» »

Klikanje ob vklopu laptopa

Klikanje ob vklopu laptopa

kratos ::

Lep pozdrav,
Torej včeraj zvečer lepo kot vedno vgasnem računalnik, danes zjutraj ga prižgem in se pojavi klikajoči zvok za cca. 10 sekund nato pa mi ponudi možnost bootanja iz drugih naprav. Grem pogledat v bios in vidim da ne zazna HDD-ja. Pogledam diagnostiko in mi piše PXE-E61: Media Test Failure. Check cable

Torej več kot očitno da je disk crknil, vendar je možno da kar tako iz lepega v parih urah neha delovat popolnoma ? Tist klikajoči zvok mi deluje kot da se disk nemore zavrtet. No, garancije imam še en mesec tako da me zanima če znajo bit kake komplikacije zaradi tega ?

Sami ::

Glave se zatikajo, seveda je možno, crkne lahko kadarkoli. V kolikor ni mehanske poškodbe (udarec) nebi smeli komplicirat.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kratos ::

Super hvala, no to me je zanimalo ker sliši se kot mehanska poškodba, vendar je ni bilo ker je laptop včeraj delal in ga nisem premikal.

kratos ::

Aja še nekaj, lahko uporabljam ubuntu dokler ga ne pošljem v garancijo ali je bolje da ga pustim pri miru ?

Sami ::

kratos je izjavil:

Aja še nekaj, lahko uporabljam ubuntu dokler ga ne pošljem v garancijo ali je bolje da ga pustim pri miru ?


Na tvojem mestu bi shranil kar se še da in ga pustil pri miru.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kratos ::

No, podatke imam itak vse backupane tako da za to me ne skrbi, sem pa vseeno pognal ubuntu iz USBja in prek njega laufam sistem. Nima biti kaj ker disk preneha delovati po cca. 10 sekundah.
Ce bo imel kdo podoben problem ni resitve diska, ker je crknil, googlajte Click of death ce hocete resiti podatke.

Hvala vsem za pomoc, upam da mi na computercenter nebodo komplicirali pri uveljavitvi garancije, ce bo kaj narobe pa porocam.

fosil ::

kratos je izjavil:

Aja še nekaj, lahko uporabljam ubuntu dokler ga ne pošljem v garancijo ali je bolje da ga pustim pri miru ?

Če misliš disk dati v kakšno firmo, kjer bi ti z njega rešili podatke ga pusti pri miru.
Drugače lahko uporabljaš Ubuntu.
Tako je!

kratos ::

hehe, sem te za nekaj sekund prehitel, hvala tudi tebi za informacije.

kratos ::

Grem na laptopa, mi boota ubuntu, freezne ubuntu tako da naredim hard reset in mi disk normalno zavrti in pride v windowse. Kaj za vraga bi bilo ? Zdaj pa niti nevem če ga dam v garancijo ali mi bodo sploh kaj naredili glede na to da jo imam še slab mesec. Kaj storit v takem primeru ?

edit
Še slika crystaldiskinfo kjer so vse vrednosti modre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

kratos ::

*Izbris*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

pviran3 ::

Lahko pokličeš na servis in razložiš problem...

V ubuntu preveri SMART diska, če status ni ok, potem neseš in ti ne smejo kaj komplicirat da ti disk zamenjajo...

kratos ::

Okej, če zjutraj prižgem računalnik mi sistema ne zažene in klika, ko pa računalnik par ur dela in ga ponovno zaženem mi pa lepo pride v windowse ter mi zazna disk. Kot da "hladen" disk nebi hotel delat, ko se pa ogreje pa začne... Ravno to me skrbi da bodo dobili na servisu računalnik in jim bo delal ter mi ga bodo poslali nazaj nepopravljenega...

v UBUNTU sem preveril smart diska pa mi je pisalo OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Elektro ljubljana mi vsiljuje digitalni števec

Oddelek: Loža
314723 (3496) hogorq
»

Laptop vroč v idle

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
153477 (3216) Steampunk
»

Servis - težave

Oddelek: Mobilne tehnologije
458308 (6949) PINki
»

Polit prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6416752 (13995) _koki_
»

Caviar Black umira (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
757696 (5832) filip007

Več podobnih tem