» »

Load/unload cycle narašča po prehodu na SSD

Load/unload cycle narašča po prehodu na SSD

CyberPunk ::

WD Scorpio Black 750 GB je bil prej glavni disk (sistemska in podatkovna particija), sedaj pa je sistemski SSD, WD pa je zgolj za podatke. Slednjemu pa se Load/unload Cycle SMART parameter sedaj zelo hitro povečuje (občasno se tudi sliši parkiranje glave).

Če preračunam vrednosti in čas uporabe pred tem, sta bila prej na en dan približno 2 cikla. Sedaj pa jih je bilo vsaj 10 v eni uri.

S čim se to zadevo izklopi? Poskusil sem AAM/APM Control v CrystalDiskInfo, pa ni bilo nikakršne spremembe.

Ne moti me zvok, ampak če sklepam po novem naraščanju števila ciklov, bo disk s takim početjem naredil "samomor".

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

jype ::

hdparm -B 255 /dev/disk

CyberPunk ::

Hvala. wdidle3 bo OK, zgleda. Skratka opcija je 8 (ki je bila default) do 300 sekund (ki je lahko v mojem primeru ali pa ce je zunanji disk, se vedno relativno malo) - ce pa das /D, se popolnoma disejbla tole?

Nekaj podobnega (ce ne celo isto) je bilo par let nazaj na enem zunanjem WD disku, pa je bilo tudi dostopno samo preko bootable utilityja.

CyberPunk ::

BTW, kako pa se z wdidle3 pride do eksternih/USB diskov (domnevam, da jih ne mounta, glede na to, da laufa v enem DOSu)? Ali pa se to rec v tem primeru (ker ne gre za sistemski/vgrajen disk) lahko direktno pozene znotraj Windows?

s6c-gEL ::

VirtualBox/VMware player & Workstation
Bootaj z wd orodjem, nato mountaj v virtualca usb hdd (v VirtualBox , devices, usb) in izvedi ukaz s stikalom /D .

Za VirtualBox
http://superuser.com/questions/495025/u...
odg 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

CyberPunk ::

A tale nastavitev se po rebootu izbrise? Ker mi danes WD spet "klika" in cikli se povecujejo.

CyberPunk ::

s6c-gEL je izjavil:

VirtualBox/VMware player & Workstation
Bootaj z wd orodjem, nato mountaj v virtualca usb hdd (v VirtualBox , devices, usb) in izvedi ukaz s stikalom /D .

Za VirtualBox
http://superuser.com/questions/495025/u...
odg 2


Boota se, mounta se, ampak ko napisem "wdidle3", da bi izpisal parametre, zamrzne ob napisu "Configure Idle3.".
Verjetno je se kaj treba pri guestu v Vboxu nastaviti v izhodiscu? Izbral sem Windows 7 32 bit kot vrsto operacijskega sistema in pustil vse default nastavitve (razen v IDE secondary master sem priklopil ISO fajl z wdidle3).

CyberPunk ::

V tretje gre rado... :)

1. Glede klikanja po rebootu: Nastavitev preko wdidle3 se seveda ohrani "v" disku. Ampak ne glede na to pa se - ne vem sicer, zakaj - po vsakem zagonu laptopa (iz hibernacije ali popolnega shutdowna, skratka vedno, ko vmes ni bil "na elektriki") ponovno pojavi klikanje in povecevanje ciklov. Pomaga edino to, da v CrystalDiskInfo pod AAM/APM Control vsakic spodnji slider premaknem cisto na desno.
(Dopuscam moznost, da disk pac to od nekje iz Windows 7 pobere in z vsako ugasnitvijo sistema implementira - ne glede na nastavitev idle3 (ce imam na 5 minut ali pa disabled).)

2. Glede USB diskov: Ja, mountam jih lahko brez problema v VirtualBoxu preko USB menuja, ce sem v "zaresnem" OS. Ampak ce virtualno masino bootam iz ISO, ki vsebuje wdidle3, pa diska ne zazna. :/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji disk - napaka

Oddelek: Strojna oprema
6699 (650) AC_DC
»

Virtualizacija obstoječega win3.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
282098 (1227) kixs
»

Virtualizacija particije na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
6814 (732) sajmon
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193918 (2979) slitkx
»

Ubuntu pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211676 (1397) dux

Več podobnih tem