» »

Ustekleničena voda: Da ali ne?

Ustekleničena voda: Da ali ne?

ljudevit2 ::

Zelo me zanima vaše mnenje o ustekleničeni vodi. Je slaba za telo ali dobra ter kako in katera je najboljša v smislu zdravja. Sam popijem kar precej vode z okusom, predvsem zato ker veliko tečem in ker dom ni blizu skočim kar v trgovino po vodo. Pregledal sem nekaj forumov o tej temi, ki so pravili da je costella najboljša voda poleg dane ampak so bili vsi post-i starejši kot 4 leta in me zanima če se je kaj spremenilo oz če je to sploh bila/je najmanj škodljiva voda.

Lp Matic.

s6c-gEL ::

Ne kupujem/pijem, ker imamo dovolj kvalitetno vodo iz vodovoda.
Poleg tega se že večkrat v premalo očiščenih plastenkah vode našli sledove raznih neprijetnih snovi.

Scylla ::

Ustekleničeno vodo ne pijem..Edino če nimam druge izbire, sicer samo vodo iz vodovoda.

Mesar ::

+

Your turn to burn!

s6c-gEL ::

http://www.dnevnik.si/magazin/znanost-i...
V raziskavi so testirali vodo desetih proizvajalcev in v njej odkrili 38 kemikalij, vključno z bakterijami, kofeinom, acetaminofenom, gnojili in radioaktivnim stroncijem. Nekatere kemikalije so se v vodi verjetno znašle zato, ker proizvajalci steklenice polnijo z vodo iz vodovoda, druge kemikalije pa so posledica uporabe plastenk, menijo raziskovalci.

bluefish ::

Ja, v ZDA je vodovod itak katastrofa. Pri nas pa je povsem primerna, pravzaprav odlična - no, odvisno od regije.

Ozric ::

Super nateg, ter dober prikaz korporativizacije naravnih virov.

s6c-gEL ::

1. Točiš iz pipe v plastenke in jo mastno računaš
2. ?
3. Profit

http://www.rtvslo.si/okolje/neprijetna-...

Dr_M ::

Iz vodovoda ne pijem vode, ker mi smrdi, ni veze iz katerega vodovoda, pa se zelodec me boli. Iz plastenke pijem pa samo radensko naturelle, costello in julijano. Seveda brez okusa.

blackbfm ::

lol..iz kje pa misliš da je tista v plastenkah..čist resno te vprašam

Dr_M ::

Po mojih meritvah necistoc, ima voda iz plastenke bistveno manj primesi, kot voda iz vodovoda. Mi je pa vseeno iz kje jo tocijo.

bluefish ::

Ene pa vas marketing nateguje.

Mipe ::

Folk, ki pijete samo iz plastenke... A le-te tudi zlivate v lonce, ko kuhate za kosilo?

Dr_M ::

Mipe je izjavil:

Folk, ki pijete samo iz plastenke... A le-te tudi zlivate v lonce, ko kuhate za kosilo?



Ne, zakaj bi to delal? Voda se itak prevre.
Sej neumnosti pa res ni treba sprasevat.


Mimogrede, zdej mora se nekdo od vas spomnit, da je voda iz plastenke mrtva, iz vodovoda pa ziva in smo zmagal zivljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

St235 ::

Dr_M je izjavil:

Po mojih meritvah necistoc, ima voda iz plastenke bistveno manj primesi, kot voda iz vodovoda. Mi je pa vseeno iz kje jo tocijo.

Kako si pa meril nečistoče? S pomočjo PR službe?

marS ::

jbg, jaz jo ponavad pijem iz vodovoda ma zadnji dve leti je vodovod pri nas kr zjeban, čim je kako malo večje deževje, kot npr zdaj komunalno podjetje priporoča prekuhavanje. Tko da imam vedno vodo za pit iz plastenke zraven. In če seštejem zadnji dve leti je to skoraj več kot pol leta že...:| pa čudno, tuki folk nič ne pizdi...še...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Martin Krpan ::

Uporablja kdo za vodo iz vodovoda ali iz narave (potoka) tiste flaške z filtrom?
Kako se obnesejo ?

Mipe ::

Ne, zakaj bi to delal? Voda se itak prevre.
Sej neumnosti pa res ni treba sprasevat.


Vretje vode uniči bakterije, a ne primesi. Pred časom je bila neka afera z aditivi v kao "neoporečni pitni vodi iz plastenke".

negotiator ::

Še ena tema o kompliciranju glede vode. Če voda v vašem vodovodu ni označena za škodljivo, potem je daleč bolj zdrava od katere koli vode v plastenkah, ki so namenjene mastnemu služenju.

Pa tudi, če vam je nekdo vbil v glavo, da je tista iz vodovoda bolj škodljiva in vam gre zdaj kar na "bruhanje", ko samo pomislite, da bi jo popili.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

Se en glas za vodo iz pipe, ce le ni oporecna. V usteklenicene vode se marsikaj daje, verjetno je sedaj strozja kontrola nad tem, so pa nasli od bakterij, nitratov, arzenika ipd. Mene sicer bolj skrbi nacin skladiscenja te vode, jo videvam ob trgovinah, kako se palete ceu dan pasejo na soncu ipd. glede na dolgo pot iz tovarne do potrosnika je pomoje vse sorte temparaturnih sprememb.

vostok_1 ::

Dr_M je izjavil:

Iz vodovoda ne pijem vode, ker mi smrdi, ni veze iz katerega vodovoda, pa se zelodec me boli. Iz plastenke pijem pa samo radensko naturelle, costello in julijano. Seveda brez okusa.


*Capitalism: Mission accomplished*

Poba ne pije iz kateregakoli vodovoda, ker ga po taki vodi peče želodec. Radenska pa je seveda super, ker je brez globokozemeljskih soli in drugih mineralov...emm...primesi.


Saj če bi živel kje v Španiji ali severni afriki, bi še skoraj razumel. Ampak, če živiš v Slo, še posebej zahodni del pol pa...lol.

Sicer pa kaj misliš, da so plastenke iz 99,9999% rafiniranega in prečiščenega materiala. Fuck no.

sisemen ::

Absolutno vodovod. To da gre nekomu na bruhanje ob vodi iz vodovoda je bolj placebo kot kaj drugega. To da ti pa smrdi je pa vecja verjetnost da imas pomivalni stroj pokvarjen kot kaj drugegega, sem že videl v kar nekaj lokalih.

vostok_1 je izjavil:

Saj če bi živel kje v Španiji ali severni afriki, bi še skoraj razumel. Ampak, če živiš v Slo, še posebej zahodni del pol pa...lol.


+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721765 (10242) denabiker
»

Voda iz pipe vs voda iz plastenke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811300 (9209) Spajky
»

Ali je voda pitna

Oddelek: Loža
388533 (6947) m0LN4r
»

Inšpektorat: Ni dokazov o oporečnosti vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
926367 (4861) BlaY0
»

Ustekleničena pitna voda (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
698613 (7109) durrenmatt

Več podobnih tem