» »

user account

user account

centio ::

Pozdrav!

Imam naslednjo tezavo: nehote sem na win2000 pro izbrisal user account, ki sem ga koristil. Ob ponovnem zagonu rac. sem se logiral kot admin, vendar pa sem izgubil vse prejsnje nastavitve.

Kako naj vrnem nastavitve iz tistega accounta?
Thanks!

andrej ::

poglej v documents and settings folder. Tam so nastavitve in datoteke vseh uporabnikov. Ce tisti uporabnik se obstaja je ql. Datoteke moras samo skopirat. Za ostale sistemske datoteke pa moras profil skopirat, preko System ikone v Control Panelu.

centio ::

Preko System ikone v control panelu, ok, in potem tam imam
User Profiles, a ne? Samo ne vem kako to naj skopiram.
Drugac pa tist uporabnik se obstaja ce pogledam na documents and settings.

andrej ::

izberi uporabnika na seznamu in daj copy to. Potem pa vpisi not pot do direktorija od druga uporabnika. recimo, da je bil tvoj prejsnjih uporabnik user1, zda pa hoces user2, potem izberes user1 na senamu, izberes copy to, nastavis pot do user2 in je... To delaj ko si prijavljen kot admin.

centio ::

Zal, na tak nacin ne bo slo. Ko kliknem na tistega usera ne morem uporabiti copy to. Pri vseh ostalih lahko, samo pri tistemu ne.
Obstaja mogoce se kak nacin?

andrej ::

potem pa rocno skopiraj cel njegov direktorij v direktorij drugega uporabnka...

centio ::

Ja, ok, rocno....in kako se to naredi? Desni klik mi izpise samo what's this, ce probam ctrl+c-ctrl+v, pa tud ne lovi.
A se pogovarjamo o isti zadevi? Jaz to "muljam" v System-User Profiles. A lahko se kje drugje najdem direktorij tistega usera?

centio ::

No, vec ali manj mi je uspelo dobiti nazaj podatke ki so bili pri tistem accountu, nastavitve sem pac ponovno naredil, ne morem oz. ne vem pa kako priti do mailov ki sem jih shranil pod tistim accountom.
A bi mi lahko se pri tem pomagali?

andrej ::

ti enostavno skopiras vse datoteke iz c:\documents and settings\stari user v c:\documents and settings\novi user. To je to. To seveda naredis iz explorerja...

centio ::

Tako je, to sem takoj naredil. Torej s tem sistemom sem vse dobil nazaj, samo mailov in nastavitev ne. Nastavitve sem znova narihtal, kako pa naj pridem do mailov, saj jih ni izbrisal.
Nek nacin mora obstajati....dajte ljudje...

andrej ::

maili so tudi tam notri, smao jih zglede ne mores kar skopirat za t.i identitiyev. Idi tam v Application Data, pa se nekaj drugi direktorijev not pa jih skopiraj v nov direktorij pa je...

centio ::

Em, sorry ko sem tko tecen, a bi lahko mal bolj podrobno opisal pot do aplication data sistema. Ni mi nikakor jasno kje bi lahko bili ti maili. Odprem explorer, documents and settings, odprem mapo tistega uporabnika, programi, outlook expres kopiram v direktorij novega uporabnika in se ne zgodi nic. Probal sem ze tudi direktno iz outlooka s ukazom import.... nic ne deluje, oz. ne najde.

centio ::

A je ta moj problem tako tezak, ali pa tako banalen da se nihce noce ukvarjati z tem??

Tomi ::

Poglej v enem delujočem računu v Outlooku, kje so točno shranjeni maili, ali pa daj search *.dbx in *.mbx.
Mora iti, ker sem sam na ta način rešil že en kup pošte.
metrodusa.blogspot.com

centio ::

Uuuu, thx, z pomocjo search metode mi je uspelo dobiti nazaj maile.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prestaviti uporabniške profile (Documents and Settings) na drug disk

Oddelek: Operacijski sistemi
91514 (1229) sidd
»

[win xp] ne naloži profila

Oddelek: Operacijski sistemi
61046 (1001) Hair
»

outlook express in pošta

Oddelek: Programska oprema
102430 (2322) knesz
»

Kako v Win2k premakniti mapo Documents and Settings?

Oddelek: Operacijski sistemi
61738 (1704) Mercier
»

XP + user account

Oddelek: Operacijski sistemi
10904 (780) DarkWIng

Več podobnih tem