» »

WinXP in Userji, kako kopirati, kje so podatki

WinXP in Userji, kako kopirati, kje so podatki

grex ::

Res sem kar nekaj časa gledal po forumih, vendar nisem našel česar podobnega, kar bi pomagalo.

Zanima me, kako bi se dalo narediti klona nekega userja, ki bi imel enake nastavitve vsega, kar je možno, v vseh kotičkih sistema.

Zadeva je takšna: Najprej sem imel enega userja, vse tweakal tako kot mi je pasalo (classic start meni, opravilna vrstica po meri, kaj naj se in kaj ne prikaže v start meniju, kateri programi kaj poganjajo, kater browser je default itd.td...). Sedaj pa bi moral narediti še enega userja, vendar se mi ne da vsega spet nastavljat. Vprašanje je, ali se da vse skupaj kopirat.

- če kopiraš samo c:\documents and settings\user1 v ....\user2 boš pridobil le start meni (zbirko programov) ne pa nastavitev start menija in opravilne vrstice, prav tako bo desktop screen tisti privzeti (no to že nekak ročno nardiš)
.
Kje vse winsi shranjujejo podatke o nastavitvah (o kljukicah, če so ali ne odkljukane)?

Ok, LP, GreX

krneki ::

V tvojem primeru bi najbl enostavno to naredu z file and settings transfer wizardom, ki ga majo winxp

grex ::

Šment, teden dni iskanja in intelektualnih naporov, rešitev pa je v nekih čarovnikih :|

Ja nč, hvala res krnekiju, ker sem že bil na tem, da bi prekopiral vse možno v registru kar sliši na ime user1 v tisto kar je user2.

Sicer vsega to ni skopiralo, je pa vsaj večino (ni skopiralo recimo nastavitve, če so nekatere ikone akivne na desktopu ali ne, vendar je to malo v primerjavi z drugimi stvarmi, ki jih je).

Sam še to, da bi kaj več potegnil iz vsega. Kje vseeno windowsi to shranjujejo (fizično, kje so te stvari zapisane - pa ne mi odgovort, da na disku)?

LP, GreX

P.S. zakaj slo-tech v operi nekaj ne dela (v7.0), strani se namreč napačno nalagajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

ToniT ::

\documents and settings\username

sash ::

@ PS. nalaganje v operi:

uporabi novejšo verzijo opere pa bo delal use :D

Version 7.10
Build 2840
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8.1 Update 1 prihaja že marca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10529244 (23640) kamuee
»

kako prestaviti uporabniške profile (Documents and Settings) na drug disk

Oddelek: Operacijski sistemi
91529 (1244) sidd
»

[win xp] ne naloži profila

Oddelek: Operacijski sistemi
61057 (1012) Hair
»

Geslo za dostop do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
122005 (1806) CaqKa
»

user account

Oddelek: Pomoč in nasveti
141271 (1053) centio

Več podobnih tem