» »

Izšel iOS 8

Izšel iOS 8

Slo-Tech - Po napovedih na Applovem dogodku prejšnji teden so v Cupertinu danes izdali novo verzijo operacijskega sistema za mobilne naprave iOS 8, ki je po besedah proizvajalca največja sprememba vse od izida App Stora. Na voljo je za mobilne telefone iPhone 4S in novejše, iPade od druge generacije naprej, iPod pete generacije in Apple TV tretje generacije. Posodobitev že lahko brezplačno snamete z interneta. Poleg iOS 8 so sedaj na voljo tudi dodatki tretjih proizvajalcev v obliki dodatnih programskih tipkovnic; za začetek Swype in Swiftkey.

Ogromen pregled vseh novih funkcij v iOS 8 so naredili na Ars Technici pa tudi tu smo ga že napovedali, zato navedimo le največje novosti in izboljšave.

Najprej omenimo, kaj manjka. To je težko pričakovana aplikacija HealthKit, ki spremlja vse fiziološke aspekte našega življenja: telesno aktivnost, prehrano, spanje in življenjske funkcije. Apple je iz svojega App Stora ob izidu iOS 8 umaknil aplikacije, ki sodelujejo s HealthKitom, ker program še ni nared. Kasneje so javno potrdili, da so tik pred zdajci v programu našli hrošča, ki ga bodo odpravili in program izdali do konca meseca.

Kot že razkrito, je iOS 8 na prvi pogled nadvse podoben iOS 7, glavne novosti pa se skrivajo v drobovju. Slednje je zajetno, saj nadgradnja meri 1,1 GB in ob namestitvi terja petkrat toliko praznega prostora. To je za naprave z nižjo kapaciteto (16 GB) lahko problem, če imamo na njih veliko lastnih datotek. K sreči je mogoče iOS 8 naložiti tudi prek iTunesa na domačem računlniku in ga potem namestiti na iPhone. Med novostmi omenimo boljšo integracijo s prihajajočim namiznim sistemom OS X Yosemite, izboljšan Notification Center (dodajanje in premikanje widgetov), pošiljanje zvokovnih in video sporočil ter izboljšana skupinska sporočila, možnost Family Sharing za deljenje kupljenih digitalnih vsebin z družinskimi člani, klicanje prek Wi-Fi (Wi-Fi Calling), pametnejšo Siri ter možnost omejitve podatkovnega gostovanja na EU države (poleg klasičnih možnosti absolutno prepovedanega gostovanja in dovoljenega gostovanja) in uporabo TouchID tudi v tretjih aplikacijah.

97 komentarjev

«
1
2

Kron ::

Hm, še vedno brez slovenskega vmesnika... (uradnega)
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

Nummy ::

Včeraj zvečer poknil na telefon, dela kot urca! :)

andrejus ::

Sploh ne vem zakaj bi to nadgrajeval.
Pismu skorah vsakih 6 nesecev fuknejo ven neko novo razlicico ki bo revolucianiziralo uporabo bla bla bla. Isti šit no.

Nekaj casa nazaj sem nadgradil mislim na 6ko. Imho manj pregledna kot 4 ali 5 in scatchbook mi ne dela oz cresha. Cakam na 10 ce bo sla na iPad3.

smash ::

Nummy je izjavil:

Včeraj zvečer poknil na telefon, dela kot urca! :)


men ne dela voice messaging..teb dela? ikonca je disablana..ko pa kaj vpisem, se pa spremeni v send, samo nikakor pa mi ne dela mikrofon in tisti novi fotoaparat feature..maš kako idejo?

Nummy ::

smash je izjavil:

Nummy je izjavil:

Včeraj zvečer poknil na telefon, dela kot urca! :)


men ne dela voice messaging..teb dela? ikonca je disablana..ko pa kaj vpisem, se pa spremeni v send, samo nikakor pa mi ne dela mikrofon in tisti novi fotoaparat feature..maš kako idejo?

Ne vem, ne uporabljam voice messaging, sem pa ugotovu, da tudi zvok marsikje ne dela, vsaj ne na zvočniku. Očitno bo kmalu kak bugfix.

andrejus je izjavil:

Sploh ne vem zakaj bi to nadgrajeval.
Pismu skorah vsakih 6 nesecev fuknejo ven neko novo razlicico ki bo revolucianiziralo uporabo bla bla bla. Isti šit no.

Nekaj casa nazaj sem nadgradil mislim na 6ko. Imho manj pregledna kot 4 ali 5 in scatchbook mi ne dela oz cresha. Cakam na 10 ce bo sla na iPad3.

Ok mogoče se ti tak zdi, ampak tale update je prinesel kar veliko novega, če ne drugega, podporo za laufanje swift aplikacij.

Apple ima navado, da ne spreminja stvari tako drastično kot recimo MS, ampak spremembe dela počasi, skkozi več verzij. Prav tako dodajajo stvari počasi notri in ko so ready.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

smash ::

Nummy je izjavil:

smash je izjavil:

Nummy je izjavil:

Včeraj zvečer poknil na telefon, dela kot urca! :)


men ne dela voice messaging..teb dela? ikonca je disablana..ko pa kaj vpisem, se pa spremeni v send, samo nikakor pa mi ne dela mikrofon in tisti novi fotoaparat feature..maš kako idejo?

Ne vem, ne uporabljam voice messaging, sem pa ugotovu, da tudi zvok marsikje ne dela, vsaj ne na zvočniku. Očitno bo kmalu kak bugfix.


mogoče bi kak restore znal rešit te težave

ales85 ::

Nummy je izjavil:


Apple ima navado, da ne spreminja stvari tako drastično kot recimo MS, ampak spremembe dela počasi, skkozi več verzij. Prav tako dodajajo stvari počasi notri in ko so ready.


A zato že čakate na bugfix, ker zvok marsikje ne dela, ker je "ready"?

Olórin ::

Nummy je izjavil:

Apple ima navado, da ne spreminja stvari tako drastično kot recimo MS, ampak spremembe dela počasi, skkozi več verzij. Prav tako dodajajo stvari počasi notri in ko so ready.


uničenje messaging aplikacije se mi zdi kar drastična sprememba. ;) Verjetno so se dolgo pripravljali na to spremembo in so bli ready zdaj.
Verjetno so se tudi na tisti fiasko z zemljevidi pripravljali dolgo in so jih izdali ko so bili 100% ready.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

smash ::

Olórin je izjavil:

Nummy je izjavil:

Apple ima navado, da ne spreminja stvari tako drastično kot recimo MS, ampak spremembe dela počasi, skkozi več verzij. Prav tako dodajajo stvari počasi notri in ko so ready.


uničenje messaging aplikacije se mi zdi kar drastična sprememba. ;) Verjetno so se dolgo pripravljali na to spremembo in so bli ready zdaj.
Verjetno so se tudi na tisti fiasko z zemljevidi pripravljali dolgo in so jih izdali ko so bili 100% ready.


no ja, uničen glih ni...osnovna oz. stara funkcionalnost dela kot je prej, edino novosti ne delajo, kar je zame zelo šalabajzersko, glede na to, da imajo samo teh 5 naprav za stestirat..me prav zanima, kako hitro bodo zadevo odpravili oz. koliko ur bom moral zapraviti, da bom spravil zadevo v delovanje

aja še to dodam...automatic brightness se mi je pa res pokvaril, zdaj moram imeti ročno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Olórin ::

vem, samo njegov komentar kako apple ne dela sranja in kako izdaja reči, ko so ready, medtem ko konkurenca dela drastične spremembe in jih izdaja nepripravljene je povsem bedast.

IOS 8 očitno _ni_ pripravljen na nameščanje, zato raje počakajte malo, da se pokažejo vsi errorji, ki so jih naredili. In da jih mogoče odpravijo, če se jim bo zljubilo. Navsezadnje so imeli ogromno dela, so moral zagotoviti kompatibilnost na celo 5 napravah. To je že zelo kompleksno, moraš izjemno planirati testiranje... -.-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

smash ::

lahko potrdim da hitrost na 5-ki ni upočasnjena, baje pa da je na 4s opazna upočasnitev, zato ne priporočajo upgrade

Nummy ::

ales85 je izjavil:

Nummy je izjavil:


Apple ima navado, da ne spreminja stvari tako drastično kot recimo MS, ampak spremembe dela počasi, skkozi več verzij. Prav tako dodajajo stvari počasi notri in ko so ready.


A zato že čakate na bugfix, ker zvok marsikje ne dela, ker je "ready"?

Tole niti še ni potrjen bug, lahko da mi je samo kake nastavitve kje pomešalo. Še testiram pa probavam stvari in še ne morem reči da gre za bug.

Olórin ::

Iphone 4s uporabniki... DO NOT UPDATE.

 slabi razultati testa

slabi razultati testa



Zagoni aplikacij so slabi, sistem dela počasneje. Počakajte da apple morda malo pošraufa sistem. Morda bo verzija IOS 8.1 kaj boljša.
Glede na to, da so imel za optimizirat za 5 napravic, bi lahko naredili boljše delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Nummy ::

smash je izjavil:

lahko potrdim da hitrost na 5-ki ni upočasnjena, baje pa da je na 4s opazna upočasnitev, zato ne priporočajo upgrade

Men se zdi, da dela še za odtenek hitreje na 5-ki. Lahko pa da me občutek vara. Skratka na 5-ki je odzivnost enaka ali boljša.

Nummy ::

Nummy je izjavil:

ales85 je izjavil:

Nummy je izjavil:


Apple ima navado, da ne spreminja stvari tako drastično kot recimo MS, ampak spremembe dela počasi, skkozi več verzij. Prav tako dodajajo stvari počasi notri in ko so ready.


A zato že čakate na bugfix, ker zvok marsikje ne dela, ker je "ready"?

Tole niti še ni potrjen bug, lahko da mi je samo kake nastavitve kje pomešalo. Še testiram pa probavam stvari in še ne morem reči da gre za bug.

No ni šlo za bug, ampak so se mal nastavitve zmučkale, ker sem imel v nastavitvah zaklenjen soun, že popravil in dela BP. :)

smash ::

Nummy je izjavil:

Nummy je izjavil:

ales85 je izjavil:

Nummy je izjavil:


Apple ima navado, da ne spreminja stvari tako drastično kot recimo MS, ampak spremembe dela počasi, skkozi več verzij. Prav tako dodajajo stvari počasi notri in ko so ready.


A zato že čakate na bugfix, ker zvok marsikje ne dela, ker je "ready"?

Tole niti še ni potrjen bug, lahko da mi je samo kake nastavitve kje pomešalo. Še testiram pa probavam stvari in še ne morem reči da gre za bug.

No ni šlo za bug, ampak so se mal nastavitve zmučkale, ker sem imel v nastavitvah zaklenjen soun, že popravil in dela BP. :)


a lahko probaš še tist z voice messagingom če ti dela..al pa tist k hitro posnameš sliko..me zanima če imaš enablan

hojnikb ::

Olórin je izjavil:

Iphone 4s uporabniki... DO NOT UPDATE.

 slabi razultati testa

slabi razultati testa



Zagoni aplikacij so slabi, sistem dela počasneje. Počakajte da apple morda malo pošraufa sistem. Morda bo verzija IOS 8.1 kaj boljša.
Glede na to, da so imel za optimizirat za 5 napravic, bi lahko naredili boljše delo.

Gotta get dem 4S to upgrade :)

Ne resno, tole z slabim delovanjem je praksa že od prej..
#brezpodpisa

Nummy ::

smash je izjavil:

Nummy je izjavil:

Nummy je izjavil:

ales85 je izjavil:

Nummy je izjavil:


Apple ima navado, da ne spreminja stvari tako drastično kot recimo MS, ampak spremembe dela počasi, skkozi več verzij. Prav tako dodajajo stvari počasi notri in ko so ready.


A zato že čakate na bugfix, ker zvok marsikje ne dela, ker je "ready"?

Tole niti še ni potrjen bug, lahko da mi je samo kake nastavitve kje pomešalo. Še testiram pa probavam stvari in še ne morem reči da gre za bug.

No ni šlo za bug, ampak so se mal nastavitve zmučkale, ker sem imel v nastavitvah zaklenjen soun, že popravil in dela BP. :)


a lahko probaš še tist z voice messagingom če ti dela..al pa tist k hitro posnameš sliko..me zanima če imaš enablan

Men sploh ne pokaže ikonce za mikrofon. A morš to kje posebi vklapljat? Jaz imam vklopljen samo navadni SMS, MMS in iMessage.

Gregor5816 ::

Slednje je zajetno, saj nadgradnja meri 1,1 GB in ob namestitvi terja petkrat toliko praznega prostora. To je za naprave z nižjo kapaciteto (16 GB) lahko problem, če imamo na njih veliko lastnih datotek.

Torej koliko prostora od 16 GB je na voljo uporabniku? 11 GB?

smash ::

Nummy je izjavil:

smash je izjavil:

Nummy je izjavil:

Nummy je izjavil:

ales85 je izjavil:

Nummy je izjavil:


Apple ima navado, da ne spreminja stvari tako drastično kot recimo MS, ampak spremembe dela počasi, skkozi več verzij. Prav tako dodajajo stvari počasi notri in ko so ready.


A zato že čakate na bugfix, ker zvok marsikje ne dela, ker je "ready"?

Tole niti še ni potrjen bug, lahko da mi je samo kake nastavitve kje pomešalo. Še testiram pa probavam stvari in še ne morem reči da gre za bug.

No ni šlo za bug, ampak so se mal nastavitve zmučkale, ker sem imel v nastavitvah zaklenjen soun, že popravil in dela BP. :)


a lahko probaš še tist z voice messagingom če ti dela..al pa tist k hitro posnameš sliko..me zanima če imaš enablan

Men sploh ne pokaže ikonce za mikrofon. A morš to kje posebi vklapljat? Jaz imam vklopljen samo navadni SMS, MMS in iMessage.


men tudi ne če odprem že obstoječi message..naredi novega, pa boš videl mikrofon, ko pa začneš pisati ali pa dodaš uporabnika, pa se pri meni spremeni mikrofon v gumb send

amacar ::

Gregor5816 je izjavil:

Slednje je zajetno, saj nadgradnja meri 1,1 GB in ob namestitvi terja petkrat toliko praznega prostora. To je za naprave z nižjo kapaciteto (16 GB) lahko problem, če imamo na njih veliko lastnih datotek.

Torej koliko prostora od 16 GB je na voljo uporabniku? 11 GB?


13GB

stuffy ::

Tut ura ni več ista...me zanima če je to bug ali so dejasnko naredili 18.45 za uro.....
GRRRR

Ok prestavil region pa sedaj dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stuffy ()

Nummy ::

smash je izjavil:

Nummy je izjavil:

smash je izjavil:

Nummy je izjavil:

Nummy je izjavil:

ales85 je izjavil:

Nummy je izjavil:


Apple ima navado, da ne spreminja stvari tako drastično kot recimo MS, ampak spremembe dela počasi, skkozi več verzij. Prav tako dodajajo stvari počasi notri in ko so ready.


A zato že čakate na bugfix, ker zvok marsikje ne dela, ker je "ready"?

Tole niti še ni potrjen bug, lahko da mi je samo kake nastavitve kje pomešalo. Še testiram pa probavam stvari in še ne morem reči da gre za bug.

No ni šlo za bug, ampak so se mal nastavitve zmučkale, ker sem imel v nastavitvah zaklenjen soun, že popravil in dela BP. :)


a lahko probaš še tist z voice messagingom če ti dela..al pa tist k hitro posnameš sliko..me zanima če imaš enablan

Men sploh ne pokaže ikonce za mikrofon. A morš to kje posebi vklapljat? Jaz imam vklopljen samo navadni SMS, MMS in iMessage.


men tudi ne če odprem že obstoječi message..naredi novega, pa boš videl mikrofon, ko pa začneš pisati ali pa dodaš uporabnika, pa se pri meni spremeni mikrofon v gumb send

Mora bit ena fora tu, dvomim da bi tak zaj***li.

delfy ::

stuffy je izjavil:

Tut ura ni več ista...me zanima če je to bug ali so dejasnko naredili 18.45 za uro.....
GRRRR

Ok prestavil region pa sedaj dela


tud pr men je to, če je region na Slovenia.
če je na English je pa ura ok.
Apple-ova šlamparija pač :)

negot ::

naredil posodobitev ob 11.11 in dela vse kot si lahko samo želiš, bravo apple, :)

smash ::

negot je izjavil:

naredil posodobitev ob 11.11 in dela vse kot si lahko samo želiš, bravo apple, :)


a ti dela ta voice v imessage?

amacar ::

delfy je izjavil:

stuffy je izjavil:

Tut ura ni več ista...me zanima če je to bug ali so dejasnko naredili 18.45 za uro.....
GRRRR

Ok prestavil region pa sedaj dela


tud pr men je to, če je region na Slovenia.
če je na English je pa ura ok.
Apple-ova šlamparija pač :)


To ni šlamparija ampak po našem standardu:

Zapis časa v slovenščini ni posebej težaven. Za zapis ur in minut namreč uporabljamo 24-urni zapis časa, pri katerem so minute in ure ločene s stično piko (brez presledka na obeh straneh pike).

RokX ::

Za voice messaging more biti naslovnik iMessage uporabnik. Potem je ikona prava.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

smash ::

RokX je izjavil:

Za voice messaging more biti naslovnik iMessage uporabnik. Potem je ikona prava.


a res? bolano, mogoče veš razlog za to?

in še ta fora z formatom časa v slovenščini - ne morem verjet

no comment ::

smash je izjavil:


a res? bolano, mogoče veš razlog za to?

Ker Nokia 3310 nima s takim vojsmesiđem kej počet?

amacar je izjavil:

delfy je izjavil:

stuffy je izjavil:

Tut ura ni več ista...me zanima če je to bug ali so dejasnko naredili 18.45 za uro.....
GRRRR

Ok prestavil region pa sedaj dela


tud pr men je to, če je region na Slovenia.
če je na English je pa ura ok.
Apple-ova šlamparija pač :)


To ni šlamparija ampak po našem standardu:

Zapis časa v slovenščini ni posebej težaven. Za zapis ur in minut namreč uporabljamo 24-urni zapis časa, pri katerem so minute in ure ločene s stično piko (brez presledka na obeh straneh pike).

Js mam 13:40 (Lang=English, Region=Slo)

Zgodovina sprememb…

smash ::

no comment je izjavil:

smash je izjavil:


a res? bolano, mogoče veš razlog za to?

Ker Nokia 3310 nima s takim vojsmesiđem kej počet?

amacar je izjavil:

delfy je izjavil:

stuffy je izjavil:

Tut ura ni več ista...me zanima če je to bug ali so dejasnko naredili 18.45 za uro.....
GRRRR

Ok prestavil region pa sedaj dela


tud pr men je to, če je region na Slovenia.
če je na English je pa ura ok.
Apple-ova šlamparija pač :)


To ni šlamparija ampak po našem standardu:

Zapis časa v slovenščini ni posebej težaven. Za zapis ur in minut namreč uporabljamo 24-urni zapis časa, pri katerem so minute in ure ločene s stično piko (brez presledka na obeh straneh pike).

Js mam 13:40 (Lang=English, Region=Slo)


1. kaj nokia ne zna predvajat zvoka?

2. problem je če imaš Lang na SLO

delfy ::

smash je izjavil:

no comment je izjavil:

smash je izjavil:


a res? bolano, mogoče veš razlog za to?

Ker Nokia 3310 nima s takim vojsmesiđem kej počet?

amacar je izjavil:

delfy je izjavil:

stuffy je izjavil:

Tut ura ni več ista...me zanima če je to bug ali so dejasnko naredili 18.45 za uro.....
GRRRR

Ok prestavil region pa sedaj dela


tud pr men je to, če je region na Slovenia.
če je na English je pa ura ok.
Apple-ova šlamparija pač :)


To ni šlamparija ampak po našem standardu:

Zapis časa v slovenščini ni posebej težaven. Za zapis ur in minut namreč uporabljamo 24-urni zapis časa, pri katerem so minute in ure ločene s stično piko (brez presledka na obeh straneh pike).

Js mam 13:40 (Lang=English, Region=Slo)


1. kaj nokia ne zna predvajat zvoka?

2. problem je če imaš Lang na SLO


OMG tega glede časa pa res nisem vedu ... bravo, kdo si je to spomnu. :)
Zanimivo pa je, da noben drug sistem tega ne upošteva :)

Js imam Lang=Eng, Region=Slo in imam 13.47 ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfy ()

no comment ::

smash je izjavil:


1. kaj nokia ne zna predvajat zvoka?
Ne. Nokia še iMessage ne zna. Niti Hangout. Skype? Nope. Kaj pa...? Nope, nope, nope.

delfy je izjavil:


Js imam Lang=Eng, Region=Slo in imam 13.47 ;)

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

no comment je izjavil:

smash je izjavil:


1. kaj nokia ne zna predvajat zvoka?
Ne. Nokia še iMessage ne zna. Niti Hangout. Skype? Nope. Kaj pa...? Nope, nope, nope.



to je zato, ker google _noče_ razvijat aplikacij za microsoft.

Skype medtem dela normalno na wp8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

delfy ::

no comment je izjavil:

smash je izjavil:


1. kaj nokia ne zna predvajat zvoka?
Ne. Nokia še iMessage ne zna. Niti Hangout. Skype? Nope. Kaj pa...? Nope, nope, nope.

delfy je izjavil:


Js imam Lang=Eng, Region=Slo in imam 13.47 ;)



evo ...
https://www.dropbox.com/s/fa4wkbu3kj5yh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfy ()

Gandalfar ::

> Js imam Lang=Eng, Region=Slo in imam 13.47 ;)

Ce gres spodaj pod Advanced imas verjetno vklopljeno 'Automatic', ki ti forsira angleske nastavitve, ki imajo uro z :. Ce bos to izklopil bos videl da ima slovenscina res bug z . vmes.

w00tnes ::

smash je izjavil:

lahko potrdim da hitrost na 5-ki ni upočasnjena, baje pa da je na 4s opazna upočasnitev, zato ne priporočajo upgrade

Sem nalozil na svojo 4S in je tako tako; startup time za app-e je daljsi, ni vec instant tap->launch, ampak pocaka kake 1/4sec - je pa izgleda to pri prvem launchu app-a, ko jih zaganjam sedaj (tudi ce so ubiti v task switcherju) se startup izvede tako kot prej na ios7. Se pa nalagajo dlje (po obcutku).

Animacije v task switcherju so obcasno zatikajoce ko se odpira + ce je dosti appov v ozadju tudi scrolling ni smooth. Prav tako se stvari v settingsih nalagajo malo dlje (spet, po obcutku). Pa danes mi je v 6 urah ene 2x nehalo predvajati podcast samo od sebe, ne vem pa zakaj - sumim sicer da mu rama zmanjkuje in da potem pac flushne prvo stvar na spisku... isto se mi je zgodilo z radijem, se je app nalozil znova ko sem ga odprl iz switcherja.

Nalaganje tipkovnice v safariju je bolece pocasno, kadar je dosti javascripta na strani (ko hoces kaj vpisat v kak textfield)... sistemska tipkovnica, nimam 3rd party.

Olórin ::

sem opozoril na to. Si si zjebal telefon.

Olórin je izjavil:

Iphone 4s uporabniki... DO NOT UPDATE.

 slabi razultati testa

slabi razultati testa



Zagoni aplikacij so slabi, sistem dela počasneje. Počakajte da apple morda malo pošraufa sistem. Morda bo verzija IOS 8.1 kaj boljša.
Glede na to, da so imel za optimizirat za 5 napravic, bi lahko naredili boljše delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

delfy ::

Gandalfar je izjavil:

> Js imam Lang=Eng, Region=Slo in imam 13.47 ;)

Ce gres spodaj pod Advanced imas verjetno vklopljeno 'Automatic', ki ti forsira angleske nastavitve, ki imajo uro z :. Ce bos to izklopil bos videl da ima slovenscina res bug z . vmes.


Ja točno to je to, pod Advanced nimam vklopljeno Automatic in imam nastavljeno Language Slovenian, zato imam dneve npr v slovenščini, ura je pač s piko. Če dam na Automatic, preklopi Language na English in takrat je pa ura ok, dnevi so pač prevedeni v angleščino.

w00tnes ::

Olórin je izjavil:

sem opozoril na to. Si si zjebal telefon.

Olórin je izjavil:

Iphone 4s uporabniki... DO NOT UPDATE.

 slabi razultati testa

slabi razultati testa



Zagoni aplikacij so slabi, sistem dela počasneje. Počakajte da apple morda malo pošraufa sistem. Morda bo verzija IOS 8.1 kaj boljša.
Glede na to, da so imel za optimizirat za 5 napravic, bi lahko naredili boljše delo.


Saj so vsi opozarjali, ampak firbec vseeno matra ;)
(ni pa toliko drasticno slabse, da bi telefon bil sedaj neuporaben - vsaj pri meni ne dela nic kaj zahtevnega)

Vprasanje pa, ali bojo update-i kasneje popravili delovanje; telefon je vseeno ze malo star

OK.d ::

LPOK.d

BigWhale ::

En bug:

Odpres AppStore, tapnes Purchased, na seznamu appov tapnes enga. Odpre se bel kvadrat sredi zaslona in spinner, ker se vsebina se nalaga. Tapnes vstran, bel kvadrat se zapre, hoces delat naprej, pa se kr naenkrat pokaze vsebina od prejsnje izbire, ki je v bistvu noces vec.

Gre pa za prvi iPad z retina zaslonom in iOS 8. :)

DeeJay ::

To je bl iOS 7.2 in ne iOS 8
Vklopi tut en kup novih privacy pi*darij:
http://ios.wonderhowto.com/how-to/13-io...

leiito ::

Vse dela vrhunsko, hitro in brez zatikanja, izboljšav je pa toliko, da mnoge zlahka spregledaš. Zaenkrat handoff še ne dela, tudi z Yosemite beta ne, lahko pa že zdaj kličeš z MBP, kogarkoli, ne samo iMessage groupo, in tudi incoming klic lahko sprejmeš na katerikoli napravi.

Safari zdaj poveča okno oz. skrije cel zgornji del, Hey, Siri dela z samo glasovnim ukazom, ampak mora biti naprava chargana (to bi morality spremeniti), mail je veliko hitreje upravljati z novimi gestami, poraba baterije po aplikacijah, same aplikacije so izboljšane, zdaj lahko daješ widgete na today and on and on. Health app na iPhonu je, ne pa tudi na iPadu.

Čekiral Skype in SwiftKey. Swype, čeprav samo EUR.89, prinese preveč sprememb pozicije tipk + space bar je čist mičken. Binned it. SwiftKey, brezplačeń, ne dela flow, predikcije so prav moteče. Sicer se Swift uči, sploh če mu dovoliš full access, in bi postopoma zamenjal angleške besede s slovenskimi, ampak nisem imel potrpljenja.

Prišel je tudi update za Apple TV, lepši UI in izboljšano (in hitrejše) iskanje vsebin.

All in all, po mojem mnenju Apple sicer res ne presega več pričakovanj, jih pa dosega, kljub temu, da je letvica zelo visoko, v ekosistemu pa sploh nima prave konkurence.

Je pa en feature, ki ga pogrešam z androida in mi nikakor ni jasno zakaj IOS tega nima, namreč da lahko kličeš favorita s homescreena, torej s samo enim klikom. Zdaj sicer swipe up pokaže zadnjih x kontaktov, ampak v tipičnem scenariju še vedno 2 klika preveč oz. odveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

smash ::

autobrightness je zvečer zmanjšan za kar nekaj stopenj kot v ios7...kar je zelo moteče

leiito ::

smash je izjavil:

autobrightness je zvečer zmanjšan za kar nekaj stopenj kot v ios7...kar je zelo moteče


Naštimaš ga ročno nazaj.

Nummy ::

leiito je izjavil:

Vse dela vrhunsko, hitro in brez zatikanja, izboljšav je pa toliko, da mnoge zlahka spregledaš. Zaenkrat handoff še ne dela, tudi z Yosemite beta ne, lahko pa že zdaj kličeš z MBP, kogarkoli, ne samo iMessage groupo, in tudi incoming klic lahko sprejmeš na katerikoli napravi.

Safari zdaj poveča okno oz. skrije cel zgornji del, Hey, Siri dela z samo glasovnim ukazom, ampak mora biti naprava chargana (to bi morality spremeniti), mail je veliko hitreje upravljati z novimi gestami, poraba baterije po aplikacijah, same aplikacije so izboljšane, zdaj lahko daješ widgete na today and on and on. Health app na iPhonu je, ne pa tudi na iPadu.

Čekiral Skype in SwiftKey. Swype, čeprav samo EUR.89, prinese preveč sprememb pozicije tipk + space bar je čist mičken. Binned it. SwiftKey, brezplačeń, ne dela flow, predikcije so prav moteče. Sicer se Swift uči, sploh če mu dovoliš full access, in bi postopoma zamenjal angleške besede s slovenskimi, ampak nisem imel potrpljenja.

Prišel je tudi update za Apple TV, lepši UI in izboljšano (in hitrejše) iskanje vsebin.

All in all, po mojem mnenju Apple sicer res ne presega več pričakovanj, jih pa dosega, kljub temu, da je letvica zelo visoko, v ekosistemu pa sploh nima prave konkurence.

Je pa en feature, ki ga pogrešam z androida in mi nikakor ni jasno zakaj IOS tega nima, namreč da lahko kličeš favorita s homescreena, torej s samo enim klikom. Zdaj sicer swipe up pokaže zadnjih x kontaktov, ampak v tipičnem scenariju še vedno 2 klika preveč oz. odveč.

Klikni 2x home pa imaš zgoraj favourites za klicat... :3

Bambolo ::

smash je izjavil:

autobrightness je zvečer zmanjšan za kar nekaj stopenj kot v ios7...kar je zelo moteče


Meni je pa všeč da ponoči ni toliko svetlo.

w00tnes je izjavil:

Olórin je izjavil:

sem opozoril na to. Si si zjebal telefon.

Olórin je izjavil:

Iphone 4s uporabniki... DO NOT UPDATE.

 slabi razultati testa

slabi razultati testa



Zagoni aplikacij so slabi, sistem dela počasneje. Počakajte da apple morda malo pošraufa sistem. Morda bo verzija IOS 8.1 kaj boljša.
Glede na to, da so imel za optimizirat za 5 napravic, bi lahko naredili boljše delo.


Saj so vsi opozarjali, ampak firbec vseeno matra ;)
(ni pa toliko drasticno slabse, da bi telefon bil sedaj neuporaben - vsaj pri meni ne dela nic kaj zahtevnega)

Vprasanje pa, ali bojo update-i kasneje popravili delovanje; telefon je vseeno ze malo star



Jaz na mojem ne opazim nikakršnega poslabšanja glede na 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bambolo ()

...:TOMI:... ::

Ura po slovensko je čisto prav, če piše 18.34, 18:34 ni pravilen zapis.

Drugo je, če imamo ure, minute in sekunde, takrat uporabimo zapis, kot na primer:

18:34:23
Tomi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPad Pro, iPhone 6S, nove ure, WatchOS 2, iOS 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10632616 (21537) Furbo
»

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037998 (33505) m0LN4r
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456917 (49291) Nummy
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795483 (84581) amacar
»

Applove novosti z začetka WWDC - iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3918162 (16018) PrimozR

Več podobnih tem