolord ::

krneki: jaz sem na IBMovi strani opazil, da tut če ni prav novega modela, vseeno dajajo novejše procesorje... klikneš na "Let me build it" pa vidiš kaj imajo najmočnejšega

darkolord ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OSX na x86 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11910460 (6001) bluefish
»

Prenosnik za 500k...

Oddelek: Kaj kupiti
211829 (1487) mitjaje
»

Apple zastopnik za SLO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
747197 (6527) Gandalfar
»

laptop - preformanse kako izgleda delo z njim

Oddelek: Strojna oprema
7951 (780) IceIceBaby
»

Kter notebook kej priporocate?

Oddelek: Kaj kupiti
221616 (1310) zigadr

Več podobnih tem