» »

WINDOWS XP in njegova instalacija

WINDOWS XP in njegova instalacija

Manson ::

Ko sem postavil racunalnik. Sem zelel, da bi instaliral windows xp-je. Reboot preko cd-je kjer sem imel zagonske file. Ko je prislo do koraka, da dvigne windows, mi napise, da ne najde Hard-diska. Mal cudn se mi zdi. Ampak v zacetku mi ga prepozna isto v biosu. A mi lahko kaj svetujete?

Mercier ::

Eno glupo vprašanje. Si določil v BIOS-u, da naj se zaganja z trdega diska?

Gapi ::

Se eno bolj glupo vprasanje. Na kak krmilnik mas pa ti prkloplen disk da ga windowsi ne najdejo? Mogoce ni podpore za tvoj krmilnik. Se posebej ce je na kakem RAID-u. Govorim iz lastnih izkusenj za starejso razlicico windowsev. Mogoce se pa motim.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

sash ::

kje natančno ti napiše da ni diska 8-O ali je to preden določiš mesto instalacije Winsov ali je to šele po prvem Rebootu

ker če je prva množnost porem imaš skoraj zagotovo disk vezan preko dodatnega krmilnika (ki je lahko tudi serijsko na plati v obliki RAID krmilnika oz. 3 in 4 IDE kanala, ali pa kot samostojna enota porinjena v eno od PCI rež) in moraš zato da ga Winsi prepoznajo pritisniti na začetku F6 in vstaviti disketo od krmilnika da si bodo Winsi prebrali gonilnike. Če pa je druga možnost pa imaš verjetno kaj napačno nastavljeno v biosu, najbrž kakšna Boot sekvenca
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323563 (3069) amigo_no1
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322207 (1612) amigo_no1
»

Socket AM2 matične plošče

Oddelek: Novice / Matične plošče
244940 (3693) OChack
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413741 (9345) matrix2
»

Problemi pri inštalaciji linux RH 7.3

Oddelek: Operacijski sistemi
12836 (695) shock

Več podobnih tem