» »

laserski printer "paca"

laserski printer "paca"

Picero ::

Pozdravljeni,
imam starejsi barvni laserski printer (HP CLJ3550), ki mi je pred casom zacel delat "packe". Zanima me, kaj bi lahko bil problem. Ali je problem v kaksnem tonerju, morda razvijalni enoti, "bobnu za odpadni toner" ali kaj drugega?
Ali je potrebno printer morda samo ocistiti?
Ali mi lahko svetujete kaj lahko naredim, naj se zadeve lotim sam, kdo ve za kaksen ugoden servis?
Prilagam skene printov in izpis porabe tonerjev in delov.

 sken1

sken1


 sken2

sken2


 sken3

sken3



Hvala za odgovore.
Lep pozdrav, Robi.

Nejcos ::

Zgleda tako, kot da bi sputila klina na črnem bobnu- torej črna boben enota je za zamenjat. Ne poznam pa točno modela, če je v kartuši(barva) tud boben zravn, moraš pač kupit novo kartušo.

[D]emon ::

Svinjarija na valarju crne enote.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bobby ::

ne,.. transfer enota,..
to je tista črna zadeva, ko odpreš vrata in je na vratih,.. drugače je klina v tej enoti defekt ja,..
pri tem printerju se slika najprej formira na tem prenosnem traku potem pa iz traku preide preko t2 rolerja na papir in potem v grelec,..

http://www.ceneje.si/Iskanje/Izdelki?q=...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Nejcos ::

To ja da gre na transfer trak, samo če bi bila ta enota v okvari bi potem vse barve pacalo, tako pa paca samo črno.

Picero ::

Hvala vsem za odgovore.

Bobby: Za zamenjat je torej image transfer kit. Po sprintanem logu je ta del pri 33% obrabe, po cca 25.000 printih. Ali se da ta transfer kit slucajno kaj ocistit, ker ta del stane 128 EUR in ne vem, ce se mi splaca toliko vlagat v ta printer. Se posebej, ker bo potem potrebno kmalu zamenjat se fuser, ki je tudi kaksnih 150 EUR. Bi morda raje dal zraven se kaksnih 100 EUR pa imam res nov printer.


Nejcos: ali mislis, da bi potem zamenjal najprej crn toner?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Picero ()

[D]emon ::

Najprej zamenjaj samo crni toner.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bobby ::

dej odpri vrata pa poglej, če je na tem transfer beltu ta črta. in ta črta ni črna ampak je skupek vseh barv, ker v posodi za odpadni toner, ki se nahaja na zadnji strani tega transfer belta, je prah od vseh štirih tonerjev in črta rata črnkasta in ne popolnoma črna. Picero, temeljnito poglej črto, sigurno ni samo črna.

Hja, lahko pa menjaš toner, če ga imaš slučajno na zalogi.
grelec je pa tako, da pri tem modelu se ga da samo resetirat (imaš v menuju supplies reset) pa ti bo delal dalje, dokler ne bo slabega izpisa delal zarad grelca oz izrabljene folije.
http://www.ceneje.si/Iskanje/Izdelki?q=...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

Nejcos ::

Sm še enkrat pogledal sliko, men zgleda samo črna.

Picero ::

Hvala vsem. Bom narocil najprej samo crn toner in sporocim.

bobby ::

ni boben na tonerju,..

-prvič, če bi bil toner, bi, ko odpreš vrata, vzameš toner ven, in odpri loputo, ki ščiti boben tonerja, bi ta črta mogla bit na bobnu, pa je ne boš našel.
-kot drugo, glede na to, kako je toner sestavljen, bi, če že, bi mogel bit repetitive defect (googlej repetitive defect hp color laserjet 3550)
-kot tretje, dej poglej na transefno enoto že no, pa poglej če je tam ta črta, ker za tem prenosnim trakom so t2 rollerji, ki jih ta prnter zna odmaknit, ko tiskas samo čb ali samo barvno. stiskaj nekaj samo rdečega naprimer, 2 ali 3 strani, čez celo širino, pa povej pol kake barve je črta,..
-upoštevej me, ker če ne boš za pivo dal, če imam prav, jaz pa tebi plato, če imaš ti prav,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

[D]emon ::

bobby, najverjetneje je crna kaseta. sem delal v podjetju kjer smo filal kasete. take napake so 99% pri posameznih kasetah.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bobby ::

[D]emon je izjavil:

bobby, najverjetneje je crna kaseta. sem delal v podjetju kjer smo filal kasete. take napake so 99% pri posameznih kasetah.


prou, jst ti pa povem, da ni :) pa če bi ti povedal, kje jaz delam, pa koliko časa že, potem bi vedel, zakaj sem tako prepričan, da ni toner :)

Picero pa naj pove.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

[D]emon ::

Alrighty, moj post ni bil namenjem kreganju, in se opravicujem ce je izpadel tako. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskalnik tiska vertikalne črte? Kaj je vzrok..

Oddelek: Pomoč in nasveti
91518 (1230) mailer
»

Za vse tiste, ki kupujete printer za lastno podjetje oz. kjer se bo delalo večje št. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548507 (3260) noraguta
»

Barvni laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
162413 (2038) joker16_7
»

Laserski tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
6777 (654) cvetkob
»

Ecofont: varčevanje s črnilom, drugič

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
366796 (5878) crazyLIKEme

Več podobnih tem