» »

Škotska neodvisna?

Škotska neodvisna?

1 2 3
4
5

Okapi ::

Samo tale škotski referendum je tudi, kot bi ga v 19. stoletju organizirali.>:D Nobenih vzporednih volitev, nobenega sprotnega poročanja o rezultatih - do zjutraj bo treba čakati na breaking news. Drugod bi sedaj, pol ure po koncu glasovanja, eni že odpirali šampanjce.

O.

WarpedGone ::

On-the-day poll, Posted at 22:35
A YouGov survey of voters previously polled has just been released. It shows support for "No" at 54%. "Yes" at 46%.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Ja, nekam slabo kaže. Vzorec 1828 volivcev je kar velik, vsaj če je bil pravilno razporejen.

Funt se je takoj po objavi rezultata okrepil.;)

O.

francek1 ::

Bodo pa vsaj višjo stopnjo samostojnosti dosegli.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Dr_M ::

Skoti se niso pripravljeni na samostojnost, kakor zgleda.
Ampak to ni nujno slabo. Bo evropa se nekaj casa relativno mirna.

D3m ::

Pa drugič.
|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

"No" wins by 55% for "No" and 45% for "Yes"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:

Samo tale škotski referendum je tudi, kot bi ga v 19. stoletju organizirali.>:D Nobenih vzporednih volitev, nobenega sprotnega poročanja o rezultatih - do zjutraj bo treba čakati na breaking news. Drugod bi sedaj, pol ure po koncu glasovanja, eni že odpirali šampanjce.

O.


Po slikah sodeč je tudi vprašljivo ali so imeli volilni molk.

Morda kdo ve kako imajo to na rednih volitvah?

Smrekar1 ::

Tole je še - referendumi kot je tale bi morali zahtevati vsaj večino volilnega telesa, ne zgolj večino veljavnih glasov. Še boljše pa 60% glasov ali telesa.
Razlog za to je v tem, da to za sabo potegne cel kup težav, o katerih povprečen volivec žal nima pojma. Če si to želi res prepričljiva večina potem so vredne truda, sicer ne.

KuntaKinte ::

to je res,pri rezultatu 51-49 postanejo stvari meglene,sploh pri takšni odločitvi,mislim,da so za enkrat kar dobro izbrali,
kolikor sem spremljal,je bila njihova pot po neodvisnosti bolj slabo načrtovana,ocene pavšalne in bolj iz riti kot na konkretnih
številkah,to jih je prestrašilo,za samostojno pot je še čas,poti nazaj pa ne več...

Okapi ::

Po slikah sodeč je tudi vprašljivo ali so imeli volilni molk.
Molilnega volka itak večina resnih držav nima, ker ne podcenjujejo svojih državljanov.

Škoti so pa eni pussyji - njihovi pradedje, ki so se za svojo samostojnost borili z Angleži, se verjetno v grobovih obračajo. Ponos Škotske so v glavnem reševali samo v Glasgowu, kjer je Yes dobil 53%.

O.

PrihajaNodi ::

Pravilna odločitev škotov. Še več, najbolje bi bilo da se celotna EU združiin ima samo en parlament, ene politike, tako ne bodo več naši svinjali pri nas, mi bi imeli pa samo tri občine in to bi bilo vse. Kdo pa je bil za odcepitev? Verjento koritniki tako kot so bili v Slovenijji ko se je dogajala osamosvojitev.

Če bi bil danes referendum za priključitveni referendum za AU ali GER. sigurno dam glas ZA.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pravilna odločitev škotov. Še več, najbolje bi bilo da se celotna EU združiin ima samo en parlament, ene politike, tako ne bodo več naši svinjali pri nas, mi bi imeli pa samo tri občine in to bi bilo vse. Kdo pa je bil za odcepitev? Verjento koritniki tako kot so bili v Slovenijji kose je dogajala osamosvojitev.


Aha. In kako veš, da bojo delali v našo korist?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zagor_tenay ::

Verjento koritniki tako kot so bili v Slovenijji


88% ljudi je koritnikov v Sloveniji, res imaš pametne izjave

PrihajaNodi ::

D3m je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pravilna odločitev škotov. Še več, najbolje bi bilo da se celotna EU združiin ima samo en parlament, ene politike, tako ne bodo več naši svinjali pri nas, mi bi imeli pa samo tri občine in to bi bilo vse. Kdo pa je bil za odcepitev? Verjento koritniki tako kot so bili v Slovenijji kose je dogajala osamosvojitev.


Aha. In kako veš, da bojo delali v našo korist?



Pa je dejansko lahko slabše to kar imamo sedaj? Samo še vojna in nacionalizacija premoženja manjka pa smo spet v pi....

Zagor_tenay je izjavil:

Verjento koritniki tako kot so bili v Slovenijji


88% ljudi je koritnikov v Sloveniji, res imaš pametne izjave



Seveda, to so bili naši osamosvojitelji, ki so narodu vcepili v glavo da bomo bolje živeli. Ni jih pa bilo 88% pač pa mogoče 1% ali še manj.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:


Škoti so pa eni pussyji - njihovi pradedje, ki so se za svojo samostojnost borili z Angleži, se verjetno v grobovih obračajo. Ponos Škotske so v glavnem reševali samo v Glasgowu, kjer je Yes dobil 53%.


Fun fact 1: Škotska ni del VB zaradi kake zavojevalne vojne.

Fun fact 2: Najbolj proneodvisno mesto je bilo Dundee.

Fun fact 3: Pismenost je dobra stvar.

D3m ::

PrihajaNodi je izjavil:

D3m je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pravilna odločitev škotov. Še več, najbolje bi bilo da se celotna EU združiin ima samo en parlament, ene politike, tako ne bodo več naši svinjali pri nas, mi bi imeli pa samo tri občine in to bi bilo vse. Kdo pa je bil za odcepitev? Verjento koritniki tako kot so bili v Slovenijji kose je dogajala osamosvojitev.


Aha. In kako veš, da bojo delali v našo korist?



Pa je dejansko lahko slabše to kar imamo sedaj? Samo še vojna in nacionalizacija premoženja manjka pa smo spet v pi....

Zagor_tenay je izjavil:

Verjento koritniki tako kot so bili v Slovenijji


88% ljudi je koritnikov v Sloveniji, res imaš pametne izjave



Seveda, to so bili naši osamosvojitelji, ki so narodu vcepili v glavo da bomo bolje živeli. Ni jih pa bilo 88% pač pa mogoče 1% ali še manj.



Torej ne veš. Jaz sem tukaj proti združitvi. Kar jim po mojem mnenju in mojem popotovanju po tako imenovanih "zahodnih državah" malo dol visi za naš našo zgodovino, kulturo, način življena in naša mnenja (so izjeme med tujimi posamezniki to je pa tudi vse).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Okapi ::

Pismenost je dobra stvar.
Prav res. Če bi bil pismen, bi videl, da sem napisal, da so ponos Škotov v glavnem reševali v Glasgowu. Tam je bilo ZA 4x več volivcev kot v Dundeeju.

O.

PrihajaNodi ::

Torej ne veš. Jaz sem tukaj proti združitvi. Kar jim po mojem mnenju in mojem popotovanju po tako imenovanih "zahodnih državah" malo dol visi za naš našo zgodovino, kulturo, način življena in naša mnenja (so izjeme med tujimi posamezniki to je pa tudi vse).


Kaj ti pomaga kultura in jezik če je pa vsak 4 slovenec na zavodu in socialni? Našim gospodarjem dol visi seveda je pa res da to kar smo izbrali to imamo.

ZaphodBB ::

Kaj ti pomaga kultura in jezik če je pa vsak 4 slovenec na zavodu in socialni? Našim gospodarjem dol visi seveda je pa res da to kar smo izbrali to imamo.

Ker, če bi ostali v jugi bi bilo manj brezposelnih? Zamorc, prosim.

PrihajaNodi ::

Ker, če bi ostali v jugi bi bilo manj brezposelnih? Zamorc, prosim.


Nevem, mogoče. Razlike verjetno prav velike ne bi bilo.

sheeshkar ::

PrihajaNodi je izjavil:

Torej ne veš. Jaz sem tukaj proti združitvi. Kar jim po mojem mnenju in mojem popotovanju po tako imenovanih "zahodnih državah" malo dol visi za naš našo zgodovino, kulturo, način življena in naša mnenja (so izjeme med tujimi posamezniki to je pa tudi vse).


Kaj ti pomaga kultura in jezik če je pa vsak 4 slovenec na zavodu in socialni? Našim gospodarjem dol visi seveda je pa res da to kar smo izbrali to imamo.


In kaj bi imeli, če bi ostali v bankrotirani Jugoslaviji pod vodstvom Miloševića? Jugoslavija je bila ekonomska katastrofa in zaradi svoje totalitarnosti bi bili v veliki meri odrezani od tujih trgov, tako da bi lahko na kakršenkoli razvoj od leta 90 naprej kar pozabili. Razloži mi, kako bi bilo bolje, če se ne bi osamosvojili?

Škotska je tukaj seveda v povsem drugačni situaciji, kot smo bili mi leta 90. Oni so del gospodarsko uspešne in demokratične države, ki jim je omogočila odločanje o lastni usodi.

PrihajaNodi ::

To je res, kar se tiče Miloševiča...Se pa bojim da nas ne bodo kmalu po gospodarstvu prehiteli še hrvati. Pod Titom pa mislim da ni bilo tako slabo.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

očitno so starejši ljudje odločili tole.
no so pa dobili nekaj več pristojnosti in dodatne možnosti za odločanje o svojih zadevah v škotskem parlamentu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

To je res, kar se tiče Miloševiča...Se pa bojim da nas ne bodo kmalu po gospodarstvu prehiteli še hrvati. Pod Titom pa mislim da ni bilo tako slabo.


Če nas bodo smo si sami krivi za to. Še vedno lahko pobesimo par ključnih akterjev in bo hitro boljše.

mtosev je izjavil:

očitno so starejši ljudje odločili tole.
no so pa dobili nekaj več pristojnosti in dodatne možnosti za odločanje o svojih zadevah v škotskem parlamentu


Točno tako, dobili so stvari, ki bi jih sicer težko. Ni bilo nesmiselno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

D3m ::

Če jim bojo to omogočili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

D3m je izjavil:

Če jim bojo to omogočili.
glede na to, da je UK demokratična država in ne neka zavožena in failed država kaj misliš?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

mtosev je izjavil:

D3m je izjavil:

Če jim bojo to omogočili.
glede na to, da je UK demokratična država in ne neka zavožena in failed država kaj misliš?


Naivnež.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Smurf ::

Smrekar1 je izjavil:

Okapi je izjavil:


Škoti so pa eni pussyji - njihovi pradedje, ki so se za svojo samostojnost borili z Angleži, se verjetno v grobovih obračajo. Ponos Škotske so v glavnem reševali samo v Glasgowu, kjer je Yes dobil 53%.


Fun fact 1: Škotska ni del VB zaradi kake zavojevalne vojne.

Fun fact 2: Najbolj proneodvisno mesto je bilo Dundee.

Fun fact 3: Pismenost je dobra stvar.

Indeed, pradedje so se odlocili ZA UK ne za samostojnost tako, da je taka izjava (Okapija) nesmiselna.

The Player ::

Škotska je mimo, škoda, da niso razglasili samostojnosti, po drugi strani pa sami vedo, kaj je najbolje za njih.

Sedaj pa počakajmo do 9. novembra, ko bodo o samostojnosti odločali Katalonci
http://www.delo.si/novice/svet/kataloni...

s6c-gEL ::

Škotska je mimo, škoda, da niso razglasili samostojnosti, po drugi strani pa sami vedo, kaj je najbolje za njih.

Starejši in penzionisti so se usrali po domače, mladi so bili za.

D3m ::

Tudi, ko so se borili stoletja nazaj so jih tudi "penzionisti" zajebali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

Indeed, pradedje so se odlocili ZA UK ne za samostojnost tako, da je taka izjava (Okapija) nesmiselna.
Pradedje je bilo seveda mišljeno v prispodobi - Škoti so angleške osvajalce premagali v 14. stoletju (a niste gledali Bravehearta?;) ). Potem so se naslednjih 300 let redno vojevali proti njim, dokler ni leta 1603 škotski kralj postal tudi angleški kralj (njegov praded se je 100 let prej poročil s hčero angleškega kralja in njegovi potomci so tako postali tudi kandidati za angleški prestol). Ko so enkrat imeli istega kralja, so se jasno nehali bojevati in začeli namesto tega razmišljati (predvsem plemiči) o združitvi. Konec 17. stoletja so se škotski plemiči in veleposestniki zainvestirali (ko so poskušali ustanoviti kolonijo v Panami) in praktično bankrotirali. Angleži so to izkoristili in podkupili večino škotskega parlamenta, ki je 1706 izglasoval združitev. Večina prebivalstva nad tem sicer ni bila niti najmanj navdušena, ampak takrat ljudstva ni nihče spraševal.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

[D]emon ::

Po vojni ne rabite vsi bit generali. Sploh zato ker ni bla vasa bitka.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

TheJack ::

Mel Gibson se obrača v grobu.
Bonis nocet, qui malis parcit.

[D]emon ::

Mel Gibson je avstralski asshat. Braveheart je poln inkonsistenc. Don't be a twerp.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Matako ::

Škoti bodo morali referendum ponoviti, saj se večina slovenskih spletnih komentatorjev ne strinja z rezultatom.

Resna situacija.
/\/\.K.

RejZoR ::

Sploh ne vem kaj se tolk obremenjujete z državo, ki z nami nima popolnoma nobene veze. Pač so imel referendum in se je ljudstvo odločilo za skupno obstoječo državo. Move on.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Martin Krpan ::

Kot sem že prej napovedal Škoti niso imeli jajc8-).
Sicer pa od naroda , ki ne zna več svojega lastnega jezika kaj drugega ni bilo za pričakovati.
Izjema so Irci:D.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

samo misel: odločitev škotov je zelo slaba popotnica za katalonce. zdaj bodo dosti težje prišli do svojega referenduma in mislim, da ni šanse,da bi katalonci v bližnji prihodnosti postali neodvisni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Dr_M ::

Spanska ustava tako ali tako ne predvideva cepitve drzave, tako da imajo katalonci lahko 10 referendumov, ne bodo neodvisni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Martin Krpan ::

Jap , najprej je potrebno porihtati ustavo !

driver_x ::

Martin Krpan je izjavil:

Kot sem že prej napovedal Škoti niso imeli jajc8-).
Sicer pa od naroda , ki ne zna več svojega lastnega jezika kaj drugega ni bilo za pričakovati.
Izjema so Irci:D.


Lahko so pa na našem primeru videli, kaj jih čaka in so se odločili, da je bolje če se namesto njih odločajo drugi.

mtosev ::

Dr_M je izjavil:

Spanska ustava tako ali tako ne predvideva cepitve drzave, tako da imajo katalonci lahko 10 referendumov, ne bodo neodvisni.
to seveda vem, ampak point je bil v temu, da če bi se škoti osamosvojili bi katalonci lahko rekli, da so škotom dovolili obvezujoč referendum o neodvisnost in če bi se škoti tako odločili bi postali neodvisna država. dosti bolj bi lahko pritisnili na vlado v madridu, če bi škoti postali neodvisni kot lahko sedaj
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Okapi ::

Sploh ne vem kaj se tolk obremenjujete z državo, ki z nami nima popolnoma nobene veze. Pač so imel referendum in se je ljudstvo odločilo za skupno obstoječo državo. Move on.
Eni očitno ne ločite med klepetom o zanimivi temi in obremenjevanjem z nečim. Malo poglej "teme zadnjih 24 ur", s čim vse se "obremenjujejo" slotechovci. Škotski referendum je sigurno 100x zanimivejši od tega, kakšno tablico kdo rabi, ali zakaj se komu internet zatika, ali koliko je carina za neko random stvar z ebaya, ali ...

Je rečimo čisto zanimivo sociološko vprašanje, zakaj ni uspel. Koliko je recimo na Škotskem sploh pravih Škotov (in kdo sploh je pravi Škot)? Ker razlike med Škoti in Angleži so približno take kot med Primorci in Gorenjci.

Na katalonski referendum pa to ne bo nič vplivalo. Za Katalonce je pomembno dejstvo, da so Škoti referendum sploh lahko imeli, in da je bil zavezujoč tudi za Anglijo. Škotski NE bi jim lahko kvečjemu koristil pri prepričevanju Madrida, da omogoči referendum, češ, saj mogoče pa ne bomo za odcepitev.

O.

Kamran ::

Zdravo,

Teoretiki zarot so tudi pristavili svoj lonček...

Sicer pa možno je vse. :P

http://www.infowars.com/yes-supporters-...
http://www.dailymail.co.uk/news/article...

s6c-gEL ::

Dr_M je izjavil:

Spanska ustava tako ali tako ne predvideva cepitve drzave, tako da imajo katalonci lahko 10 referendumov, ne bodo neodvisni.

Hint: Ukrajina.

Vanich ::

s6c-gEL je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Spanska ustava tako ali tako ne predvideva cepitve drzave, tako da imajo katalonci lahko 10 referendumov, ne bodo neodvisni.

Hint: Ukrajina.


Imaš veliko boljši in bližji primer: Jugoslavija.

s6c-gEL ::

Nope, v Jug. ustavi je bil pravica republik do samoodločbe.

Vanich ::

s6c-gEL je izjavil:

Nope, v Jug. ustavi je bil pravica republik do samoodločbe.


No, it wasn't. Pravico so imeli narodi, in ne republike. Niti se nobena republika ni imela pravice odcepiti brez dovoljenja in pristanka ostalih republik. Poleg tega je bilo pa to še zabremzano znotraj republike z neodtujivimi pravicami konstitutivnih narodov. (govorim o republiki Hrvaški in republiki BiH)
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kurdistanski in Katalonski referendum (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38163842 (46120) gus5
»

Kaj se zgodi ce drzava zapusti Euro

Oddelek: Loža
236874 (5310) Furbo
»

Razpad Jugoslavije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117928 (13332) Martin Krpan

Več podobnih tem